Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Frytus150 napisał(a):
Mi sie wlasnie tez wydaje ze duze w sensie wysokie dzieci j tak jak moja Pola czy Nikola(Madzia Pola tez wazy 12 kg)moga miec wieksze problemy z chodzeniem i utrzymaniem rownowagi niz te drobne dzieci. Mnie to generalnie juz wkurwiac zaczyna ze Pola to taka sierota gdzie nie ide to takie male kajtki mniejsze w ciul od Poli juz popierdzielaja same a ona tak kon wyglada jakby dwa lata miala nie chodzi 😠


u mnie to samo
zresztą neurolog mi potwierdził i rehabilitant ze czym wieksze dziecko tym mu trudniej po prostu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Frytus150 napisał(a):
Mi sie wlasnie tez wydaje ze duze w sensie wysokie dzieci j tak jak moja Pola czy Nikola(Madzia Pola tez wazy 12 kg)moga miec wieksze problemy z chodzeniem i utrzymaniem rownowagi niz te drobne dzieci. Mnie to generalnie juz wkurwiac zaczyna ze Pola to taka sierota gdzie nie ide to takie male kajtki mniejsze w ciul od Poli juz popierdzielaja same a ona tak kon wyglada jakby dwa lata miala nie chodzi 😠


u mnie to samo
zresztą neurolog mi potwierdził i rehabilitant ze czym wieksze dziecko tym mu trudniej po prostu...


Ja sie nie przejmuje tym ze nie chodzi tylko mi tak ciezko z nia gdziekolwiek z takim klocem;/masakra wszedzie ja nosic targac nawet sama bez trzymania nie ustoi;/ uciazliwe to jest jakby nie patrzec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta doskonale cie rozumiem
mnie wkurwia strasznie to że ona sama nie stoi 😠
zawsze wszędzie na dworze muszę szuzkać jakiegoś oparcia dla niej bo na gołą ziemię ani na beton jej przecież nie posadzę
z resztą ona zaraz krzyczy jak jej się jakiś paproszek do ręki przyklei
no a ja mam chude i małe dziecko waży może z 9kg w co z resztą wątpię a też nie chodzi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):

no a ja mam chude i małe dziecko waży może z 9kg w co z resztą wątpię a też nie chodzi 😮


nie napisałam że tylko DUŻE dzieci nie chodzą tak szybko.... ale że dużym jest ciężej.
Widocznie Lena też nie czuje się na siłach żeby już chodzić. Zresztą z tego co widzę, to mową nadrabia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
gizelda napisał(a):

no a ja mam chude i małe dziecko waży może z 9kg w co z resztą wątpię a też nie chodzi 😮


nie napisałam że tylko DUŻE dzieci nie chodzą tak szybko.... ale że dużym jest ciężej.
Widocznie Lena też nie czuje się na siłach żeby już chodzić. Zresztą z tego co widzę, to mową nadrabia 😉

nie no ja nie napisałam też że się mylicie czy coś
tylko ja mam już totalnego LENIA i nieboraka skoro ma taką lekką dupę i fajne nóżki i nie chce jej się ruszyć 😉
mową owszem , czasem mogłaby przystopować



a ja nie wiem ile moja mierzy
wieczorem zmierzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
bry

co to jest poradnia preluk...jaka.stam?? 😮 😮

ja szczepie obowiązkowymi, Julke doszczepiałam jak miała 3 albo 4 lata na pneumokoki bo chorowała w przedszkolu bardzo. Za wiele to nie dało i chorowanie i tak ustąpiło dopiero po wycięciu 3.migdała 🤨 Młodemu na razie odpuszczam wszystkie dodatkowe. Biorę pod uwagę te wszystkie zagrożenia ale przemawia do mnie też to, że gdyby ogół populacji nie był zaszczepiony to pewne choroby, które są dla nas "archaiczne" powracałyby...
Na ospę nie szczepię akurat, Julka przechodziła w przedszkolu i jakichś za specjalnych przebojów z tym nie było, śladó żadnych nie ma. A z kleszczami no to J. sie każe psikać do lasu jakimiś śprejami odkąd koleżanka przyniosła i bez psikacza nie pójdzie. 😁 😁

aaa najlepszego dla Neliczka 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

poradnia preluksacyjna- od bioderek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie nie wiem ile mój ma wzrostu, moja pediatra 7 maja dopiero bedzie, ale chyba nie wytrzymam i pójde wczesniej na bilans. Jak sama ważylam G. 2 tyg. Temu to ważył 10.100 a dzisiaj mi wyszło 9800.

Ta mmr to ta swinka, odra, rozyczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
ja też uwielbiam patrzeć na chodzące dzieci 🙂
Moja tylko przy meblach maszeruje sama się boi - i też pupa do tyłu - ma 12 kg wiec nie jest jej łatwo. I tak jak dla mnie będzie zuchem jak ruszy przed 18 miesiącem.... 😉

A moja waży tylko 9600 😮
Wczoraj ją ważyliśmy u lekarza..
Nagrałam ją ale wrzucę potem, w sumie niczego tam nie - popisuje się trochę, no ale widać że już śmiga - zresztą Marina potwierdzi 🙂

moja 9200 🙂 pewnie dlatego tak szybko śmigać zaczęła bo jest leciutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
ale jak to nie będą nas ścigać jeśli nie zaszczepimy na te mmr ??????????
ja to żyje w takiej dziurze że jak zbyt długo nie przyjadę to kuźwa same przyjadą 😠

generalnie zawsze masz prawo odmowic, ale trzeba pamietac, ze wirus swinki rozyczki odry tez ma swoje powiklania a to ze zachoruje bez szczepienia to raczej pewne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ta mmr nie jest obowiazkowa, że się zastanawiasz Magda?

Ja z pneumokokami sie zastanawiam czy teraz czy po 2 r ale jak pojdzie do zlobka od wrzesnia to chyba lepiej wczesniej. Tylko,ze wychodzi na to, ze musialabym to podac z mmr a jak ona taka straszna to rzeczywiscie lepiej go nie obciażac kolejną, nic pogadam z pediatra jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
a ta mmr nie jest obowiazkowa, że się zastanawiasz Magda?

Ja z pneumokokami sie zastanawiam czy teraz czy po 2 r ale jak pojdzie do zlobka od wrzesnia to chyba lepiej wczesniej. Tylko,ze wychodzi na to, ze musialabym to podac z mmr a jak ona taka straszna to rzeczywiscie lepiej go nie obciażac kolejną, nic pogadam z pediatra jeszcze.

ja generalnie mam taki uraz psychiczny bo jak pisalam juz widzialam dziecko z efektem poszczepiennym, ale wiadomo sa to przypadki wyjatkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Zależy od samego dziecka po prostu 🙂 Mojej koleżanki mała taka szczupła i też zaczęła chodzić jakoś w 13 miesiącu. 🙂

tia wiadomo że od dziecka zależy
tak jak mówię ja sie tym za bardzo nie martwię nawet sie cieszę
ale u mnie jak zwykle porównuje się ją do innych dzieci 😠
wszystkie czyt moja mama, teściowa, babcie, szwagierki były by szczęśliwe gdyby lena podnosiła głowę leżąc na brzuchu od pierwszego dnia życia, siedziała w 3 mcu, zęby a najlepiej cały komplet miała w 6 tym miesiacu, chodziła w 9tym a mówiła wszystko w 12 ehhh
teraz też słucham że jakaś chora, słaba, bo chuda bo nie chodzi, a jak już chodzi za recę albo przy meblach to ciągle na palcach to już w ogóle jakaś katastrofa i chyba jeszcze jakiś zabobon albo ludowe wierzenia bo się babki za głowę połapały jak zobaczyły jak ona "chodzi" a potem tylko kręciły głowami i cos szeptały a jak zapytałam o co chodzi to nie chciały powiedzieć tylko tyle że to"bardzo źle , oj bardzo źle "
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
Zależy od samego dziecka po prostu 🙂 Mojej koleżanki mała taka szczupła i też zaczęła chodzić jakoś w 13 miesiącu. 🙂

tia wiadomo że od dziecka zależy
tak jak mówię ja sie tym za bardzo nie martwię nawet sie cieszę
ale u mnie jak zwykle porównuje się ją do innych dzieci 😠
wszystkie czyt moja mama, teściowa, babcie, szwagierki były by szczęśliwe gdyby lena podnosiła głowę leżąc na brzuchu od pierwszego dnia życia, siedziała w 3 mcu, zęby a najlepiej cały komplet miała w 6 tym miesiacu, chodziła w 9tym a mówiła wszystko w 12 ehhh
teraz też słucham że jakaś chora, słaba, bo chuda bo nie chodzi, a jak już chodzi za recę albo przy meblach to ciągle na palcach to już w ogóle jakaś katastrofa i chyba jeszcze jakiś zabobon albo ludowe wierzenia bo się babki za głowę połapały jak zobaczyły jak ona "chodzi" a potem tylko kręciły głowami i cos szeptały a jak zapytałam o co chodzi to nie chciały powiedzieć tylko tyle że to"bardzo źle , oj bardzo źle "
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

z tego co wiem to wiekszosc dzieci chodzi poczatkowo na palcach julan tez mial okres ze chodzil na paluszkach jego kuzynka tez a teraz normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...