Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Znam takich, co już po paru dniach byli na spacerze... bez przesady żeby czekac nie wiadomo ile, zależy od pogody. Ja na początek parę dni wystawię na balkon Małego. Sama od razu też nie będe miała siły paradować z wózkiem- choć nie zapominajcie, że mam teściową, która pewnie już na drugi dzień chętnie pobawi się w mamę.. Echhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czerwcówka coś dziś pisała o tym, że prawie zapomniałaby spakować do szpitala płynu do kąpieli maluszka i trochę się zdziwiłam bo u mnie na szkole rodzenia babka mówiła, żeby nie brać bo teraz się nie kąpie dzieci na porodówkach i stąd moje pytanie :
czy bierzecie te płyny czy nie ?
mowiła też, że jak będziemy już w domku to też malca można myć co drugi dzień na początku bo skóra jest cienka i tak dla niej lepiej ? 😮
a ja już sama nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myśle że dwa tygodnie to przesada! po 3 dniach na balkon i tak codziennie do tygodnia a później w wózek i na spacerek 🙂 ale to tez od formy dziecka i mojej będzie zależało!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze co do kosciola, bo ja ogolnie sie wkurzam, bo wszedzie spotykam sie z problemem ze mieszkam z partnerem a nie jestesmy po slubie. My po prostu nie chcemy brac slubu, tak zdecydowalismy i juz, nie rozumiemy oboje co to zmieni. Moj Wojtek mial byc swiatkiem na kolezanki slubie to ksiadz zrobil jej afere ze on mieszka ze mna bez slubu a jak sie dowiedzial ze bedziemy mieli dziecko to calkiem zaczal sie wymadrzac. Stwierdzil ze zyjemy w grzechu.
Kur*a ludzie morduja, pedofilii full i wszedzie, a tu ktos Ci powie ze mimo ze jestes w szczesliwym zwiazku, dziecko z milosci poczete to zyjesz w grzechu.... no nie moge.
A najlepsze z tego to jest kto to mowi. Jak dorwe kiedys jakiegos ksiedza, to chetnie z nim podyskutuje np. na temat tego ze zeby wziac slub to najpierw trzeba miec na to pieniadze.
Bo niby co laska.... ale nie mniej niz.....
Porazka. Ja sie modle w domu i wedlug swoich potrzeb, bo jak widze ksiedza to mnie na wymioty bierze. Taki ksiadz jak w filmie " u Pana Boga za piecem" np. to owszem, ale nie to co sie dzieje w naszych parafiach.
Acha PS. Dziecka bez slubu rowniez nam nie ochrzcza u niego w parafii. Laske robia. A juz nie wspomne jak zeruja na pochowkach, wiem bo sama doswiadczylam. Mi sie to po prostu w glowie nie miesci ze taki ksiadz jest pierwszy do pouczania i wpieprzania sie w czyjes zycie a sam swiadomie grzeszy.
SIE WYZALILAM 😁

W Holandii tata ma 2 dni robocze wolne po narodzinach dziecka. Akurat czas, zeby dziecko zameldowac w urzedzie miasta.
Wiecie co ja robie zeby ludzie za wczesnie nie przylazili? ja chce 3 tygodnie spokoju, zeby sie zregenerowac i zeby pobyc z maluszkiem. Nie mowie o bliskiej rodzinie ale ogolnie.
Tutaj jest zwyczaj ze wysyla sie do wszystkich kartke urodzinowa. Tam sa dane dziecka ktore uzyskuje sie przy porodzie. Tam dodam zalacznik ze prosze dzwonic jesli ktos chce odwiedzic i zobaczyc maluszka i ze wizyte przyjmujemy od np. 25 lipca.
Poza tym dla osob ktorych nie chce zeby przylazili robie impreze 2 godzinna w kawiarni. Zalicze wszystkich naraz i nie bede musiala non stop podawac kawy i pokazywac malego.

agata ty jeszcze w 2 w 1? Bylam pewna ze juz bedzie po wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris25 napisał(a):
Czerwcówka coś dziś pisała o tym, że prawie zapomniałaby spakować do szpitala płynu do kąpieli maluszka i trochę się zdziwiłam bo u mnie na szkole rodzenia babka mówiła, żeby nie brać bo teraz się nie kąpie dzieci na porodówkach i stąd moje pytanie :
czy bierzecie te płyny czy nie ?
mowiła też, że jak będziemy już w domku to też malca można myć co drugi dzień na początku bo skóra jest cienka i tak dla niej lepiej ? 😮
a ja już sama nie wiem 🤢


🤔 u mnie w żadnym szpitalu nie trzeba żadnych kosmetyków, prócz pampersów i chusteczek, tym bardziej że dziecko do 1miesiaca nie myje się w żadnych płynach co najwyżej można mydełkiem dla noworotków np. z firmy NIVEA. Także dla mnie szok~!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
u mnie na szkole rodzenia babka mówiła, żeby nie brać bo teraz się nie kąpie dzieci na porodówkach i stąd moje pytanie :
czy bierzecie te płyny czy nie ?


U mnie nic nie mówili o żadnych płynach do kąpieli. I nawet mi nie przyszło do głowy. Ale już zdążyłyśmy się chyba zorientować, że co szpital to inne zwyczaje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna i Buterfly dzieki za info o tym urlopie!!!
Doris u mnie szare mydełko trzeba wziazc, moze jak sie usra tak po pachy to trzeba bedzie jednak obmyc bo takimi husteczkami to troche długo zejdzie i niedokładnie. ale szare mydło w płynie np na pewno maja na oddziale. ale ja wziełam w kostce bo mniej miejsca a w torbie sie juz nie mieszcze szok.
Mamuśka a mojej siostrze pierwsza sie hajtała w rodzinie i wsrod znajomych.. koscielny i nie wiedziała ze osobno sie płaci organiscie. i wiesz co zrobił? zagrał jej marsza pogrzebowego na slubie....no comment...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytam o tym urlopie i sie lepiej oplaca w 2012 wziazc mały jescze nie skonczy roku a moj bedzie miał juz 2 tygodnie urlopu zamiast tygodnia.fajnie.tylko ciekawa jestem ile trzeba pracowac by dostac ten urlop czy nie ma limitu zadnego? bo moj bedzie zmieniał teraz prace jak sie uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do płynu do mycia maluszka też nie wiem co robić, bo tu w IRL nie kapią malucha prawdopodobnie, tylko wycierają z tych wszystkich wód... chyba, że się ma cesarke i 5 dób trzeba zostać w szpitalu to wtedy mogą pomóc wykapać na życzenie mamy... dziwne to... dlatego nie wiem co robić, ale w razie w jedna rzecz wiecej nie zrobi mi różnicy, więc zapakuje 🙂
A co na początku będziecie używać do smarowania pupy? puder, oliwka, czy jakiś krem pieluchowy?

Marlenko ja też byłam pewna że coś już dzisiaj ruszy ... 😞 no ale cóż czekam dalej, z mężem podziałamy i może podspieszymy naszego maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki, nadrobilam zaleglosci.
agatka i lunaa was sie juz tu nie spodziewalam- ale nic sie nie martwcie , przyjdzie na was niedlugo pora 😉 a poki co spokojnie czekajcie i z nami plotkujcie 🙃
ja dzis sie po urzedach nachodzilam jako tlumacz- pomagalam kumpeli i padam teraz, wogole slabo dzis sie czuje, sil brak i brzuch ciazy juz mocno.
I na porod to narazie sie chyba nie zapowiada...
ciekawe co tam u nequity i doroty.
Dzis wypilam ostatnia herbatke z lisci malin - 60 w sumie....wiecej juz nie kupuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata ja z tego co sie dowiadywalam to najlepsza dla maluszka jest oliwka.
W niemczech chyba ze 2 tygodnie nie kapie sie maluszka, tylko obmywa. W sumie popieram ta teorie, bo dzieki temu do pepuszka nie dochodzi woda, szybciej obsycha i sie goi 🙂.

beti no i to jest normalne powiedz?
Ja juz koncze dyskusje na ten temat, bo kosciol to dla mniej jeden wielki cyrk.
Zaznaczam ze jestesmy oboje bardzo wierzacy, ale kosciol moglby dla mnie nie istniec.

Niedobrze mi strasznie dzis i zgaga mnie tak meczy ze szkoda gadac, nic nie pomaga 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś miałam wizyte i: szyjka skrócona, rozwarcie na 1 palec, głowka nisko. Tylko jak wczoraj cały dzień bez przerwy prawie i w nocy az do rana wariował to potem zasnął i nic go nie ruszało 🤢 mój lekarz wysłał mnie do szpitala na ktg. No i w granicach normy ale nisko 115- 120 tętno.
No i miałam pojawic sie na ktg w dniu planowanego terminu, czyli 21 czerwca, ale kolejny lekarz w tym szpitalu znów mnie badał i powiedział że cały tydzień to za dużo i kazał mi sie stawić w ten czwartek...w sumie dobrze bo i ja bedę spokojniejsza jak więcej kontrolnych badań bede miała, tym bardziej że u mnie juz pojawiły sie skurcze porodowe, których ja nie czuje 🙃
Dzis na IP przyjechała laska bo odeszły jej wody płodowe i załapała sie na ostatnie miejsce w porodówce...tak sie dzis dzieci pchajado wyjścia 🙂 Czemu mój zamiast w dół to mi w żołądek ucieka? 😉 A, no i laska przyjechała z meżem nieźle wstawionym i chyba tesciem...ciekawa jestem czy takiego "wesołego" tatusia na porodówkę wpuszczą...

Luna i Agatka ja tez juz pewna bylam że od dzis przestaniecie być w dwupaku...ehhh oby jak najszybciej...może choc Nequitia i Ania dziś nowina dobra nas obdarują 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena ja tez jakoś nie halo sie czuje:/ Mam zawroty głowy, mdłości i ciśnienie podniesione gdzie całą ciążę niziutko...no i nogi jak balony więc jutro z rana badanie moczu zrobie coby sie nie nakrecać
Coprawda z tym ciśnieniem to może mi mój kochany mąż je tak pięknie podniósł...ale juz nie chce mi sie wracać do tego bo jeszcze bardziej skoczy a juz przeprosiny były... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
ja mykam spac 🙂 chyba wszyscy czekaja z porodami na pełnie hihihi 🙂 ponoc jakies zacmienie ksiezyca bedzie tez wtedy.nie kumam pełnia i zacmienie? ale niech bedzie .dobrej nocki 🙂


No Beti mi położna tez znów wspomniała ze pełnia idzie i pewnie szaleństwo na porodówkach będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff jescze nie najgorzej ale sprawdz jeszcze przed snem. a od rana takie masz? lekarz wie? jak sie utrzyma to tzreba by było jednak przejechac sie z powrotem. zawsze mozesz skłamac ze masz wiecej to Cie zostawia i beda monitorowac to tętno dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...