Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki!!
Mamasynka - wlsciwie mama Krodianka 🙂 jeszcze raz gratuluje uroczego malenstwa 😁

Ja wlasnie wrocilam z zakupow... zakupilam wreszcie prazent tej mojej chrzesnicy 🙂 kupilam mate edukacyjna oraz buciki atlasowe na to swieto oraz mala ksiazeczke - pamiatke chrztu w ktora wkleimy jej zdjecie z chrztu i wypiszemy kto jest chrzestnymi i kto byl obecny na chrzcinach 🙂 sa ta tez modlitwy za malenstwo i takie tam..
mata wyglada tak:
http://www.bobosam.pl/produkt-499.html

co do torby szpitalnej to ja mam prawie spakowana...brakuje mi kosmetykow i pare pozycji, no i musze dopakowac rzeczy malenstwa...
Moja lista wedlug ktorej zaczelam pakowanko wyglada tak:
Dla mamuski:
-majtki jednorazowe- mam bawelniane 5 sztuk
-wkladki poporodowe- opakowanie
-stanik do karmienia -2 szt.
-wkladki laktacyjne-opakowanie
-nakladki laktacyjne silikonowe
-szlafrok
-2 pizamki z rozpinana gora i jedna koszula nocna spisana na straty
-skarpetki grubsze
-kapcie i klapki pod prysznic - mam te pamposze piankowe (okropne), ktore nadaja sie jako kapicie i jako klapki pod prysznic (nie chlona wody)...
-kosmetyki -pasta do zębów+szczoteczka,mydło, szampon,, plyn do higieny intymnej, antyperspirant, balsam, krem, szczotke do wlosow,gumki do wlosow, ewentualnie kosmetyki kolorowe i luterko
-ręcznik 2 szt duzy, 2 sztuki maly
Dokumenty:
-dowód osobisty
-legitymacja ubezpieczeniowa
-karta ciąży + USG
Inne:
-telefon i ladowarke
-ksiazke, gazete
-wode mineralna


To na czerwono musze dopakowac...

Za bardzo nie wiem co mam wziasc dla dzidzi poczytam o tym jeszcze na stronie mojego szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pamiętam że było mi potrzeba dużo tych podkładów !! paczka to na jeden dzień chyba 🙂 ... nie było na szczęście problemu z pożyczaniem sobie od "koleżanek" i potem dowożenie przez mężów.
u nas jak u iwonki trzeba mieć swój papier toaletowy, sztoćce i kubek. dostajemy wprawdzie jedzenie na normalnych talerzach, ale sztućce trzeba mieć swoje.
sandro dobrze że zdążyłaś z tymi zakupami 🙂 .... mata śliczna .

a ja jestem dość niezadowolona jak mi te placki dzisiaj wyszły. 🤨 już chyba jestem zbyt przemęczona i to nazbyt wiele dla mnie. nie ta głowa .... jeszcze ta ciążowa niezgrabność. mam nadzieję że będzie smakować 🤨

jagoda synuś śliczny 🙂 ..... zaglądaj do nas czasem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu ja zawsze kupowałam w aptece, tam dawali jeden rodzaj i rozmiar, to takie pieluchy dla dzieci duże jak wielka podpaska. ale teraz skusiłam się na allegro kupić razem z innymi rzeczami od jednego sprzedawcy i jak prezyszła mi paczka zdziwiłam się że małe jakieś. mam nadzeję że dobre, w razie czego każe sobie przywieść te z apteki najnormalniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka a ja mam pytanie do ciebie, jako wielorudki. nie miałaś tak że przy pierwszym dziecku nie czułaś skurczu macicy przy karmieniu, a przy drugim już tak ?? takie ostre jak karmiłaś szczególnie w pierwszych dniach w szpitalu. to się jakoś chyba nazywa nawet .. ponoć właśnie przy drugim porodzie już tak jest, pewnie przy trzecim też tak będzie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie mam pytanko jak powiedziec tesciowej ze nie chce zeby przyszla domnie do szpitala po porodzie? bo przyznam sie ze jej nie cierpie a ona jest strasznie natretna, obrazona jest namnie ze nie pozwalam jej brzucha dotykacm bo chciala mnie wszedzie dotykac. macala mnie po brzuchu mowiac sasiada ze tam jest jej wnuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia - ja kupilam wklady porodowe w Mathercare nazywaja sie
Maternity towels with wings -12szt. dokupilam tam tez
Maternity sterile towels - 6 sztuk
pierwsze wygladaja jak podaski ze skrzydelkami a drugie bez tyle ze sa osobno pakowane i sterylne... szczerze mowiac nie wiem czy mi wystarcza ale nie przejmuje sie tym bo albo moj mi dokupi i przywiezie albo dokupie w sklepiku szpitalnym 🙂
Nie zawracajmy sobie naszych slicznych glowek takimi szczegolami - damy rade :P
a co do majtek to jakos nie jestem przekonana do jednorazowych :/ wiec kupilam ciemne bawelniane (co bawelna to bawelna) pakowane po 5szt.za 2,5euro w Pennysie w IRL (w Anglii Primark'u) nie szkoda bedzie je wyrzucic a te jednorazowe kosztowaly chyba 4euro za 5 szt. w Mathercare...

Z tym papierem i sztuccami to niezle hehe szczerze mowiac w XXI wieku nie spodziewalam sie tego... no ale coz biedna sluzba zdrowia... ciekawe tylko na co ida te pieniazki z ZUS'ow ehhhhhhhhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olusia powiem ci że ja też nie cierpie swojej teściowe, miałam z nią takie utarczki, kłutnie itp ale nie wiem czy zdecydowałabym się powiedzieć jej by mnie nie odwiedzała, bo fakt to jej wnuk. ja najwyżej powiedziałabym po jakiejś chwili że źle się czuje i nie chce być nietaktowna ale chciałabyś odpocząć sama. musisz mieć do niej straszny uraz. ja jednak zawsze odgraniczam swoje sprawy i swoje zadry z nią i jej wnuczkami,a moimi dziećmi bo nawet jak ja jej nie lubię i nie mam ochoty z nią przebywać to jedak dzieci chcą mieć babcię, nie podejmuje więc pewnych decyzji ze względu na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety ona nie potrafi zrozumiec ze ktos moze miec ochote na wizyte albo poprostu jest zmeczony, ona jak przyjdzie to bedzie siedziec do wieczora, ja nie chce jej ograniczac wizyt bo wkoncu to jej wnuk ale gdy mowilam jej ze jak sie dziecko urodzi to nie mozna co chwile nosic je na rekach tylko musi tez samo polezec w lozeczku bo przeciez w domu cos trzeba zrobic to powiedziala ze bede wyrodna matka, i jak tu ja lubiec 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu... o kurcze, tak sobie nad tymi gatkami teraz myślę... a one konieczne są, czy jak? Pomagają, np. lepiej wrócić do figury, etc? Może głupio pytam, ale nie znam się...

Kukunari no u mnie okazuje się, że też brak sztućców i kubków. :P

Olusiu chyba też by mi ciężko było polubić kobietę za takie komentarze. Nie wiem co Ci poradzić. To znowu inna sytuacja, niż u mnie ze znajomymi. Hm... a może dogadaj się z pielęgniarkami na oddziale? Może znajdziesz jakąś wyrozumiałą, która w imieniu zmęczonej mamy wyprosi natrętkę. 😉 A Twój facet, co na to? On nie ma nic do powiedzenia? Może się umówcie jakoś, że np. jak już urodzisz przekaże jej, że szpital zabronił na razie odwiedzin. A to "na razie" trwałoby dopóki nie wrócisz do domu (sama rozważam tak "wykiwać" parę osób 😉).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na stronie mojego szpitala jest napisana lista co powinnam ze soba miec najbardziej jednak zastanawia mnie po co mam miec wazeline i wate w liscie dla niemowlaka 🤔 jak ktoras wie po co to prosze pisac bo jestem ciekawa...

Poza tym znalazlam rowniez informacje na temat wyjscia ze szpitala po porodzie:
Zwykly pobyt w szpitalu po porodzie silami natury to 24-48 godzin. Jezeli mama i dziecko czuja sie dobrze to sa w stanie isc do domu kilka godzin po porodzie lub w tym samym dniu. Jesli odbyla sie cesarka albo sa jakies komplikacje z dzieckiem lub z mama, zostaje sie w szpitalu 2-3 dni....

No calkiem niezle urodze, wstane, spakuje sie, wezme dziecko i wyjde ze szpitala w tym samym dniu jesli wszystko przejdzie naturalnie - szok... pytanie czy ja w ogole bede w stanie chodzic!! bo raczej watpie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ona go nie poslucha, po drugie on z nia nie ma tez zbyt dobrego kontaktu z jej strony to jest nie odcieta pepowina, ona wie lepiej itd, przez 6 lat jej nie przeszkadzalam a nagle teraz jej nie pasuje ona mowi domnie zebym sie dokladnie zastanwila czy straczy mi takie mieszkanie jakie mamy bo ja wychowana na salonach to nie pojde mieszkac byle gdzie:/ ona jak by mogla to by pojechala pewnie z nami na porodowke bo to jej wnuk, znosi mi ciuchy ktore nadaja sie na smietnik albo rozowe gdzie wie ze bedzie wnuk hyhy, ostanio przyniosla mi wanienke brudna zapuszczona normalnie fujj, glupio mi ja wyrzucic ale to jest sam syf tymbardziej ze mowilam ze wanienke kupie bo wanienka to nie wydatek u nas sa po 30zl, ogolnie narazie mamy mieszkanie w plytach, malujemy je wlasnie remontujemy lazienke nie mamy jeszcze cieplej wody bo musimy zrobcic ogrzwanie a ona przychodzi i mowi domnie ze juz mozemy sie wprowadzac, normlanie rece mi opadaja, ogolnie to przychodzi bez zaproszenia siedzi dlugo a najgorsze jest ze mieszka klatke obok, wogole to cierpie jej 😞 musialam sie wygadac to juz ciezko mi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak widac nie wiele roznic pomiedzy szpitalami w Europie w Polsce oszczedzaja na papierze i sztućcach a u w Irlandii na pobycie po porodzie... chyba bym jednak wolala wziasc ze soba ta rolke papieru i sztucce... i polezc troche dluzej po porodzie zregenerowac sie :P

olusia wspolczuje tesciowej 😠
Ja to na swoja bede z niecierpliwoscia czekac juz jej bilet zamowilam zeby przyleciala i nam pomogla jak urodze... ona jest bezproblemowa kobietka 🙂 i lubi gotowac wiec kuchnie juz zarezerwowala na czas mojej regeneracji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczny
Sandra swietna mata zarabista!
Jagoda synek przesliczny, ach jeszcze troche i mojego zobacze!
Olusia nie wiem jak Ci doradzic ciezka sprawa z ta Twoja tesciowa, szkoda ze tak blisko siebie mieszkacie 🤨 Ja to mam problem ze swoja matka ale wyprowadzilam sie dosyc daleko tak ze nie pamieta jak do mnie dojechac. Doszlam do wniosku ze nie bede utrzymywac z nia kontaktu, nie odbieram telefonow od niej (najgorzej ze dzwoni do mnie z roznych numerow i ciagle pijana 🥴 ) dopuki nie pojdzie sie leczyc to niestety, bede sie co prawda meczyc ale nie chce zeby moje dziecko na tym ucierpialo. to tyle...
Tak wogule to chcialam sie pochwalic bo dostalam torbe ciuszkow od rodziny w spadku ok 60szt zrobilam zdjecia tylko kilku ale normalnie extra sa na caly najblizszy rok 🙃 bo wczesniejszy uzytkownik - chlopiec urodzil sie w pazdzierniku 2008 😁 zaraz wkleje zdjecia
a co do tego papieru i sztuccow to bym w zyciu o tym nie pomyslala dzieki za podpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...