Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Hej, też się zastanawiałam, czy już się którejś obniżył. Ja jeszcze tego u siebie nie zaobserwowałam. No i 2 pytanie, czy wyszedł już Wam czop śluzowy? Podobno tak ok 2 tyg przed porodem może już wyjść.

co do obniżenia brzuszka to mi jakoś tak ok półtorej tyg. temu zaczął opadać i mniej więcej w tym samym czasie zaczęłam gubić powoli czop tzn. tak mi się wydaje że to on bo na upławy to nie wygląda ale np. przy pierwszej ciąży nawet nie wiem kiedy czop mi odpadł a z wodami też go nie zauważyłam więc różnie to bywa tak samo brzuch wiem że też wcale nie musi się obniżyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mi sie nie obnizyl 😞
co do czopu to raz mi cos wypadlo ale nie bylo tego za duzo i bez domieszki krwi takze sie domyslam ze ten "prawdziwy" czop jeszcze we mnie jest...moja przybrana siostra mi to porownala do tamponu - az 😮 tyle z niej go wypadlo - w dodatku musiala mu troche pomoc wyjsc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obnizenie brzucha ... sama juz nie wiem

wczoraj mi sie cos przytrafilo. Zaprosilismy znajomych, bylo ok. 10 osob, bylo fajnie i wesolo .. poszlam do lazienki a tu nagle ... KREW !!! Delikatnie, malutko, na wkladce ... hmmm... nie wiedzialam co o tym myslec, stwierdzilam, ze NIE PANIKUJE i jakby nigdy nic - usiadlam za stolem .. ale nie moglam o niczym innym juz myslec .. poszlam znowu do lazienki .. i bylo troszeczke wiecej .. Stwierdzilam, ze KONIECZNIE musze sie polozyc !! Przeprosilismy wszytskich.. Impreza sie skonczyla .. Kurcze, ale mi glupio bylo ... 🥴
dzis juz nic sie nie dzieje.. ale poważnie mnie już ten brzuch ciągnie, twardnieje i dzis poczulam juz bole w pachwinach

Dziewczyny, jak Wy sie czujecie ? Mialyscie kiedykolwiek jakiekolwiek plamienia ? znaznaczam, ze bylo tego malenko .. a moze to efekt skaracania sie szyjki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
kurczę 3 dni mnie nie było a tutaj tyle nadrabiania 🤪
na początku witam nowe koleżanki 🙂
Gabb- witam z powrotem 😁
nanusia sorki że tak długo się nie odzywałam ale byłam już u kresu wytrzymałości nerwowej komp mi nawalił 😠 i mąż całego czyścił, zgrywał co ważne i od nowa wgrał program 😠 ale już działa i mam nadzieję że na dłużej 🙂 ajj jak coś się dzieje to parami 🙂
w każdym razie humorek lepszy 🙂 dentysta załatwiony ale tylko tak na teraz bo nie rozwiercała mi całej dziury bo bała się że i tak nic nie będzie mogła zrobić a zdjęcia wiadomo z racji brzucha teraz nie zrobi więc wyczyściła ile się dało i włożyła lekarstwo a póżniej z małym na cycu mam się pokazać no i mężem oczywiście żeby zajął się małym jak mama na leżance dogorewać będzie 🙂 w czwartek miałam wizytę u położnej wszystko ok mały waży ok 3kilo 🤪 ale to tak z macania brzucha jej wyszło 😉 w piątek KTG i też dobrze na początku coś mało ruchliwy był tzn .spał to potraktowaliśmy go zimną wodą tzn. ja dostałam do picia wodę z lodem i tak się wiercić zaczął że aż bicie serduszka co chwilę uciekało 🙂
oooo teraz też się wypycha 🙂
właśnie co do ruchów to raczej wypycha się 🙂bardzo rzadko już kopie miejsca brak 🙂no ale jak się zacznie prężyć to nie raz mi z bólu łezka w oku się zakręci czasami ,tak aż zaboli 😜
co do jedzenia to bardzo chce mi się jeść tylko ugryzę 2-3 razy i już taka pełna się czuję 🙂 ale za to jaka wybredna co do jedzenia 😉
co do ciuszków to mam wszystkiego tak po 6-7 sztuk a pewnie w praniu wyjdzie czego więcej trzeba no i jak już pisałyście zawsze jeszcze ktoś coś przyniesie 🙂
Diuna męża to żartownisia masz nie ma co 😉oklask dla Ciebie 🙂 ale mój wcale nie lepszy ostatnio znalazł mi pierwszego rozstępa tzn. na początku powiedział że ich to z 10 jest ale się okazało że ta reszta to takie gniotki od leżenia były 😉
naniusia to nam w listopadzie minęła 10 rocznica znajomości ,a we wrześniu 7 po ślubie 🤪 ale ten czas zasuwa szok 🤪
Ewcia co do sexu to u Nas wygląda to tak : rano wstaję z chęcią pokochania się ale to człowiek taki zaspany, kapeć w buzi, trzeba coś zjeść bo tabletki na ciśnienie czekają pies zaczyna się kręcić że chce na dwór i czar pryska a wieczorem to myślę już tylko o tym aby się położyć bo tu boli tam boli i po sexie ☺️
lanosanegra trzymam kciuki za unormowanie ciśnienia 🙂 co do opuchlizny to położna mi mówiła że niestety tak się zdarza i nie zawsze świadczy o zatruciu ciążowym aha i kazała mi dużo pic pić i jeszcze raz pić aby nerki cały czas pracowały i wydalały toksyny z organizmu 🙂
jejku ale mi pisanie czasu zajęło już myślałam że nie skończę bo to makaron się ugotował ,mąż do domu wrócił , zjedliśmy obiadek i tak zeszło 🙂 ufff ale udało się miłego weekendu kochane i do następnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaash napisał(a):
obnizenie brzucha ... sama juz nie wiem

wczoraj mi sie cos przytrafilo. Zaprosilismy znajomych, bylo ok. 10 osob, bylo fajnie i wesolo .. poszlam do lazienki a tu nagle ... KREW !!! Delikatnie, malutko, na wkladce ... hmmm... nie wiedzialam co o tym myslec, stwierdzilam, ze NIE PANIKUJE i jakby nigdy nic - usiadlam za stolem .. ale nie moglam o niczym innym juz myslec .. poszlam znowu do lazienki .. i bylo troszeczke wiecej .. Stwierdzilam, ze KONIECZNIE musze sie polozyc !! Przeprosilismy wszytskich.. Impreza sie skonczyla .. Kurcze, ale mi glupio bylo ... 🥴
dzis juz nic sie nie dzieje.. ale poważnie mnie już ten brzuch ciągnie, twardnieje i dzis poczulam juz bole w pachwinach

Dziewczyny, jak Wy sie czujecie ? Mialyscie kiedykolwiek jakiekolwiek plamienia ? znaznaczam, ze bylo tego malenko .. a moze to efekt skaracania sie szyjki ?

ja osobiście nic takiego nie miałam a w tamtym tygodniu jak byłam u lekarza i mówiłam o tym śluzie to zapytał się tylko czy krwi nie było bo jak tak to telefon co się dzieje i jechać do nich do szpitala ale nie wiem dlaczego nie dopytałam się ☺️
a z obserwacji styczniówek to by wyglądało na to że poród się zaczyna tylko że u nietórych nic się więcej nie dało i dostawały zastrzyki na rozwarcie i oxy na wywołanie skurczy więc nie wiem jak to w końcu jest 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜

u mnie wygląda to tak upławy takie białe to swoją drogą a to drugie to najwięcej rano przeżroczyste czasami lekko żółtawe ciągnące się elastyczne, bezzapachowe,kurczę nie przychodzi mi do głowy do czego to porównać jak mówiłam lekarzowi to powiedział że czop to czasami i z dwa tygodnie odchodzi 🙂 tak partiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜

u mnie wygląda to tak upławy takie białe to swoją drogą a to drugie to najwięcej rano przeżroczyste czasami lekko żółtawe ciągnące się elastyczne, bezzapachowe,kurczę nie przychodzi mi do głowy do czego to porównać jak mówiłam lekarzowi to powiedział że czop to czasami i z dwa tygodnie odchodzi 🙂 tak partiami 🙂


a to ma postać jakiś grudek, czy raczej jakiejś glutkowatej mazi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜

u mnie wygląda to tak upławy takie białe to swoją drogą a to drugie to najwięcej rano przeżroczyste czasami lekko żółtawe ciągnące się elastyczne, bezzapachowe,kurczę nie przychodzi mi do głowy do czego to porównać jak mówiłam lekarzowi to powiedział że czop to czasami i z dwa tygodnie odchodzi 🙂 tak partiami 🙂


a to ma postać jakiś grudek, czy raczej jakiejś glutkowatej mazi??

u mnie gładki długieeee i jak się czasami podcieram to się cięgnie i ciągnie normalnie jakbym gumę rozciągała 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
jak byście miały trochę czasu obejrzyjcie sobie:
http://vod.onet.pl/zycie-przed-zyciem,5782,film.html?gclid=CLL4g-7TvKYCFYGCDgodwECCHA
wszystko fanie pokazane od początku ciąży do rozwiązania 🙂

no ja niestety nie obejrzę tylko dla PL 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂
Ja juz po usg 🙂 mala jest taka duza miejsca wogle nie ma nuzki ugiete heheh i powiem wam ze ma strasznie pyzowate policzki 😜 co jest najgorsze to mala nie lerzy zupelnie glowka w dol 😞 znaczy ma glowe na dole ale w mojej prawej pachwinie po drugiej stronie jest pupa a nogi ronie raz pod zebrami raz z boku, ale mam nadzieje, ze jeszcze sie odwroci. Wazy prawie 2,5 kg 🙂 Wody plodowe mam okej i pepowinka tak jak trzeba nie ma szans sie owinac bo jak widzialam to nie jest za dlugo i idzie z brzuszka odrazu tak do gory 🙂 Takze jestem happy dzis ze widzialam mego okruszka 😁
Agash co do plamien to ja mialam plamienia od 20 tygodnia byly brazowe i nigdy nie widzialam ich na bielznie tylko przy podcieraniu sie taki braz ze sluzem, ale krwi nigdy nie mialam. Powtarzaly mi sie raz w tygodniu i w 27 w koncu polozyli mnie na porodowke sprawdzali skurcze i okazalo sie ze mialam zagrozenie przedwczesnym porodem. Dostalam sterydy kilka zastrzykow przeciw skurczowych i wypuscili mnie do domu. W sumie nie doszli z kad bylo te plamienie. Lekarz mi mowil, ze moga byc rozne przyczyny i jedna z nich jest delikatne odklejanie sie lorzyska. Na twoim miejscu odrazu skontaktowalabym sie odrazu z lekarzem bo jak byla to ewidentna krew, to moze byc cos powazniejszego. W kazdym badz razie wiem jak sie czulas puzniej przy stole z gosciami ja tez nie moglam o niczym innym myslec, czulam sie jakby mi ktos po glowie czyms przylorzyl, nibys sluchalam co do mnie mowili ludzie, ale zero kontaktu bylo. Mam nadzieje, ze to nic powaznego, ale idz do gina !! Powodzenia!
Alowo dobrze, ze jestes !! Juz tu sobie myslalam co jest grane, zawsze tyle pisalas a tu nic, ale dobrze ze juz jestes ! 🙂
Wieciez, ze ja nawet nie wiedzialam nic o czopie sluzowym, dobrze, ze mi powiedzialyscie. Musze o tym poczytac. Ja narazie mam uplawy normalne, ale przyznam ze ostatnio bardziej obfite, bez wkladki sie nie obejdzie. Sa roznych kolorow, raz biale, raz przezroczyste a jeszczeinnym razem zoltawe, ale bez zapachu.
Najgorsze jest dziewczyny to, ze w nocy nie moge spac. Nie wiem jak mam sie ulozyc, najwygodniej jest mi na plecach, a nie mozna !! 🤨 Macie jakies pomysly na dobre pozycje do spania ???? Jak cos to z kazdej skorzystam 🙂 i wyprobuje.
Co do brzusia to moj zawsze byl bardzo nisko. Wiec caly czas jest nisko tylko teraz tak do gory podchodzi i nie wiem jak to obserowac. Jak chcecie to wchodzcie na mego bloga tam wstawiam nowe fotki brzunia i moja kolezanka mi powiedziala, ze chyba mi sie obnizyl ale sama nie wiem. Chcecie to zobaczcie i dajcie znac co myslicie 😉 tu jest adres
www.mamma-mija.blogspot.pl
3majcie sie kochane uciekam cos zjesc bo niunia glodna juz buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜

u mnie wygląda to tak upławy takie białe to swoją drogą a to drugie to najwięcej rano przeżroczyste czasami lekko żółtawe ciągnące się elastyczne, bezzapachowe,kurczę nie przychodzi mi do głowy do czego to porównać jak mówiłam lekarzowi to powiedział że czop to czasami i z dwa tygodnie odchodzi 🙂 tak partiami 🙂


a to ma postać jakiś grudek, czy raczej jakiejś glutkowatej mazi??

u mnie gładki długieeee i jak się czasami podcieram to się cięgnie i ciągnie normalnie jakbym gumę rozciągała 🥴


z opisu nie zaciekawie to wygląda 🤢

któraś z was zauważyła już coś podobnego u siebie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂
Troszku mnie tu nie bylo 🤔
Ja na ostatniej wizycie 5 dowiedzialam sie ze malutki jest troszku zbyt maly ale lekarz stwierdzil ze to czeste u matek z nadcisnieniem w ciazy. Zwiekszyl mi dawke leku na te ndcisnienie i wreszcie zaczynam je miec nawet nawet 😉 Kolejna wizyte mam teraz w srode. Ogolnie to zaczyna mi sie nic nie chciec a coraz mniej czasu a jeszcze tyle do zrobienia.
Bylam zwiedzic porodowke i czuje sie spokojniejsza jak zobaczylam jak to wyglada. Kobitka co nas oprowadzala nakrecila nas na pare lekcji szkoly rodzenia i na pierwszych lekcjach pocwiczylam oddechy a drugich dowiedzialam sie o porodzie. Taki dosc malo przyjazny film nam poscila. Pokazany byl porod droga naturalna bez naciecia pozniej z nacieciem i oczywiscie carka. Na koniec bylo o objawach porodowych i wlasnie byl pokazany ten czop sluzowy bo duzo kobiet ma problem z odroznieniem czy to aby napewno to. To jest taka galaretka. Blee.....
Ogolnie to wydaje mi sie ze do swojego terminu nie wytrzymam i z tego co mi gin powiedzial to tez tak sadzi. Teraz mam badanie w srode usg i skierowanie na hbs i itd. Pozniej mam jeszcze wizyte 2 lutego gdzie mi juz wszystko powie na bank i jesli nie urodze to i tak mam sie pokazac 16 lutego lub 23 to sprawdzi co i jak jeszcze dla pewnosci. Dlatego z tego co czytalam to sie dziwie ze komus tu lekarz powiedzial ze to ostatnia wizyta jak mi jak co ostatnia wyjdzie w 40 tyg 🤔
A wlasnie jak bylam na tej porodowce to kobitka mi podala jakie badania musze miec do porodu i wazne jest miec wyniki moczu, krwi i hbs zrobione po 30 tyg. Dlatego ja musze zwrocic uwage na te hbs mojemu lekarzowi zeby znowu mu nie umklo.
Trzymam kciuki za Brzuchatki w szpitalach i oczywiscie za te co ciagle dalej tu sa nie wiem kiedy znowu tu wpadne bo ostatnio coraz mniej czasu i sil wiec jak co to powodzenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Dziewczyny za rady ... mam totalny mętlik w głowie ... 🤔
W szpitalu mam wizytę we wtorek ... cały czas leże i się oszczędzam ... i staram się nie panikować ... bo tej krwi jest naprawdę maleńko
Kurczę, teraz będziemy coraz częściej gadały o śluzach, upławach 🙂))
już nam niewiele zostało ... tylko z górki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Byłam wczoraj w szpitalu bo znowu ciśnienie zaczęło mi skakać i jak pojechałam do szpitala miałam 145/80 😞 Zbadali mnie, zrobili usg, ktg - dostałam prochy na obniżenie ciśnienia i wypuścili mnie do domu - muszę je brać trzy razy dziennie. Jeśli moje ciśnienie się nie ustabilizuje to powiedzieli ,że zrobią mi cesarkę - jeśli prochy pomogą to w dniu mojego terminu mam się zgłosić do szpitala i wywołają mi poród. Podobno przy nadciśnieniu nie ma mowy o przenoszeniu ciąży. Teraz już co tydzień kazali mi przyjeżdżać do szpitala na ktg. Najgorsze jest to ,że lekarz kazał mi dwa tygodnie jeszcze trzymać mojego synka w brzuszku i ,muszę leżeć żeby donosić ciąże. Przez to nie mogę urządzać pokoju dla mojej dzidzi - musi dokończyć mój mąż z moją mamą. Ale rysunki na ścianie już skończyłam 🙂 Ja też się każdego dnia przyglądam czy mój brzuch się nie obniżył ale jakoś nie widzę różnicy więc na razie chyba jest taki jaki był. Agaash to krwawienie to rzeczywiście mógł być czop ale musisz koniecznie pojechać do lekarza żeby Cię zbadał - co prawda nasze dzieciaczki już są duże i mogłyby już się urodzić ale lepiej żeby posiedziały jeszcze ze dwa tygodnie w brzuszkach. Ten czop może mieć kolor brązowy lub brunatny ale może też być podbarwiony krwią - mi jak na razie nic takiego się nie pojawiło.
Nanusia zauważyłam ,że Twoja córeczka i mój synek ważą tyle samo - moje maleństwo też 2500 kg - i są w tym samym wieku co do dnia 🙂
Mania Ja też jak chodziłam do szkoły rodzenia zwiedziłam sobie porodówkę - przynajmniej wiem jak to miejsce wygląda i troszkę się z nim oswoiłam 🙂 W szkole rodzenia też puścili nam film o porodzie ale animowany żeby nikogo nie wystraszyć 🙂 Takie realistyczne oglądam sobie sama w necie a mój mąż na mnie krzyczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜
no to mi chyba malutki kawalek odpadl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
alwo napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
cześć brzuszki 😘
mi brzuszek troszkę też już zaczął się obniżać i coraz lepiej mi się przez to oddycha 😁 😁

a co do czopu to czytałam że nie zawsze wypada, a czasem może odpadać po małym kawałeczku razem z upławami, także dziewczynki obserwujemy teraz swoje majtusie 😜 😜

u mnie wygląda to tak upławy takie białe to swoją drogą a to drugie to najwięcej rano przeżroczyste czasami lekko żółtawe ciągnące się elastyczne, bezzapachowe,kurczę nie przychodzi mi do głowy do czego to porównać jak mówiłam lekarzowi to powiedział że czop to czasami i z dwa tygodnie odchodzi 🙂 tak partiami 🙂


a to ma postać jakiś grudek, czy raczej jakiejś glutkowatej mazi??

u mnie gładki długieeee i jak się czasami podcieram to się cięgnie i ciągnie normalnie jakbym gumę rozciągała 🥴


z opisu nie zaciekawie to wygląda 🤢

któraś z was zauważyła już coś podobnego u siebie??


ja porownalam to do korzucha z budyniu - gladki, kremowy - bez krwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂
Ja dzis zaliczylam ostatni egzamin i teraz moge tylko przejmowac sie przyjsciem malego na swiat. Polowa obowiazkow wkoncu odpadla 😉
Lasonaregra ja mam ciagle takie cisnienie nawet przekraczalo mi 150/80 teraz mam roznie ale najmniejsze to 130/80. Gin mowil cos o szpitalu ale to bylo w grudniu. Mam brac 3 razy na dzien Dopegyt i nie wykonywac zbytnio duzego wysilku. Nie bylam z tym na zadnym ktg w szpitalu i ogolnie to kazal mi tylko kontrolowac te cisnienie i gdyby dochodzilo do 160 to mam jechac do szpitala. Nic nie bylo mowy o carce i musze przyznac ze mnie troszku zmartwilas 🥴
W srode sie go zapytam co i jak bo teraz mam obawy.
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy macie takie uczucie czasami w brzuszkach jakby wasze maluchy sie tak nie wiem jak to ujac- otrzasaly. Tak jak zje sie cytryne i sie wzdryga, bo moja niunia ostatnio tak robi. Nie wiem czy jem cos co jej nie smakuje, czy moze cos innego sie tam dzieje. hmmm ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...