Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Paninka Tak, pamiętam, że już to pisałaś 🙂 mam taką koleżankę, która była totalną zołzą, wykrzyczaną, pyskatą, a w ciąży to była taka cichutka, milutka, normalnie nikt jej nie poznawał 😁
A ja to teraz jakoś mam taki okres... nie wiem... mam nadzieję, że przejdzie mi 🙂
Diviana Ja też jakoś na razie nie czuję presji 🙂 I na razie nie mam "wyprawki"... Chociaż z tym wózkiem to musimy się zmobilizować! Bo naprawdę w końcu się obudzimy z 'ręką w nocniku' 😲
Jestem optymistką i myślę, ze ze wszystkim zdążymy! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry 🙂 🙂
Ja już po pogrzebie, dziś wróciłam, sprawy pozałatwiane, teraz mogę trochę odpocząć, jestem trochę wykończona psychicznie wczorajszym dniem. Była wczoraj też u prababci w szpitalu, która leży po wylewie, mówili mi, że strasznie wygląda, ale nie spodziewałam się takie widoku- Jak małe dziecko, chudziutka, malutka. Chyba jest trochę w tym prawdy, że człowiek rodzi się dzieckiem i nim umiera. Ale myślę, że było mi to potrzebne, zdałam sobie sprawę, jak kruche jest życie człowieka.

A na forum widzę zaś burza imion. U mnie już chyba zostanie Oliwier. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie co mnie denerwuje...jak np. tesciowa mowi NASZ dzidzius...strasznie mnie to irytuje...bo to jest moj i m. bobas, albo jak twierdi ze od sierpnia nie bedzie juz pracowac ( teraz chodzi dorywczo) bo bedzie miala duzo pracy przy dziecku...wiem ze powinnam sie cieszyc ze chce pomagac ale boje sie ze bedzie chciala we wszystkim mnie wyreczac i probowac pouczac a tak na prawde to nie ma pojecia bo przez 30 lat ;przeciez wszystko sie zmienilo...i jak mowilam ze nie chce zeby robila kolderke z pior, nie bede uzywac talku i zamierzam jednorazowe pampersy to twierdzila ze wymyslac zaczynam...

nie myslcie ze jakas straszna egoistka jestem ale nie wiem czy zdecydujemy sie na drugiego bobasa i chcialabym kazda chwile spedzic z malenstwem...a najgorsze jest to ze sama bede musiala jej wytlumaczyc to wszystko bo jak wysle m. to moze sie tesciowa do nas dlugo nie odzywac 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądałyście film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" z Bradem Pittem?
Fakt... staruszek w pewnym sensie robi się podobny do niemowlaka...
Jakie to niesamowite!
A ile lat ma już Twoja prababcia, Andzelika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiakowalczyk napisał(a):
A oglądałyście film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" z Bradem Pittem?
Fakt... staruszek w pewnym sensie robi się podobny do niemowlaka...
Jakie to niesamowite!
A ile lat ma już Twoja prababcia, Andzelika?

Widziałam ten film, ryczałam jak głupia. Strasznie długi. Babcia ma 88 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka to będziesz miała z teściową niezły orzech do zgryzienia 🙂 ...ale ona na pewno chce dobrze 🙂 Może nie będzie tak źle, jak sobie uświadomi, że jednak nie pamięta, jak się zajmować maleństwem! Dobrze, jakbyś jej podrzuciła już teraz jakieś gazetki do czytania.
Moja mama, jak zobaczyła, jak się pozmieniały te wszystkie rzeczy, to powiedziała, ze sama będzie musiała się poduczyć 🙂 tak samo teściowa-najpierw się trochę wymądrzała, ale przy swoim pierwszym wnuku (u brata tomka) to się nic nie wtrąca i robi tak, jak jej powiedzą 🙂 co najwyżej z jedzeniem jakieś propozycje wymyśla-ale nie zrobi nic bez aprobaty 🙂
Także z Twoją może będzie podobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ma już swoje lata, ale przykro patrzeć na człowieka w takim stanie. A powiem Wam najlepsze, że nie mówi nic, nie odzywa się, rusza tylko jedną nogą. A jak był 2 tyg, temu u niej ten wujek co zmarł, to jak wychodził powiedziała mu do widzenia. Wiadomo, że nie tak wyraźnie, ale szok po prostu. A tak to leży i jak się pytaliśmy czy poznaje, to mrugała oczami, ale nie wiemy czy faktycznie poznała czy może to zbieg okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
A oglądałyście film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" z Bradem Pittem?
Fakt... staruszek w pewnym sensie robi się podobny do niemowlaka...
Jakie to niesamowite!
A ile lat ma już Twoja prababcia, Andzelika?


Film oglądałam 🙂 Rzeczywiście interesujący 🙂
A jeśli chodzi o obawy dotyczące dziecka to też je posiadam, chociaż niby trzecie, ale... Martwię się jak ja sobie poradzę z taką gromadką. Chociaż z drugiej strony to zaraz sama siebie pocieszam, że jakoś to będzie 🙂 Takie mam wyluzowane podejście do życia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk bardzo bym chciala zeby bylo tak jak piszesz...zawsze mialysmy swietny kontakt i nie chce zeby to sie zmienilo ale przeciez nie moge tez pozwolic wejsc sobie na glowe. i jeszcze mowi ze i tak nic po porodzie przy malej zrobic nie bede mogla...na to to juz moja mama sie troche wkurzyla...bo ja mialam roczek i 5dni jak urodzila sie moja siostra...i ona sama musiala wszystko robic bo zupelnie ni emiala nikogo do pomocy... idala rade wiec czemu ja mam sobie z jednym ni e poradzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do teściowej to moja strasznie się wtrąca, niby mówi, że nie a ciągle by chciała Kubę ustawiać tak, żeby było po jej myśli. Tyle dobrze, że on się nie daję. A najlepsze, że ciągle powtarza, że ona nic nie mówi, bo się nie chce wtrącać. Wrrr... Jak sobie pomyślę o niej to mnie nerwy biorą. 😠 😠 Niby nic złego nie robi, ale ja strasznie nie lubię ludzi fałszywych i nieszczerych.
A co do pomocy, to chyba na jej pomoc nie mam co liczyć i nie liczę, Kubie powiedziała kiedyś, że jakby była dziewczynka to może by jakąś sukienkę kupiła. Moja mama chodzi kupuję a ona nic. Tylko, jak jej wyniki nie pasują to się wymądrza i zawsze mnie nastraszy. Kuba zawsze mi mówił, że mam jej nie słuchać, ale ja oczywiście musiałam się sama przekonać. Teraz wiem, że do niej to z dystansem. No, ale całe szczęście mam teścia ok 🙂 Ja jego pomoc wiem, że możemy liczyć, a prawda jest taka że on zarabia pieniądze, bo ona nie pracuję. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka Na pewno dasz radę! Już trochę Cię poznałyśmy na forum i charakterek masz, więc na pewno sobie poradzisz z nadgorliwą teściówką! 😁
Jak moja mama urodziła mojego brata, to ja miałam 11 miesięcy! I też dała radę! 🙂 Jest mnóstwo takich osób!
A zresztą popatrz na dziewczyny na forum! Ann, moniczek, marta-lion - będą miały już teraz prawdziwe gromadki! I co-też muszą dać radę! 😁 I dadzą! 🙂
Najlepsze jest podejście takie, jak ma Ann 🙂 Nie ma co się przejmować na zapas! 🙂 Ułoży się! 🙂
Wiem, ze to łatwo mówić, a trudniej zrobić - ale ja sobie to po prostu WMAWIAM, że będzie dobrze 🙂 i może w końcu zacznę w to wierzyć 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka znam ten typ, choć ani moja mama ani teściowa do niego nie należą. Jeśli moge cos poradzić. Teraz to puszczaj mimo uchem. Jak teściowa mówi, ze będzie miała duzo pracy przy dziecku hehe mozesz dyskretnie powiedzieć, ze to ty i twój mąż spodziewacie się dziecka. A kiedy juz maluch będzie na swiecie, powiedz poprpstu dziękuję jak będe potrzebowała pomocy poproszę.
Wiem, ze łatwo się mówi o spokoju, ale uwierz mi "spokój" zabija przeciwnika 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem ze asertywnosc tylko mi pomoze...ale najgorsze jest to ze ona ze szczerego serduszka chce pomagac i nie ma w tym zlych intencji...ja to swietnie wiem i dlatego boje sie ze ja moge urazic a tego bym nie chciala...na szczescie mam po swojej stronie jeszcze szwgierke ktora tu mieszka a ona bez ogrodek i oporu przemowi jej do rozumu i mam nadziejez ze bedzie ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiakowalczyk napisał(a):
heheheh Andzelika dobre 🙂 najważniejsze, że masz wsparcie u męża! Mój to taki trochę maminsynek 😞 broni mamusi, jak może 😜

Kuby brat taki mamisynek, szkoda mi aż jego dziewczyny 😁 😁 Teściowa się już pytała kogo za chrzestną bierzemy, bo on chrzestny to może by ich zeswatać, jakby jakaś fajna była 😁 😁 😁 Masakra 😁 😁
Beszczelność 😁 😁 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka jesli ma szczere serduszko zrozumie. Nie obrazi się, przemysli i zrozumie. Przecież jesli powiesz że to twoje dziecko, i bardzo chcesz się nim zajmowac sama, bo to najlepsza rzecz jaka spotkała cię w życiu, to myślisz że nie zrozumie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion swiete slowa...musi zrozumiec...Ty to zawsze potrafisz mnie ogarnac ☺️ a i mysle ze ona chce byc inna niz jej tesciowa ktora za sciana mieszkala a nawet nioe przyszla zobaczyc jak sie anka urodzila i twierdzila ze to krowa i wogole baaardzo sie nie lubily 😲

oklaska dla Ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mama ciocię takiego pokroju. Kocha dzieci, jak szalona. Ma syna, ale ma 16 lat. Więc za dziećmi w rodzinie lata jak opętana. Nie ma złych intencji, ale wszystko robi tak bezmyślnie. Każdy się wkurza na nią przez to. Wymądrza się, tak jakby wiedziała wszytko, ale nie ma racji, a się wykłuca 😁 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatm mamuśki 🙂
Magda synek widzą śliczny i skromny, łapką niewinnie się zasłania 🙂 Gratuluję maluszka 🙂
Dziś nie śpię od 3.30. Przysnęłąm trochę ok 7. Doczytałam Was i dopiero się odzywam. Imiona na tapecie dzisiaj widzę 🙂 U nas miała byc dziewczynka, bo tak chcieliśmy a chłopak wyszedł i propozycje męża były tak różne, że już połowę zapomniałam, albo i więcej 🙂 bo np.Włodzimierz. Edward, Bruno, Świętopełk, Zenon, Poncyliusz.. już skończę 🙃 Wybrał Rajmund co przez gardło mi przejsc nie chciało, ale zmienił jak mu wytłumaczyłam dlaczego chcę, żęby zmienił na inne. Równie mógłby adolf mówic, mnie serce bolało inie chciałam tego imienia. Zostało na Rysiu, w rodzinie mam wójka 🙂 Są dwie Agnieszki, 2x Paweł, 3x Kinga. Mi się podoba Miłosz. Fabian, Gabriel i jeszce jakieś były ale mi chwilowo wyleciało z głowy 🙂
jo-aneczka Twój maluszek ma ładną wagę 🙂 jest chyba największy z sierpniowych
maluszków, gratuluję kochana 😘 A o anemii lekarz coś Ci mówił? bo mój powiedział, że mam lepsze wyniki niż w ubiegłym miesiącu, my zle patrzyłyśmy, nie na to co trzeba 🙂 Wszystko wszystkim ale u mnie dobrze nie jest 😞 Mam leżec 16 godzin dziennie, oszczędzac się na maxa, jednym słowem nic mi nie wolno. Szyjka się skróciła i ma 1 cm i powiedział, żebym jeszcze 4 tyg wytrzymała, wrecz prosił. Nie wiem jak mam się przestawic z myśleniem bo nie mogę jakoś, no wychodzi, że mogę urodzic w czerwcu. Wszystko do góry nogami się przewróciło. Zakupy mąż mówi, że zrobi sam ale nie chcę, wstac mogę, zrobic obiad, maleńki spacerek, powiedział doktor, że po sklepach 8 godzin nie latac. I tak nie latałam nigdzie tylko ja zdana na siebie jestem, bo mąż w pracy do 18 i przeraza mnie chyba wszystko. Nie mam dla dziecka prawie nic, dla siebie także, bo ,,jeszcze jest czas''. Ale wczoraj mąż powiedział, że w takim razie to remont za 2 tyg nie w lipcu i że będę leżała w łóżeczku a on wszystko zrobi, posprząta też 🙂 Mam taki mętlki w głowie, że trudno mi opisac co ja czuję i z czym będę musiała się zmagac. Teraz to będę dopiero cwiczyła to słynne leżenie odłogiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka leż te 4 tygodnie i żadnych tam spacerków. A zobaczysz że dotrwasz do terminu. Zakupy no cóż zrobisz w necie 🙂 🙂 🙂
A jak ruszysz choćby szmatkę przy tym remoncie to ja osobiscie wytne ci k....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka to przykro mi że jesteś zmuszona do leżakowania, ale nie jest ono takie złe, spójrz na Pati która ma chyba już prawie wszystko, a też cały czas leżakowanie zalecane 🙂 może więc zakupy internetowe?
Pamiętaj zę jak lekarz kazał lerzeć to lepiej poleżeć i nie robić zakupów czy obiadków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...