Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maiha porozmawiaj z mama. Poproś ją niech wstrzyma niektóre uwagi dla siebie, jeżeli naprawdę troszczy się o dziecko. Jej pretensje i fochy są niepotrzebne, a tylko przysparzają Tobie nerwów, co znów źle wpływa na maleństwo. Może tak do tego podejdź. Niech Cię nie denerwuje niepotrzebnie - to szkodzi dzidzi. 🥴

Leniuszku no tak, możliwe, że Admin ma wolne... 🤨
I kobieto spokojnie, bo urodzisz! Wyluzuj, nie buzuj! 😉 Odpręż się, nie myśl już tak o tym co będzie, poszukaj sobie czegoś na teraz do zajęcia się. 🙂

Otlesiu takie "okresowe" odczucia też już miałam kilka razy. Ciekawe o co chodzi? Bo już prawie zapomniałam jak to jest... 😉

Akigo nie dziwię Ci się. Musisz być niesamowicie dzielna. I jeszcze przecież masz dzieci - o ktore przecież musisz zadbać, zwlaszcza gdy już się zacznie. No i lęk w Twojej sytuacji jest rzeczą oczywistą, nie ma go co sobie wyrzucać.

Kukunari widzę, że jesteś kolejna z sennymi "przeżyciami", he, he. Co się dzieje, że my jakieś takie pokręcone z tymi snami?... :P

A jutro o tą wydzielinę wypytam mojego gina. Mam to szczęście, że wizyta tak blisko. 🙂 O to i o ten ból po lewej stronie... Martwię się, bo przecież po tej stronie mam łożysko... A dziś tak niemiłosiernie mi się daje we znaki. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko czyżby coś się u Ciebie zaczynało dziać?? ale jestes już prawie w 38 tygodniu więc to już chyba odpowiednia pora 🙂 ach no to będe dalej śłedzić rozwój wydatrzeń 🙂 ja czuje się nie najlepiej jakoś mnie mdli chyba też już pójde spać bo czuje ż ezarz zasne przed komputerem, miłej nocy mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja normalnie z tej podniety mam parcie na wszystko:P na szczescie juz mi przeszlo widocznie byl to chwilowy skurcz choc trwal dlugo.
Co do admina to okazuje sie ze moze to byc wina mojej przegladarki (mam Internet Explorer 8) bo on jej jeszcze nie sprawdzal.
Akigo to informuj nas na bierzaco co i jak.
Sathi co do tej galaretowatej wydzieliny to ja nic takiego nie mam u mnie wydzielina jest plynna jak woda i ostatnio jest jej coraz wiecej.
Ta moja kolezanka urodzila wczoraj o 18.55 po 20 godzinnym porodzie silami natury, maluch wazyl 4300g i mierzy 56cm.
Widzialam ze Malinka z pazdziernikowek urodzila sporego dzidziusia 4600chyba tak? i 60cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla was dziś leniwy dzień, a ja nie uwierzycie cały dzień byłam na nogach i sprzątałam. wszystkie półi poprzekładałam pozmieniałam co się da poukładałam na nowo ubrania i jeszcze kurze pościerałam i na półkach porządki zrobiłam. tak mnie nogi bolały .... i do tej pory się kręci i myślę co tu jeszcze zrobi :P:P

iwonka i jak tam twoje ciśnienie ?? jak pisałaś to dość wysokie chyba ..... spadło ci troszkę ?? kurcze jak mówisz że niteczki krwi masz to ty może faktycznie będziesz następna 🙂. ale ja wam powiem że mi nic takiego się nie działo :/ ... więc ja to nie wiem co to ja za przypadek jestem. ja to same skórcze przed porodem zawsze miałam.

haniu pierwszy raz słyszę że ktoś ma uraz do swojego pępka 🙂 ... mi nie przeszkadza, choć ostanio troszkę wyskoczył 🙂.
a co ci jeszcze miałam powiedzieć. kobitko ty jesteś mamą swojego dziecka i ppowinnaś powiedzieć mamie że z całym szacunkiem wobec jej osoby ale chcesz zajmować się dzieckiem według własnego poglądu. może się obrazi, ale na pewno przejdie jej za chwilę. jak teraz odpuścisz bo to mama, to zawsze będze się zbyt wtrącać w to jak wychowujesz swoje dziecko. powinnaś popełniać swoje błędy, krzywdy tym dziecku nie zrobisz a ty za nie odpowiadasz. będzie cię strasznie denerwować za każdym razem gdy będziesz robić tak jak mama każe i będą z tego niepotrzebne konflikty. będzie cię to w środku trapić a i mężowi się to pewnie nie będzie podobać. ja bym się "postawiła" .. ale łagodnie rozmawiając na ten temat i uprzedzić że cenisz sobie jej rady ale decyzje choćby o rodzaju pieluch chcesz podejmować sama. i że chciasłabyś by twoja mam uszanowała twoj wybór, nawet gdy różni się od jej zdania. bo mi się trochę wydaje że mama cię trochę trakttuje jak dziecko które nie ma o niczym pojęcia i które będzie musiała wyręczać ze wszystkiego. tak mi się niestety wydaje.

asiu ja stwierdziłam że jutro muszę nagotować bigosu !! tak mnie nabrała chęć a jeszcze trochę i nie będę mogła go tyknąć !!

a jeszcze wam powiem że jutro moja młodsza córcia kończy 4 latka !!! 🤪 ale urodzinki wyprawiam dopiero w niedzielę 🙂.

dobrej nocki jeszcze życzę (ale się rozpisałam) i zmykam sama do łóżeczka.

iwonka czekamy na wieści co ci lekarz powie 🙂.

dobrej nocki brzucholki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ał, Marzi współczuję. 😞

Akigo oj, już mnie nie stresuj... Coś już nadto mam tego śluzu jak na mój gust. I za bardzo dziś jak gdyby "popuszczam". ☺️ Ale jednak ja nie jestem jeszcze ten tydzień co Ty. 🤨

W dodatku maluszek niesamowitego kręciołka dostał na noc. 😞 Wezmę sobie nospę na sen, jakby coś.

Wróżko Kukunari wywróż mi, że u mnie niech to będzie co najmniej początek listopada... :P

Leniuszku to w ogóle o całkiem sporych dzieciaczkach piszesz. 🙂 Ale grunt, że z nimi okej. 🙂

Kasiu to stoo lat dla córuni! Bo już jest "jutro". :P

I dobranoc brzucholki! Słodkich snów! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tak na trochę zginęłam :P ale był znajomy na kawie,wtedy mój późno z pracy wrócił,to trza było Go nakarmić :P no i z mamą na skype trochę pogadałam,a teraz się szykuje do spania 🙂 ale jeszcze zobaczę co tam napisałyście ciekawego :P a Mała taka jakaś nadpobudliwa jest,nie wiem czy to normalne 🤨

Haniu nie wiem może uświadom swojej mamie że to Wasze dzidzi i sama chcesz je wychować,a jak będziesz potrzebować rady to zapytasz i tyle.Porozmawiaj spokojnie,że nie pasuje Ci takie zachowanie i tyle 🤨 może coś pomoże.

Próbowałam nadrobić ale ledwo czytam ☺️

Uciekam spać,do później mamusie i brzusie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Ja już po wycieczce. I moje wiadomości kończą sie na niczym 😞.Wstałam o 6 wyszłam 7.40 .Myśle będe pierwsza. Przeturlałam sie na koniec osiedla i pocałowałam w klamke.Mojego lekarza niema. 😞 Będzie w srode. Zadzwoniłam pogadałam to mi powiedział że od odejści czopa moge zacząć rodzic w kazdej chwili a moze to potrwać 2 tygonie. Tyle to sama wiedziałam. W czwartek znowu ide. Szkoda ze jak zwykle nic nie wiem.Bo wiedziała bym czy mam jakieś rozwarcie albo coś. Ale nic nie wiem. 😞 .Mam jakiegoś pecha do tego lekarza.
A oprucz tego dzis ciężka noc teraz chodzę co 2 godziny do ubikacji i w nocy i w dzień. Co jest trochę meczące.
Zostaje mi tylko czekać.Eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To sikanie jest okropnem.Mnie ono najbardziej mczy w nocy.Dzis prawie rowno z zegarkiem w reku wstawlam co poltorej godz 😠 masakra jakas!! i jeszcze te uplawy...nie wiem czy to moze organizm przygotowyje sie do wydalenia tego czopu czy co??
teraz to juz widze ze wszystkie z dnia na dzien coraz biedniejsze jestesmy... 😞 ale juz niedlugo bedziemy najszczesliwsze na swiecie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie 🙂.

iwonko faktycznie pech :/ ... ale cóż zrobić.
a ja się tylko pochwalę że mój mąż dzisiaj jest w domku i malujemy !!!!!!! 🙂 jak się ciesze !! 🙂.

ja dzisiaj bardzo mało spałam w nocy. ciągle się budziłam .... miałam jakieś skurcze. nie wiem czy to od tego sprzątania, ale chyba nie bo przekładanie ubrań nie jest wyczerpujące. fakt zajeło mi to cały dzień ale nogi i tylko dokuczały, .... b ciągla na stojaka byłam. jak trzeba było coś wyciągnąć z najniższych szafek wołałam męża.

ponieważ mogę być dzisiaj nieobecna życzę wam z góry miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
Akigo naprawde ja to b ym sie zagotowala (chyba mogli zadzwonic i pionformowac ze nie bedzie wizyty), ech... coz znowu musisz poczekac chyba ze ktoras z dziewczyn sie zapyta swojego lekarza *ale nie ma to jak badanie) 🤔
W nocy jak zwykle pobudka przynajmniej 4 razy 🤨 i zauwazylam ze moj synek wcale sie w nocy nie ruszal byl bardzo spokojny, natomiast rano zaczal mnie boksowac (taka pobudka). Moge miec tylko zludne nadzieje ze przyzwyczail sie do mojego rytmu dnia (marzenie 😉 )
Dajcie znac kobitki jak tam po wizytach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki...

U mnie dzisiaj noc katorga. 😞 Niewiele spalam. Jajniki, zwłaszcza lewy bolały mnie jak przy okrutnym okresie. I jeszcze ten ból spod lewego żebra promieniował + zaczęło boleć pod prawym - i tak mnie spod żeber paraliżowało. I w kółko tylko nospa. Potem całe podbrzusze mnie rozbolało. Nad ranem zasnęłam płytkim snem.
Teraz wstałam ledwo, ale czuję się nieprzytomna. Dobrze, że dzisiaj lekarz. Obym tylko dojechała, a dziś sama w trasę. 🥴

Akigo może wybierz się do innego ginekologa? Do czwartku niby nie daleko, ale z drugiej strony byś już coś wiedziała.

Kasiu ale Wam dobrze! 🙂 Nareszcie Twoje wymarzone malowanie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc ranne ptaszki 😉
My wstalismy dzis o 6,wyszykowalam swojego M do pracy ,poszlam o sklepu i wzielam sie za sprzatanko,jakos szybko mi to poszlo,teraz siedze i czekam do 14 az M mam nadzieje wczesnie wroci i pojedziemy do lekarza,wieczorkiem zdam relacje

Czy wy bierzecie jeszcze jakies witaminy,bo mi za 6 dni sie koncza i chyba nie ma sensu kupowac nowego opakowania,musze spytac sie gina..niby sa tez przeznaczone dla kobiet karmiacych piersia ale nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hooo!!
Oj Iwusku ty to masz pecha do tych lekarzy... moze sprobuj u innego ja jak bylam w PL to raz bylam u Stysinskiego, a drugi raz u Szczepskiej... zadzwon i sie zapytaj czy cie przyjma na kase chorych - mysle, ze nie powinno byc problemu.... Bedziesz miala odpowiedzi na pytania i w ogole badanko z glowy - oboje to bardzo przyjemni i mili ludzie 🙂

Ja zaraz zaczynam kolejne biegi... dlugodystansowe... w koncu poniedzilaek sie zaczal - dosc leniuchowania :P musze pochodzic po urzedach i pozalatwiac sprawy naszego nowozakupionego samochodziku - ahhh sie znow nastoje w kolejkach pewnie... no ale jak mus to mus... pocieszajace jest to, ze przynajmniej bede miala czym dojechac do szpitala jak zaczne rodzic :P

A wam brzuchatkom zycze udanego dzionka 🙂
...turlu turlu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko poszła bym do innego lekarza ale mam stoje bardzo cieńko z kasą. Na dodatetek teść ma jutro imininy .Wiec nie moge sobie pozwolić na prywatna wizytę. A nikt mnie z dnia na dzień na kase nie przyjmie.Nie mam pojecia co tak Cię boli pod żebrami. Ale podejrzewam ze to czyjeś kopniaki powodują.
Ja mam takie coś że czasem praliżuje mi tak pod żebrem to z prawej to z lewej strony. Ale to pewnie mała cos uciska.
Kasiu ale fajnie będzie ślicznie pomalowan.
Asiu ja to bym go za wąsy wyszarpała. I chyba tak zrobie bo w czwartek pujde do niego ostatni raz potem bede się umawiała z położną na konsultacje.
Marzenko ale Ty to masz energi.
Mi doszła dzisiaj nowa dziecina sportu. Mam taki ucisk na obyt że latam do kibelka też często. I raz mi się coś chce a raz mi wydaje że mi się chce 🤔. ☺️
Eh jaki cudowny błogosławiony stan:P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...