Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też po woli choć na razie kupuję tylko to co mogę upchać w szafki. Dopiero w październiku wyjaśni się kwestia naszego mieszkania -czy kupimy i wyjedziemy do małego miasteczka 40 km stąd czy wyremontujemy to które wynajmujemy i tutaj uwijemy coś bardziej praktycznego (dla Małej i starszej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Przy cukrzycy dzieci bardzo duże się rodzą 🙂 dlatego lepiej jej nie mieć.. ja też przytyłam 5kg na razie się nie martwię, bo nie ma tego tak widać, bardziej poszło w biodra i piersi 🙂 nerka boli już 8 dzień, ciekawe kiedy ten ból minie.. ja już nie mam sił.. 🥴 od jutra chyba będę chodzić po tego chłopca ciekawe jak to wytrzymam.. nie mam pojęcia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was wszystkie z nowego mieszkanka 🙂
mąż zmęczony odpoczywa a ja wybieram dla nas łóżko do sypialni

ale najważniejsze jest to że jutro USG dowiemy się kto tam w brzuszku mieszka
mąż zrobił mi niespodziankę i oznajmił przed chwilką że jutro ma wolne i jak wszystko będzie dobrze to pojedziemy nad morze 😆

Joanna o ile pamietam my we dwie narzekałyśmy że nie czujemy ruchów i jak tam u ciebie bo ja od 3 dni czuje i to takie fajne częste delikatne kopniaki w ciągu dnia 🤪 🤪 🤪 teraz na pewno wiem że to moja niunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha miałam jeszcze jedno pytanko do was
dziewczyny była któraś z was na połówkowym badaniu ale nie prywatnie tylko na kase??
bo mój dr od usg wziął sobie miesiąc urlopu i będzie dopiero pod koniec września i wskazał mi innego dobrego lekarza żebym sobie poszła do niego i dał mi namiary ale to do przychodni bo prywatnie to on przyjmuje w Poznaniu
a teraz pytanie
czy jak idzie się na kasę to mąż może wejść ze mną żeby zobaczyć dzidzię?? i czy mogę poprosić o płytkę z nagraniem albo sama może mam przynieść swoją i on mi nagra??
bo nie wiem jakie praktyki wykonuje się w gabinetach nfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja chodze na nfz i maz zawsze przy kodziu był ze mna na usg tylko zeby łądnie to wygladało zawsze go pytalam czy moze byc tak tylko dla jasnosci a nie na hama wchodzilam z mezem jezeli chodzi o nagranie nie orientuje sie w tej kwesti bo lekarz mi nic nie mowi ktory wykonuje mi usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia też stale myślałam czy iść na zwolnienie czy się ponudzić troszkę i w końcu zdecydowałam, że idę na zwolnienie od poł. października czyli od następnej wizyty biorę L4.
Stwierdziłam, że należy w końcu pomyśleć o sobie i załatwić wszystkie te rzeczy na spokojnie i póki jest się na chodzie...bo czy masz gwarancję że jak bedziesz pracować do końca to ktoś to w ogóle doceni. Na pewno w tym czasie nie będę się nudzić zrobię pokoik, pokupuję ciuszki i kosmetyki, ahhh nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Ja dziś po kolejnej marnej nocy dopiero się podniosłam. Dziś mi Natala wędrowała do naszego łóżka bo nie mogła spać. A mnie teraz jeszcze boli coś z prawej strony brzucha (taki kolkowy ból)

Co do testu obciążenia glukozą to moja gin kazała mi to zrobić tak aby wyniki były na wizytę na 15-ego czyli muszę zrobić badania jeszcze w tym tygodniu (23/24 t.c.). Jak myslicie za wcześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zorientowana z innymi forami i powiem wam, że niektórzy lekarze dają ten test nawet w 19tyg. nie mniej uważam jednak, że powinien być robiony od 24 do 28tyg. tak jak to wszędzie jest napisane 🙂 ani wcześniej ani później... ale to moje zdanie, bo przykładam dużą wagę do terminów, każde usg miałam wykonane w "środkowym" terminie, ani za szybko, ani za późno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest test obciążenia glukozą? Kiedy powinnam go zrobić? Muszę być wtedy na czczo? Inga

Jest to badanie, które powinny wykonać wszystkie kobiety na początku ciąży (lekarz wypisze Pani skierowanie). Pozwala ono oznaczyć poziom glukozy we krwi. Trzeba zgłosić się na nie na czczo. Pomiędzy 24. a 28. tygodniem ciąży należy wykonać test doustnego obciążenia 50 g glukozy. Dostanie Pani po prostu do wypicia glukozę i po godzinie zostanie pobrana krew. Przed tym badaniem nie musi już być Pani na czczo, może się też Pani zgłosić do przychodni o dowolnej porze (bez znaczenia jest godzina ostatniego posiłku).

Za prawidłowe uznaje się stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Gdy wynik wynosi 140–180 mg%, trzeba wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Jeżeli wynik tego drugiego testu okaże się dobry, w 32. tygodniu ciąży trzeba będzie powtórzyć test obciążenia 75 g glukozy, jeśli nie – konieczna jest wizyta w poradni diabetologicznej.


Odpowiada: prof. dr hab. Bogdan Chazan, ginekolog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...