Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniulek napisał(a):
eMKa83 napisał(a):
Chciałam jeszcze przed porodem album kupić dla Antosia i też w epiku oglądałam, ale nic nie było ciekawego. Znalazłam taki na allegro http://allegro.pl/dziennik-mojego-dziecka-nieb-134str-opcja-prezent-i1438982236.html a potem na stronie empiku i tam jest tańszy. Niestety w sklepie nie było, a chciałam zobaczyć na żywo. Jednak się skuszę, bo wygląda na taki porządniejszy, a ja chcę też dużo miejsca do pisania 🙂)) Co o nim myślicie?
Aha, miałam zapytać. Któraś z Ws kiedyś pisała, żeby soki wodą rozcieńczać. Po co?

Emka, ja znalazłam coś takiego, ma trochę mniej stron.
http://www.bookmaster.pl/album,mojego,dziecka,chlopiec/mendenhall,elle/ksiazka/467946.xhtml
Zastanawiam się tylko, czy ktoś z osób, które przyjdą zobaczyć dzidzię po porodzie nie kupi czegoś takiego. Chyba wstrzymam się z zakupem.

Też się nad tym zastanawiałam, ale jakoś chciałabym mieć coś co nam się podoba :PPP a jak ktoś kupi to nie wiem jak będzie :P ja jestem wybredna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam
ja tylko na chwilke sie przywitac, bo musze sie wykapac i ide na zakupy...
Czuje sie nawet ok, tylko coraz bardziej puchne, jak lekko scisne palce u rak to mnie bola 😞 Ale juz coraz blizej data i mam nadzieje ze tak mniej wiecej Synek sie wykluje 🙂
Pozniej sie odezwe.
Miłego Dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jakbym miała czekać na kościelny to chyba bym się nie doczekała... Mamy teraz za dużo wydatków, najpierw chcemy skończyć dom w Polsce, a później kościelny... więc jeśli chcemy być małżeństwem to tylko cywilny na razie wchodzi w grę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my też mamy rocznice w Walentynki .. 3cią 😉
śliczna suknia.
Kurcze.. nie wiem jak mojego przekonać do ślubu cywilnego.. on ciągle gada ze chce kościelny ze chrztem. A ja nie chce bo po 1. ostatnio w paru rzeczach mnie okłamał i ciężko mi teraz mu ufać. a po 2. nie mamy tyle kasy.. w sumie fajnie by było zrobić chrzciny ze ślubem w tle, dużo par tak robi i bardzo sobie chwalą.
i nie wiem co zrobić..


A chciałam się was zapytać w jakich proszkach pierzecie ciuszki?
czytałam przed chwilą opinie od eksperta i pisał , że najlepiej w samym proszku typu lovela, dziudzius itp. bez zadnych płynów do płukania , bo to już za dużo chemii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mylę, że ślub to wydarzenie, które każdy obie sam w jakiś sposób wymarzył i chce się tego marzenia trzymać. Ja osobiście mogłabym mieć ślub razem z chrzcinami, bo nie jetem za weselami i skromny obiad mógłby być i później z maluszkiem w trójeczkę do domku ;-) Fajnie. Ale Ja już prawie 3 lata po ślubie jetem, więc chrzciny osobno będą, pewnie w kwietniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka tak to moja suknia, ale nie moje zdjecie 🙂
Ja tez uwazam, ze slub i chrzciny w jednym to nie jest dobry pomysl..Ja pamietam, ze tak sie stresowalam w dniu slubu, ze jeszcze jakbym miala o chrzcinach myslec to bym zwariowala..
Ja piore w orzechach ekologicznych i uzywam plynu lovella. Ale pozniej jak juz ciuszki beda brudne to bede prala w zwyklym proszku..Tak jak wczoraj juz o tym pisaly dziewczyny.
Neli nie wiem od czego to zalezy, ze sie puchnie.Ja poki co jeszcze nie mialam z tym problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja, miałaś przepiękną suknię 🙂
Niunia, u mnie też już prawie 3 lata od ślubu, ale śmignęło 😁 My też planujemy chciny w kwietniu, pewnie na świeta Wielkanocne. Czy wiecie moze czy odbywa się to 1 czy 2 dnia swiąt? Mi wydaje się, ze 2 ale nie jestem pewna.

Pati, chrzciny połączone ze ślubem to moze być fajny pomysł, jeżeli będzie odpowiadał Wam obojgu. Moja koleżanka taki miała i była zadowolona. Z tym, ze ich córeczka miała już z 8 - 10 mies. Myślę, ze przy większym dziecku podczas ślubu jest łatwiej to wszystko ogarnąć. Z takim maluszkiem, który zacznie bardzo płakać raczej nie pójdziesz na zakrystię bo np. będzie akurat czas przysięgi.
Co do proszków to ja piorę ciuszki w Jelpie, ale oglądałam odtatnio program na TVN Turbo polak potrafi o produkcji proszku Dzidziuś. Polski produkt, na bazie płatków mydlanych i do tego z ceną bardzo, bardzo konkurencyjną więc pewnie na niego się przerzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie znowu 🙂
Maja mialas piekna suknie!!! Ja bym chciala jeszcze raz przezyc swoje wesele, wszystko tak super sie udalo 🙂 My 14 kwietnia bedziemy mieli 4 rocznice, ja nie wiem jak ten czas tak szybko leci!
JA tez bardzo cicialam chrzciny w Wielkanoc, zwlaszcza ze czesc rodziny musialaby dojechac z ale jesli mala sie urodzi na koniec marca w naszym przypadku to chyba bedzie jeszcze za malutka na koscol i tlum gosci....musze to jeszcze przemyslec.
Co do slubu i chrztu razem to chyba indywidualna decyzja, ja kaurat wolalabym osobno, sama nie wiem, co bym zronila w takiej sytuacji...
A co do puchniecia to widze ze mam takie objawy jak wy....nie wiem chyba myslalam ze mnie to ominie... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wczoraj na wizycie powiedziałam lekarce, że tak strasznie puchnę i ona mi powiedziała, że to już końcówka ciąży i tak będzie. Jeśli nie ma białka w moczu to nie ma się czym przejmować. Należy unikać soli, bo zatrzymuje wodę w organizmie. Ja mam tak spuchnięte nogi, że nie widać kostek i palce mam jak serdelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tez słyszałam ze to normalne pod koniec ciazy ze sie puchnie i mam tak samo jak Ty Niunia, kostki ledwo co widac a palce u rak i nog to jak serdelki.... i tak jak juz pisałam jak mocniej scisne to bola 😞 I co jeszcze, strasznie ale to strasznie ciezko mi sie oddycha, wszystko jedno czy siedze, leze czy stoje nie moge swobodnie oddychac, a co za tym idzie serduszko szybciej mi pracuje 😞 Ktoras z Was pisała ze juz jej brzuszek opadł... czy przynosi to ulge w oddychaniu??
A co do ślubu, to my chcieliśmy zrobic pod koniec tego roku, ale nie wyrobimy sie z organizacja, wiec wymysliłam ze zrobimy roczek i slub z weselem w jednym, bo chcemy organizowac to w PL ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mniam mniam.Wlasnie zjadlam ogromny talerz takiej kwasnej zupy ogorkowej 😁 😁 Ja tez puchne,juz ostatnio pisalam,ze kolan nie mam,tylko takie 2 pilki.Na kostki nawet nie patrze.Mi jak brzuszek opadl,to nawet tego tak nie zauwazylam,tylko poczulam,ze lepiej mi sie oddycha.Tylko wszyscy naokolo mi mowili,ze jest nizej.No i dzis polozna to potwierdzila,chociaz ja az tak bardzo roznicy nie widze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos tych ślubów to my mieliśmy raczej taki "na spokojnie", moja siostra zaś (młodsza ode mnie prawie o 5 lat) jest bardziej "outgoing", więc chciała sobie poszaleć - filmik pierwszego tańca zamiesciła w necie 😉 http://www.youtube.com/watch?v=wqVYlN8EzBE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda ale mnie rozbawili tym tancem.Ale fakt,wymyslili cos oryginalnego.U nas dzis na obiad pieczony schab z cebulka i marchewka i do tego pieczone ziemniaczki w ziolach 😁 A ogorkowa siotra mi wczoraj przyniosla,bo mowilam jej,ze mam smaka a nie chce mi sie gotowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja śliczna sukienka, musiałaś w niej ślicznie wyglądac 🙂
Gerda a Twoją siostrę i jej męża to tylko podziwiac że się tak odważyli 🙂 my też mieliśmy w planach zrobic coś podobnego ale ostatecznie zrezygnowalismy! Jakoś tak wyszło!
Mi też się strasznie ciężko oddycha, mój mąż cały czas mówi że ciągle sapię ale ja naprawde nie mogę inaczej oddychac... Już bym chciała żeby mi brzusio opadł 🙂
Co do ślubu razem ze chrzcinami to ja na przykład jestem za ale dopiero jak dzidzia bedzie miała przynajmniej roczek ale nie wcześniej! z małym dzieckiem faktycznie jest problem!
Monisia ja dzisiaj zjadłam na obiad ryż z jabłkami na słodko a za chwilę talerz z kwaśnym kapuśniakiem..... ahhhh te ciążowe smaki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...