Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wiesz co właśnie nie mam żadnej książeczki ubezpieczeniowej, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, u nas na śląsku sa te plastikowe dyskietki zamiast książeczek zdrowia i jak szłam wymieniać ją po śłubie to musiałąm mieć zaświadczenie ze ejstem ubezpieczona a ze ubezpiecza mnie mąż to z jego pracy musiałam mieć takie zaswiadczenie-bo nic innego nie mam zeby udowodnic ze jestem ubezpieczona;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak nie pracowałam, to z mężem założyliśmy książeczkę ubezp. rodziną; teraz tam wpiszemy Jasia. Ja mam już swoją książeczkę; tak jest jak jest się ubezp. w ZUSie; a jeśli nie to trzeba mieć zaświadczenie od pracodawcy, tylko nie wiem ile jest ważne takie zaświadczenie, musisz się popytać... ja nie podbijam na razie swojej książeczki ubezp. podbije ją jak przywiozą mnie do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie, czyli ja musze miec to zaswiadczenie i z tego co czytałam na stronce mojego szpitala to zaświadczenie jest ważne 30 dni i troszkę mnie to nie pokoi bo w takim razie kiedy je wyciągnąć z pracy:P zeby było dobrze, ach ale przynajmniej juz wiem co musze zorbic, dzieki za pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! 🙂

Oj ciągle cisza od naszych nieobecnych mamusiek... 🙃

Kasiu skoro nie zagląda to co to za "szperacz"? :P
Oj i rzeczywiście myślisz, że to może być od tego, że się za wcześnie urodziła? A pytałaś się może jakiegoś lekarza co o tym sądzi? 🤨

Olga u mnie też jest wanna, taka nie do rodzenia, ale do odprężenia... 😉 Z tym, że jak byłam na zwiedzaniu to pielęgniarka mówiła, że zdarzyło się, że kobieta urodziła w tej wannie - bo jak już idzie to na chama nie wyciągają.

Leniuszku nie, nie plamiłam. A skoro to u Ciebie już 3ci dzień to może zadzwoń do gina i spytaj się o co chodzi?
Aj masz familie we Wro? To fajnie. 😁 Ja zapraszam... jak tylko już się da, hi, hi. :P

Maiha orientuj się z tym ubezpieczeniem bo to już niedługo. Choć ja sama dopiero co je załatwiłam... I torbę też muszę zacząć komplementować. :P

Ciężko mi się oddycha (chyba raczej dycha) z tego bólu. Czytam i sobie piszę na raty, he, he. 😉 Dziś mi się znów szykuje średnio przyjemny dzień w pewnych sprawach, aj, trudno, postaram się jakoś w ogóle o tym nie myśleć, póki nie będzie trzeba. 😞 Ale są rzeczy, które trzeba pozałatwiać i już. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ksiazeczke ubezpieczeniowa mialam tylko przy pierwszej pracy i tylko jeden raz ja podbilam. Teraz nosze przy sobie taki pase z pracy co miesiac dostaje ze skladki sa oplacone kurcze nie pamietam jak to sie nazywa mowi sie na to Rmua czy cos takiego i to tez wazne jest przez miesiac. Maiha mysle ze jak bedziesz miala to zaswiadczenie o ktorym pisalas to wszystko bedzie ok. Wiec wez je tak ok 20 pazdziernika i myslae ze w sam raz bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i co dalej nic od naszych kobietek zadnych wiesci 😞 ...
kurde a taka ciekawa jestem...

Ja jestem zielona co w tym moim szpitalu bedzie... nawet nie wiem gdzie i do kogo mam sie zglosic - zero informacji... ciezarnych pelno sie paleta po szpitalu... wiec to idzie tak hurtowo, jak w wylegarni... nikt sie o nic mnie nie pytal tylko mi daja zaproszenia na nastepne wizyty i tyle... ale mnie to wkurza bo nie wiem czego sie spodziewac, nie wiem kiedy powinnam juz jechac do szpitala i do kogo sie udac jak sie zacznie... troche to martwiace... moze poczytam w necie o tym jak to w tym moim szpitalu jest... pewnie to troche moja wina bo zaniedbalam to wszystko i dopiero niedawno wybralam miejsce w ktorym chce rodzic - wszystko przez te moje podroze - teraz mam... brak info... 🤨

Jesli chodzi o depilacje bikini to obecnie graniczy z cudem... ostatnio jak robilam na "slepo" to po fakcie w lusterku zobaczylam "fryzure" z reklamy Fanty :P
Zastanawiam sie czy okolo tyg przed porodem nie pojsc na woskowe depilowanie bikini do kosmetyczki - wtedy spokoj przez 3 tyg 🙂

sluchajcie... poprosilam ojca zeby zadzwonil do szpitala w ktorym rodzi Iwonka bo on zna ordynatora i lekarza prowadzacego Iwonke, wiec moze niedlugo sie dowiem co z nia/nimi 😁...dam znac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu może kury ją porwały? 😁

Co do ubezpieczeń ja wciąż, jako studiująca, jestem jeszcze na książeczce rodzinnej mojej mamy wpisana. Pytałam się, ta może być, więc tą w razie czego ciągle teraz taskam przy sobie. 😉

Kukunari ale miałaś trochę spraw na głowie, więc się nie obwiniaj. 😞 Miejsca już nie możesz zmienić w razie jakby CI bardzo nie odpowiadało? A może rzeczywiście, wystarczy się porządnie dopytać.

O i też się zastanawiałam nad depilowaniem woskiem... Ale kurde, nie wiem czy można w ogóle? No i wtedy na kiedy się umówić ewentualnie z kosmetyczką? :P

O i czekamy na wieści! 😁

Ja muszę się wsadzić pod prysznic jakoś, najlepiej póki mój M jest, w razie jakby mi co się, tfu odpukać, przytrafiło. Bo się boję, dziś mam tak ciężki oddech. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka nie dotarla do szpitala w ktorym miala rodzic 🤨 bo nikogo o jej nazwisku nie przyjeli... Wiec albo jest w szpitalu w ktorym rodzic nie chciala albo jest w domku i ma problem z netem?? 🤨 hmmm kto to wie... czekamy na wiesci od niej samej...

Sathi - z tego co wiadomo to nie ma przeciwskazan na depilacje woskiem w ciazy i do mojej kosmetyczki przychodzi wiele ciezarnych w zaawansowanej ciazy... Z tym ze powinno byc to chyba brazyliskie depilowanie czyli wszedzie- i tam gleboko tez... Ja sie chyba skusze tak pare dni przed planowanym porodem bo jak to starcza na 3tyg to mysle ze i tak sie zmieszcze w czasie 😉 i nie pzenosze niuni zbyt dlugo...

Olga - fajnie ze ciuszki przyszly, za taka cene i tyle to smiech 😁
ja zaraz pedze na USG zobaczyc co z niunka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula wiesz jak mówiłam że mogłam urodić np 2 tygdonie póżniej to lekarz powiedział że to nie wcześniak. więc sama nie wiem, ale człowiek tak sobie potem myśli może niepotrzebnie. bo miała wtedy i oczy badane i wszystko i miała 10/10 pkt więc nic na to nie wskazywało tym bardziej że termin miałam jak mówie niby za 3 dni, ale potem to już nie wiedziałam sama.

dzisiaj szperał :P:P hehe powiedział że chyba się ostatni raz widzimy 🙂. i że pewnie urodze w okolicy 10 listopada. napisał mi zwolnienie do 16 tak na wszelki wypadek. wszystko ok łożysko już prawie całkiem dojrzałe .. i oczywiście znów potwierdził że to syn 🙂. jak nie urodze do 10 to mam przyjść na ktg do szpitala do niego. a i wziął mi wymaz - na te bakterie które mówiliście. ale ja o to nie pytałam, sam zrobił. 🙂. i spytałam jeszcze czy jak byłam dwa razy nacinana to czy będę musiała być nacinana znowu a on że nie że właśnie musi to "wyplewić" i jak się będzie dało to zrobi się tak by nie nacinali 🙂. oby oby i oby mnie nie rozerwało 🤨 bo to już może lepiej by nacieli. przekonam się jak będzie 🙂 już niedługo 🙂

no ciekawe co tam u dziewczyn. marzenka to moze juz po cc .... iwonka moze nie ma tego neta, albo światła, choć z drugiej strony już raczej ponaprawiane (u mnie i na śląsku było najgorzej) ... ciekawe, niestety możemy tylko czekać na informację od niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!Nie urodziłam. 😞 Za to od lekarza od razu trafiłam do szpital z podejrzeniem zatrucia ciążowego i dopiero wróciłam do domu. Okazuje się ze miala białko w moczu a ze u gina dostałam ciśnienia 160/103 to odrazu mnie skierował do szpitala.Zrobili mi wszystkie badania w tym Hbs.Byłam u okulisty i lekarz stwierdził ze jestem obciążona genetycznie wysokim ciśnieniem .I wylazłam do domu. Zaległości mam 24 strony ale jestem szczęsliwa ze nie muszę tam leżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję dziewczynki . Własnie Karolinko pani doktor mi kazała 6 razy na dobe sprawdzać cisnienie. Ale narazie odpukać dobre. W szpitalu nie mogłam sie ani załatwić ani wyspać. Wchodzę i mam chorobę szpitalną. Niema jak w domuku! 🙂.
Ale personel w szpitalu i położne mamy super. Wszystkie te położne na które trafiłam a byłam na 3 zmianach były cudowne. Z reszyta na kazdej zmiania chociaż jedna znałam.:P I one też mnie pamiętały.Oddział jest po remońcie. Personel świetny! Położne naprawde strasznie sie starały .Miałam ktg.Nie miałam tylko usg.Teraz to moge iść do naszego szpitala pewnie rodzić bo wiem ż jest super. Jaka piękna ubikacja , natryski,Dla mnie szok. Zdrzemne się bo wszpitalu kilka godzin spałam.Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo witaj z powrotem! 😁 Kurcze, to miałaś nieprzyjemne przeżycia... 😞 A my tu już tak nastawione byłyśmy, że może Marysia już na świecie... 😉 Ale dobrze, że już jesteś w domku. Teraz musisz bardzo na siebie uwarzać! 😘 A chociaż cały z tego plus taki, że Cię szpital pozytywnie zaskoczył! 🙂

Kukunari no właśnie miałabym na myśli pełną depilacje woskiem. A skoro ciąża nie jest przeciwwskazaniem... Hm, jeszcze się zastanowię. 😉

Kasiu no tak, potem człowiek rzeczywiście sam się nakręca i szuka wszędzie przyczyny. 😞 A może jednak to wcale nie była wina wcześniejszego urodzenia.

Olga ja się już na ciuszki chyba nie będę kusić. Dopiero jak się Witek urodzi i mu czego zabraknie - wtedy pomyślę. A na razie wydaje mi się, że ma wszystkiego dosyć. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki!
jak Marzenka??
Iwonka dobrze ze wszystko okey!

w srode byłam u lakarza, za dwa tyg mam ostatnia już wizyte, powiedział, ze za dwa tyg moge juz rodzić 🙂 ale moze byc i tak ze bede czekac do terminu. Miałam usg zeby spr wody płodowe i cały czas są w górnej granicy normy ale zmniejszyły sie troche, dzidziusia widziałam w 4D 🤪 🤪 🤪
wyniki moczu mam jedynie złe:/

ochh ciekawa jestem jak Marzena i która bedzie nastepna 🙂
Dziewczyny to juz sie zaczęło 🤪 nadszedł ten czas kiedy powoli listopadówki zaczynają sie rozpakowywać a za dwa tyg to juz na jedna po drugiej bedzie na porodówce 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...