Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej bąbeczki :P

Marzi- WR to wlasnie tak ja Otlesia mowi pobranie krwi ktora bada sie pod kątem chorob wenerycznych, zazwyczaj sie robi to razem ze wszystkimi, pierwszymi wynikami krwi, ale byc moze u ciebie to przeoczyli niechcaco 😉 Waga sie nie przejmuj, pewnie niewiele z nas tej nadwagi (otylosci) nie ma 😉 Wezmiemy sie w garsc i zrzucimy raz dwa po porodzie 🙂

Justynka - wierszyk paskudnie smutny na koncu - poczatek mi sie podobal, koniec juz bardzo nie 😞

co do kalkulatorow ciazowych to jest ich niezliczona ilosc... Ja juz sie w tym wszyskim pogubilam.. kazdy lekaz mi mowi, ze jestem w innym tygodniu,(+1,-1) wiec ja osobiscie szacuje date porodu na srodek listopada, a jak to bedzie wyjdzie w "praniu" :P

Dzis mi sie snilo, ze z moim brzuchem dzialo sie cos dziwnego tj. dzidzia tak mocno sie wybrzuszla, wiercila w nim ze moglam czuc rece, glowe, nogi... cale jej cialko... raz schodzilo az po same uda, raz pod sama klatke piersiowa...mega jak jakis alien 😮 To byl tak realistyczny sen, w ktory nie wiedzialam czy spie czy juz nie... teraz sama nie wiem 🤨

A wy jak tam dziewczynki?? Mam nadzije, ze dzis lepsze samopoczucie?? Ja dzis ide na wizyte do lekarza ogolnego, na mierzenie cisnienia, wagi itp... nie wiem po co ale ide bo trzeba:P

Ciao bellas :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂 ja dopieor wstałam i pije sobie gorącą czekoladę , jej ale pogoda nawet z domu nie chce się ruszyć... dziś popołudniu chyba do teściowej sie wybiorę bo dawno tam z mężem nie byliśmy a zazwyczaj dosyc często ją odwiedzamy bo mamy blisko

ach dzis musiałąbym w końcu zwolnić szafki w pokoiku mojej dzidzi bo tylko to odkładam a ż w końcu nie bede miaął tego wogóle zriobionego:P ja wczoraj dokupiłam ejscze jedną buteleczkęi manm w sumie 2 myśłę ż estarczy jend ana herbatke a druga na mleko-nie wiem czy wogóle będa mi potrzebne na początku ale dobrze je miec w razie czego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
Na poczatek GOSIU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN :P bo dzisiaj 13.10 (mam nadzieje ze dobrze sprawdzialam w kalendarzu? 🤔 )

Ja musialam wstac dzis o 7 i wyjsc z psem bo moj M zaspal do pracy. Przed chwila skonczylam pic kakao i wlasnie przyszedl kurier z paczka! Mam juz prawie wszystko wiec moge rodzic 😉
Co do terminu porodu to czytalam gdzies ze najbardziej zblizony termin podaje USG robione w okolicy 12tc. Mi z mies wychodzi 2/11 a z tego Usg 4/11 wiec niewielka roznica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do WR to ostatnio mialam robione to badanie (wlasnie musze pojechac odebrac wyniki) i dostala jeszcze taka kartke do podpisu ze wyrazam zgode na poinformowanie lekarza prowadzacego o wyniku i ze jesli jestem zarazona to poinformuje o tym moich partnerow seksualnych. Naczytalam sie o tym z mezem i wiem ze mozna miec kile wrodzona (jesli nasza matka ja miala).
maluch sie plasa po moim brzuszku i jakos nic nie robi sobie z tego ze ma malo miejsca.
Akigo w takim razie wrozka Sandra miala racje nastepna do porodu bedziesz Ty!
Ja mam wizyte juz jutro z jednej strony nie moge sie doczekac ale z drugiej nie chce mi sie jechac taki kawal drogi... i jeszcze tak zimno... a moj M w pracy bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszko nie koniecznie ja. U mnie dzis nic sie nie dzieje nic nie boli. Fakt że za duzo leżę. 🤔
A ja myślałam że Wr to zupełnie co innego. ☺️ Kiedys ktoś mi mówił że to badanie mówi czy ma się stan zapalny czy coś takiego.Jestem normalnie w szoku.Nawet nie wiem czy ja mialam wr w ciązy pujede poszukać zaraz swoich badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga a jak Ty sie czujesz? Cos Ci pomogly te proszki czy na razie nie odczuwasz zadnej roznicy? Dobrze ze chociaz cisnienie Ci idzie troszke w dol.
Zastanawia mnie caly czas co ta u Pauliny od wczoraj sie nie odezwala moze zotawili ja na obserwacji? 🤨
Gosia to pewnie dzis niezajrzy bo bedzie miala imprezke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no gosiaczek pewnie popija..herbatkę 😉
a czuję sie w miarę .trochę taka ogłupiała po tej tabletce, myślałam że będę po niej lepiej spać,a właściwie to dopiero teraz muli mnie na spanie,najlepsze jest to że mój maluszek cały czas był ułożony główką w dół,cały korpusik miał z prawej strony a rączki i nóżki z lewej,a dziś go coś naszło i zupełnie się poprzestawiał i wbija mi swoje łapki i nóżki z prawej strony.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja otworzylam ta przesylke i przymierzylam ten nieszczesny szlafrok rozmiar XL jak dla mnie to chyba dla dzieci 🤔 no trudno moze jak schudne to wtedy sie nim obwiaze bo pasem ma naprawde strasznie krotki. 🤔
No moj syn to sie kreci dzisiaj wlasnie doswiadczylam pierwszy raz jak wbil mi noge pod zebro (faktycznie nie przyjemne uczycie) a takto mam wrazenie ze lezy w poprzeg bo gorki robia mi sie po bokach raz po lewej raz po prawej.:P
Moj psiak ma zabawe wlasnie gania muche po domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu wszystkiego dobrego! dużo zdrówka! 😘

jak samopoczucie dziewczynki??
widze, ze październikowe mamuśki juz powoli zaczynają sie rozpakowywać 🤪
dzisiaj chyba Niunia ma cc, ciekawe jak sie czuje, pewnie sie stresuje.
Ja juz wszystko mam oprócz laktatora. Jestem przygotowana i moge rodzić 😆 heehhe
Termin z ostatniego usg na 6 listopada, zobaczymy kiedy nadejdzie TEN moment 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry cudowne mamcie cudownych bobasow..nie moglam wczoraj zasnac tak mnie kregoslup bolal..myslalam ze bede plakac z bolu..moje żyjątko 🙂 tak mnie dzis puka glowa w dol ze czasem mam wrazenie ze on jest juz w pochwie ☺️ ...snilo mi sie dzisiaj ze wszystkie sie spotkalysmy i...wymienialysmy sie ciuszkami:P ..poza tym pada tu deszcz..nie mam pomyslu co na obiad..piszcie cos bo sie nudze..buziaki w brzusiaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu miło, że pytasz 🙂
tak, cały czas jest remont...końca nie widać 🤨
mieszkam ciagle w Łodzi i nie mam internetu, tylko jak jestem u rodzicow to do Was zaglądam.
Juto wizyta u lekarza, juz sie nie moge doczekać.

A Wy mamy jak tam?
ciekawe która pierwsza urodzi! juz neidługo sie zacznie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie wróciłam u położnej...spędziłam u niej 45min; ale warto było 🙂 Uczyła mnie oddychać i pokazywała jeszcze 3 inne ćwiczenia... Pozatym dno macicy się nie obniżyło (miałam nadzieję, że jest niżej ale jednak nie) i raczej w tym miesiącu nie urodzę - szkoda 😞 wiem już co zabrać do szpitala, więc na dniach będę się pakować..... Przy okazji odebrałam wyniki i wszystko w normie... Dostałam nr kom. położnej i w razie bóli mam do niej dzwonić to ona zobaczy czy jest rozwarcie, czy jechać do szpitala...dobrze, że to moja sąsiadka 🙂 Acha kazała mi się poobcinać gdzie się da przed porodem bo u nas w szpitalu nie golą - niestety 😞 i nic nie jeść jak będę czułą już bóle, mówiła, że jak będę czuć, że jeszcze do końca się nie wypróżniłam to, wtedy mogę zjeść 3 gruszki i popić wodą....Ruchy mam liczyć inaczej jak tutaj ktoś pisał... musi być 10 ruchów na 12h; jeżeli będzie 8 i mniej jechać do szpitala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia tez nie mam pomyslu na obiad a czwarty dzien z rzedu nie chce robic robic kurczaka ale chyba nie bede miala innego wyjscia.
Jezeli chodzi o mnie to sadze ze urodze w terminie jakos tak nie widze u siebie objawow ktore wskazywalyby na wczesniejszy rozpakunek. Pewnie jeszcze na zajecia na uczelni pojade pod koniec pazdziernika.
Akigo sadze ze bedziesz pierwsza ze wzgledu na Twoje objawy i na Twoj cykl miesiaczkowy skoro byl co 26dni a lekarze sugeruja sie 28dniowym cyklem przy obliczaniu terminu porodu. U mnie natomiasty cykl trwal 30-33 dni roznie to bywalo.
Beata a zdazycie z tym remontem przed narodzinami? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samopoczucie u mnie bardzo różne: czasem czuje sie rewelacyjnie od 7 rano prasuje, sprzatam, gotuje, wszystko czyszcze, jednaj cześciej bo prawie codziennie czuje sie fatalnie!
boli mnie podbrzusze, pachwiny, uda, krzyz, całe plecy, bardzo mocno mnie ściska pod prawym żebrem, ze siedziec nie moge. Ciagle sikam, powinnam chodzic z cewnikiem hhehe
cały czas mi gorąco, ciezko sie oddycha,puchna nogi... uroki ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina a myslalam ze te pachwiny to moga byc od tego ze to dno mniednicy sie obnizylo a tu jak widze z tego co piszesz to lipa. A pytalas od czego moga tak bolec te pachwiny i caly dol?
Beatasz no to duzo masz tych urokow ciazy, co do ucisku pod zebrem to cos Sathi sie zkarzyla bo tez ja tam cos pobolewalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Raczej nie zdążymy 🤨 pokój dziecka wygląda jakby przeszło przez nie tornado, syf i bałagan, zaczeli od innych pomieszczen. Zreszta całe mieszkanie to sterta kurzu, obdrapanych gołych zupełnie ścian, nie ma wody, teraz wkroczył elektryk i wystają kable ze ścian... troche mam nerwy ale trudno teraz muszą to skończyć. Najwyżej bedziemy mieszkac z dzidzią w Łodzi dopoki nie skoncza remontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...