Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Teething hurts, but just how far will you go to give your tot some relief? Though tales of issues regarding the use of Baby Orajel and Anbesol have circulated via email and chatty moms on the playground for years, the FDA didn\\\'t issue a warning about the numbing gels until just this week. At issue? Benzocaine, the main ingredient in the products, can cause a rare condition called methemoglobinemia that limits the flow of oxygen through the body. While some doctors suggested that the level of Benzocaine in baby products wasn\\\'t strong enough to cause the condition, the FDA now warns that even low concentrations of the ingredient are unsafe for tots under 2-years-old.

MASAKRA - w Dentinoxie jest Lidocaina - sprawdziłam 🤢

to dentinox tez zły? bo ja mam akurat ten zel

Nie - tam chodziło o benzokainę a w Dentinoxie jest inny znieczulacz - lidokaina - też go używam choć dziś poszedł w ruch Bobodent - S. wypróbował na swoim dziąśle i mówi że bardziej go Bobodent znieczulił.. Dziwne bo zawiera mniej lidokainy... 🤔 Zobaczymy, posmarowałam jej właśnie dziąsła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Teething hurts, but just how far will you go to give your tot some relief? Though tales of issues regarding the use of Baby Orajel and Anbesol have circulated via email and chatty moms on the playground for years, the FDA didn\\\'t issue a warning about the numbing gels until just this week. At issue? Benzocaine, the main ingredient in the products, can cause a rare condition called methemoglobinemia that limits the flow of oxygen through the body. While some doctors suggested that the level of Benzocaine in baby products wasn\\\'t strong enough to cause the condition, the FDA now warns that even low concentrations of the ingredient are unsafe for tots under 2-years-old.

MASAKRA - w Dentinoxie jest Lidocaina - sprawdziłam 🤢

to dentinox tez zły? bo ja mam akurat ten zel

Nie - tam chodziło o benzokainę a w Dentinoxie jest inny znieczulacz - lidokaina - też go używam choć dziś poszedł w ruch Bobodent - S. wypróbował na swoim dziąśle i mówi że bardziej go Bobodent znieczulił.. Dziwne bo zawiera mniej lidokainy... 🤔 Zobaczymy, posmarowałam jej właśnie dziąsła

a jakie zabki teraz Lence ida? czy wyrzyna jej sie dolna jedynka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Dziewczyny a któraś mogłaby w skrócie napisać mi o co chodzi po polsku? Bo ja nie kumam zbytnio angielskiego, tylko niemieckiego całe życie się uczyłam.
🤨

sciagnij sobie przegladarke google chrome i tam jak wpisujesz jakies strony angielskie to Ci automatycznie tłumaczy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Dziewczyny a któraś mogłaby w skrócie napisać mi o co chodzi po polsku? Bo ja nie kumam zbytnio angielskiego, tylko niemieckiego całe życie się uczyłam.
🤨

W dużym skrócie chodzi o to że benzokaina powoduje jakieś "schorzenie" które ogranicza przepływ tlenu w ciele i tam jest opisany przypadek kobiety której dziecko po posmarowaniu przestało oddychać i zrobiło się sine 🤢 🤢 a potem jak udało się je przywrócić do "normalności" to płakało histerycznym płaczem. I niby taka dawka benzokainy nie szkodzi i dlatego lekarze polecają ten żel ale specjaliści ostrzegają że nawet najmniejsze stężenie jest niebezpieczne dla dziecka poniżej 2 roku życia 🤢 To tak w wielkim skrócie,

BTW - ja też się nigdy nie uczyłam angielskiego ale szybko łapię 😉 Mogłam iść na jakąś lingwistykę głupia 😁 Też niemieckiego się uczyłam, nawet maturę pisemną na 5 zdałam że się pochwalę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry
spóźnione życzenia dla Vanesski ☺️
wszystkiego dobrego 😘 😘 😘 😘


nie nadrabiam, bo nie mam chwilowo czasu. Witek znowu przeziębiony.
Ale sieeeedziiii 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪


będę MOŻE później 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry
optymistycznie zacznę że:
leje się ze mnie masakrycznie - jeszcze dobrze z łazienki nie wyjdę a już jestem zalana 😮


co do tych specyfików na zęby to sory nie zrozumcie mnie źle ale co ,myślałyście że tam będzie wyciąg z nagietka albo rumianku???????- przecież to normalne że musi być silnie działający srodek znieczulający bo inaczej nie było by efektu - przecież ta substancja nie trafia do krwioobiegu więc nie może zawierac paracetamolu ( chociaż może w jakiejś dawce ma nie wiem bo nie mam tego )
z resztą moim zdaniem nie ma leków, maści, suplementów bezpiecznych zawsze żeby coś musiało nam pomóc musi no powiedzmy "może" zaszkodzić gdzie indziej
takie moje skromne zdanie
ja staram się unikać wszystkiego dosłownie wszystkiego z aptek 😮, nawet jak pamiętacie miałam wątpliwości co do antybiotyku ( którego ostatecznie nie podałam)
na początku te ją faszerowałam to debridatem, to fenistilem to jeszcze czymś tam ale to i tak nie miało najmniejszego sensu
leki, żele i wszelakie maści omijam szerokim łukiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś o 9.00 sprzedałam lodówkę a o 11.00 dopiero przywiozą nową i wszystko mi się rozmraża 😠 😠 😠 😠 😠
przez to na JUŻ muszę gotować rosół bo mi było szkoda wsiowego indyka
tzn NIE MI 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka to super! 🙂
mam problem z Vanesskowa cipka 🤢 jest czerwona i ma krostki i nie wiem od czego ... uzywamy huggiesow 2 paczka idzie to co jak byla 1 paczka to obrze a 2 juz zła?
albo od kremu bambino jak jej na noc smaruje cipke? 🤢
co ile zmieniacie pampersy dzieciaczkom? chodzi mi o te bez kupki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
szyszka to super! 🙂
mam problem z Vanesskowa cipka 🤢 jest czerwona i ma krostki i nie wiem od czego ... uzywamy huggiesow 2 paczka idzie to co jak byla 1 paczka to obrze a 2 juz zła?
albo od kremu bambino jak jej na noc smaruje cipke? 🤢
co ile zmieniacie pampersy dzieciaczkom? chodzi mi o te bez kupki 😉


Ja zmieniam co posiłek, czyli co ok. 4h, w nocy nie zmieniam w ogóle - dopiero rano ok. 8, czyli po 12h. Majce nic nie jest, zero zaczerwienień, krostek, czy niezadowolenia młodej. Nic.
Na noc zakładam jej Pampersa PremiumCare, natomiast w ciągu dnia lecimy na Dada Premium

A chusteczki mamy Pampersy BabyFresh (te zielone)

😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ja się nie znam ale u nasz uczulenie wystąpiło po miesiącu od używanie pieluch 😮 wiec może to to
ja swojej niczym nie smaruję tylko wieczorem co drugi dzień linomagiem ( wtedy co nie jest kąpana bo kąpana jest co dwa dni )
uczulenie wyglądało tak jak piszesz czerwone z krostkami tu wyżej na cipce a odparzenie mamy zawsze jak kupa jest przetrzymana z 10 minut albo nie daj Boże dłuzej ( kiedy zrobi po cichaczu np podczas snu ) to wtedy ma tam dalej ognisto czerwone tak koło odbytu albo w innych miejscach jak przyklei się gówienko

ja zmieniam podobnie jak szyszka tj w godzinach ci nie powiem ale przed każdym jedzeniem no i na noc ostatnio od około 21.00 do 8.00 rano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂
A my dopiero 20 min temu wstałyśmy ☺️ Ze wszystkim jestem do tyłu, ale to nic, bo chyba ze spaceru nici (pada u nas) to godzinkę mam zaoszczędzoną 😁
Jestem głodna, idę robić jeść i wstawić zupkę na gaz.

U nas też były krostki Gosia jak młoda dostała uczulenia. Zmień krem na razie, odczekaj tydzień i sprawdź czy to to a jak nie to nie wiem, w sumie w Huggiesach nic nie ma co by ją mogło uczulić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...