Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
normalna sprawa z tymi ludźmi i chyba tak jest raczej wszędzie zawsze znajdzie sie któś kogowszytko bedzie interesowało...a plotka wiadomo każdy doda swoje i juz historia niestworzona wychodzi...mi tez liczyli czy mój synek był wpadka czy nie...ale mieli pech bo ślub brałam 18sierpnia 2007 a mój synek urodził sie 27sierpnia 2008roku więc niestety na mnie pozywki nie mieli!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja dzisiaj wynalazlam fajne buciki na ebayu 🙂Te czerwone bardzo mi w oko wpadly. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170594035811&ssPageName=STRK:MEWAX:IT A jesli chodzi o samopoczucie to fatalnie 😞 😞Juz od ponad tygodnia zle sie czuje.Nogi mam tak puchniete,ze kolan nie widac.A do tego dzis mam caly dzien skurcze.I momentami sa dosyc bolesne.I wtedy mi tak nieprzyjemnie brzuszek twardnieje.O bolu krocza nie wspomne 😞Malutka coraz bardziej sie mi zapowiada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD JA CZUJE SIĘ TAK SAMO DOSŁOWNIE JAK TY!!! CAŁY CZAS PRZEMĘCZONA...OPUCHNIĘTA,BÓL KOŚCI ŁONOWYCH ŻE CZASAMI NIE CHODZE TYLKO SIE TURLAM JAK PIŁECZKA NA BOKI...CIĄGŁE SKURCZE ALE TO NORMALNE NA TYM ETAPIE - MACICA ĆWICZY PRZED PORODEM,WODNISTE UPŁAWY KTÓRE TEŻ SĄ NORMALNYM CAŁKIEM ZJAWISKIEM WSZYTKO MUSI SIĘ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWAĆ DO WIELKIEGO BUMMMM...ALE Z DOŚWIADCZENIA WIEM ŻE TO JESZCZE TROSZKĘ POTRWA...CIEBIE MONISIAD POWINNI PRZETRZYMAĆ DO 37TYGODNIA I WTEDY ZROBIĆ CESARKĘ(NIESTETY ALE TO JEST PO PROSTU U CIEBIE WSKAZANE A NAWET KONIECZNE)...CO DO WAGI I TERMINU TO RADZIŁABYM ABYS ZWRÓCIŁA UWAGE NA TERMIN PORODU WOBEC PIERWSZEGO USG JAKIE MIAŁAŚ ...BO NA TYM ETAPIE CO TERAZ JESTEŚMY NIE DA SIE GO DOKŁANIE OKREŚLIĆ A ODCHYLENIA MOGA BYC NAPRAWDĘ SPORE...TERMIN NA USG WYZNACZANY JEST NA PODSTAWIE WIELKOŚCI DZIDZIUSIA A WIADOMO JEDNE MALUCHY RODZĄ SIE WIĘKSZE INNE MNIEJSZE ALE TO NIE ZNACZY ŻE BYŁY W BRZUSZKU ZA DŁUGO CZY ZA KRÓTKO...JAK BYŁAM W CIĄŻY PIERWSZY RAZ TO PIERWSZY TERMIN MIAŁAM NA 6SIERPNIA A OSTATNI 27SIERPNIA...6SIERPIEŃWYCHODZIŁ Z USG WŁAŚNIE W TYM TYGODNIU CO TERAZ JESTEŚMY ...32...A 27 SIERPIEŃ WYSZEDŁ MI NA PIERWSZYM I WEDŁUG CYKLU MIESIĘCZNEGO ...NO I OCZYWIŚCIE URODZIŁAM 27SIERPNIA...CHOĆ JAK WSKAZYWAŁO USG POWINNAM URODZIĆ NAWET O 3TYGODNIE WCZEŚNIEJ...NAJLEPIEJ POLICZ SOBIE TYGODNIE ZACZYNAJĄC OD PIERWSZEGO USG WTEDY DOWIESZ SIE W KTÓRYM NAPRAWDĘ TYGODNIU JESTEŚ...JA TEZ JUZ CZUJE ŻE TO LADA MOMENT...I WIEM ŻE URODZĘ NA 100% PRZED TERMINEM ...A SKĄD TO WIEM PO PROSTU TO CZUJĘ...TYLKO NIE CHCIAŁABYM WCZEŚNIEJ NIŻ PO 36TYGODNIU...CHCĘ ABY NIUNIA BYŁA DONOSZONA WIĘC TERAZ OGŁASZAM WSZEM I WOBEC STAJE SIE LENIUSZKIEM I EGOISTKA CZAS I PORA POMYŚLEĆ TYLKO O SOBIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIS MIAŁAM FATALNY DZIEŃ ...MAŁA SZALAŁA NA CAŁEGO UGNIATAJĄC MI LEWE BIODRO I KOŚĆ OGONOWĄ...NA DODATEK WIECZOREM SKURCZ ZA SKURCZEM ...BRZUSZEK JAK SKAŁA..CIĘŻKO I NIEWYGODNIE...DOPIERO JAKIEŚ PÓŁ GODZINY TEMU MNIE PUŚCIŁO...PO DWÓCH NOSPACH FORTE...BOLA MNIE WSZYSTKIE KOŚCI MIEDNICY O SAMYM KROCZU NIE WSPOMNĘ...MAŁA PONOWNIE ZMIENIŁA POZYCJE ...A JA CZYJE SIE JAKBYM WŁAŚNIE Z BYKA Z SIADŁA...POOBIJANA,ZMĘCZONA,POWOLI MAM JUŻ DOŚĆ...APETYTU NIE MAM TYLKO DUŻO PIJE!!!W NOCY ŁAPIĄ MNIE SKURCZE ŁYDEK I SPAĆ NIE MOGE A RANO WYGLĄDAM I CZUJE SIE JAK BYM W OGÓLE NIC NIE SPAŁA...NIE MA CO ALE JESTEM JUZ ZMĘCZONA...MACIE MOŻE TROSZKĘ SIŁ DO ODSTĄPIENIA... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capsolocc jak czytam Twoje komentarze to sie uspokajam... Bo ja też mam częste skurcze macicy ale jeżeli Ty piszesz, że to normalka bo to przygotowanie przed porodem to mi od rzau lepiej, odchodzą mi wszystkie nerwy 🙂 kości też mnie bolą, a najgorzej biodra.... W końcu Ty już raz to przechodziłaś, a ja do tej pory jak poczułam jakiś skurcz to już panikowałam... działasz jak melisa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Capslocc widze,ze mialysmy takie samo samopoczucie wczoraj 😞Mnie skurcze tak wymeczyly,ze jaszcze taraz mnie brzusio po nich boli.No a jesli chodzi o cesarke,to juz wczesniej pisalam,ze bedzie 02 albo 03.03 i to wlasnie bedzie ten 37 tydzien.Dlatego tak sie ciesze,ze najpozniej za 5 tyg zobacze moj skarb.A jesli chodzi o oszczedzanie,to ja od tej sytuacji w poniedzialek prawie caly czas leze,bo mi kazano.I wole sie oszczedzac,bo chcialabym,zeby moj robaczek byl z nami nie wczesniej niz w walentynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EdiRewelacja ten link, przyklejam cytat jeśli ktoś przegapił

"Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę.

Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach.

To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne... 🙂

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)

31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)

36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)

40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)
..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capsolocc to prawda jesteś jak melisa 🙂
Przez te 1,5 cm szyjki, ciągłe skurcze, brzuch jak beton, bóle w biodrach, kroczu i stawach, skurcze łydek od 2 dni, zapuchnięcie, napady gorąca, otumanienie i pikawe serduszka od Cordafenu mam czasem wrażenie że o koniec świata, ale jak poczytam że Wy tez to wszystko przechodzicie albo nawet więcej to mi lżej i panika gdzieś odpływa, i zaraz mi sie wydaje że nie urodzę przecież jutro i wszystko będzie OK.

Wczoraj był jakiś słabszy dzień, ja też miałam nie najlepsze samopoczucie, od tego leżenia i wydawanie jedynie poleceń szału już dostaje, chce mi się płakać, wściekać krzyczeć ale nie mam na kogo, żadnego winnego w pobliżu, cały dzień cisza mieszkania i tykanie tego cholernego zegara na ścianie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 Oilatum w Tesco juz nie jest dostepne od 1 stycznia sprzedaż wyłącznie w aptekach, w internecie dlatego są wyprzedaże ze wszystkicj małych sklepików ktore juz nie moge wystawiać Oilatum na półkach, ja kupiłam u tego gościa (ewidentnie sklepik) 4 szt po 500 ml http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-500ml-wyprzedaz-i1363958017.html
Tylko uważaj bo jest emulsja lecznicza (droższa) i emulsja do codziennej kąpieli i tą trzeba kupić 🙂
Ten gośc widzę że ma juz tylko szampon ale jest inna też dośc tania aukcja z apteki http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-500-ml-apteka-i1417074447.html



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD nie martw się, będzie dobrze, do walentynek dotrzymamy na pewno 🙂
Co prawda ja zbojkotowałam Walentynki i obchodzimy w dniu następnym "Maciejki" - takie nasze wymyślone święto, w którym nic sobie nie kupujemy tylko milo spędzamy gdzieś czas 😉 ...bo straszne mam uczulenie na Hameryke i całą jej komercję

Bądź dzielna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dzis mamy skurczy ciag dalszy..Czasem sa co godzine,czasem co pol,a czasem co 5 minut...I kolejny dzien trzeba w lozku przelezec,bo nawet chodzic nie moge,jak mnie lapia.A jutro znowu na kontrole do szpitala.Ech mam juz dosc wszystkiego dzisiaj.Chyba mam jakis gorszy dzien..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak myślicie czy taki kombinezonik jest OK? Wygląda ładnie ale kosztuje tylko 79 zł nowy (to chyba podejrzana cena skoro wszystkie nowe wypasione sa powyżej 100zł.



Zastanawiam się czy jak kupie rozm 68 to mały na wiosnę się w nim nie utopi a starczy może na jesień?

Tu jest ich cała kolekcja KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinezonik śliczny ale nie wiem czy rozmiarowo będzie dobrze, nie wiem czy na początku Ci się nie utopi dzieciątko w tym bo przecież rozmiar 68 to chyba na 4-6 miesięcy... ale na prawdę warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Świetny kombinezonik - też podobają mi się takie jasne kolory, a niestety trudno znaleźć dla chłopczyka coś takiego - wszędzie jakiś granat, szarość i ewentualnie niebieski ( a za nim nie przepadam).A z rozmiarem trudna sprawa, bo ciężko wybiec kilka miesięcy do przodu i obstawiać wielkość maluszka.Chyba raczej powinien się jeszcze zmieścić.
Ja mam w poniedziałek USG i dowiem się czy mój synek należy do tych większych czy drobnych bobasów. Ciekawa też jestem czy już przyjął pozycję wyjściową 🙂 Po ruchach w żaden sposób nie mogę tego ocenić, bo w przeciągu kilku minut potrafi mnie kopnąć dosłownie z każdej strony. I już w końcu nie wiem czy to noga, ręka, czy główka.
USG super sprawa, ale przed każdym łapię stresa czy wszystko ok - przed pierwszym panikowałam okropnie, bo ciąża była nie do końca zaplanowana, zaszłam "niechcący" w podróży poślubnej, a co najgorsze byłam wtedy w Egipcie i z powodu tzw. zemsty faraona jechałam na jakichś afrykańskich prochach...Do tej pory czuję pewien niepokój o moje maleństwo - w końcu to był kluczowy okres dla jego rozwoju.Na pierwszym USG normalnie myślałam,że oszaleję. Trochę uspokoiłam się jak policzyłam wszystkie nóżki i rączki i posłuchałm serduszka i popatrzyłam jak fika koziołki, ale całkiem uspokoję się dopiero jak zobaczę swoje maleństwo na żywo.
Lekarka zawsze mówi, że jest ok, ale moja koleżanka miała z nią ostatnio dziwną akcję - zrobiła jej USG i wykryła 6tyg. ciążę, a na następnej wizycie okazało się że nic nie ma. Trochę to dziwne żeby dziecko ot tak zniknęło, więc się poważnie zastanawiam czy ta lekarka oby na pewno nie ma problemów ze wzrokiem. Trochę już późno na zmianę lekarza, więc pozostaje miec nadzieję, że będzie w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, wezmę go w takim razie, mąż jest raczej wielkoludem, urodził się 4200 ja tez nie malutka miałam 3200 więc spodziewam się że synek będzie duży (o ile nie wyskoczy przed czasem)
Podałam Wam link do tych kombinezonów, mają wszystkie kolory i rozmiary, skończyła sie aukcja z tym beżowym ale zaraz ja pewnie odnowią 🙂
Ty jest link do tej zakończonej:
http://allegro.pl/68-disney-cudny-misiowy-kombinezon-kubus-puchatek-i1426138846.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...