Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
monalissa napisał(a):
ja na razie nic nie czuje nawet smyrania misiek czasami lezy z uchem pod pępkiem i słucha i mówi ze mały cwiczy pływanie a nie pilke nozna dlatego go nie czuje 😁
a tak powaznie to pewnie przez ten mój tłuszczyk na brzusiu 😁

ja narazie tez jeszcze nie czuje kopniaczkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
malgosiak84 napisał(a):
fijolek napisał(a):
malgosiak84 napisał(a):
Cześć, dopiero się zarejestrowałam na brzuszku, a do tej pory śledziłam wpisy na forum 🙂 też jestem majóweczką 2011, ale nie znam jeszcze płci dziecka. Dowiem się najprawdopodobniej pod koniec grudnia 🙂 ruchów chyba jeszcze nie czuję, choć czasem mam wrażenie że to już to, ale potem myślę, że nie... 🥴 nie mogę się doczekać aż poczuję słodkie kopniaczki 😆 pozdrawiam Was!


hej, a smyranie w brzuchu czujesz? 🙂


cześć, przepraszam, że dopiero odpowiadam, ale w weekend byłam zagoniona 🙂 TAK smyranie w brzuszku czuję! dlatego czasem mam wrażenie że to dzidzia 🙂 ale że to moja pierwsza ciąża, to niczego nie jestem pewna :P


NO TO KOCHANA TO!! WłAŚNE TO 🙂
ja tez na poczatku nie bylam pewna, ale potem testowalam na jedzeniu 🙂
sprobuj napic sie cieplego mleka i poczekaj chwilke. 🙂
albo pomarancze lub mandarynki. moze na czekolade zareaguje. Nie spodziewaj sie ze to bedzie po 1minucie. Moja Fasola czsami odzywa sie po 10-15 minutach 🙂

🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monalissa napisał(a):
ja na razie nic nie czuje nawet smyrania misiek czasami lezy z uchem pod pępkiem i słucha i mówi ze mały cwiczy pływanie a nie pilke nozna dlatego go nie czuje 😁
a tak powaznie to pewnie przez ten mój tłuszczyk na brzusiu 😁


mnie lekarz powiedzial ze lozysko mam po prawej stronie i moge delikatniej odczuwac ruchy dziecka (chyba nic nie przekrecilam z tym lozyskiem). Ale czuje smyranko, Czasem mniej czasem czesciej. 🙂 i powoli smyranie zamienia sie w takie hmm jak tookreslic.. babelki w brzuchu. Wydaje mi sie ze to kopniaczki sa bardziej wyczuwalne. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
monalissa napisał(a):
ja na razie nic nie czuje nawet smyrania misiek czasami lezy z uchem pod pępkiem i słucha i mówi ze mały cwiczy pływanie a nie pilke nozna dlatego go nie czuje 😁
a tak powaznie to pewnie przez ten mój tłuszczyk na brzusiu 😁

ja narazie tez jeszcze nie czuje kopniaczkow.


no bo na kopniaczki to raczej za wczesnie.. 🙂 musisz byc cierpliwa. Mysle ze teraz to popostu smyranko, czyli dzidzia sie rusza. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak czasami marudze w domu ze juz bym chciała czuc te kopniaczki itd to misiek mówi zebym byla cierpliwa i ze jeszcze odechce mi sie tych kopniaczkow i bede chciala zeby dzidzia byla spokojniejsza 😁 jego siostra urodzila dwa tyg temu i pod koniec prawie spac nie mogla bo mala co chwile ja budzila kopniakami wiec cierpliwie czekamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
ewelka_17 napisał(a):
monalissa napisał(a):
ja na razie nic nie czuje nawet smyrania misiek czasami lezy z uchem pod pępkiem i słucha i mówi ze mały cwiczy pływanie a nie pilke nozna dlatego go nie czuje 😁
a tak powaznie to pewnie przez ten mój tłuszczyk na brzusiu 😁

ja narazie tez jeszcze nie czuje kopniaczkow.


no bo na kopniaczki to raczej za wczesnie.. 🙂 musisz byc cierpliwa. Mysle ze teraz to popostu smyranko, czyli dzidzia sie rusza. 🙂

najgorsze jest to czekanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie sprzątam mieszkanko (tak tak, wlączył mi się syndrom wicia gniazda i zaraz będę biegać z odkurzaczem 😜) i zmęczyłam się, więc położyłam się na chwilę płasko na plecach i dałam ręce na brzuchu, a tu... czuję jak dzidzia rusza się i nawet na dłoniach to poczułam! najpierw raz, więc wytężyłam czujność, a tu drugi raz i przepłynęła na drugą stronę brzucha i trzeci raz poczułam! 😁 jakie to cudowne uczucie! ach! 🙂 poleżałam jeszcze chwilę, ale już nic nie poczułam :P miałam bardzo gorące ręce, to może zareagowała wlaśnie na temperaturę? bo nic wcześniej nie jadlam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolek i gusia - ale Wam się super trafiło z córeczkami 🙂 Fijolek, super duża córa, wooow 🙂
Chyba nie czuję w dalszym ciągu ruchów dziecka, może jeszcze za wcześnie, choć szczupła jestem, więc podobno powinnam móc to wcześniej wyczuć pomimo 1. ciąży, ale może też nie umiem tego rozpoznać... 🤨 Marzą mi się już kopniaki i niedawno powiedziałam brzuszkowi, że nie obrażę się jak Maleństwo mnie kopnie ;-) Mąż też skomentował, że to jedyny czas, kiedy Maluch może bić mamę, a mama się jeszcze będzie z tego cieszyć, wiec oboje wyczekujemy.
Może jutro poznam płeć - wizyta o 16:40, to już tylko 26 h 😁
Małgosiak84, witam na forum - wreszcie ktoś z Krakowa 🙂
Przede mną dwa tygodnie urlopu - aż do Świąt, ale będę pomagać mężowi w jego firmie, więc pewnie i tak nie znajdziecie mnie tu za często. I w domu też muszę posprzątać, może teraz wreszcie znajdę w sobie wystarczająco siły. Ale jakoś nie ogarnia mnie przedświąteczne szaleństwo. A jak to jest z z Wami?
Miłego dnia Wam życzę! 🙂 Trzymajcie się cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monalissa wlasnie ja tez wkladam palca kawalek taki mam duzy..ale czemu pepek tak rosnie??nic mi nie wystaje z niego tylko mamtaka dziurke duza..pozatym zaczynam miec pokarm w piersiach.dzisiaj plamka mala na bluzeczce..sprawdzilam piersi i tak..zaczyna sie produkcja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 🙂
Noc miałam koszmarną ,katar i gardło nie dały mi zasnąć do 5 rano .
Ale zmęczenie w końcu wzięło góre i padłam .
Czuję się okropnie .Ide do lekarza z córcią to od razu niech mnie zbada.
Ja też jeszcze nie czuję kopniaków ,może sporadycznie coś się poruszy 😞
Ale cieszy mnie fakt że na usg nasza perełka była bardzo ruchliwa 😆
Czekam na relacje z wizyt !!!!
I życzę mamusią żeby do świąt dowiedziały się kogo noszą w swoich brzuszkach 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adka zdrówka życzę! 😘

My jutro mamy wizytkę i ciekawa jestem jak nam się Dzidek pokaże 😉
A przed chwilą umówiłam się na połówkowe USG 3D na 10 stycznia.

U mnie wyraźnych ruchów na razie brak - tylko drgania czasami odczuwam 🙂 Fajne uczucie 🙂

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Adka zdrówka życzę! 😘

My jutro mamy wizytkę i ciekawa jestem jak nam się Dzidek pokaże 😉
A przed chwilą umówiłam się na połówkowe USG 3D na 10 stycznia.

U mnie wyraźnych ruchów na razie brak - tylko drgania czasami odczuwam 🙂 Fajne uczucie 🙂

😘


Dzięki śliczne Joma 😘
życzę Ci żeby Dzidka pokazała co kryje między nóżkami 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
monalissa wlasnie ja tez wkladam palca kawalek taki mam duzy..ale czemu pepek tak rosnie??nic mi nie wystaje z niego tylko mamtaka dziurke duza..pozatym zaczynam miec pokarm w piersiach.dzisiaj plamka mala na bluzeczce..sprawdzilam piersi i tak..zaczyna sie produkcja!


wiesz mnie pępek ciągnie.. dziwne uczucie.. pokarm Ci sie pojawił.. u mnie cisza.. ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, mam wstępnie termin na 31 maja, jutro idę na usg i mam nadzieję, dowiedzieć się o płci dzidziusia 🙂 Tak czytałam trochę forum i ucieszyłam się, że nie tylko ja nie czuję jeszcze ruchów. Powtarzam sobie, że jeśli byłoby coś nie tam to źle bym się czuła, prawda? A ja od kilku tygodni czuję się świetnie, czasem mam jakieś dolegliwości, ale to nic w porównaniu z pierwszym trymestrem 🙂 Odnośnie tycia to zdaje się, że przytyłam jakieś 4 kg, we czwartek wizyta u mojej prowadzącej i kolejne ważenie- chyba zamknę oczy 🙂 A Wy w którym tygodniu poznałyście płeć dziecka? I jeszcze jedno czy w 19-20 tygodniu warto wydawać kasę na usg 3D? wyraźnie widać dzidzię czy tylko taki rozmazany obraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki, zrobilam badanka potrzebne do czwartkowej wizyty jutro moge juz isc po odbior, polatalam tez troche po sklepach niestety ceny mnie powalily wiec kolejny raz polegam na allegro, wybralam sobie sweterek i tuniczke i zaplacilam za to 72 zl z przesylka, uwierzcie mi te ktore jeszcze nie byly na zakupach, to nie jest duzo!
A to jutro ten slynny 14, z tego co pamietam wiele z was ma wizyte no to trzymam kciuki. potem wy trzymajcie za mnie 🙂
Co do ruchow, pepka i pokarmu to ruchy czuje zwlaszcza po mandarynkach i czekoladzie, pepek mam troche wiekszy ale jakis dziwny bo na jego gorze mam blizne po laparoskopie, a pokarmu nie mam ale widze jakby troszke ze powoli moje piersi przygotowuja sie do jego pojawienia sie (sutki mi sie otwieraja 🙂).
Lece z pieskiem a potem jakis serial poogladam, ale bede was sledzic. buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja właśnie nie wiem co z tym 3D, bo zdecydować muszę dopiero jutro przy płaceniu, a oglądałam te brzuszkowe zdjęcia zamieszczone przy 19 tygodniu i sama nie wiem... W końcu to dwa razy drożej i tak sobie myślę: z jednej strony bym chciała już zobaczyć kształty dzidzi, a z drugiej boję się, że będzie tylko jedna wielka bulwa na ekranie i może lepiej poczekać aż dzidzia będzie większa i "wyraźniejsza" i nie wydawać teraz tych 235zł? Hm hm... Pewnie do ostatniej chwili nie podejmę decyzji 🙂 ale za wszelkie rady będę wdzięczna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...