Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Carpioo super ze w pracy dobrze (mili są swoją drogą) 😁 Z Mamusią będzie dobrze wszystko zobaczysz 🙂
Dzięki Dziewczyny za komplementy poprawiły humorek BARDZO 😁 Coyotko mój to nie mąż 🙃
Wydaje mi się że my mamy za wysokie wymagania co do siebie bo zauważcie że wszystkie zachwalają cudze Brzuszki i myślą że mają największy ( ja też sobie tak myślę że jestem taką słonicą przy Was - ogólnie wielką) więc trzeba chyba trzeźwego (nieciężarnego) spojrzenia na nas (czyt. nasze chłopy 😁) On9i mają rację!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziek za ta kasę tyle ubranek i jakie fajowe. dla chłopców to też perełki są ładne.
Bachap sorki za tego męża 😉 ale widocznie coś pokręciłam 🙃co mi się ostatnio baaardzo często zdarza-małej chyba nadal mózg się ładnie powiększa moim kosztem 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Co do okresu, a raczej jego braku, to bardzo miła rzecz w ciąży 😉
Ja co prawda okresu bolesnego raczej nie miewałam, ale miło jest od niego odpocząć... 😉
Później po porodzie jak wiecie, będzie krwawienie, do około 6tyg...( ja miałam przez 5tyg)
A później znowu 'laba' u mnie była, bo jeszcze przez prawie 8mcy okresu nie miałam 😁 więc sobie odpoczęłam 😁

możesz wytłumaczyć ?
Będę okresować przez 6 tygodni bez przerwy ??!! 😲
I czemu nie miałaś okresu przez 8 miesięcy po porodzie ? Chyba jak się karmi to ma się okres i normalnie można znowu zajść...


carpioo napisał(a):



lekarz powiedział ze 20 października to nie urodzę.. a wcześniej bo Dzidzia duuużą 🙂

... ale to pryszcz w porownaniu z tym, co sie dzieje w Egipcie! (tam nie narzekałabym tylko na nurkowanie, bo rafy cudowne, zółwie, płaszczki.. ahhh 🙂 ) i w Egipcie pod woda sdostałam pierścionek zaręczynowy 🙂 no wspomnienia suyper.. ale EGIPT_ bleeee nigdy tam nie pojadę! no chyba ze na tydzien samego nurkowania!

ja w Turcji nie miałam okazji być, byłam w Grecji, plaża taka sobie, ale w zasadzie dało się żyć nie wychodząc z hotelu, bardzo duży obiekt, super baseny, przepyszne żarełko, do tego all inclusive. Ja nie narzekałam w Grecji. (poza murzynami walącymi konia za drzewem przy plaży 🤢 ).

Egipcie też było bosko, ale pewnie dlatego, że byłam tam jako gość ambasady RP i wozili mnie wszędzie limuzynami, do tego ochrona krok w krok 🙂 Więc nie mam co narzekać. Rafy przepiękne 🙂 Na plaży były moje pierwsze zaręczyny 🙂 Ale to było 11 lat temu 😉 więc miłe wspomnienia i tylko tyle... 😉

Ubiegłe wakacje spędziłam na Fuertaventurze (wyspa należąca do Hiszpanii), ogólnie... OK, żarełko super, hotelik też, tylko ten cholerny wiatr z każdej strony !!!
Cały urlop spędziłam w turbanie, bo bałam się przeziębienia. Temperatura max. 25 stopni, jak wróciłam do PL to było u nas cieplej o 23.00 na lotnisku niż tam w dzień.
Więc Fuertę polecam najmniej.


Iris napisał(a):
Ja wczoraj napalałam się w h&m na ciuszki ale nie kupiłam nic! Wyobrażasz sobie! Powstrzymałam się resztkami sił bo stwierdziłam, że nie chce kupować narazie uniwersalnych bo a nóż 11 lipca poznamy płec i wtedy wszystko się rozstrzygnie i będę mogła kupić Hello Kity 🙂

kurczę, a nie może ten Twój gin zrobić USG może dopochwowo, żeby od spodu zobaczyć co maleństwo chowa między nóżkami ? Skoro tak nisko siedzi to może to jedyna metoda... :/
Nie obraca się ? Nie wierci ? :/
Bo u mnie Mała to na każdym USG z innej strony się prezentuje 🙂 Wiertek mały 🙂 Dziś mnie o 5 obudziła... zaczyna się he he, poranne wstawanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka ja się nie gniewam 😁 tak tylko dla sprostowania napisałam 😉 ja przez dziury w mózgu na L4 musiałam iść!!!! więc Synuś to chyba jakiś geniusz będzie 😁
Madziek super ubranka 😁 dla chłopców chyba ciężej znaleźć niż dla dziewczynek coś fajowego a Ty nie dość że tyle fajnych to jeszcze za grosze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):

Byłam też któregoś razu w lumpku takim dużym i tam też grzecznie stałam w kolejce, a szczerze mówiąc było mi ciężko bo duchota była.. Kiedy dotarłam do kasy kasjerka też mnie 'ochrzaniła' grzecznie mówiąc, że mam przecież pierwszeństwo...

ja miałam w lumpie tak samo 🙂

natalia7986 napisał(a):
Wróciłam, przeżyłam koszmar.. Najpierw czekałam 30 minut za wózkiem, a później 1,5 godziny za dojściem do kasy. Ludzie biegali po tej Biedronce jakby oszaleli, były rozdawane za darmo drożdzówki i pączki to możecie wyobrazić sobie co się działo, najgorsze jest to że ludzie widzą , że kobieta w ciąży to nie przepuszczą, ani nie ustąpią miejsca. Ogólna znieczulica.

jak w Blue City było otwarcie Saturna i było 10 DVD gratis dla pierwszych 10 klientów to babki po 80-tce z wózeczkami zapierdzielały i też ich nikt nie przepuścił, jedna się nawet wywaliła, ale szybko się otrzepała i pobiegła dalej... więc takie są uroki otwarć...
A kupiłaś coś ? 😉
Chyba kupiłaś, skoro stałaś 1,5 h w kolejce do kasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Bo u mnie Mała to na każdym USG z innej strony się prezentuje 🙂 Wiertek mały 🙂 Dziś mnie o 5 obudziła... zaczyna się he he, poranne wstawanie 😉


Zaczyna mamusie trenowac,co by potem do Niej w nocy wstawala i nad ranem bez problemow 😉

Bachap no dokladnie dla chlopcow tyle nie ma.dla dziewczynek bylo dwa razy tyle co dla chlopcow.kurde jak ja bym sie corki spodziewala to musialabym chyba calego wana zmowic do przeprowadzki,bo tyle bym nakupiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):


kurde.. to ja nie wiem jak to bedzie z tym krawieniem 😞 to ja wole jeszcze w ciąży połazić 😜

Do przeżycia, Jest się tak zafascynowanym dzieckiem, że czas szybko mija i zapominasz o tym, że masz krwawienia. Organizm musi się dokładnie oczyścić...Głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczerze mówiąc to ja się bardziej boję połogu niż porodu bo to okropne że będą nas pipki boleć pełno krwi i nie tylko(a ja jak mam okres to używam tylko tamponów bo podpasek się brzydzę) tyle stresu żeby Dzidzi krzywdy nie zrobić, dobrze do cyca przystawić i dużo dużo więcej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia napisał(a):
Zuziaczek
Później po porodzie jak wiecie, będzie krwawienie, do około 6tyg...( ja miałam przez 5tyg)

Będę okresować przez 6 tygodni bez przerwy ??!!
😲


No niestety taka kolej rzeczy



aha, czyli to kara za te 9 miesięcy bez okresu 😞
A tampony można wtedy używać ?
(jakoś nikt mi tego nigdy wcześniej nie mówił, a tyle koleżanek i znajomych rodziło...)

Madziek, u Was w Dublinie za darmo ciuszki rozdają ? 😉
Jakie śliczne i pocieszne 😁 !!!

Carpioo
, super, że w pracy Cię wypuszczają wcześniej, dobre rozwiązanie znaleźli 🙂
Pomożesz im przez 4 godzinki, a później fruuu 😉 super !!!

bachap napisał(a):

więc trzeba chyba trzeźwego (nieciężarnego) spojrzenia na nas (czyt. nasze chłopy 😁) On9i mają rację!!!

no właśnie, nasi faceci - owszem, ale nie ktoś z zewnątrz, szczupły, bo można usłyszeć od najlepszej przyjaciółki : "o ku...wa ! co Ci się stało ?!"
Chyba już nie jest moją przyjaciółką 😞

Carpioo, ja mam taki tłuszcz na d..pie i udach, że brzydzę się dotykać i smarować ! Bleee !!! 🥴

bachap napisał(a):
będzie tak 🙂 bez ryzyka ale za to jest 🙂
wczoraj i ja się po tych Waszych ślicznych zdjęciach ubranek wybrałam na zakupy (wprawdzie na ciucha, ale zawsze coś 😉 ) i za 15 zł kupiłam bardzo dużo rzeczy dla Olka 😁 jak wyschną to wrzucę jakieś fotki (wykorzystam fakt że mogę wklejać linki) 😉
zazdroszczę Wam że tyle dostajecie od rodziny i znajomych nam nawet dziadkowie nic nie kupują 😞 (a u moich to pierwszy wnuk!!!) ale jakoś poradzimy 😉

bachap, super foteczki 🙂 Kwitnąco wyglądasz 😁
Ja też jeszcze nic nie dostałam dla Małej od rodziców i od teściów, bo wiem, że oni 2 dni przed porodem pewnie coś kupią albo w ogóle po porodzie... bo wiecie, staroświeccy są 😉 żeby nie zapeszać itd. 😉

kasiuszka26 napisał(a):
hejka miałam robiona morfologie i wychodzi jak sprawdziłam wyniki że mam anemie 😞 szczególnie erytrocyty norma 37 a ja mam 32 , hemoglobina też poniżej normy 6.9 norma 7.5
mama mnie pocieszyła "dostaniesz b12 zastrzyki bolesne" ja nienawidze kłócia mnie aaa


a nie wystarczy, że zaczniesz żelazo w tabletkach łykać ?
😞

bojalubie napisał(a):
A ja skorzystałam tylko raz na razie - w pociągu. Poprosiłam pana konduktora, żeby mi otworzył przedział dla kobiet z dziećmi i kobiet w ciąży. Pan popatrzył na mnie i mówi: nie widzi Pani co tu jest napisane? dla kobiet w ciąży lub z dziećmi!!! Wtedy ja się wypięłam elegancko, pan mnie przeprosił, zażartował nawet, że nie przygląda się tak bardzo kobietom, bo boi się o posądzenie o molestowanie 😉 otworzył przedział, pogratulował i ogólnie było bardzo miło 🙂
ha ha , dobre 😁







madziek84 napisał(a):
No odzwyczil sie czlowiek od tamponow 😉blogi stan bez okresu 😉
A tu ponoc faktycznie tak jest,ze sie krwawi i trzeba uzywac podpasek a nie tamponow z racji tego,ze sie tam bedzie wszystko oczyszczalo.

o mój Boże... to jak ja to przeżyję ? Ze skrzydłami między nogami ? 😞 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek dlatego ciąża jest fajna, bo nie babramy się z tymi tamponami. Po porodzie jest tzw "połóg", nie można tamponów, bo to coś innego niż okres. Okres trwa około 5,6 dnia, a połóg trwa około 6 tygodni (ja tak miałam). Jest to czas na oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń, które się nazbierały. Ja około 4 miesięcy po połogu dostałam normalny okres, choć do tej pory karmię piersią. i już normalnie używam jak przed ciążą tampony. Dacie radę, szybko leci czas, ciąża się dłuży a potem leci, że szok. Macie kogoś na swoim wątku, kto ma drugą ciążę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku a to ona nie wie ze Ty w ciazy i z regoły brzuszek rosnie 😉co za..kobieta 🤢
Nie za darmo ale prawie jak za darmo 😉ostatnio jak kupiłam dres dla syncia to go przecenili z 10euro na 2 😉a teraz rzeczy letnie,koszulki damskie to z 5 leca za 1 euro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku, tak jak pisze Sabcia, tamponów nie można używać... Częściej trzeba się po prostu podmywać... Brać prysznic (bo przez te 6tygodni nie wolno się kąpać w wannie)...
Troszkę to uciążliwe, ale naprawdę będziemy pochłonięte wzdychaniem nad Maluszkami, że reszta będzie tak obok nas 😉 Przeżyjemy i to!
Ja akurat nie miałam okresu przez prawie 8 mcy, ale wiem, że różnie to u kobiet bywa, prędzej na pewno dostaną okres te kobietki, które nie będą karmić piersią...
A co do kolejnej ciąży, to gin mi powiedziała, że już po okresie połogu (tych 6tyg) można zajść w ciąże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!

nie nadrabiam ponad 30stron 😉 bo nie mam czasu :P zajelo by to pewnie z 2 dni widzialam tylko troche ubranek rewelacja!!!! ahhh musze tez cos zaczac kupowac ale nie wiem wkoncu ile czego dostane i czy jest sens zeby cos kupic......

Nie odzywalam sie bo mysza sie nie zlapala wlapke i balam sie przychodzic tutaj do pokoju 😁 ale skoro przez 2 dni nie skusila sie na jedzonko to podejrzewam ze poszla sobie stad?

wczoraj mialam szczepienie z rybenka, strasznie plakala ;( a ja prawie z nia zaczelam bo juz nie moglam na to patrzec 😞 cale szczescie goraczki niet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jesteśmy narażone na różne infekcje.. więc lepiej myć się pod prysznicem.
Tu jest artykuł na ten temat 🙂
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/mama-po-porodzie/o-higienie-w-poogu_35056.html
ja byłam zielona na ten temat 😉 zdziwiło mnie to krwawienie po porodzie i jego długość, hehe
cieszę się, że Wam mogę służyć radą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...