Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pobudka WSTAWAĆ!!!!!!!!!
Dzień dobry Mamusie. Za oknem brzydko ale to nic.
Ja dzis musze sie wziąć za pisanie pracy do szkoły a tak mi sie nie chce:/ Zawsze wszystko inne trzeba robić zamiast pisania. no ale muszę 😞 Obiad mam z wczoraj gołąbki.
Wczoraj do nocy juz nic nie jadłam tylko wode piłam 🙂 Zaraz zjem sniadanko(tylko dwie kromki-dla mnie to mało). najgorsze jest to ze człowiek non stop o jedzeniu mysli:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 😘
Co Wy jeszcze śpicie? Leniuchy. Ja zaraz muszę się zbierać jechać do miasta a jeszcze wypłaty nie mam na koncie 😠 Miałam nadzieję, że kupie sobie jakiś płaszczyk i spodnie w końcu a tam co? Pustki.
Wesa ja też chciałam nie jeść już wieczorem, ale mój kochany tatuś zrobił mi wieczorem 3 kanapki z jajkiem i nie mogłam mu odmówić 🥴
A dziś muszę sobie przypomnieć jak się pisze sprawozdanie i takowe skonstruować.. Kurcze staż mi się 14 kończy i zaś w portfelu mniej 900 zł 😞 Muszę poszukać pracy, wiecie gdzie jest wolny etat i chcą tam babę w końcówce 6 miesiąca? 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
u mnie na szczęście jest ładnie i słonecznie, ale przymrozek z rana nieziemski, już nie dam rady w cienkim płaszczyku 🤨
nie wyspałam się dziś bo schizowałam, że mała mi się nie rusza 😮 a poza tym wszystkie boki mnie bolały, nos miałam zatkany i suchy ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

U mnie dziś pięknie i słonecznie ale strasznie zimno. Adam jak rano do pracy jechał to samochód musiał oskrobać 😠 A ja po wczorajszych emocjach noc miałam do bani a moja Pańcia mała jakby czuła, że nie śpię to szalała na całego 😉

Co do jedzenia to ja już po śniadanku i tylko patrzę co by tu jeszcze wciągnąć. Jutro wizyta u ginki a jak od ponad miesiąca stoję z wagą w miejscu na tej prawie cukrzycowej diecie z małymi grzeszkami 😉 Tylko brzuch coraz większy więc pewnie Mała rośnie. Tylko ciekawe co za bakterie w moczu?

Miłego dzionka :*


o a mi zostało 86 dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry duze pieknie rozrosniete Brzuszki 😆

u mnie mgla...to pewnie przez moj sen...cholera jestem czarownica,,,,snilo mi sie , ze latalam na miotle 😁 ale akcja hahahha

youmit..... nowe fOto- ladnie wygladasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam artykuł na ten temat: Obecnie jestem na stażu, który w całości jest finansowany przez urząd pracy. Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Czy moja umowa stażowa przedłuża się do dnia porodu? Czy będę miała prawo do zasiłku macierzyńskiego?

Niestety, przedłużenie zatrudnienia do dnia porodu dotyczy jedynie umowy o pracę na czas określony, która rozwiązałaby się podczas ciąży. Taką konstrukcję przyjął polski ustawodawca w kodeksie pracy. Pomimo że w polskim porządku prawnym występują jeszcze inne umowy, takie jak umowa o dzieło, umowa zlecenie czy właśnie umowa stażowa, ustawodawca postanowił, że ochroną
przed zwolnieniem objęte będą tylko kobiety
, które mają zawartą umowę na czas określony, a okres jej trwania upływa przed dniem porodu.


A zatem stypendium stażowe również będzie wypłacane tylko do czasu rwania umowy stażowej, a nie do dnia porodu.

Wynika z tego, że jako osoba pozostająca na stażu z urzędu pracy nie ma Pani prawa do przedłużenia tej umowy. Co więcej, nie ma też Pani prawa do zasiłku macierzyńskiego. Zgodnie z ustawą z dnia 13 października 1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych, osoby odbywające staż z Urzędu Pracy nie są objęte ubezpieczeniem chorobowym. Natomiast zasiłek macierzyński przysługuje tylko tym osobom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde a ja właśnie zadzwoniłam do koleżanki która rodziła na wiosnę i miała taką samą sytuację jak ty - od 3 miesiąca była już na zwolnieniu w 6 kończył jej się staż i jej przedłużyli automatycznie po tym jak zaniosła zaświadczenie od lekarza
i powiedziała mi ze płacili jej do samego końca a później jeszcze za macierzyńskie tak samo jakby była na stażu
czyżby PUP w moim mieście miał jakieś inne zasady działania bardziej przyjazne kobiecie w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...