Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej my tez dzis wybywamy z domu do niedzieli jedziemy do marka rodziców , i pewnie sobotuke bedziemy palic bo juz przestało padac wiecie co stwiedziłam ze jednak ten kubek co mu kupiłam to dam szwagrowi bo tez pawła niedługo a tesciowi kupiłam swetr za zapinanie taki cienki mam nadzieje że niebedzie zamały he he najwyzej sie nie zapinał niebedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej my tez dzis wybywamy z domu do niedzieli jedziemy do marka rodziców , i pewnie sobotuke bedziemy palic bo juz przestało padac wiecie co stwiedziłam ze jednak ten kubek co mu kupiłam to dam szwagrowi bo tez pawła niedługo a tesciowi kupiłam swetr za zapinanie taki cienki mam nadzieje że niebedzie zamały he he najwyzej sie nie zapinał niebedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia sweter tez dobry 😉ale pomysl ile radosci miałby z takiego kubka.... 😜
MIlej imprezy zycze 😉

Koyotka to faktycznie szybka jestes 😉ja wzielam koszulke mojego i w niej spie 🙃wygodna 😉

Aguska udało sie 😉fajne zdjecie,jak te kosteczki pieknie widac 🙂jak dla mnie to jest mega zjawisko jak dzidzia sie u nas w brzuszku rozwija 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam taki grubszy szlafrok w szpitalu jak rodziłam Misia i teraz bym chciała cieniutki bo jak się tuli potem cały czas to maleństwo do cyca i karmi to pot strużkami leci 🙂 ze stresu, emocji itd 🙂 Więc polecam Wam i taki i taki, żey był w razie czego. Ja chyba kupię oba bo ten szary fajny cienki a tamte kolorowe, żółty mi się bardzo podoba 🙂 I żółtą wanienkę sobie kupię dla Maleństwa, taką jak kogel mogiel strasznie mi się ten kolor podoba 🙂 Ehhhh.... ja już normalnie endorfiny czuję jak myślę o tym wszystkim Nie wiem jak to możliwe że tak wcześnie mnie to ogarnia 🙂 Żeby mi się tylko oksytocyna nie wydzieliła bo zaraz pojadę rodzić w tej euforii 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt to jest nie ziemskie. normalnie cud jak dla mnie. Aguśka pięknie widać córeczkę. każdą prawie kosteczkę. My mamy taką fajną fotkę ze środy gdzie widać stopkę dokładnie kosteczka po kosteczce, aż można policzyć czy ma 5 paluszków 😉 Jak pokazałam mojej mamie to aż nie mogła uwierzyć 😉 że to jej wnuczka taka duża. do tego cały czas powtarza, że my mamy teraz dobrze. uświadomieni, lekarze mówią o wszystkim i podglądnąć bobasa można. Nie to co 30lat temu 😉

No no...Iris nie wariuj za dużo 😉 haha. Wezmę sobie twoja uwagę pod uwagę 😉 i kupię coś cienkiego. W końcu szlafrok zawsze się przyda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No czas właśnie zacząć myśleć o sobie, bo dla dzidzi to mam już wszystko a dla siebie nic :P Ja w tamtym roku kupilam taki polarowy szlafroczek i jest lekki a jednocześnie bardzo cieplutki i myśle, że on mi wystarczy 🙂 A jeżeli chodzi o pidżamki to na allegro widziałam bardzo fajne 🙂 takie z guziczkami 🙂



Dziewczyny mam taki problem, ostatnimi czasy boli mnie w okolicy prawego pośladka i ten ból idzie w dół i przy każdym kroku i stąpnięciu ta nogą przeszywa mnie okropny ból, taki jakby naciaganie mięśnia czy coś takiego, wcześniej było to na lewej nodze. Nie wiem co to może być. Czy to może brak magnezu? albo mam buty na lekkim koturnie i może to jest przyczyna, bo juz nie powinnam w takich chodzić, kurcze nie wiem co mi jest od wczoraj boli bardzo mocno, a dodam, że bardzo dużo wczoraj chodziłam, czy któraś z was miała cos podobnego? I czy jakas maść rozgrzewająca mi pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do połowy, czyli do 20 tygodnia, w ogóle nie myślałam o zakupach, jakoś tak po tych wcześniejszych przeżyciach nie czułam się gotowa,bałam się, a teraz wzięło mnie na maksa i śledzę wszystko co możliwe żeby znaleźć fajne rzeczy. A poza tym wiecie co... mam takie poczucie, że to moja ostatnia ciążą, więc chcę się nacieszyć tym stanem na maksa 🙂 raczej nie będziemy mieli trójki dzieci 🙂 Ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku rzecz jasna. Wczoraj z moją bratową świergoliłyśmy nad śpioszkami i bodziankami które oglądałyśmy na allegro 🙂 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam taki problem, ostatnimi czasy boli mnie w okolicy prawego pośladka i ten ból idzie w dół i przy każdym kroku i stąpnięciu ta nogą przeszywa mnie okropny ból, taki jakby naciaganie mięśnia czy coś takiego, wcześniej było to na lewej nodze. Nie wiem co to może być. Czy to może brak magnezu? albo mam buty na lekkim koturnie i może to jest przyczyna, bo juz nie powinnam w takich chodzić, kurcze nie wiem co mi jest od wczoraj boli bardzo mocno, a dodam, że bardzo dużo wczoraj chodziłam, czy któraś z was miała cos podobnego? I czy jakas maść rozgrzewająca mi pomoże?


Agusiu to najprawdopodobniej kwestia ucisku na jakiś nerw. W ciąży to normalne. Dzidzia nam uciska różne rzeczy min kręgi w kręgosłupie może uskać albo jakiś nerw miednicy czy cos innego. Jak to nie jest skurcz mięśn,i to raczej nie brak magnezu. Kochana spróbuj maści Neuro Terapia z goździkiem, za około 20 zł w aptece dostaniesz, albo maść Traumell S - około 30 zł. Ja ich używam na moje obolałe więzadło kolanowe, są bezpieczne w ciąży, poleciła mi je bardzo dobra lekarka, uniknęłam zastrzyków. Płaskie buty też będą nieocenione w tej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska ja mialam podobna sytuacje a moze taka sama..: 🥴
ja szlam,nagle zlapał mnie jakis skurcz(,nawet nie wiem czy moge to tak nazwac) w prawym posladku i promieniowal w stone uda.bolalo strasznie ze nie moglam isc dalej,utykałam na ta noge.potem miałam problemy z kregoslupem i zaczełam cwiczyc joge.fakt nie cwiczyłam dlugo,bo mi to brak systematycznosci no ale przeszlo.
Tak wiec moze uciaska Ci tam cos na nerwa i to dlatego.nie moge nic doradzic,moze spytasz lekarza,moze on cos wymysli.
co do masci to nie jestem pewna czy mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
madziek84 napisał(a):
wlasnie patrzylam na allegro za bistonoszem do karmienia i myslalam ze one sa duzo dozsze.na szczescie nie 😉trzeba bedzie kilka kupic co by miec te mleczarnie pod kontrola 😉


Wrzuć Madziu jakiegos linka 🙂

http://moda.allegro.pl/fiszbina-bialy-czarny-stanik-do-karmienia-90c-d-i1662366052.html

http://moda.allegro.pl/2szt-bialy-czarny-stanik-do-karmienia-85c-promocja-i1670574278.html
najzwyklejszy byle dobrze trzymal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziek84, nie wiem czy te biustonosze planowałaś kupować już...Pewnie nie. 😉
Warto poczekać praktycznie do porodu< bo jeszcze pod koniec ciąży piersi się powiększają i jakiś czas będą większe 🙂 A u niektórych Mamusiek ogromne hehe 🙂 Tatusiowie to bardzo lubią 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo fajne te biustonosze i taniutkie 🙂 Ja widziałam w jednym sklepie takie śliczne z wzorkami itd za około 40 zł więc już trochę droższe, ale z tych droższych to pewnie zdecyduję się na jeden a takie tańsze to ze dwa by sie przydały czarny i biały np.

No Akneri masz rację 🙂 Piersi będziemy miały jak Pamela 🙂

A z maściami to te które napisałam na prawde możecie stosować bez problemu. Ja używam dwa razy dziennie i bardzo mi pomogło. Ta Neuro Terapia z goździkiem jest też świetna na ból krzyża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinniśmy dać naszemu ciału troszkę odpocząć i pozwolić naturalnie się zmienić-.tak do pół roku po porodzie... A później, zależy jak będzie- czy będzie się karmić piersią itp....
Ale to tylko moje zdanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia, śliczne dzieciątko masz 🙂
Każdą kosteczkę widać, na pewno mała jest prześliczna !!!
😆

Ja mam kilka szlafroków, grubszych, cieńszych, czy do szpitala musi być jakiś specjalny szlafrok ?
Chyba tylko koszula nocna musi być "specjalna", do karmienia, a szlafrok chyba normalny starczy 😉
Kapci do szpitala też mam sporo, najbardziej lubię te:
(przykładowe zdjęcie z netu, nie chce mi się teraz robić zdjęcia moim kapciom 😉 )
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/849/supermilusieplayboy.jpg/][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/206/supermilusieplayboy.jpg[/IMG][/URL]
A szlafrok taki:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/841/31788881.jpg/][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/9140/31788881.jpg[/IMG][/URL]

Tylko się zastanawiam, czy nie będę głupio wyglądać ubrana na czarno... 😞

Chyba jednak różowy wezmę 😉

Iris, wcale morświnkiem nie jesteś, skoro mieścisz się w kostium nieciążowy to na prawdę super !

Ja niestety się nie mieszczę, dlatego kupiłam tą różową bluzeczkę (tankini) z ASOSa.
Rozmiar 38, ale daję radę 🙂
(jeszcze...) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ankeri jak dla mnie to bardzo liczy sie twoje zdanie i innych juz mam,bo dla mnie to wszystko jest nowe 😉
Daje sobie glowe obciac,ze gdybym byla w sklepie i kobieta by mi zaproponowala taki gorset,bo sie pani sprzyda od razu po porodzie albo wez pani kup teraz stanik,bo potem nie bedzie czasu to pewnie bym kupila.Myslac o tym ze skoro ona to sprzedaje to wie co mamuski i kiedy kupuja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dziewczynki, co mnie ostatnio męczy...?
Nie mogę sobie wieczorem znaleźć pozycji... Jedyna w miarę ok jest na wznak... Co się położę na jednym, czy drugim boku to zaraz mnie zaczyna kuć między żebrami i nie daje rady wyleżeć.
W pierwszej ciąży też tak miałam, ale wydaje mi się, że później takie 'dolegliwości' się zaczęły...
Odnośnie nocnego wstawania, to mam wrażenie, że dałabym jeszcze radę wytrwać całą noc...Ale mój mały budzik-córcia, wstaje w nocy siusiu 🙂 to i wtedy mi się chce automatycznie 🙂
Dziś mój mały łobuziak obudził się o 2.30 i do około 4.00 nie spał... Czasem ręce opadają 😉
Oby Synek był łaskawy i spał jak suseł 🙂 i dawał przesypiać noce 😉 ( Przy córeczce praktycznie nie dowiedziałam się, co to znaczą nieprzespane noce... było ich naprawdę niewiele... Spała ładnie i od początku w swoim łóżeczku 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku 😉 przynajmniej ja nie słyszałam, żeby były jakieś określone wymogi co do rzeczy Mamusi zbieranych do szpitala. 🙂
Chodzi o to, by każda z nas czuła się komfortowo 🙂 Szlaforczek myślę, że ciepły 🙂 bo nie wiem, czy wszędzie będzie bardzo ciepło w październiku w szpitalach 😉
Kapciuszki pocieszne 😁 i dobrze, niech zwracają uwagę 🙂 Przydadzą się klapki pod prysznic 🙂
A koszule albo specjalne do karmienia, albo takie, które nie będą uciskać piersi, luźne - i będzie ok 😁

Dziękuję Madziek za miłe słowa 🙂 Staram się służyć radę 😉 i piszę na podstawie tego, jak ja wszystko przeżywałam i odczuwałam nawet już po szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku kapcioszki fajne a szlafrok moze faktycznie wez w jasniejszym kolorku 😉
no ja tez raczej mysle cwiczyc po porodzie,no ale jestem ciekawa opini,co myslicie o takim pasie bo znalazlam go na tej samej stronie co staniki 😉

Ja ze spaniem nie mam problemu,zasypiam na lewym boku budze sie na plecach..no to od nowa zasypiam na prawym i budze sie na plecach.A siusiu to ja w nocy chodze ze 3 razy,jeszcze jak mnie dzidzia gdzie po pecherzu kopnie.
Ankeri zycze Synusia co byl przesypial jak Corcia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...