Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witaj Iwonko..najwazniejsze ze wszystko dobrze..fajnie tez ze jestes zadowolona ze szpitala i opieki..a herbatki dalej bedziesz pila czy odechcialo Ci sie? 🙂 ..ja jestem po usg..maluszek jak zwykle pokazal ze jest mezczyzna hihi..lekarz powiedzial ze wazy dobre 3 kg 🤢 cokolwiek to znaczy..cisnienie mialam 155/103(dodaje ze jestem niskocisnieniowcem)wiec lekarz az oczy wytrzeszczyl..po kilku minutach znow sprawdzil i bylo w normie..pobrali krew zeby sprawdzic czy ANTI D jeszcze dziala..to tyle nastepna wizyta za 2 tyg.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂 Iwonko dobrze że wszystko już dobrze, ach a ja już myślałam że to już...

Beatko gdzie ty sie podziewasz 🙂 no za 2 tygodnie może bedziemy juz rodzić 🙂 powoli i u nas rusza, ja tez mam wizyte za 2 tygodnie to znaczy USG będę miała robione i w tedy lekarz ma mi już coś więcej powiedzieć

a ja jakoś mam zły humor, mój mąż miał małą stłuczkę, niby z jego winy ale nie z niego w każdym razie nam z ubezpieczenia zejdzie ;/ jescze teraz sie trzese ze zdenerwowania 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko dobrze że juś wporządku Ty też widze że na jedną nockę, i ja tak samo spałam tylko 2 godziny w szpitalu, nie mogłam się doczekać 6.00 godziny żeby wstać, bo o tej słuchali tętna dzidziusia. Ps Iwonko dostawałaś może w szpitalu globulki dopochwowe Clorimazol? Jak ja byłam to fakt że mi zalecono bo mam upławy, ale na odziale każda dostawała, czy miała upławy czy nie a lekarze mówili nie pomoże nie zaszkodzi, a co najśmieszniejsze nie ostrzegli przed efektami działania. Mnie po 10 minutach od zaaplikowania tak zalało że myślałam że mi wody odeszły , normalnie tak jakby 3/4 kubka wody, ale miałam stracha , a jeszcze do tego nic na początku nie miałam na przebranie ani żadnych wkładek czy podpasek 😁
Haniu Coś ostatnio pech z tymi stłuczkami, jak nie jednej to drugiej, kurcze ta pogoda chyba tak żle działa, dobrze że nic się nie stałao .
Dziewczynki ja bym się śmiała jak byśmy wszystkie naraz zaczęły rodzić hehe, różnie to bywa . Mni też coś skurcze zaczynają doskwierać , zobaczymy jak się to przeciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak a ja caly czas plamie... zastanawiam sie ile jeszcze i czy to normalne? 🤨 Moze faktycznie to juz ten czop sluzowy powoli odchodzi? 🤔 Ale jak na to patrze to nie jest to galaretowata wydzielina tylko sluz o krwistym zabarwieniu tak jakby koncowka okresu.
Paulisia to nie jestem osamotniona w wadze ciezkiej mojego malucha:P huuuraaa!
Co do depilacji bikini brazilijskie... hm ja to chyba zbyt delikatna tam jestem 🤢 nogi i pachy ok ale okolice wzgorza lonowego to juz gorzej... 🤢
ja mam nr tel do Marzi i do Kasi wiec jak by sie cos dzialo to pewnie Kasie bede informowac a reszta dziewczynek jak sie bedzie kontaktowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mam pytanie z innej beczki ile trwa teraz urlop macierzynski? wydaje mi sie ze przy pierwszym dziecku jest to teraz 20tygodni a przy kolejnym 22tygodnie, powiedzcie czy dobrze mi sie wydaje?
O czyli na razie Szymek jeszcze na swiat sie nie wybiera a ja sie tu juz tak podekscytowalam i Marysia i Szymonem.:laugh: najwazniejsze zeby wszystko bylo ok nie ma sie co spieszyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwono - witaj spowrotem - szkoda ze tylko sama :P ja juz uruchomilam kontakty i sprawdzlam w szpitalu w Trzciance czy sie tam przypadkiem nie zgubilas...ale niestety nie 😉 Widze, ze jednak zrezygnowalas z dojazu te 30km i urodzisz w miejscowym szpitalu...

No i wiesci od Marzenki tez dobre tyle z tez tylko od niej samej :P
....ehhh no ktora pierwsza??

Ja po badaniu USG - mala ma sie ok i wazy juz 2600g wiec gigantem nie jest jak co niektore listpadowe dziciaczki 😉

Leniuszku - te plamienie jak nie przypomina zelistego zabarwionego krwia sluzu-czopu to... moze powinnas sie z kims skonsultowac... Na stronie mojego szpitala napisali ze w razie krwien nawet bezbolesnych - (a plamienie do nich nalezy) nalezy udac sie do szpitala... nie chce straszyc ale lepiej dmuchac na zimne...

My "zagraniczne" mamy juz swoje telefony bedziemy sie kontakcic w razie "W" i informowac nasze forum na biezaco 🙂

A te sluczki to chyba z tych nerwow przedporodowych... panowie przeciez tez chodza z nami w ciazy :P Moj mnie dzis tak zezlił ze myslalam ze go wysadze z samochodu (choc to on prowadzil) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko nie dostawałam takich czopków. Wyspałam się jak nie normalna.Ale musiałam. Wczoraj sie nasłucham jak rodzą. Jedna kobitka strasznie krzyczała.Nie mogę!Nie moge! a lekarz możesz , możesz. Mocniej. Mamusiu!jak przyszłam 3 porody były i jedna cesarka. Ale te dzieci płaczą w nocy . Nie będzie dziewczynki spania!
Nie sugerujcie się badaniami z usg jeśli chodzi o wagę bo to się nie potwierdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, jak ja spałam w szpitalu też były z cztery porody, jedna 2- metrowa kobita urodziła 5 kilogramowego chłopczyka. W nocy rzeczywiście płakałay dzieciaczki, był taki jeden który co 2 minuty budził mame w prosty sposób 😁 : wołając "e" i "e" a mama nic ani się ruszyła hehe Normalnie tak mi się śmiać chciało że nie mogłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez prawie uciekłam. 😉 Ale niemoge sie nadziwić jakie te dzieci po urodzeniu są maleńki. Poznałam w szpitalu taką fajna dziewczyne. Urodziła 12 córeczkę Maje. Ważyła 3150. Jaka była maleńka . Taką maciupką góweczke miała. Aż byłam w strachu. Naprawde zapomniałam jakie maleńkie są dzici jak sie rodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
12 córeczkę mówisz?? no to już ładną gromadkę pociech ma w domu 🙂 zazdroscic jej odwagi bo tyle dzieci to jednak dla mnie wyzwanie ja sie naarzie zastanawiam ajk sobie z jednym dam radę:P

No tak Szymonek jeszce chce byc u mamy wbrzuchu musimy an niego jescze troszke zaczekać, no i Marysi tez nie spieszno 🙂 ale już i tak powoli coś rusza więc może zakłady kto pierwszy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula jeśli urodziłam w ogóle wcześniej. właśnie nie wiem, wiem tylko że teraz się nie będę decydować na jakieś czary mary z wyprzedzaniem czasu bo potem można się właśnie nieźle nakręcać. widocznie byłam już przygotowana do porodu jak się tak też stało. słyszałam że nie zawsze jest to skuteczne więc może właśnie jak się jest na finiszu takie sztuczki działają ... nie mam pojęcia. i w sumie maja wcześniej nie miała problemu z oczami, wszystko było dobrze, więc to pewnie też już przeterminowana sprawa kiedy urodziłam. a jak mówię termin miałam (miałam wprawdzie różne, ale jednym z nich było), miałam na 15 a urodziłam 12 ... ale inne były np koło 20 więc też nie wiem, ale 2 tyg wcześniej to jest normale. ale wiadomo się samemu nakręcam 🤨

iwonka dobrze że nie masz zatrucia ciążowego!! że już jesteś w domku i że będziesz rodzć w poliskim szptalu 🙂 jakaś dobra strona tej całej sytuacji.

moniczko ale mnie skusiłaś :P i obejrze ten odcinek, choć nie lubię na przód 🙂 .... ale ciekawość jest większa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko ja zaraz ogladne brzudele bo mam zaległości. Ale mam wariackie ciśnienie. Skacze sobie jak chce 🤔 Czuję ze mój poród skończy sie cesarka.W sumie to mi sie juz jak sobie popatrzyłam na te ledwo chodzące kobitki nie spieszy z porodem. Ale przez to ciśnienie chciała bym już to mieć za soba i być pewna ze nic zlego sie nie wydarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach ja juz zobaczyłam 🙂 super odcinek, ale nie moge sie juz doczekac nastepnych szkoda ze nie mozna wszystkich do konca juz zobaczyc bo chyba bym nawet noc zarwała zeby zobaczyc juz finał :P

a ja ide sobie zorbic zupe na koalcje-knorr nudle umm pyszotki kiedys przed ciążą wcianłąm po 2 dziennie wiem z e to nie zdrowe ale ja poprostu mam na ich punkcie bzika teraz w ciązy to moze z 5 razy tlyko sie pokusiłąm :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...