Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Witaj Madziu! 😆 Muszę się natomiast pochwalić - poczułam dzisiaj pierwsze ruchy maluszka 🤪 jestem całkiem pewna że to to, bo nigdy czegoś takiego nie czułam. Najpierw w pracy było parę puknięć a potem w domku 🤪 Cudo
Ja to zawsze nie mogę się doczekać wizyty u gina, żeby sprawdzić czy wszystko ok, a jak już wiem że na usg to nie mogę wysiedzieć na miejscu tak mnie nosi hihi


Gratulacje!!! Ja nie mogę się doczekać rjakiegoś czytelnego znaku od maluszka...
CO do wizyt u gina to też czekam na nie z utęsknieniem chociaż na przykładzie siostry wiem, że tak na prawdę tylko usg daje potwierdzenie że wszystko jest ok i może dlatego przed usg denerwuje się zawsze strasznie co nie zmienia faktu, że uwielbiam usg i nie mogę się doczekać kolejnego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześc kochane .... Ale zapisałyście dziś hee 21 stron az miałam nadrabiania od rana ... ale fajnie że wszystko u Was dobrze
Jeśli mówicie o imionach dla dzieci to ja myslę że abo Zosia albo Wojtek ...
KASIU fajnie że byłaś u lekarza i że wszystko fajnie z dzidzia , a już znasz płec swojego maleństwa ?
Powiedz proszę o co chodzi z tą czystością pochwy ja nie miałam teraz tego bania ? słyszałam że przed porodem musi się miec takie badanie ??? Teraz też?
Ja właśnie ugotowałam Fasolkę po brytońsku bo Asiulka mi smaka narobiłaś heee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co a jeśli chodzi o ruchy to ja nie wiem , bo mnie tam od czasu do czasu cos smyra w brzuchu , czuję że tam jest coś ale czy to to??? trudno powiedziec ?
a dziś się zapisałam na USG 4 d wizytę mam na 12 kwietnia już się nie moge doczekac ...
Cieszę się bo idę do innego gina , wiec fajnie że inny lekarz zbada moją dzidzie i zobaczy czy jest wszystko dobrze ... bo ten moj gin to juz sama nie wiem , niby jest ok , ale czy aby na pewno , może ja już mam schizę jakąś ... ciążę mam zdrową nie miałam żadnych krwawień ani nic w tym stylu wiec może poprostu takie mam odczucie ... narazie dostałam skierowanie na badania krwi i tyle .... a Wy jakie badania miałyście w ostatnim czasie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój lekarz mało mówi i cicho ale na pytania odpowiada konkretnie..ufam mu,bo wie co robi. Jeśli mówi że ciąża rozwija sie prawidłowo to tak jest,nie od parady jest ordynatorem 🙂
moje pierwsze badania robione 3 tyg temu: morfologia,biochemia,mocz,wirus HIV,grupa krwi..cytologie ostatni raz miałam robiona pół roku temu na razie o niej nic nie wspominał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki dziś po raz pierwszy tu zaglądam i do nadrabiania miałam że hoho 🙂 🙂
Pisałyście o płci,ja dowiedziałam się w 13 tc,że będzie chłopczyk,potem tylko się potwierdziło przy kolejnych badaniach,co do pomyłek to łatwiej lekarzowi stwierdzić że jest chłopiec tak powiedział mój gin i żadko potem wychodzi dziewczynka,ale z dziewczynek często potem robią się chłopaki,w wyniku pomyłki lekarza 😁 😁 Co do imion to u mnie już jest zaklepany Franek,co do dziewczynki byłaby Rozalka 🙂 🙂 🙂
Co do ruchów czuję już jakby lekkie nieregularne kopniaki ( tak mi się wydaje ),wczoraj czułam i dziś też,zwłaszcza jak siedzę to coś czuję 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Wiecie co a jeśli chodzi o ruchy to ja nie wiem , bo mnie tam od czasu do czasu cos smyra w brzuchu , czuję że tam jest coś ale czy to to??? trudno powiedziec ?
a dziś się zapisałam na USG 4 d wizytę mam na 12 kwietnia już się nie moge doczekac ...
Cieszę się bo idę do innego gina , wiec fajnie że inny lekarz zbada moją dzidzie i zobaczy czy jest wszystko dobrze ... bo ten moj gin to juz sama nie wiem , niby jest ok , ale czy aby na pewno , może ja już mam schizę jakąś ... ciążę mam zdrową nie miałam żadnych krwawień ani nic w tym stylu wiec może poprostu takie mam odczucie ... narazie dostałam skierowanie na badania krwi i tyle .... a Wy jakie badania miałyście w ostatnim czasie ?

co do badań,to ja w zeszłym tygodniu dostałam skierowanie na mocz ,krew,i glukozę,wyniki już są ale odbiorę,jak będę na wizycie u gina. Całą resztę podstawowych badań:,krew,mocz,cytologię,hiv,różyczkę,toxo,wirus żółtaczki robiłam na samym początku ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnio robiłam morfologię, mocz, powtarzałam toxoplazmozę bo wcześniej wyszedł mi wynik wątpliwy igm 🤨, i odczyn coombsa - nie wiem dokładnie co to jest, ale chyba ma związek z konfliktem serologicznym, a taki mamy. Wyniki jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wszystkie inne badania tez miałam robione wcześniej, teraz takie kontrolne co drugą wizytę. też słyszałam że częsciej z dziewczynek robią się chlopcy, bo jak lekarz stwierdzi ze chłopiec to raczej jest to przesądzone 🙂
ja z mężusiem nie mamy konfliktu, oboje mamy tą samą grupę krwi A rh +
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
ok malstep to tak miałam narazie jak ty ! a ta czystośc pochwy??? to kiedy wkońcu?

tak czystość to chyba cytologia,ja miałam na początku ciąży,a i jeszcze miałam wymaz robiony bo wcześniej jakieś bakterie mi wyszły.
nie wiem w końcu czy czystość pochwy to ta cytologia,czy wymaz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
ok malstep to tak miałam narazie jak ty ! a ta czystośc pochwy??? to kiedy wkońcu?

tak czystość to chyba cytologia,ja miałam na początku ciąży,a i jeszcze miałam wymaz robiony bo wcześniej jakieś bakterie mi wyszły.
nie wiem w końcu czy czystość pochwy to ta cytologia,czy wymaz?


Czystość to nie cytologia, ja miałam robione te dwie rzeczy za jednym razem na początku ciąży.
Z czystości "zdałam" na I grupę, a z cytologii na II.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytologia jest pobierana z szyjki macicy, więc jeśli robi się w ciąży mozna potem trochę podkrwawić. Nie wiem czy czystość do wymaz, ale pobiera się ją takim patyczkiem, cytologię pobiera się szczoteczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 🙂

ja znów mam mały problem 😞 zaraziłam się od córeczki kuzynki. Gardło mnie boli i kaszel mam okropny. Jednak martwi mnie to, ze nie mam gorączki, a wrecz przeciwnie - temperature 35,7 stopni. Nigdy nie mialam takiej. Wiecie co to moze oznaczac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...