Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Eleeza napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Nie ma sprawy 🙂 Jeśli wyjdzie, bo ja jestem cukierniczym beztalenciem 😞

Lydziaa jeszcze jedno pytanko, na jakiej blaszce robisz?


spoko ja też nie jestem do tego stworzona 🙂 Taka standardowa prostokątna 🙂


Taka płytka szeroka czy taka "do chleba" głęboka?

Hehe obstawiam, że płytka szeroka Eleeza 🙂 Ale zrób z jakiej cię kręci 🤪 🤪 🤪
Hehe jesteś boska 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
To ta dzisiejsza dla kogo przeznaczona?? Jak nie ma chętnych to ja się piszę 😁 😁


Ale dosłownie na ciasto czy na to co niesie ze sobą upieczenie jabłecznika? 😁 😁 😁

Ale się mój "stary" 😉 zdziwi jak wróci z siłowni 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
To ta dzisiejsza dla kogo przeznaczona?? Jak nie ma chętnych to ja się piszę 😁 😁


Ale dosłownie na ciasto czy na to co niesie ze sobą upieczenie jabłecznika? 😁 😁 😁

Ale się mój "stary" 😉 zdziwi jak wróci z siłowni 😁 😁 😁


na konsekwencje jakie niesie za sobą pieczenie 🙂
Będzie mógł na masę nabrać 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z wieczora,
jestem po wizycie położnej, inwazji małych siostrzeńców męża i prawdę mówiąc padam na twarz. Weszłam tylko na stronkę i zauważyłam, że od wczoraj mamy dwóch Filipków. agapurka i aneczkare gratuluję dzidziusiów i życzę dużo zdrówka dla Nich i dla Was.
Mykam do łóżeczka
Dobranoc wszystkim rozpakowanym i w dwupaku !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki wpadłam jeszcze na chwilkę, bo mnie już gnaty od leżenia bolą 🙂 Ale zaraz uciekam, żeby nie przedobrzyć 🙂
Agnie-szka cieszę się, że już jesteś w domku 🙂
Aasia gratuluję dobrych wieści 🙂
Inez jeszcze troszeczkę i zobaczysz Tymka 🙂
Eleeza jeszcze raz dziękuję za życzenia 🙂
Pochwalę się wam jeszcze, że u mnie też paciorkowca brak 🙂
No i a propo moich proroctw to mam nadzieję, że teraz z literki a przeskoczymy na m i pojawią się dzieciaczki u madaleny, marty i moniczek 🙂
DOBREJ NOCKI DLA WSZYSTKICH MAM, BRZUSZKÓW I DZIDZIUSIÓW 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez nie martw się, zapewne wszystko z Twoim synkiem jest oki i wagę tez ma odpowiednią. Ja swojego widziałam ostatni raz w 32tc i ważył 1500, a w 30t-1200, też się martwię, że jest mały ale jakoś sama za dużo nie przytyłam.

PS
Mamy ten sam termin porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
Dziewczyny cz jest wam też tak gorąco- od wczoraj mam cały czas wypieki, twarz mi płonie i jest mi bardzo ciepło


ponawiam pytanie 🙂


Ja tez tak mam od tygodnia, co prawda bez wypieków ale mi strasznie duszno i ciepło a temp 20-23 stopnie. Lepsze samopoczucie miałam w upały niż teraz, no ale widocznie tak musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
Lydziaa a ile mąki, bo nie napisałaś?

Ten jabłecznik może być dla Ciebie jeśli reflektujesz 😉


Hi, hi, Eleeza, chyba obejdziesz się dziś smakiem, bo Lydziaaa w międzyczasie uciekła. A cóż, ciasto bez mąki, hmmm...
P.S. Też nie wiedziałabym ile dać 😉
Ale ja mam fajną cukiernię w pobliżu, która zaspokaja wszystkie moje zachcianki, więc na pieczenie nawet się nie pokuszę.
A dziś mam kapustę kiszoną na tapecie i pomidory z mozarellą, czosnkiem i octem balsamicznym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elezaa, przepraszam, jeżeli tak ci smaka narobiłam na tego jabłecznika, ale mogę podać na niego przepis... jest łatwy, bo tylko wszystkie składniki miksujesz... nic nie musisz wyrabiać :

2 szkl. mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
kostka masła lub margaryny
4 jaja
1 szkl. cukru
1 mały proszek do pieczenia

Utarte jabłka wymieszane z cukrem, cukrem waniliowym i cynamonem (ilośc wg uznania)

Tłuszcz roztopić i wystudzić, wlać do cukru i miksować, dodając kolejno całe jaja, mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i mąką ziemniaczaną. Dobrze wymieszać. Blachę wysmarować tłuszczem i posypać bułką tarta lub mąką - wylac połowę ciasta, ułożyć na nim jabłka i wylać na wierzch pozostałą część ciasta. Piec w 180 C ok. 50-60 minut 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc... Jo-aneczka się na mnie odgryzła, bo....... narobiła mi smaka na pomidorki z mozzarellą - pech chce, że nie mam w domu ani pomidorka, ani mozzarelli 🤢 🤢 🤢

Inez - co do usg to nie martw się, skoro tam są takie zasady to znaczy, że sytem się sprawdza... Tak ja pisała jo-aneczka, widocznie położne są na tyle doświadczone, że w taki sposób sprawdzają, czy wszystko jest ok... a waga podana przez usg..... jest mocno zafałszowana, więc nie wiele tracisz 🙂 Tymek na pewno jest zdrów jak ryba i rośnie duży 🙂 uśmiech proszę i bez smutków, wszak czekają na Ciebie iście królewskie warunki do rodzenia... nie to co u nas... prawie jak krowy w boksach rodzimy......... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...