Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
może jeszcze nie poszłyście spać 🙂 ... chyba znowu mi się wkradł wirus .... :/ ... oby nie, jakby mnie nie było kiedy znaczy - komputer musiałam sformatować.

faktycznie coś paula się dziś nie odzywa ... :/ .. hmm .. oby wszystko było oki.

a ja zaczynam miewać skurcze. co jakiś czas w ciągu dnia czy w nocy. u mnie to sę chyba coś zaczyna przygotowywać, ale oczywiście może tak ejeszcze z miesiąc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu niezle pomyslowa jestes 🙂 kurcze tu dzis faktycznie pusciutko. A wiecie co tak dzis wchodzilam i sprawdzalam brzuszka i jest duzo mam listopadowych zarejestrowanych ale sie tu u nas nie wypowiadaja.
A wlasnie jeszcze jedno podalysmy sobie dane zeby sie pozapraszac na NK ale chyba mialysmy sobie tam podac nr tel. Tak by bylo latwiej. Kiedys jak Gosia byla w szpitalu to dzieki Marzi (bo miala do niej nr tel) dowiedzialysmy sie co i jak. Co Wy na to dziewczynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAsiu pomysłowa kobita z ciebie 🙂 super ci to wyszło 🙂

a ja ide na Tv a potem kłade się spać-jakoś zmęczona jestem choć nic dzis nie zrobiłam:P

jej za 2 tygonie USG już odliczam każdy dzień:P ale czuje ze moje dziecko sie juz tez obróciło główką w dół bo czuje różnice w kopniakach 🙂 i w takiej sytuacji czek amnie poród siłami natury 🙂 ale tak sobie myśle ż emoże i dobrze bo szybciej wróce do siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie znalazlam cos na temat znieczulenia zewnatrzoponowego a wlasciwie skutki uboczne o ktorych powinno sie nas poinformowac (niestety na szkole rodzenia nikt mi o tym nie wspomnial), oto one:
obniżenie ciśnienia tętniczego u matki, zaburzenia tętna u dziecka, przedłużenie i spowolnienie porodu, wzrost ryzyka porodu zabiegowego lub cesarskiego cięcia, wystąpienie problemów z laktacją, popunkcyjny ból głowy.

Ciekawi mnie jak bardzo obniza ono cisnienie tetnicze krwi. jestem noskocisnieniowcem wiec zastanawiam sie czy przez to moge dostac zapasci? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witojcie! 😉
ja caly czas biegam ehhhh juz mam dosyc 😠
bylam dzis u lekarza ogolnego, ktory sprawdzil mi cisnienie, osluchal pluca i spytal sie jak sie czuje... cala wizyta trwala moze 3-4 minuty ehhh i po co takie zawracanie d..y tyle to moglam sobie w domu sprawdzic... no ale tu taka procedura, ze jak sie jest w jakims konkretnym tygodniu to trzeba isc do takiego ogolnego lekarza....
a jutro lece na badania do szpitala oczywiscie nie wiem za bardzo dlaczego i po co bo nikt mnie nie raczyl poinformowac zostal mi tlyko przydzielony termin po miesiacu od poprzedniej wizyty i tyle...
a w piatek w tym samym szpitalu mam sie stawic bo beda mi robic USG... nie rozumiem czemu nie wszystko za jednym razem... no coz jak mus to mus... tak wiec biegam nadal jak Forest Gump tyle ze z brzuchem :P

paulusia- ja takze nie znam zadnych technik oddechowych, ani cwiczen przed porodowych 🤨 ciagle sobie obiecuje ze zajrze na necie na jakas stronke i sie poducze ale jakos czasu brak... coraz czesciej sie zastanawiam nad cesarka wiec jak bedzie tlyko ale nie waham sie zadecydowac na tak...
co do metek to ja te najbardziej drapiace urywam, odpruwam lub ucinam... sama mam awersje do metek bo czasem mniejsze cale ubranko sie wydaje niz sama, dluuuggasna metka 😉

Kaissa - swietny pomysl z tym niby obrazem... zdolniacha z ciebie - masz babko wyobraznie 🙂

Cos mi sie wydaje, ze moja mala naprawde intensywnie rosnie... bo czasem mam wrazenie, ze juz mi sie ledwo miesci w brzuszku. Dzis to mi tak wypchala (chyba piety) pod samymi zebrami z obu stron, ze az czulam bol rozciagajacej sie skory... do tego wlasnie sie wierci czyms(wnioskuje ze glowa) po moim pecherzu z mam wrazenie, ze popuszcze... no a teraz jeszcze czkawka... hihi na pewno cos tam we mnie zyje i nie pozwala o sobie zapomniec :P

jak ktos chce to moj nr g-g: 2153424
dobrej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu wiem czym na pewno wczoraj zapomniałam - złożyć ci życzeń. wszystkiego naj naj naj !!

dziękuje dziewczyny :P - fajnie że się podoba 🙂

olusia a u mnie za oknem (mieszkam pomiędzy katowicami a krakowem) biało !! i ciągle pdada śnieg 🙂 ...

a tak w ogóle mój mąż niedawno pracował w palmiarni w gliwicach, odnawiali tą konstrukcje dookoła 🙂 .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobietki i brzusie...Oj aj chyba Gosiu Tobie życzeń nie złożyłam, więc wszystkiego naj...

Asiu tu masz kawałek mojej pracy z anestezjologii o znieczuleniu w położnictwie... Jak będzie coś nie zrozumiałe to pytaj...

Ciągłe znieczulenie zewnątrzoponowe (CZZ) Wykonuje się, gdy skurcze macicy są regularne, a rozwarcie wynosi 4 – 5 cm. Cewnik wewnątrzoponowy wprowadza się u rodzącej siedzącej lub ułożonej na lewym boku, dogłowowo na głębokości 2 – 4 cm. Standardowym analgetykiem przewodowym jest bupiwakaina.
Wskazania:
• Ból;
• Przyczyny położnicze: nadciśnienie w ciąży, stan przed rzucawkowy, zaburzenia przepływu łożyskowego, poród przedwczesny.
Przeciwwskazania:
• Zaburzenia krzepnięcia krwi;
• Wstrząs;
• Bakteriemia – zakażenie w miejscu planowego wkłucia;
• Brak zgody rodzącej.
Zalety:
• Rodząca pozostaje całkowicie przytomna przez cały okres znieczulenia, co pozwala uniknąć takich zagrożeń jak: hipoksja oraz aspiracja treści pokarmowej;
• Umożliwia nieograniczone w czasie przedłużenie znieczulenia oraz jego pogłębienie do zabiegów położniczych;
• Pozwala na miareczkowanie znieczulenia
Wady:
• Może zaburzać hemodynamikę matki, zmniejsza tym samym przepływ maciczno - łożyskowy;
• Wpływa modulując na przebieg porodu:
o Powoduje spadek napięcia mięśni miednicy, co opóźnia i zwalnia rotację główki;
o Osłabia napiecie mięśni tłoczni brzusznej upośledzając mechanizm parcia;
o Hamuje odruch Fergussona, czyli hamuje wzrost sekrecji okstytocyny pod wpływem rozciągania przepony miedniczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no niby tak.coś ostatnio jestem negatywnie nastawiona do wszystkiego,chyba przesilenie jesienne.na dzień dzisiejszy np.martwię się tym że mały się przekręcił z lewej strony na prawą i taki jakiś spokojny jest...takie schizy i tyle.chyba czas się wziąć za sprzątanie to głupich myśli nie będę miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...