Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry brzucholki!!! Ja własnie jem sniadanie, zmierzyłam cukier i mam 84 czyli w normie 🙂, moja siostra przywiozła nam na balkon takie ogromne fuksje i powiedziała ze jak teraz nam zdechną to ona nas pozabija (poprzednie zdechły bo myślałam ze mój m je podlewa a mój m myślał że ja no i w koncu któregos dnia zaglądam a one takie zdechłe po jednym z upalnych dni, i już nie odżyły), wiec teraz od 3 dni intensywnie podlewam ten nowy nabytek, żeby przeżyły, a co sie okazało mój m też je intesywnie podlewa i wczoraj sie pyta czy ja je podlewam mówie ze tak, a on na to że jakies bagno już sie zrobiło 😮 w tych doniczkach bo on też je podlewa, haha, no to teraz by zgniły dla odmiany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry Brzusie 😆
My już po porannym spacerku i drobnych zakupach 🙂
Jak mi dobrze przy takim chłodku 😁

A mój Maluszek dziś tak w nocy buszował, że miałam dwie przerwy po godzinie w spaniu 🙃
Rzadko mu się aż tak zdarza 🙂
I dla odmiany teraz wysoko go czuję...ciekawe jak jest ułożony.

Dziś mam wizytę, ale chyba tylko L4 dostanę bo mi się kończy.
No i mam nadzieję wyniki wymazu już będą.
Zobaczymy co Doktorek postanowi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Hehe Pati123 to specjalnie post dla twojego M.


Właśnie dzwonił do mnie i mu o tym powiedziałam 🙂Mówi,że poczuł sie jak sierpnióweczek 🙂
Marta jak patrzę na ten Twój suwaczek to zaczynam się cieszyć ,że to już niedługo. Na moim jest więcej więc wolę zerkać na Twój 🙂 Ty masz termin na początek sierpnia tak?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy 🙂
Nie przeczytałam co się od wczoraj działo więc na bierząco nie jestem, może pózniej będe mogła nadrobic zaległości. Teraz napiszę jak po wizycie.
Otóż...jest dobrze a moja radośc nie zna granic 😁 Szyjka jaka jest taka jest ale najważniejsze, żę od środka dobrze trzyma, tak powiedział lekarz. Nagrał na płytę maluszka, nareszcie 🙂 A maluszek tak się wstydził, że rączką buziunie zakrył i nie chciał pokazac twarzyczki (spał z rączką na buzi tak jak robi to tata 🙂 ) ale płec owszem 🙂 Tego to nigdy nie zasłonił 😁 Po kilku próbach obudzenia, synek na chwilkę pokazał jednak buzkę i mam zdjęcie 🙂 Wszystkie pomiary które lekarz robił małemu są ok i termin z usg tym razem wyszedł na 30 lipca, ale powiedział , żeby się tym nie sugerowac. Głóką jest do dołu, tak jak myślałam, ale też jeszcze z 15 razy może zmianic pozycję do porodu. Jak powiedział gin ,, narazie jest główką w dół" I co mnie zaskoczyło waży.... 2060 g 🙂 Myślałam, że jakieś może 1800 a tu proszę 🙂 No i ja już nie mam takiego reżimu, mogę mniej leżec. Powiedział, że tak 14 godzin ze snem i w dzień na 2 godz żeby się połóżyc. To ja w żartach mówię , że tego to mógł przy mężu nie mówic 🙂 dodał, że jak nie wytrzymam żeby tyle byc na nogach, mam się kłąśc jak tylko poczuję się zmęczona. I tym optymistycznym akcentem zakończyłam streszczenie wizyty 🙂
Zapomniałam zapytac o paciorkowca i upławy czy mogę coś brac, bo mam od niego przepisaną natamycynę, ale nie biorę, bo nie wiem czy nie zaszkodzę sobie albo dziecku. Zapytam 20 na następnej wizycie.
Dziewczyny takie pytanie mam do Was-wybrałam szpital w Warszawie na Czerniakowskiej czyli nie mój rejon. I teraz, jak już bęzie czas jechac to czy potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego?
Jeśli któraś ma dziś wizytę to życzę powodzenia a poza tym wszystkim miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 cudna Niunia 🙂
Też już chcę mojego Skarbeczka podglądnąć 🙂

A co do lampek my mamy w sypialni taką solną,
która daje ciepłe pomarańczowe delikatne światło 🙂
Myślę, że będzie w sam raz.


Kornelka
super wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
Witam wszystkie mamy 🙂
Nie przeczytałam co się od wczoraj działo więc na bierząco nie jestem, może pózniej będe mogła nadrobic zaległości. Teraz napiszę jak po wizycie.
Otóż...jest dobrze a moja radośc nie zna granic 😁 Szyjka jaka jest taka jest ale najważniejsze, żę od środka dobrze trzyma, tak powiedział lekarz. Nagrał na płytę maluszka, nareszcie 🙂 A maluszek tak się wstydził, że rączką buziunie zakrył i nie chciał pokazac twarzyczki (spał z rączką na buzi tak jak robi to tata 🙂 ) ale płec owszem 🙂 Tego to nigdy nie zasłonił 😁 Po kilku próbach obudzenia, synek na chwilkę pokazał jednak buzkę i mam zdjęcie 🙂 Wszystkie pomiary które lekarz robił małemu są ok i termin z usg tym razem wyszedł na 30 lipca, ale powiedział , żeby się tym nie sugerowac. Głóką jest do dołu, tak jak myślałam, ale też jeszcze z 15 razy może zmianic pozycję do porodu. Jak powiedział gin ,, narazie jest główką w dół" I co mnie zaskoczyło waży.... 2060 g 🙂 Myślałam, że jakieś może 1800 a tu proszę 🙂 No i ja już nie mam takiego reżimu, mogę mniej leżec. Powiedział, że tak 14 godzin ze snem i w dzień na 2 godz żeby się połóżyc. To ja w żartach mówię , że tego to mógł przy mężu nie mówic 🙂 dodał, że jak nie wytrzymam żeby tyle byc na nogach, mam się kłąśc jak tylko poczuję się zmęczona. I tym optymistycznym akcentem zakończyłam streszczenie wizyty 🙂
Zapomniałam zapytac o paciorkowca i upławy czy mogę coś brac, bo mam od niego przepisaną natamycynę, ale nie biorę, bo nie wiem czy nie zaszkodzę sobie albo dziecku. Zapytam 20 na następnej wizycie.
Dziewczyny takie pytanie mam do Was-wybrałam szpital w Warszawie na Czerniakowskiej czyli nie mój rejon. I teraz, jak już bęzie czas jechac to czy potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego?
Jeśli któraś ma dziś wizytę to życzę powodzenia a poza tym wszystkim miłego dnia 😘

Kornelka, super wieści 🙂 ooo, i Twój maluszek pobił wagą mojego 😁 więc póki co prowadzisz w rankingu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati taka poducha to świetna sprawa. Ja dostałam w zeszłym tygodniu od kumpeli i nareszcie się wysypiam. Wcześniej w ciąży nie przeszkadzało mi nic w spaniu, ale teraz jest inaczej! Ten rogal uratował mnie przed bezsennymi nocami 😉 Życzę Ci więc by przyszedł jak najszybciej 😉
Ja bez mojego nigdzie się już na noc nie ruszę!

Uwaga! Chwalę się 😁 pojechałam do Biedronki i kupiłam ostatni różowy kocyk w kwiatuszki i z kotkiem 😉 Śliczny! Dzięki kobietki za namiar 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
[color=green]
Dziewczyny takie pytanie mam do Was-wybrałam szpital w Warszawie na Czerniakowskiej czyli nie mój rejon. I teraz, jak już bęzie czas jechac to czy potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego?


Kornelka Ty jesteś z Radomia i chcesz rodzić w Warszawie??? Na Czerniakowskiej?? Jeśli mogę zapytać to jak zamierzasz tego dokonać? i dlaczego tu? Przyjedziesz wcześniej? Najlepiej zadzwoń do szpitala i dopytaj. Niektóre szpitale i oddziały w Warszawie (szczególnie te oblegane) robią zapisy i mają różne wymagania (np. dodatkowe badania) itp. Ja wiem tylko jak jest na Solcu bo tam będę rodzić i oni nie wymagają żadnych zapisów, skierowań itp. Po prostu jeśli ciężarna przyjeżdża i potrzebuje pomocy to oni wiedzą że od tego są!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Hehe Pati123 to specjalnie post dla twojego M.


Właśnie dzwonił do mnie i mu o tym powiedziałam 🙂Mówi,że poczuł sie jak sierpnióweczek 🙂
Marta jak patrzę na ten Twój suwaczek to zaczynam się cieszyć ,że to już niedługo. Na moim jest więcej więc wolę zerkać na Twój 🙂 Ty masz termin na początek sierpnia tak?



Tak mam termin na 6 sierpnia. Ale w sumie do sierpnia nie wytrzymam. Majka urodziła się 14 dni prze planowanym terminem. Więc liczę się z tym, ze moge urodzić już 23 lipca 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Hehe Pati123 to specjalnie post dla twojego M.


Właśnie dzwonił do mnie i mu o tym powiedziałam 🙂Mówi,że poczuł sie jak sierpnióweczek 🙂
Marta jak patrzę na ten Twój suwaczek to zaczynam się cieszyć ,że to już niedługo. Na moim jest więcej więc wolę zerkać na Twój 🙂 Ty masz termin na początek sierpnia tak?



Tak mam termin na 6 sierpnia. Ale w sumie do sierpnia nie wytrzymam. Majka urodziła się 14 dni prze planowanym terminem. Więc liczę się z tym, ze moge urodzić już 23 lipca 🤪 🤪 🤪


Jeżeli tylko chcesz to serdecznie Ci tego życzę 🙂 Ja też mam cichutką nadzieję na cesareczkę w 38 tygodniu, a nie w 40 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
Kornelka napisał(a):
[color=green]
Dziewczyny takie pytanie mam do Was-wybrałam szpital w Warszawie na Czerniakowskiej czyli nie mój rejon. I teraz, jak już bęzie czas jechac to czy potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego?


Kornelka Ty jesteś z Radomia i chcesz rodzić w Warszawie??? Na Czerniakowskiej?? Jeśli mogę zapytać to jak zamierzasz tego dokonać? i dlaczego tu? Przyjedziesz wcześniej? Najlepiej zadzwoń do szpitala i dopytaj. Niektóre szpitale i oddziały w Warszawie (szczególnie te oblegane) robią zapisy i mają różne wymagania (np. dodatkowe badania) itp. Ja wiem tylko jak jest na Solcu bo tam będę rodzić i oni nie wymagają żadnych zapisów, skierowań itp. Po prostu jeśli ciężarna przyjeżdża i potrzebuje pomocy to oni wiedzą że od tego są!!!!!!!!!!!!


karolciakam jak ja tego dokonam to sama nie wiem. Mąż kiedyś powiedział, że zawiozę się sama bo on w pracy przecież bedzie albo córka mnie zawiezie albo na pogotowie zadzwonię. No skandal wtedy się zrobił, bo mu powiedziałam ,żeby wiedzę uzupełnił. Jest jeszcze teśc. Na razie to mi się myślec o tym nie chce bo mi się humor psuje normalnie. Dlaczego w Warszawie- bo mam niezbyt przyjemne wspomnienia z pierwszego porodu i też dlatego, że lekarz mi polecił ten szpital. Chodzi o to, że jeśli urodzę wcześniej, na co nadal są szanse, ten szpital przygotowany jest na opiekę nad wcześniakami. Wiem, że nie tylko ten szpital ale ja od początku załóżyłam, że chcę w Warszawie. Miałam zrobic sobie wycieczkę po szpitalach ale teraz to już nie da rady. I myślę sobie, że zobaczę jak to będzie. Jakby co to zostaje Radom.
Dziękuję kobitki za miłę słowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki

Wpadłam tylko pochwalić się, że chyba wygrałam z tym paskudnym choróbskiem i chyba będzie dobrze, antybiotyk zaczął wreszcie działać, duszności pod kontrolą, gorączka spadła więc i zagrożenie przedwczesnym porodem już raczej zażegnane...uffff....było ciężko i dużo nerwów ale mam nadzieję, że już będzie dobrze.

Mam grubo ponad 100 stron zaległości, ale nie wiem czy dam radę nadrobić 😞

Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Kornelka o Radomiu właśnie dobrych słów nie słyszałam 😞 Więc Cię doskonale rozumiem 🙂 A i z Iłża to raczej jak zakładasz wcześniaczka to odpada, ale jak w termine na prawdę serdecznie polecam i miałabyś na prawdę sporo bliżej, a opieka i lekarze na prawdę stara dobra gwardia 🙂 Wiesz jak leżałam w szpitalu sporo dziewczyn z Radomia poznałam wolały właśnie Iłże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczynki!!
Kornelka - piękne wiadomości z rana 🙂
Aniołek - Twoja Malutka sama jak aniołek z tą śliczną i niewinną buziaczką 🙂

Ja swoją może we wtorek podejrzę, choć ostatnio ponoć buźkę miała schowaną gdzieś za kością łonową.....

Kurcze, a mi od wczoraj coś na żołądku ciężko.. i jakieś zaparcia mam co parę dni... Ech... chyba na razie mam do następnego roku dośc czereśni...

Za godzinkę przywiozą kebab... dzieciaki namówiły mnie na sos ziołowy do niego... mam nadzieję, że będzie zjadliwy.... Dziś obiecałam im na lekcji oglądanie wybranego przez nie filmu i do wyboru zamówienie pizzy lub kebaba 🙂 Nie ma to jak końcówka roku szkolnego - wszyscy są zadowoleni 🙂... No może mniej dyrektor, jak widzi taką samowolkę 🙂 Ale ostatnio poczęstowaliśmy go pizzą, więc nieco zmiękł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati ja zmieniłąm lekarza w marcu i teraz jeżdżę do Piaseczna do prywatnej kliniki. W ogóle to zawikłane to jest jak tak pomyślę co było. Zaczęło się od badań prenatalnych i problemach z tym związanych. Dlatego zmieniłam lekarza.
Dziewczyny muszę już uciekac. Nie wiem kiedy ja tu znów zajże ale się odezwę na pewno.
Pozdrawiam Was gorąco 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszłam za przykładem dziewczyn i na poniedziałek umówiłam się na zrobienie żelu na paznokciach u stóp... nie potrafię sobie teraz pomalować paznokci u stóp, a mój stary ma uczulenie na zapach lakieru, więc zdecydowałam sie na żel... przez miesiąc będzies pokój.. a później tylko poprawka gdzieś w lipcu, co by do porodu też jakoś wyglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!
Wlasnie wrocilysmy od lekarza jest wszystko ok jedynie mala nie chciala sie dzis pokazac przykryla sie raczka i nozka a do tego jeszcze lozysko ja zaslonilo takze dopiero za dwa tygodnie ja znow moze zobacze mam nadzieje ze nie zrobi znow kawalu i wszystko pokaze heheh 😁 😁 😁 wazy juz 1,5 kg i wyglada ze to nie 29 tydzien lecz 31 takze moze pojawi sie troche wczesniej fajnie by bylo moze jednak spodoba jej sie przyjsc na swiat nie 22 sierpnia lecz 9 sierpnia na moje urodzinki 😆 😆 😆 my na razie sie wylegujemy a wy co robicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...