Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kingae napisał(a):
Kasiu ja tez jestem w 11 tygodniu.Termin na 23 wrzesnia i jak byłam w pon. u gina maluszek miał tyle samo co Twój 3,7 cm. Następna wizyta 14 marca. Nie martw się na pewno wszystko jest w porządku


o dziękuję Kinga, bo własnie zastanawiałam sie czy 3,7 cm to nie za mało na ten wiek ciązy.

Ogólnie najpierw nie mógł mi dziecka zlokalizowac ( przez ten tłuszczyk na brzuchu 😜 ), a potem wypytywał się o regularnośc miesiączek. POtem powiedział o wzroście dziecka i od razu zapaliło się u mnie światło, ze jak to, w prawie 13 tc tak małe dziecko? a on ze wynika ze ciąża jest 2 tygodnie młodsza. Nie skasował mnie za badanie. Wizyte też mam przełożona u mojej gin, na 14 marca.

Czy zaproponowano Wam zrobienie tzw testu podwójnego, na wykrycie zespołu downa? robi się go z krwi. Kosztuje 250 zł. Ja nie decyduje się na to badanie, po pierwsze kasa, po drugie i tak mi to nic nie da, nawet jak się dowiem o chorobie to przeciez nie usunę.. a z przezierności karku też mozna obliczyc prawdopobieństwo choroby downa.

Malex, jestem ze Szczecina, a Ty ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu ja dostałam skierowanie na test podwójny. Czyli krew i USG genetyczne. Ja za to nie płacę, bo mam 37 lat. Chcę zrobić to badanie ale tylko dlatego, że gdybym dowiedziała się, że coś jest nie tak to na pewno nie usunę ale będę miała czas na przygotowanie się do narodzin dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Kasiu ja dostałam skierowanie na test podwójny. Czyli krew i USG genetyczne. Ja za to nie płacę, bo mam 37 lat. Chcę zrobić to badanie ale tylko dlatego, że gdybym dowiedziała się, że coś jest nie tak to na pewno nie usunę ale będę miała czas na przygotowanie się do narodzin dziecka.


jak jest za darmo to pewnie, u mnie 250 zł piechotą nie chodzi i po prostu mnie na to badanie nie stać.

idę dac kolację Grzesiowi i niedługo go wykąpię.
Jutro, sobota i niedziela na uczelni 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986
kasia ja jak bylam 2 tyg wczesniej an usg to dzidzia miala 2cm i 5 mm a po 2 tyg ma 5 cm 5 mm. zatem nasze dzidziusie na tym etapie ciazy bardzo szybko rosna. wszystko u ciebie jest oki. tak sie zdaza ze owulacje sie przesuwaja- ja to normalnie w tym temacie ekspertem juz jestem 😎

nie wiem od czego to zalezy, ale niektorzy lekarze wypisuj na nfz zrobienie testu papa i wtedy nie trzeba placic. mysle jednak, ze jak nie ma wskazania to nie ma co robic za taka kase, chyba ze faktycznie dostanie sie skierowanie. ja bede robila te badania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 zakładaś nasz wątek, ale nie przejmuj się z terminem porodu to już sama wiesz ze różnie bywa. Mi niby lekarz powiedział ze ok22 wrzesnia ale to tez nie jest pewne bo ostatnio mialam bardzo rozne cykle. Zobaczymy co powie jutro po usg. Ale mi sie wydaje ze chyba sie tez do przodu przesunie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny tak sobie czytałam wasze wątki i sie zastanawiam czy moje maleństwo nie jest za duże jak na 14 tc? mierzyło we wtorek 7,6cm ?
Mph- znasz już płeć maleństwa? szczęściara .. :_)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
witajcie dziewczyny tak sobie czytałam wasze wątki i sie zastanawiam czy moje maleństwo nie jest za duże jak na 14 tc? mierzyło we wtorek 7,6cm ?
Mph- znasz już płeć maleństwa? szczęściara .. :_)



nio znam 🙂 chlopak najprawdopodobniej 🙂 nawet fotke siusiaka mam
dzidzia Twoja duza 🤪,ale Ty tez masz starsza ciaze od naszej i taka dlugosc dziecka jest prawidlowa na Twoj tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
właśnie się zarejestrowałam na tym forum, też jestem w 12 tygodniu, dokładnie 12 t 2 dni, wczoraj miałam USG genetyczne z dzieciątkiem wszystko dobrze 🙂 ale mam krwiaka i niestety zamiast się wchłaniać to on sobie rośnie, trochę mnie to niepokoi.
Pozdrawiam
Aneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Aneta na forum 🙂

to dobrze, że z dzidziusiem wszystko ok, a co do krwiaka to niestety nie wypowiem się bo nigdy go nie miałam i nie wiem co powinno sie w tej sytuacji zrobić 😮

Iza, w poprzedniej ciązy urodziłam 8 dni przed terminem, także wszystko się może zdarzyć 🙂
może nawet na październik zahaczę 😜 choć wolałabym nie przenosić ciąży, bo im bardziej ciąza przenoszona tym jest większe ryzyko.

Marta, pisałas cos o opóźnionej owulacji, u mnie było podobnie, nie miałam regularnej owulacji, dopiero co zaczełam miesiączkować po porodzie ( dostałam okres po 14 miesiącach ) i potem pojawił sie jakos po 30 dniach, następny po 36 dniach no i kolejnego się nie doczekałam wieć też tam mogło sie wszystko przesunąc. Ale moja lekarka usilnie chciała mnie przekonac, ze liczy sie od dnia miesiączki a nie od zapłodnienia. Moze i ma racje, tyle ze u mnie to nie idzie w parze, bo jajeczko zostało zapłodnione jakies 2 tygodnie później od owulacji 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałam dostać okres, nawet brzuch mnie bolał, akurat wtedy się trochę z narzeczonym poprzytulaliśmy i to po dłuższej przerwie, no i okazało się, że nadchodząca miesiączka niczemu nie przeszkadza :P Też miałam nieregularne okresy, ale to był jedyny czas w moim życiu kiedy pojawiały się samoistnie, jak widać natura nie zmarnowała okazji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneti napisał(a):
Witam!
właśnie się zarejestrowałam na tym forum, też jestem w 12 tygodniu, dokładnie 12 t 2 dni, wczoraj miałam USG genetyczne z dzieciątkiem wszystko dobrze 🙂 ale mam krwiaka i niestety zamiast się wchłaniać to on sobie rośnie, trochę mnie to niepokoi.
Pozdrawiam
Aneta


Aneti
ja tez mialam krwiaka , od poczatku do 10 tc.Obecnie sie calkowicie wchlonal 😉 nie plamilam ani nie krwawilam. a Ty plamisz? moj krwiak caly czas mial 2 cm i dr dal mi konskie dawki progesteronu :2po2 luteiny i 1po1 duphaston i po krwiaku ani sladu. poza tym nie dzwigalam, nie przemeczalm sie i bylam na l4. jaki msz duzy ten krwiak? pewnie wiesz, ze wazne jest aby krwiak sie nie powiekszal, dlatego duzzzzo odpoczywaj i przyjmuj duzo progesteronu -macica wowczas lepiej jest ukrwiona co pozwoli ladnie krwiaku sie wchlonac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986
kasia ja tez mam generalnie cykle wydluzone- 32dn./33dn. i owulacje tez mialam zupelnie przesunieta na 19dc, wiec nie ma tu reguly. u Ciebie tym bardziej, ze krmilas, cykle masz rozregulowane i tym bardziej owulka Ci musiala sie przesunac po 20 dc. Wszystko jest w porzadku i nie zawsze nalezy liczyc od om. wszystko jest prawidlowo i niczym sie nei martw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneti
ja tez mialam krwiaka , od poczatku do 10 tc.Obecnie sie calkowicie wchlonal 😉 nie plamilam ani nie krwawilam. a Ty plamisz? moj krwiak caly czas mial 2 cm i dr dal mi konskie dawki progesteronu :2po2 luteiny i 1po1 duphaston i po krwiaku ani sladu. poza tym nie dzwigalam, nie przemeczalm sie i bylam na l4. jaki msz duzy ten krwiak? pewnie wiesz, ze wazne jest aby krwiak sie nie powiekszal, dlatego duzzzzo odpoczywaj i przyjmuj duzo progesteronu -macica wowczas lepiej jest ukrwiona co pozwoli ladnie krwiaku sie wchlonac.


Ja mam krwiaka od 8 tc zaczęłam plamić, później krwawić, miałam też krowotok, wtedy brałam duphaston 3 razy dziennie po dwie, aż do ustania krwawienia, teraz troszkę jeszcze plamię i biorę 2 razy dziennie po dwie duphastonu, większość czasu leżę, jestem na L4 właściwie od kiedy zaczęłam plamić czyli od 8 tc.
Ostatni jak był mierzony to miał 2,7 a wczoraj 3,9, lekarz mnie pocieszał, że jest tak z boku i nie zagraża dziecku, ale wiadomo, że człowiek się obawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki
Ja juz po wizycie wczoraj,zaczęłam 15 tc,czuję sie świetnie,zero mdłoosci ,dostałam jakieś siły witalne i chce mi sie juz wszystko jeść,zaczynam cos czuć w brzuszku,czasem myślę że to maleństwo ,czasem sama nie wiem,ale coś się zmienia ,czuję to;-)
Co do testu Papp-a,nie zastanawiałam sie w ogóle na tym czy robic czy nie.Mój gin zaleca go kazdej swojej pacjentce.Według mnie warto wiedzieć,i bez gadania robić, póki jest czas,bo tylko w tym okresie w którym obecnie jestesmy mozna go zrobić.W ŁODZI KOSZTUJE 350 ZŁ,ale cena nie miała tu znaczenia,w końcu nie często jest sie w ciąży i nie co miesiac robi sie takie badanie.Jestem juz po pobraniu krwi do niego,czekam juz 2 tydzień na wyniki,bedą za pare dni,tak powiedział mój gin.
POZDRAWIAM WSZYSTKIE BRZUSZKI;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Aneti na forum 🙂

Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Ja zmieniłam jednak lekarza, i teraz usg zamiast 8 marca będę miałą 10.03 razem z badaniami prenatarnymi. Ale najlepszy jest koszt - 400 zł !!! masakra 😞 masa kasy ... to najlepszy specjalista w okolicy więc się ceni, no ale bez przesady - mogłam iść na medycynę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Hej laseczki
Ja juz po wizycie wczoraj,zaczęłam 15 tc,czuję sie świetnie,zero mdłoosci ,dostałam jakieś siły witalne i chce mi sie juz wszystko jeść,zaczynam cos czuć w brzuszku,czasem myślę że to maleństwo ,czasem sama nie wiem,ale coś się zmienia ,czuję to;-)


To ja czekam na ten 15 tc bo mnie dalej mdłości męczą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula1983 napisał(a):
Witaj Aneti na forum 🙂

Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Ja zmieniłam jednak lekarza, i teraz usg zamiast 8 marca będę miałą 10.03 razem z badaniami prenatarnymi. Ale najlepszy jest koszt - 400 zł !!! masakra 😞 masa kasy ... to najlepszy specjalista w okolicy więc się ceni, no ale bez przesady - mogłam iść na medycynę 😜

I bardzo dobrze,bo w skład całego badania wchodzi również USG z przeziernoscią.Do oceny ryzyka oprócz testu bierze sie również USG najlepiej z tego samego dnia co jest pobierana krew;-)Co do ceny to fakt cenia się.Ale ja tylko na poczatku ciązy byłam zaskoczona.Teraz to juz dla mnie norma,po prostu się przyzwyczaiłam.I wcale nam sie nie przelewa,po prostu odkładamy na badania żeby móc sobie na nie pozwolić;-)
Mój lekarz za każdą wizytę bierze 100 zł,a jak robi USG to kolejne 100 zł,chyba że bada tylko szyjkę i daje zwolnienie plus recepty,to bierze tylko za wizytę.Nawet nie chce liczyc ile wydałam juz od początku ciąży,ale czy to ważne?ważne że moje maleństwo jest zdrowe.A do lekarza mam pełne zaufanie-zawsze moge do niego zadzwonić o kazdej porze dnia i nocy.A wybrałam go dlatego bo jest lekarzem w szpitalu Centrum Matki Polki w Łodzi a tam chce rodzić,i weim że duzo mi pomoże,i odbierze poród-to jedna z najwazniejszych chwil w moim życiu ,musze czuć się bespieczna;-).Tym głównie sie kerowałam przy wyborze lekarza.A wy już wybrałyście szpital?Czas sie nad tym zastanowić co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie. Dla mnie też bardzo ważne jest, abym mogła zadzwonić do lekarza o każdej porze dnia i nocy. ten taki jest. za wizytę bierze 250 zł ale za usg się już nie dopłaca. Pracuje w szpitalu w sąsiednim miasteczku więc tam też będę chciała rodzić. trudno że nie na miejscu - 50 km to teraz nie odległość, damy radę 😉 moja koleżanka sama zawiozła się na porodówkę ( 20 km 🙂 -jak mus to mus 🙂 Strasznie boję się porodu więc tu nie będę oszczędzać. U mnie w rodzinie same masakryczne porody, trauma na lata, więc jak się nasłuchałam to wolę dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep
hej, ja też będę rodziła w Łodzi- mieszkam w okolicy, póki co nie zastanawiałam się jeszcze szczególnie nad szpitalem ale myślę że to będzie kopernik lub matka polka.. więc kto wie- może się spotkamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strasznie dużo chcą Wasi lekarze za wizyty i za usg genetyczne. Zdaję sobie sprawę że w dużym mieście ceny są inne niż w malutkich jak moje ale ja płacę za wizytę 80 zł i nie dopłacam nic za usg, za genetyczne również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...