Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasiaw napisał(a):
Dziewczyny o co chodzi z tą herbatą?


Herbatka ma niby wywołać skurcze oraz przygotować szyjkę do porodu. Mnie poleciła ją położna z którą będę rodziła. Do tego zioła bittnera, melisę, masaż krocza specjalnym olejkiem i kapiele, ale one pod 3 warunkami: zanużenie najwyżej do pępka, temp wody 36 stopni, kąpiel ok 30 min. Ale to tak 1,5 tyg przed porodem. No i wtedy również sex z mężem (lub z kimś innym 😉 )
Niby ma to wszystko razem skrócić mi poród. Od poczatku dońca ma zająć10 godzin. Od początku, czyli od pierwszych skurczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malamyszka napisał(a):
GoGr napisał(a):
Hej dziewczyny!

Sorry, że się wtrącę... wiecie może co tam u Malwinki?? 😉
Jak się w ogóle czujecie? 🙂 Już bliżej niż dalej 😉

Hej, Malwinka 11 stycznia pisała do mnie smsa. Dalej jest w szpitalu, ciśnienie zbili relanium, węc już nie tak źle.

dzięki za info 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia24 napisał(a):
No ja mam zalecony sex już hehe ale wiecie co jakos nie moge sie przemóc 😞 może i bym chciała ale mam jakaś blokade i na samą myśl mnie jakoś tak odrzuca 😞 nie wiem moze coś ze mną jest nie tak?? wy macie ochote??

Ewcia ja się właśnie zastanawiam czy będę potrafiła przemóc się do sexu. Jakoś tak dziwnie będę się czuła kochając z Pawłem. Ja już nie pamiętam jak to się robi 😉
A dziś popołudniu załapałam doła. Mam jakieś obawy czy z dzieckiem będzie wszystko ok, czy się nie zawinie w pępowinę, czy z łożyskiem ok, czy na 100% się przekręciło główką w dół. Chyba w środę pójdę do mojej ginekolog i zmuszę ją do usg. Choć pewnie znów mi wmówi, że nie potrzeba, że jest ok, a ja jej uwierze i po paru dniach znów zacznę się martwić. Kurcze, jakoś nie potrafię być twarda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzucholki po dlugiej nieobecnosci 🙂 , widze ze nam przybylo pare nowych kolezanek 🙂 rowniez witam 😉
Joanna ,ciesze sie ze juz masz lepsze smopoczucie oby zachowalo sie jak najdluzej 🙂
Alwo,wszystko bedzie dobrze,postaraj sie nie mysec o przeszlosci tylko wierzyc w terazniejszosc 🙂 trzymam kciuki.
Tak szczerze piszac szybciorem przeczytalam wszystkie zaleglosci ,wczoraj bylysmy z natalka na juz ostatnich zakupach dla mluszkow,wiec przy okazji wypytalam co tam u was slychac 🙂
Jestem juz po baby shower,powiem wam ze to strasznie fajny pomysl !!! w duzym stopniu pomaga matce i jej dzidzi, bardzo mila atmosfera ( same kobitki 🙂 no plus maz :P) U nas bylo w sumie 17 osob 🙂
Dzisiaj robie ostatnie pranie 🙂 dla syneczka mamy juz doslownie wszystko !!! Najbardziej zalezalo mi na jak najszybszym kupnie fotelika do samochodu,tutaj bez niego nie wypuszcza Cie ze szpitala.Nie wiem jak jest w Polsce.
Ogolne samopoczucie mam w normie,nie powiem ze jest ono perfekt poniewaz dokuczaja mi bole podbrzusza,zwlaszcza jak dluzej siedze po czym wypuszczam sie na dluzsze chodzenie. Jest to bol uciskowy,mam wrazenie jak malutki strasznie uciska na pecherz .Powoduje to glownie czeste bieganie do ubikacji,mimo ze wcale nie chce mi sie sikac,poprstu to tylko zludzenie .Poza tym,w nocy jest mi strasznie ciezko zmienic pozycje. Na ogol towarzyszy temu bol w lewej pachwinie , czy wy tez to odczuwacie ?? Miewam juz czestrze skurcze,czasami bole takie jak na okres.
OOo i mam nagle napady placzu jak nigdy do tad 🙂
No nic zmykam Pozdrawiam was sedecznie , odpoczywajcie ,zbierajcie sily 🙂 BUZIACZKI :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Ewcia24 napisał(a):
No ja mam zalecony sex już hehe ale wiecie co jakos nie moge sie przemóc 😞 może i bym chciała ale mam jakaś blokade i na samą myśl mnie jakoś tak odrzuca 😞 nie wiem moze coś ze mną jest nie tak?? wy macie ochote??

Ewcia ja się właśnie zastanawiam czy będę potrafiła przemóc się do sexu. Jakoś tak dziwnie będę się czuła kochając z Pawłem. Ja już nie pamiętam jak to się robi 😉
A dziś popołudniu załapałam doła. Mam jakieś obawy czy z dzieckiem będzie wszystko ok, czy się nie zawinie w pępowinę, czy z łożyskiem ok, czy na 100% się przekręciło główką w dół. Chyba w środę pójdę do mojej ginekolog i zmuszę ją do usg. Choć pewnie znów mi wmówi, że nie potrzeba, że jest ok, a ja jej uwierze i po paru dniach znów zacznę się martwić. Kurcze, jakoś nie potrafię być twarda.

Hmmm to w Polsce nie jest konieczne USG w 36 tygodniu ?? W koncu dzidzia mogla zmienic pozycje co jest bardzo mozliwe nawet w zaawansowanej ciazy hmm...
Wiez ja tez miewam takie doly jak ty !! - zwiazane z dzieciatkiem ..... przeraza mnie ta pepowina !!
Za dwa tygodnie bede miala ostatnie Usg ktore okresli wage i pozycje maluszka . Przekonaj koniecznie swoja ginekolog do usg przeciez masz takie prawo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj brzunie kazda z nas ma jakies swoje zmartwienia...
Ewcia co do sexu to mi sie bardzo chce, ale ja od poczatku nic nie mialam zadnych zblizen- pisalam juz czemu taka decyzje podjelam, a potem w 27 tygodniu lekarz sam zabronil wiec nic z tego. Ale szczerze to juz sie nie doczekam kiedy urodze i wszystko sie zagoi 🙂 czekam na ten dzien z niecierpliwoscia heheh tylko trzeba bedzie uwarzac bo puzniej bardzo latwo zajsc w ciaze- pigulek antykoncepcyjnych nie chce brac wiec trzeba bedzie oooosssstro uwarzac !!! 😉
A ty malamyszko nie przejmuj sie napewno nie zapomnialas jak to sie robi- zbaczysz, ze bedzie jeszcze lepiej niz przed ciaza, bedziecie siebie bardziej spragnieni wiec podejzewam ze sex bedzie bombowy 😉
Co do kilkogramow to ja juz mam z 18 na plusie, ale wogle sie tym nie przejmuje. Dostalam na swieta juz taki steper do cwiczenia wiec bede dzialac juz po. I podobnie mialam jak ktoras wczesniej pisala, ze bylam przed ciaza za chuda i tez teraz czuje sie bardziej kobieca niz wczesniej, dlatego po ciazy nie chce chudnac- bede tylko cwiczyc zeby wszystko bylo jedrne- mam nadzieje ze sie uda 🙂
Dziewczyny mam pytanie jezeli chodzi o golenie miejsca intymnego. Czy wy sie same golicie czy w Polsce w szpitalu robia to pielegniarki. Bo ja w pewnym momencie zaprzestalam bo juz brzucho za duzy, ale dzis sie za to zabralam bo tu gdzie jestem tego nie robia chyba wiec musialam sama- zajelo mi to godzine czasu. Myslalam ze nie wyrobie !! Az mala zaczela protestowac w brzuszku heheh
Dobrze ze Malwince cisnienie zbili pewnie teraz podtucza troche maluszka i bedzie juz niedlugo rodzic. Powodzenia Malwinka !!
Evek ja dzis juz ryczaloam 4 razy no i wczoraj w sklepie tak mnie wzielo jak zobaczylam ta dzidzie w wozeczku heheh
Uciekam wlosy ukladac bo juz prawie same wyschly. 3majcie sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evek ja też mam bóle takie jak na okres ale na razie są delikatne, bardziej bolą te kopniaki w nerwy w spojenie łonowe:/ w nocy czasem boli cały brzuch przy przekręcaniu się, muszę odczekać chwilę i dopiero kolejna próba...
baby shower to fajny pomysł, ale u mnie to niemożliwe, bo nie dość ze remont trwa, to pewnie i tak nikt by nie miał czasu, bo tylko 2 koleżanki mnie odwiedziły przez całą ciąże 😞 także zazdroszczę ci ze tyle osób przybyło!
nanusia mi też się chce sexu tak jak Tobie 🙂 jednak też mi lekarz zabronił, czekam aż powie, że już mozna:p położna nam mówiła, że jak kobieta karmi piersią i nie ma między karmieniami dłuższej przerwy niż 4 godziny to jest zabezpieczona przez 3 miesiące 🙂 mówi ze wtedy jest najlepszy srodek antykoncepycjny 🙂
no i u nas w szpitalu golą maszynką jednorazową :/ także lepiej się samej ogolic jak sie zaczynają skurcze bo inaczej cie pozacinają :/ wiem ze jest ciezko samej, ale mąż zawsze może pomóc, jesli się boi jak mój to chociaż lusterko potrzyma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Widzę ,że przybyło nam kilka nowych koleżanek 🙂 Cały czas walczymy z moim mężem z urządzaniem pokoju dla dzidzi. Byłam wczoraj u mojej ginekolog - mały waży 2517 g i ogólnie miewa się bardzo dobrze 🙂 Jedno co mnie zmartwiło to moje ciśnienie wczoraj na wizycie miałam 150/100 - moja ginekolog dała mi skierowanie do szpitala. Jeśli takie ciśnienie będzie mi się utrzymywać przez kilka dni to mam się zgłosić na oddział patologii ciąży 😞 Do tego cały czas puchnę - jak wstaję po nocy z łóżka to opuchlizna trochę schodzi ale wystarczy ,że pochodzę godzinkę po domu i puchnę od nowa 😞 Najbardziej boję się żeby to nie było zatrucie ciążowe 😞 Ale widzę ,że każdej z Nas coś dolega - widocznie takie są końcówki ciąży 😞 Jeśli chodzi o golenie to Ja na wszelki wypadek zrobię to sama w domu bo tak jak pisałyście nie chcę żeby ktoś w szpitalu mnie pozacinał. Zresztą staram się golić co kilka dni żeby być na bieżąco - jeszcze jakoś daję radę 😉 Kupiłam sobie w aptece lewatywę bo chyba wolę sobie zrobić sama w domu niż ma mi zrobić ktoś w szpitalu... Ogólnie lewatywa w szpitalu w którym będę rodzić nie jest już obowiązkowa ale zamierzam zrobić dla własnego komfortu - bo wiadomo co podczas porodu może się przytrafić - ogólnie same przyjemności 🙂 Joanna Ja do karmienie wymyśliłam sobie ,że kupię fotel bujany - zawsze marzył mi się taki fotel a teraz jest okazja 🙂 Ogólnie musimy kupić jeszcze komodę dla dzidzi i łóżko dla Nas do spania bo zamierzamy spać z dzidzią w jego pokoju - jakoś tak boję się zostawić takie maleństwo samo w pokoju. Nic uciekam się położyć bo się znowu przeziębiłam i kiepściutko się czuję.
Dobranoc brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Z tym goleniam, to chyba zależy od szpitala. Ja rozmawiałam z położną i podobno tam gdzie będę rodzić nie golą. Jak się zaczną skurcze, to tylko się podetnę nożyczkami troszkę, żeby takiego buszu nie było i pojadę na porodówkę.


Małamyszka samymi nożyczkami nie wystarczy się podciąć, ponieważ musisz mieć gładką skórę zwłaszcza na spojeniu łonowym w razie gdybyś miała cesarskie cięcie (czego Ci nie życzę)....potem jak wiadomo zszywają i nie może być żadnych włosków. Być może nie golą w niektórych szpitalach przed porodem, ale przed cesarką (w końcu to operacja) powinni golić, ale ja i tak bym wolała się ogolić wcześniej bo szkoda czasu, a czasem każda sekunda się liczy jeśli coś się dzieje z dzieciątkiem. No i w okolicach krocza dobrze jest wygolić, w razie nacięcia krocza, też zszywa się bez włosków no i szybciej i łatwiej rana się goi.

Larosanegra, fotel bujany fajna rzecz 🙂 gdyby nie remont to sama bym sobie taki sprawiła 🙂 A worek sako za 100 zł udało mi się kupić i mogę zapłacić kiedy będę mogła 🙂 Trzymam kciuki, żeby spadło Ci te ciśnienie :/ i jeśli będziesz musiała iść do szpitala to się nie martw, lepeij być pod okiem lekarzy no i oswoisz się ze szpitalnym klimatem i może poznasz jakieś nowe koleżanki, może się czegoś nowego dowiesz 🙂 mi dużo dało leżenie przed 3 dni, czuje się bardziej swojo w szpitalu i znam więcej personelu, więc czuje się też spokojniejsza przez to 🙂 POWODZENIA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane-wy juz od rana rozpisane widze.
wypowiem sie co do goleniabo rozmawialam z moja polozna na ten temat - gola do cc - ale tylko "gore" a normalnie jak sie rodzi to mozna samemu bo oni na to niby nie zwracaja uwagi - choc jak napisala joanna watpie jak cie zszyja jak tam beda wlsoki...ja na szczescie nie mam takiego problemu - ciagle sie gole bo nie znosze jak mam tam jakies wloski 🙂 wiec jestem calkiem lysa ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
co do golenia to według mnie też lepiej ogolić sie wcześniej w domku nawet przy pomocy meża, ja napewno bym wolała żeby on mi przy tym pomógł niż położne w szpitalu, no i tak jak napisała Joanna1984 lepiej to zrobić wcześniej niż potem marnować czas w razie nie daj boże jakiś komplikacji. Ja w sumie tego problemu też nie mam bo tak jak monic87 też robię to dość często bo nie nawidzę jak coś tam "kiełkuje" 😜 😜 hehe

larosanegra84 jak zrobicie pokoik małego wstaw jakieś zdjęcia zebyśmy mogły zobaczyć wasze dzieło 🙂... Oj biedna ty, widzę że co róż jakaś do szpitala trafa, ale wicie co jeśli to dla dobra maleństwa to lepiej to znieść niż pozniej załowac... Bedzie dobrze, trzymaj sie 🙂 😘

W szpitalu w którym ja bede rodzić nie robią już lewatywa, ale ja chyba dla własnego komfortu wolała bym ją sobie zrobić, tak wogóle kiedy sie ja robi, jak juz zaczna sie te skurcze co kilka minut??

trzymajcie sie brzusie, buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

U mnie w szpitalu golą, ale ja też wolę zrobić to sama, zresztą staram się golić na bieżąco, a że niestety brzusio już zastawia widok 😜 to nauczyłam się z lusterkiem i daje rade 🙂. Zastanawiam się tylko nad jednym, bo ja wcześniej, jeśli chodzi o nogi to używałam depilatora a odkąd jestem w ciąży to przerzuciłam się na maszynkę, a chciałam się wydepilować do porodu bo na dłużej byłby spokój, ale to podobno nie jest teraz polecane i zdrowe. I sama już nie wiem.
A co do lewatywy, mi położna odradziła kupowanie własnej, bo mówi, ze one zrobią mi w szpitalu i te ich są lepsze, jak to się śmiała na cieplutkiej wodzie i mydełku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Co do golenia to ja też sie staram na bieżąco golić z pomocą lusterka jakoś daje rade hehehe 😉
lewatywe już mam bo trzeba mieć u nas w szpitalu własną wrrr masakra ale lepsza lewatywa niż niespodzianka w czasie porodu tak mi sie wydaje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna z tym goleniem to jakos spobie dalam rade sama , moj maz sie nie nadaje do takich rzeczy nawet do trzymania lusterka- hahah udenerwowalabym sie tylko, ale nie bawilam sie w takie golenie co zwykle robie i zgolilam tak jak Monic- wszystko nic tam nie ma i teraz juz do porodu bierzaco bede bo jak troche to zaniedbalam to bylo ciezko. Najgorsze jest to ze sam brzuch mi nie przeskadza tylko u mnie mala jest tak ulozona ze ciagle zapiera sie o zebra i nie moge wykonywac takich zgiec, ciezko mi sie jest nawet podcierac 😜 heheh ale cuz takie juz uroki musze sie niezle napracowac. Co do lewatywy to u mnie nie robia i ponoc tak jak Monic pisala, sie nawet nie wie, ze sie zrobilo cos bo pielegniearki odrazu to elegancko sprzataja.
No ciekawa jestem jak to wszystko bedzie- powiem wam szczerze, ze od wczoraj jestem taka podekscyowana mam takie uczucie w sercu nie wiem czy mozna je nazwac strachem czy niepokojem, chyba wszystkim naraz! ehhh Ja juz jestem gotowa, chcialabym miec to za soba. Jeszcze niech niunia tydzien posiedzic, a puzniej niech wyskakuje kiedy chce 😁
Co do miejsca do karmienia to ja w pokoiku mam bujany fotel i zakupilam sobie tak zwana boppy pilow tu macie link jak chcecie zobaczyc http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3531150 puzniej mozna uzywac to dla dzidzi do siedzenia bo dobrze asekuruje no i na czas lerzenia na brzuszku itp 🙂 takze zobacze jak sie spisze ta podusia. Z tego co slyszalam jest bardzo przydatna.
okej brzunie uciekam sie polozyc bo serial sie zaczyna 🙂 buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...