Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!

Niestety tylko na chwile wpadam bo musze sie szykowac na wizyte u lekarza. niestety nie u gin tylko u endykronologa :/ mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze....

dane 20 lat, waga przed 64kg :| i juz 6 na + czy nawet 7....
boję się troche bo w pierwszej ciąży baaaardzo dużo przytylam.... prawie 30kg :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Iris nie popadamy tu w kompleksy 😉
Popatrz na moją wagę 😉 na razie góruje hehe 😁 😁 😁
Każda z nas jest inna i w ogóle, pisałyśmy już o tym...
A ja do tego niska, bo mam 164 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki i bobaski 🙂
dane do tabelki: 29lat, waga sprzed ciąży 74kg, jeszcze do niedawna 80kg(nie wiem jak teraz bo nie mam tu wagi)

No ja się szykuje do wyjścia na plażę 🙂 a później spacerek po lesie ze znajomymi z którymi tu jesteśmy i ich malutką (ma 7miesięcy). Przy nich trochę się zdołowałam, że nie dam sobie rady z bobaskiem. Tyle trzeba wiedzieć i umieć...mam nadzieję że włączy się mi po porodzie jakiś instynkt 😉
Tutaj normalnie odczuwam inny klimat. Nie to co wrocław-zaduch i "smog". Tutaj normalnie przesypiam cała noc, nie budzę się nawet na siusiu 😉Zasypiam po 21...normalnie aż dziwne. Tylko tyle że w dzień nie dżemie 🙃
Przepraszam, że nie odpisuję dokładnie na wasze posty, ale jak czytam na raz 10str. to ciężko mi spamiętać.
Kapciuszki różowe są super, teraz to jest wybór w sklepach. Nasze pociechy mają super!
Fredeczkaa współczuje z tymi alimentami....ale ja to mam na to jedno słowo: Polska 🤢 Ciężko cokolwiek się doprosić, nawet tego co nam się należy...ehh...
Carpioo głowa do góry. Pewnie nie jest tak jak myślisz. 🙃
Kokosanko piłeczkę zaczyna ładnie tobie się uwidaczniać 🙂 A figurkę nadal masz jak modelka. No i udanych wakacji, odważna jesteś, że jedziesz daleko. Ja tylko się zdecydowałam na polskie morze, dalej boję się jechać 🙂
Miłego dnia. Pewnie zaglądnę tutaj wieczorem i znów będę miała ponad 10str do nadrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra, troszkę o sobie: mam 20 lat, mieszkam w małej mieścinie i właśnie kończę I rok pedagogiki. Nie planowałam jeszcze dzieciątka, bo wiadomo studia, praca, my bez ślubu bla bla bla....Co do córci to na razie jest tylko 80% pewności. Gin powiedział, że nieraz zdarza się, że chłopcom dopiero przed porodem "schodzą jajka" dlatego z babami to nigdy nic nie wiadomo 😁 Jutro mam wizytę, więc zapytam czy naszej małej nic nie wyrosło 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Akneri 🙂 Aaaaa bo mi mąż zrobił jakąś fotę w weekend i jak się na niej zobaczyłam to się załamałam. Ale obiecuję nie marudzić. Już się zamykam.

Witam nową Mamusię, pewnie że możesz do nas dołączyć. Tu masa dobrych wróżek i dobrej energii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka na wakację lecimy tylko dlatego, że już dawno mieliśmy to zaplanowane i zapłacone, a dopiero potem zaszłam w ciążę. Cóż, lekarz nie widzi żadnych przeciwskazań, więc lecę. Za rok też planujemy gdzieś się wybrac, ale chyba te plany spełzną na niczym, bo nawet gdy Nadię dam do mojej mamy to z pracą może byc różnie, chociaż ostatnio dowiedziałam się pocztą pantoflową od laski, która przyszła za mnie i się sama zwolniła (nie dała rady psychicznie), że nie chcą mnie zwolnic, bo twierdzą, że da się mnie jeszcze "urobic"..Zobaczymy..

Byłam dzisiaj na jakichś dziwnych badaniach, coś ala 3D, ale na normalnym USG i lekarz na końcu mówi do mnie, że seks w ciąży tak, ale sperma już nie, bo powoduje skurcze macicy..Wiedziałyście o tym? Normalnie mnie tym zaskoczył..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Minono mi wypadają, w pierwszej ciąży to było tak fazami, wypadały i nie i tak się to zmieniało.
Dużo się w nas zmienia i organizm tak reaguje 🙂
A z tym seksem 😉 w pierwszej ciąży nic mi ani córci nie zaszkodziło 😉
Na pewno coś w tym jest, co powiedział Gin, ale nie u każdej z nas musi mieć jakieś znaczenie, czy negatywne skutki 😉
Myślę też, że teraz to chodzi o seks po 7mcu bo wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że maluszek zechce wychodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje włosy były w pierwszej ciąży w dobrej kondycji, potem mi wypadały bardzo - jak karmiłam piersią, ale gdy skoczyła się zima przestały. teraz sa w gorszej kondycji, nie wypadają ale źle się układają i ogóle są jakieś inne. Z seksem to tak jak Akneri napisała pod koniec ciąży trzeba uważać, żeby nie przesadzać, bo można wywołać skurcze. Czytałam, że niektórzy pod koniec ciąży kochają się często licząc na to, że wywołają w ten sposób upragnione rozwiązanie 😉 Ale nie wiem na ile to działa, nie próbowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, nową Mamusię..
🙂

Kokosanko, nie wiedziałam o tym.. ale mi to chybna nie grozi.. najpierw trzeba uprawiac seks 😜

dzieki dziewczyny ze tak mnie wspieracie.. dzisiaj humor lepszy, ale bez rewelki, probowałam z nim wczoraj pogadać. to tylko zapewniał ze nic sie złego nnie dzieje, ze nigdy by nic nie zrobił.. ehh gdybym tylko miala wiecej czasu to bym wam wszystko opisała, to wiadziałybyscie czemu ja taka strachliwa o tą zdradę (tzn nigdy mnie nie zdradził, ale zawsze jakos los tak układał nam życie, ze ktos złośliwie do mnie dzwonił. pisał.. jedna to nawet chciaął Mojemu dziecko wmówić, 🙂 to jeszcze w Liceum 🙂 ehh dlatego ja w koncu nie wiem, czy te wczesniejsze zbiegi okolicznosci to zbiegi okolicznosci czy dobrze ukryta prawda 🙂..
ale teraz nie moge sie o to martwić.. mam moją Kruszynke pod serduszkiem.. Moja Księżniczka nie może się stresowąc 😘


Fredeczko- przykro mi.. dasz sobie readę.. nie masz wyjscia! Dla dzieci Matkla zrobi wszystko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
włączcie na tvn, mowa o trujących fotelikach dziecięcych

Szukałam w necie, tylko tyle znalazłam:
http://www.pro-test.pl/

fredeczkaa napisał(a):
Zuziaczek prawie rok po rozstaniu zdecydowalam sie zalozyc sprawe w sadzie o alimenty i zaplacil jedne z 7 dniowym opoznieniem dokladnie 27grudnia i od tego czasu ani grosza. w kwietniu zlozylam sprawe do komornika i od poczatku kwietnia komornik sciagnal z niego az 17zl. brak mi sil juz na to..... 😞
To może czas na postępowanie egzekucyjne czy jak to tam się nazywa... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko, skoro komornik nic nie wskórał, to przecież te alimenty można dostawać z Działu świadczeń rodzinnych, jak się nie mylę. Trzeba tylko tam wtedy złożyć odpowiednia dokumenty, łącznie z tym, że ojciec dziecka jest nieściągalny przez komornika. I wtedy stamtąd wypłacają tyle, ile masz zasądzone ( bo masz wyrok o alimentach?), a ojcu dziecka rośnie dług, który go w końcu dopadnie - choćby w ten sposób, że wyląduje za kratkami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):

lekarz na końcu mówi do mnie, że seks w ciąży tak, ale sperma już nie, bo powoduje skurcze macicy..Wiedziałyście o tym? Normalnie mnie tym zaskoczył..
tak, wiemy o tym, ale podobno nie wolno na początku, by nie wywołać poronienia, po 12 tygodniu już można 🙂
A później to tylko przed porodem nie za bardzo jeśli dziecko samo się za wcześnie pcha na świat, a jeśli masz ciążę już przenoszoną (jesteś po terminie i dalej nie rodzisz) to wtedy duużo sexu wskazane na wywołanie skurczy. Bo sperma coś tam zawiera co powoduje skurcze.

Witam nową mamusię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko wygladasz super 😉figura pozazdroscic,dopiero teraz zaczyna lekko byc brzusio widac 😉zycze udanego lotu i wypoczynku 😉

Carpioo kurde nie martw sie,bedzie dobrze 😉Nie ma co sobie wmawiam,bo tym bardziej bedzie pozniej trudno uwierzyc,ze nie jest tak 😉Kofana dbaj o siebie i o swoja Kruszynke a czas pokaze i wszysko sie ułozy 😉

Witam nowa Mamusie 😉No z nami to tu ciezko sie nudzic 😉no chyba,ze w weekend,bo wiekszosc zawsze gdzies znika 😉

Fredeczka trzymam kciuki zeby sie wszystko ułozyło z tymi alimentami.Tylko w polsce prawo zawsze broni nie tego co trzeba.Prawde Zuziaczek napisala,ze my jak cos nie zapłacimy to od razu kara i sie wszystkie urzedy zaraz tym zajmuja a jak nam leca kase to inna sprawa.
Nie wiem dlaczego tylko zamiast pomoc matce odzyskac alimenty tak sie bawia,paranoja 🤢

Zuziaczku no widzisz,pomyslal...pomyslał i dotarło ze zle zrobil 😉ja mam wrazenie,ze faceci jak gadaja to nawet nie maja pojecia o czym,dopiero po kłotni po kilku dniach zaczynaja trybic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):

ale mi to chyba nie grozi.. najpierw trzeba uprawiac seks 😜

przykro mi carpioo, ale z drugiej strony... bo wiesz, jak podejrzliwa jestem, może przez to, że trochę już w życiu przeszłam,
Twój men nie uprawia z Tobą sexu, to zawsze jest sygnał ostrzegawczy, wraca później niż powinien, zawsze jest zmęczony, a KTO mu robi dobrze?
Przecież faceci MUSZĄ TO robić ! Sam sobie robi ? Nie sądzę... Bądź ostrożna, ale nie popadaj w czarny nastrój, tylko obserwuj...
poza tym zajmij się sobą i Malutką, przecież Wy jesteście teraz najważniejsze, buziak dla Ciebie 😘

Kokosanko, udanego wypoczynku życzę !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki kochane, czy któraś z Was miała już robioną krzywą cukrową? Ja właśnie dziś to przeżyłam i niestety nie dotrwałam do końca i zwymiotowałam, przy okazji tak potwornie się czułam. Teraz się boję czy wynik będzie w ogóle adekwatny, bo nie wolno wymiotować do końca badania, a niestety 10 minut przed mój organizm nie wytrzymał ... A tak się starałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula, mówisz o glukozie pod obciążeniem 🙂
A zatkałaś nos przed wypiciem? 😉
Ja to miałam robione w 20 tygodniu i poszło gładko 🙂
75 gramów czystej glukozy wymieszane w kubeczku letniej wody i siup ! W pierwszej chwili odruch wymiotny, ale wypiłam wszystko i po 2 godzinach wynik był dobry 🙂

Mi włosy nie wypadają, ale się dziwnie układają. Za to paznokcie przestały mi się łamać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na mnie ojciec ma orzeczone alimenty dopóki nie przestanę się uczyć, ale nie za bardzo się tym przejmuje. W 2010 nie płacił przez 5 miesięcy, matka się wkurzyła wniosła sprawę do komornika i ten mu ściągał kasę. W tym roku wyprowadziłam się z domu i alimenty przestała dostawać mama, trafiały bezpośrednio do mnie. Mój kochany tatuś poprosił mnie wtedy żebym mu tego komornika wycofała a on obiecuje, że będzie płacił normalnie. No to ja się zgodziłam, wszystko ładnie pięknie, kasiora co miesiąc wpływała, aż tu nagle w zeszłym miesiącu dupa blada- kasy nie ma , on nie odpisuje, nie odbiera telefonów, nawet mi życzeń na urodziny nie złożył...kutafon jeden 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...