Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
akigo napisał:
Moja mała jakos tak teraz rzadko sie wierci aż się martwię. Słyszałam ze będzie sie wiercić rzadko w 9 miesiacu. Ale mnie to denerwuje. Zaraz głupie mysli przychodzą do głowy.


Iwonko - moja lekarka polecala aby wypic pol sklanki coca-coli wtedy dzidzia ma zaczac szalec... ja wczoraj wypilam pol szklaneczki tylko dlatego, ze mielismy imprezke w domciu po czym mala nie chiala sie uspokoic w moim brzuszku do 3 rano!! 😲 jeszcze inni polecaja szklanke mleczka i odpoczynek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

U mnie nocka spokojnie,ale wiecie co miałam dziwne sny dzisiaj 🤨 najpierw mi się śniło że w konsulacie brało ślub dwóch facetów 🤪 wczoraj wieczorem rozmawialiśmy z moim,że może w konsulacie weźmiemy cywilny,a tutaj taki sen 🙃 wtedy jak rano zasnęłam to mi się śniło ŻE URODZIŁAM MAŁEGO KOTKA 🤪 i to było tak jak z maluśkim dzieciaczkiem ,tak się tulił,miała pępowinę hehe ja mam nawalone w głowie :laugh:

Asiu bukiecik super,aż szkoda rozpakować :laugh:

Faktycznie pusto dzisiaj 🤔

Też zaraz mykam porobić trochę,niezbyt mam natchnienie,jak co dzień ostatnio z resztą ☺️ no ale muszę trochę.

Iwonko nie martw się,szklanka coli,batonik i zobaczysz jak mała Marysia się rozbuja 🙃

Miłego weekendu mamusie,odpoczywajcie z brzucholkami do góry :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki
Ja niedawno wrocilam z 7 godzinnej wyprawy samochodem do zdunskiej woli,troszke ciezko bylo ale dalam rade 😉
Po drodze wpadlismy do tesciowej,teraz wykapalam sie i zamierzam ucierac ziemniaczki na placki ziemniaczane ,rosolek juz jest a ja mam na nie taka ochote 😉

Sluchajcie moj Synek odkad bylam na tym usg strasznie sie wierci,przeciaga i rozciaga te swoje stopki jak nigdy,wlasnie przed chwila nagralam 3 minutowy filmik jak buszuje mi w brzuszku,jak moj M wstanie to mu pokaze...
I wlasnie nurtuje mnie pytanie bo kiedys czytalam u mam czerwcowych ze niektore to mialy tak przed porodem ze dzidzie staja sie ruchliwsze,pozatym strasznie mnie tam kuje jak sie rusza,myslicie ze cio to moze byc???

Do napisania pozniej bo widze ze nikogo nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie ja byłam na mieście po łóżeczko i chyba zbyt wymyślata jestem bo znalazłąm już te co chce ale trudno je dostać-bede go chyba zamawiała w sklepie i musze czekac 3 tygodnie;/ a jak nei to podzwonie po pokrewnych slaonach czy nie amją tego łózeczka na stanie niby zwykłe łóżeczko ale ma ono kolor Wenge, czyli bardzo ciemny brąz dlatgeo musze czkeać;/

ale weszłam dzis fo takiego skelpu po kozule dla mnei do szpitala i trafiłam na okazje-3 pary bawełanianych majtek za 0,99 zł kupiłam tych majtek 9 sztuk i tak smao ze stringami ale majtole świetne takie wytraźne kolory i w paski, potem kupiłam skarpetki stopki tez 3 pary i tez za 3 pary tylko 0,99 zł ale jestem zadowolonai teraz to tlyko brakuje mi łóżeczka le przynajmniej mam wybrane i musze go znalesc na jakims sklepie w jakimś sąsiednim mieście zeby je dostac od razu bo ja niecierpliwa jestem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja padam już na twarz,zrobiłam pół góry dopiero a już nie mam siły,ostatnio zauważyłam że coraz ciężej mi się robi,coraz bardziej zmęczona 🤨 schylić mi się ciężko 🤨 ech dobrze że to już końcówka.

Haniu widzę że zadowolona z zakupów,to fajnie 🙂

Olga heh coś musi być z tymi kotkami 😉

Marzenko ja ostatnio miałam taką ochotę na placki ziemniaczane,że robiłam o 22 wieczorem,oczywiście mój mi pomógł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety co ja to miałam napisać ?? ... :/ ... ja hjestem dzisiaj bardzo niezorgarnięta. zostawiłam nawet 50 zł reszty w sklepie. po prostu nie wziełam jej !! :/ ... na szczęście koleżanka zajrzała do kobiety która ma ten sklep - jej sąsiaska, bo jak sobie to uświadomiłam już był zamknięty i dała jej ta babka mówiąc że właśnie jakaś klientka zauważyła że ktś nie zabrał. gdybym nie była akurat potem w sklepie nawet bym sie nie zorientowała że nie wziełam tych pieniędzy. a tak patrze nie mam pieniędzy.
co ja to jeszcze ... a sandro myślę że leżaczek super sprawa i na prawdę będzie na długo. przydałaby się jeszcze choć jakaś pamiątka chrztu.
marzenka no ciekawe jak to się u ciebie zacznie. jakby nie było 10 dzisiaj a tobie tak jakoś też wyszło. 🙂
a, dziękuje za radę 🙂 jeszcze się zastanowie którą zamówie 🙂 troszkę mi pomagła wasza opinia 🙂

oki mamuśki ide po te pieniążki do koleżanki, mam jej też podać folie do telefonu może na kawce zostanę a niech tatuś posiedzi z dziećmi. tak mało z nimi przebywa przez tą nową pracę.

miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze a mój brzdąc i bez coli wierci się i kręci... 🤨 Dziś rano miał swój rekord, jeżeli chodzi o liczbę ruchów na pół godziny... Zresztą w ciągu dnia parę razy aż do bólu dal mi o sobie znać. 🥴 Akigo martwisz się, że mała się mniej rusza, a ja wciąż się zastanawiam czy mój kiedykolwiek zwolni... 🥴

Gosiu nie nawalone, tylko masz bujną wyobraźnię kobitko. :P

Marzi nie wiem jak to jest z tą ruchliwością przed porodem... 🤨

Maiha czy to wybredność? Przecież łóżeczko będzie trochę stało, więc dobrze by Ci jednak też pasowało, nie? 🙂

Kasiu ale masz szczęście do uczciwych ludzi! 🙂

Ja dzisiaj szalałam z moim biednym, podchorowanym M na zakupkach. Tzn. smoczki, butelki, jakieś kremy. Może wszystko w niewielkich ilościach, nic na zapas, ale cieszę się, że jak coś to będę to w ogóle mieć! 🙂 Kasy niestety na to poszło... Ech, trudno, ale i tak się cieszę. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!
Fajna mata (my chcemy taką samą kupić Małemu na święta) i leżaczek też śliczny; poprostu cudo i można go później wykorzystać....

Sandro bukiecik z ciuszków też śliczny, widziałam jakiś 1mies. temu w tvn firmę, która zajmuje się takimi bukiecikami 🙂

JA się śmieję, że urodzę 17 :P października 🙂 Mam do zaliczenia w przyszłą sobotę 3 imprezy 🙂 Urodziny Dziadka, ur siostry i ślub szwagra. Baluje od rana 🙂 Ślub dopiero na 18, więc damy radę 🙂 Ślub nie jest z Mszą tylko po Mszy ( nie ma żadnej dużej imprezy tylko kawa, bo oni ślub cywilny wzięli 6 lat temu :P ) a po ślubie zacznę robić....taki jest plan 🙂 może od natłoku wrażeń urodzę 🙂, raczej się nie zapowiada, ale kto wie 🙂 Nie wiem czy mam kupić coś na ten ślub.... bo w sumie oni już są małżeństwem i już prezenty były na cywilny, chyba tylko kwiaty kupię,,, sama nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu to jak wtedy urodzisz to będziesz miała imprezowe dziecko! 😁 😉

A na ten ślub to ewentualnie jakąś drobnostkę nawiązującą do całej ceremonii, a chociażby najprostszą kartkę z życzeniami ślubnymi. Nawet jeśli są po cywilnym, to myślę, że może być im miło coś takiego dostać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj karla może faktycznie tylko kwiaty. nie wiem co bym zrbiła w takiej sytuacji. chyba tylko jakiś drobiazg bym kupiła.

a moje dziecko tak mnie swoją uroczą główką po moim pęcherzu śmiga że aż boli. już nawet nie że sikać mi się chce tylko boli dosłownie :/ .... aybrał sobie miejsce .... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka ja dzisiaj tylko na chwilke
rano do szkoly po szkole z moim M na zakupy pozniej byl sen no a potem sprzatanie bo zaraz gosci mam.
Pewnie znowu Mam Talent bedziemy ogladac mam nadzieje ze ze smiechu nie urodze 😉
Co do tego bukiecika to jeszcze go nie rozpakowalam bo mi zwyczjanie szkoda. A cos mi dziewczyny mowily ze w TVN cos bylo na ten temat.
W szkole jakos sie dogadalam z wykladowcami i raczej problemow nie bedzie 🙂 ciesze sie bardzo mam nadziej ze sie zmobilizuje i tego nie zawale.
No i dostalam dzis siatke ciuszkow od kolezanki ze studiow spadek po jej synku. Chyba bede malego przebierac 10 razy dziennie (albo bede zadko prac 😉 )
U mnie na roku jeszcze dwie dziewczyny sa w ciazy jesdna jest w 34tc (tez listopadowka) i bedzie miala coreczke Maje a druga jest w 30tc i bedzie miala tez dziewczynke Zuzie. Tak wiec moj maluch bedzie rodzynkiem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis wysprzątal dom. Poodkurzałam umylam podłogi.Aż chce sie żyć.Tak lubie mieć posprzątane a tak nie cierpie sprzątac. Była u mnie mama i posprzątała w pokoju u Kacpra.Więc musialam zrobic dobry obiadek.Narobiłam się tak ze ledwo dycham. Nogi zrobiły mi się jak banie.Dzidzia kopała mnie strasznie przy sprzątaniu . Chyba jej sie nie podobało . Więc wiem ze u niej wszystko ok!
Haniu nie przejmuj się napewno zdążysz z tym łóżeczkiem. Moje już stoi 2 tygonie a jeszcze pewnie sporo postoi.
Karolinko współczuję imprez.Bo ja to nie miała bym co nałożyć.
Kasiu moja też mnie bije w pęcherz. Czasem juz jak sie załatwie nie mogę dać kroka tak boli.
Olga jak ja lubie chodzić na grzyby.A jeszcze bardzie je jeść. Zwłaszcza takie jak ja to mówie Kapcie. Poddgrzybki. Uwielbiam!
Paulinko to miałaś miły dzień. Ja uwielbiam zakupy!Zswłaszcza dla mojej kropeczki!

Dzis stanełam przy lustrze i jestem w szoku . jaki ja mam olbrzymi brzuch! I to tak wydaje mi sie z dnia na dzień zrobił się ogromny!
Lecę sie wykapać bo dziś sie nameczyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwiatki i kartkę na pewno kupię, ale czy coś jeszcze to nie wiem, może znajdę jakiś fajny drobiazg...
Widzę, że mi się pomyliło, to Asia dostałą bukiet 🙂 ale tak to jest jak najpierw czytam, a odp. po 5 - 6 h 🙂

Iwonko nie będzie tak źle 🙂 Dziadek mieszka ze mną, więc złoże życzenia i wypiję herbatkę ur, do siostry pójdę do południa, więc raczej nikogo nie będzie...Na ślub też nie będę się stroić... do Kościoła raczej nie pójdę, bo nie mam kurtki a pewnie będzie zimno o 18... a impreza(czyt. kawa - na początku nie miało być nic) będzie u teściów będziemy tylko my, teście, młodzi i p. świadkowa;...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wspomniałam Wam, że to już kolejne podejście do ślubu Kościelnego 🙂 Jakoś zawsze im nie po drodze, a to czasu nie ma, to pieniążków nie ma (to nic że zarabiają kokosy) 🙂i wcześniej nic nie kupowałam, bo nie wiadomo czy się rozmyślą 🙂 a już tak było, że załatwiali z ks.; a potem zrezygnowali, bo coś tam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku też by mi było jeszcze szkoda tego bukieciku ruszać. :P Fajnie, że dogadałaś się z wykladowcami. 🙂 Heh u mnie na uczelni to ja wiem, że tylko jedna dziewczyna w wakacje bodajże urodziła, ale w ogóle się nie znamy, nie ten rocznik. No a z mojego rocznika jedna ma, ale takiego już (chyba) dwu - trzy latka... Jednak też się mało znamy.

Akigo mnie też każde lustro szokuje... ja sie chyba do konca ciąży nie przyzwyczję do swojego brzuszka... niezależnie ktory to by był tydzień czy miesiąc! Z jednej strony to takie fajne, ciągle zaskakujące 🙂, ale z drugiej... Jednak trochę tęsknię za swoim dawnym... 😞

Otlesiu ciekawa para, he, he, choć nie powiem, mi samej też do kościółka nie spieszno. Choć u mnie to raczej inna kwestia. 😉 Ale widać im ten kościelny do szczęścia nie był potrzebny. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to faktycznie dziwny ksiądz, ja się nie spotkałam by u nas kiedyś robił jakieś problemy.

asiu to jak moje dwie dziewczynki :P:P zuza i maja hehe ....

iwonka to teraz czas na odpoczynek 🙂.

a tak w ogóle. patrzcie. mówi się że ciąża trwa 38 tygodni, plus minus 2 tygdonie. zależy jak jest chyba liczona 🙂. ale te dziewczyny które mają na sam początek listopada to 2 tygodnie wcześniej będzie już za niedługo !! 🤪 zaczynam powoli mieć świadomość że przecież to już tak niedługo !!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja ta szurnieta szwagierka miała problemy z chrzinami 3 córki. Ksiadz jej powiedział albo ślub albo najmłodsza nie zostanie ochrzczona. I musieli wziąć ślub.

Własnie juz nie długo ! Ja to jak podchodze do wózka to jakaś taka radosć mnie ogarnia. Jej w tym wózku bedzie jeździc moja córunia.W ogóle jak zobaczę w necie takiego niemolaczka to mi się chce skakać z radości. Oby tylko zdrowa była ta moja kruszynka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...