Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie teściowa jest pielęgniarką i fanką różnych szczepień więc pewnie zaszczepi dziecko, mnie od żółtaczki zaszczepiła i od grypy co roku.
Evelina to powodzenia u notariusza, jednak ciąża skłania do różnych wyborów, my kupiliśmy domek 🤪
Co do 10 ruchów na godzinę to u mnie jest 10 na 2 minuty 🙂 ale się coli właśnie napiłam i mała wariuje teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Inez co do wykonawców to wszystko że tak powiem załatwiane "na gębę" bez zaliczek umów itd. Tylko nie wiem dlaczego nas tak w błąd wprowadzają i po co. Powiedzieli by że nie będą robić bo coś tam i już człowiek by szukał gdzie indziej. A tak się nastawiamy a tu klops i jeszcze tel nie odbierają 🤢 😮 dla mnie to jakaś paranoja. Czas leci a my stoimy w miejscu bo podłóg nie mamy 🤢 Nie wiem o co chodzi.........


Kurcze a wiecie gdzie oni mają siedzibę? Albo gdzie któryś z nich mieszka? Może najlepiej tam pojechać i dowiedzieć się o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
Ja właśnie skończyłam czytac zległości.W sobote popołudniu i wczoraj mnie nie było.Bylismy na zakupach,kupilismy komode do maluszka.Wiec brakuje nam tylko lampki,firanki i dywanika,reszta juz jest 🙂Na wczorajszych zakupach skusiłam się jeszcze na taka maciutka bluzeczke dla naszego babelka 🙂Jak wrócilismy,to byłam juz na maksa zmeczona i odpoczywałam.Co do truskawek to od wczoraj sie juz nimi objadam.W sobote dostałam takiego smaka,że wczoraj musiały byc kupione 🙂
moniq1984 gratuluję,że wszystko w porzadku
lydzia trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte 🙂
marta-lion ładne zdjecie 🙂
magdalena trzymam za ciebie i twoje maleństwo kciuki
evelina pisałas o ruszaniu dzidziusia,ja mam podobnie jak ty,mam taki dzień że małego czuje non stop,a jest taki dzień np dzis że te ruchy sa mniejsze
A co do szczepień,to ja sie jeszcze nad tym nie zastanwiałam.
A u mnie dzis na obiadek frytki i mięsko w przyprawie kebap 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
robotnicy tak robią- umawiają się ale w między czasie robota u innych się opóźni, bo zawsze może coś wyniknąć, albo wyrobią prędzej i jeszcze kogoś wcisną pomiędzy jednych a drugich. A naobiecywać podobno nie grzech. Tym bardziej teraz jest okres remontów i znajdź kogoś kto ci przyjdzie z dnia na dzień- to graniczy z cudem. A po co odbierać tel i się tłumaczyć- za tydzień się odezwie i powie, że żona w szpitalu, pogrzeb, czy jeszcze coś innego i nie miał głowy. Ja już tyle wymówek słyszałam.
Trzymam kciuki żeby się ogarnęli i wreszcie przyszli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do robotników,to my tylko mielismy na samym poczatku przy budowie domu,a reszte to robił mój mąz,tesciu i tata.Wiec troszkę sie zaoszczedziło pieniążków no i nerwów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos szczepień, to ja będę raczej szczepić na wszystko, co tylko zaleci lekarz.
Z pierwszą córką też tak zrobiłam, ominęły ją chyba tylko szczepienia przeciw rotawirusom 🙂
Nasza lekarka jest generalnie zwolennikiem dodatkowych szczepień, a ja jej ufam w 100%.
Pewnie nie wszystkie szczepienia są konieczne, ale jak pomyślę, że mogłabym sobie w przyszłości pluć w brodę, że mogłam, a nie zaszczepiłam 🥴
No i jedno ze szczepień okazało się przydatne całkiem niedawno.
U mojej córki w przedszkolu panowała ospa, rozłożyło 80% dzieci, a ja już w ciąży byłam i na ospę nigdy nie chorowałam 😞
Gdyby nie to, że Em zaszczepiona była, pewnie by tą ospę przywlekła do domu.
A pewnie nie muszę wam pisać, że ospa+ciąża to nie jest dobre połączenie 😉

A na pneumokoki i meningokoki to zaszczepiłam córę jak była fala zachorowań, podobno co kilka lat pojawia się wśród dzieci gwałtowny wzrost zachorowań. Ja wtedy się zestresowałam i poszłam na to szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie zjadłam lody truskawkowe, poprawiłam bułeczką z pomidorkiem rzodkiewką i konserwką i za chwile czuje że puszcze ogromnego pawia 😮 😮 😮

Co do zgagi spokojnie można brać Rennie, Ranigast.
Ja od kiedy lekarz mi pozwolił biorę Rennie tak2-3 tableteczki i jest o niebo lepiej 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekam coś zjeść i mykam na te zakupy, zajrzę wieczorem zapewne 🙂 🙂
Miłego dnia 😘 🙂 🙂 🙂
Ps. Mi położna powiedziała, że Ranigastu nie wolno brać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
A ja właśnie zjadłam lody truskawkowe, poprawiłam bułeczką z pomidorkiem rzodkiewką i konserwką i za chwile czuje że puszcze ogromnego pawia 😮 😮 😮

Co do zgagi spokojnie można brać Rennie, Ranigast.
Ja od kiedy lekarz mi pozwolił biorę Rennie tak2-3 tableteczki i jest o niebo lepiej 😜 😜 😜 😜 😜


Hi,hi Pati, nie ma to jak dobrze sobie zjeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do robotników to dom tu kupiliśmy w takim stanie że już mąż wszystko kończy, bo z robotnikami to dobrze wiem że można się samemu wykończyć.
Jak moi rodzice mieli budowę to ciągle się zdarzało że albo zapili, albo na kacu takim przyjeźdźali i tylko pytali czy piwa mama nie ma bo główka boli 😮 Mieli przyjechac w tym tygodniu gruszka z betonem zamówiona a ich nie ma 🤢 parodia była i cyrk po prostu, więc rozumiem Twoje nerwy Daniela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Co do robotników to dom tu kupiliśmy w takim stanie że już mąż wszystko kończy, bo z robotnikami to dobrze wiem że można się samemu wykończyć.
Jak moi rodzice mieli budowę to ciągle się zdarzało że albo zapili, albo na kacu takim przyjeźdźali i tylko pytali czy piwa mama nie ma bo główka boli 😮 Mieli przyjechac w tym tygodniu gruszka z betonem zamówiona a ich nie ma 🤢 parodia była i cyrk po prostu, więc rozumiem Twoje nerwy Daniela

nam jak robili dach to tez tylko pytali czy piwo dostaną 😁 😁,brak słów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi prad wyłaczyli 😠 😠 😠
Dziewczyny,wiem ze juz o tym było pisane,ale które pieluchy na samym poczatku bedziecie kupować:
Pampers premium care czy pampers new baby,bo widze,ze sa jeszcze pampers activ baby,ale one sa ciut wieksze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
a mi prad wyłaczyli 😠 😠 😠
Dziewczyny,wiem ze juz o tym było pisane,ale które pieluchy na samym poczatku bedziecie kupować:
Pampers premium care czy pampers new baby,bo widze,ze sa jeszcze pampers activ baby,ale one sa ciut wieksze.


Ja kupię paczkę Pampers Newborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc mamusie
lydziaa84 ja na zggę też piłam mleko, ale już mi tak dokuczała, że zaczęłam tym mlekiem wymiotowac. Lekarz powiedział żebym kupiła Maalox. Teraz bez niego to jak bez ręki, mogę spokojnie przespac noc i czuję, że żołądek lepiej pracuje. W dzień już mi tak nie dokucza odkąd piję Maalox, przed snem łyżkę i jak mnie czasem w nocy obudzi to łyczek mały robię i śpię dalej. Kosztuję niecałe 14 zł w płynie bo tabletek nie chciałam.
moniq to chyba dziewczynka bo taki uwodzicielski uśmiech zrobiła 🙂
Ja to dziś przyłączam się do moniczki też mam taki dzień, że tylko wyc mi się chce. Znów przygodę z chamem miałam. Poprosiłam żeby cofnął bo nie chciałam zjechac z wysokiego krawężnika, a bydle stanęło zamiast obok mnie to za mną i zastawił mi myjazd. Wiecie co powiedział??? Nie zacytuję, ale od wstrętnych babsztyli mnie wyzwał a jego lancpudra wcale nie lepsza obstawała przy nim kiedy zapytałam czy ma jakiś wpływ na tego pana. No zaskoczenie moje nie miało granic, gdy usłyszałam co ma do powiedzenia. Kobieta w ciązy pod ostrzałem starszego, wydawałoby się, że mądrego człowieka i tej pi... która kiedyś pewnie też była w ciąży. I się poryczałam z bezradności, ale zadzwoniłam do męża. Powiedział, żę jak pamiętam jak wygląda to dobrze, bo kiedyś go spotkamy na pewno.
Jezu co za naród, co za wychowanie. Jak już się uspokoiłam, bo mi się aż ręce trzęsły, pojechałam do mechanika, bo światła z tyłu nie było. Ten dla odmiany był miły, zrobił jedno sprawdził i nie było też stopu, zrobił stop sprawdził wsteczne i nie ma lewego... Godzinę i nie zrobił ale 40 zł za dwa tamte wziął to mój stwiertdził, że wsteczne zrobi sam... bo to stara taktyka i że mnie oszukał, a ja się umówiłam z nim już na przyszły tydzień.
Jakby było mało, zrobiłam sobie kawę jak już wróciłam i ...... rozlałam!
I pomyślałam, że jak nie napiszę o tym wszystkim to zacznę znów płakac i d..a z obiadu, prasowania i sprzątania i pozytywnego nastawienia do końca dnia. Dziewczyny musiałam się wygadac. Pójdę może posprzątam samochód w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Właśnie odpoczywam po nieco zbyt aktywnym weekendzie 🙂
W piątek zakupy i dłuuugi spacer, a sobotę od rana generalne porządki, obiad w biegu i do szkoły rodzenia. A tam na dzień dobry godzina intensywnych ćwiczeń a następnie trzy godziny słuchania o karmieniu. Pędem do domu, szybka toaleta, zmiana ubrań i na drugi koniec Poznania na 21 na parapetówkę do kumpeli 🙂 Powrót do domu o 3 w nocy.
A w niedzielę ledwo zwlekłam się z wyrka, normalnie czułam się jak na kacu....aż się zaczęłam zastanawiać czy omyłkowo nie wypiłam alkoholu...ale oczywiście nie. Od wielu miesięcy nie zarywałam nocek, grzecznie zasypiałam przed północą i wstawałam o 9 a tu nagle takie szaleństwo 😁 😁
No i jeszcze te zakwasy... masakra 😞 😞
Niedziela też w biegu, spacer po Cytadeli a później maraton po galeriach handlowych, bo obiecaliśmy szwagrowi pomoc w zakupach a on jest najbardziej wybredną osobą jaką znam 😠 😠

I dopiero dziś odpoczywam 🙂

Pati- super, że już do nas wróciłaś 🙂

Siehankowa gratuluję piąteczki z egzaminu 🙂

Moniczek- mam nadzieję, że już humor Ci się poprawił 🙂

Madalena- trzymam kciuki, żebyś szybciutko wróciła do zdrowia i żeby czas w szpitalu minął błyskawicznie 🙂

Moniq jaką masz śliczną Niunię 🙂

Mapa- my kupiliśmy materacyk z Danpolu i moim zdaniem jest świetny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka każda z nas miewa takie dni. Ja też miałam taki ostatnio, płakałam bez powodu albo z wymyślonych powodów sama nie wiem a mój mąż nie wiedział o co chodzi tylko mnie przytulał. Jeszcze mały coś się nie ruszał i dodatkowo się martwiłam. Ale jak tylko się uspokoiłam to wszystko wróciło do normy 🙂
Myślę, że każdej z nas przydaje się moment totalnego wypłakania, aby potem otrzeć twarz i uśmiechać się dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pieluszki, pieluszki, pieluuszki ... hmm... ja to dalej nie wiem .. co jakie.. wogole malo zorganizowana jestem, ale poprostu mysle ze teraz napieluszki jeszcze za wczesnie 🙂 tak w sierpniu na poczatku sie pomysli 🙂 ...

A ja jutro na glukoze wreszcie ide .. jak sobie pomysle co mowilyscie o jej smaku to fuuj , fuuj, fuuj mam nadzieje ze cytryna mnie uratuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornleka .. tez miewam takie dni 🙂 mysle ze to normalne w naszym stanie.. ciagle tylko myslimy o dziecku o tym co potrzebne cieszymy sie tym i nie mamy czasu na zle emocje.. az w koncu jak nas wezmie to caaly dzien tak potrafimy sie zloscic ... ale zobaczysz 🙂 Dzidzia da o sobie znac, troszke ci sie powierci i juz bedziesz szczesliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...