Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oj Carpioo o cyckach nie mów mi. Mój się cieszy, a ja na nie patrzeć nie mogę....jeszcze się pocieszam, że nie są tak wielkie jak mojej mamy 😉 ale jeszcze wszystko przede mną 😉 nie dość że wiszą to są szaro niebieskie 😞 od żyłek. Pocieszające jest to, że jak lekarz badał mi je to powiedział, że są ładne mleczne hehe....oby!bo ja się okaże że rosły na darmo to będzie lipa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cieszę się bardzo, że nasze Dzieciaczki tak pięknie rosną 🙂
Nic tylko się cieszyć 🙂
Oczywiście jak większość z nas, zawsze czekam na wieści o Bliźniakach i bardzo się cieszę Aguś, że u Was wszystko w porządku 🙂 Że Maluszki są zdrowe 🙂, że to parka 🙂 A Ty po prostu wyglądasz kwitnąco 🙂 A co do porodu... będzie co ma być 🙂 Ty na pewno dasz radę! 😁
Kasiuszka pięknie się Maleństwo wygina 🙂
Ja czasem chciałabym nagrać filmik, ale Synek chyba czuje, że chcę go uwiecznić i przestaje wtedy wierzgać 🙂-nieśmiały musi być hehe 🙂
Co do piersi... Też się powoli przestaje mieścić we wszystkie biustonosze... Pod biustem 80 w biuście 100...Wczoraj kupiłam sobie jeden biustnik w rozm 80D ( nie wiem jaka to rozmiarówka, bo inny rozmiar mi wychodził na kalkulatorze) i przynajmniej mi piersi nie będą wypadać 😉
Z Emilką mój biust doszedł do 106cm w obwodzie... Moja siostra miała 116...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ten wózeczek EL-Jota jest śliczny, oglądałam go na żywo, niestety jak dla mnie był on nie poręczny, źle sie go prowadziło 😞 Dlatego wybrałam inny ale z tej samej firmy.
Zaraz lecę na miasto dowiedzieć się ile notariusz weźmie za przepis mieszkania myśle ze ok 3 tys. a później jeszcze do banku,bo mam takie stare ksiazeczki mieszkaniowe PKO i musze sie dowiedziec jak wyciagnac z nich kase bo cos tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama byłam w szoku zdjecie sie udało hehe 😁 zazwyczaj jak tak leże to nawet nie widać że jestem w ciąży
aga normalnie sexi laska bosko wygladasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):

jak sie dziś pięknie wyszykuję to wrzucę foto z dzisijszej imprezki 🙂
zobaczycie Dżagę XXL 🙂

iris. co do sukienki 🙂 nic mi nie mów .. ok?
ja tunike kupiłam L i drugą XXL- ale to pewnie dlatego ze ją kupiłam na bazarze os skośnookich krasnali, to dla nich jestem KING-KONG. albo GODZILLLAAAAA 😜 wiec XXL musiałam wziąć...
no i ja tęsknie za moimi cycuszkami B 😉 ojj jak tęsknię.. teraz ledwo sie dopinam w każdej blizeczce .. i wszytko mam opięte.. a w staniku C już mi sutki wyłażą 😞 znowu musze isc po jakies staniki) tylko problem polega an tym, ze jak zakładam miseczkę D, to sie czuje jak krówka dojna, mleczarnia chodząca..
a to dlatego ze zawsze miałam 'małe" cycki a te co mam teraz wydaja mi sie być niepasujące 😞
jak takie doczepiane .. jak w takim kartofelku z toy story 🙂


Czekam na zdjęcia 🙂 Będzie niezły ubaw coś czuję 🙂 Musisz zrobić wejście smoka - iaaaaaa !!!!!

A z tą kiecką to będę musiała iść wymienić i chyba się ze wstydu spalę 😞
Tymczasem idę poleżeć bo sprzątam od rana jak wariatka i wszystko mnie już boli 😞 a miałam się położyć i pospać po wrażeniach w nocy... ehhh sama dzisiaj nie wiem czego chcę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natalia7986 napisał(a):
Aga swietnie wyglądasz!!!
Dzisiaj bylismy pytac sie o kredyt co i jak i w przyszłym tyg ruszamy na całego. Nie sądziłam tylko, że tyle kasy potrzeba na te wszystkie papierki. Mój dzwonił do właściciela mieszkania czy chce jakiś zadatek a on powiedział że 10% od wartości 🤢 ups.. no sorry nie wiem skąd mu wytrzasne 11 tysiaków, po t sie bierze kredyt zeby kupić mieszaknie, moj bedzie dzwonil do niego jutro ze mozemy wpłacić góra 5 tys zobaczymy co powie, no i jeszce te cholern eoplaty typu notariusz , podatek itp i jak tu sie nie denerwowac kasa potzrebna na dziecko na remont a skad brać? i tak musimy zawęzic zakres wydatkow co kupic do mieszkania bo niestety nie jestemy urzadzic go na cycus glancus 😞


Natalia, jeśli mogę coś doradzić to przy wpłacaniu zaliczki podpiszcie z wlaścicielem mieszkania umowę, w której będzie jasno określone że jest to zaliczka a nie zadatek, gdyz w razie nieotrzymania kredytu zadatek przepada na poczet właściciela mieszkania a zaliczka zostanie wam zwrócona.
I jeszcze jedno, niektóre banki udzielają kredytów hipotecznych powiekszonych o kwotę niezbędną na tzw. opłaty bankowe, czy podatek od czynności cywilno prawnych, my skorzystaliśmy z tej opcji 🙂 Życzę powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiuszka super fotka hi hi

U mnie jak cycki trochę powiększyły się na początku ciąży to juz tak zostały i na razie nie rosną. Oby tylko było czym karmić 🥴

Zaraz lecę do rodziców na babkę ziemnaczaną z kefirkiem, tak dawno jej nie jadłam, że już mi ślinka leci, mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRIS! weż wyluzuj kobieto!
położ się..
synek niech po brzuszku pomasuje 🙂 stópki mamie niech nakremuje 😉
a ty popijając jakis smaczny napój rozkoszuj się chwilą 😆

czy ubaw 🤨.. zobaczę.. pogoda jest khm khmmmm do d.py! zobacze jak ja będę się czuła po tej szkole rodzenia, bo prosto po SR jedziemy na imrezkę 🙂
swoją drogą z chęcią pobędę miedzy ludźmi.. a znam tam z 5 osób łącznie z MOIM, na około 50 osób, wiec będzie ciekawie 🙂 dduuuuzo nowych ludzików.. i każdy będzie patrzył na mój ogroooomby zadek.. khm khm.. tzn brzuszek 🙂


PS. nawet jak sie odpiernicze jak mucha na odpust to nie przebije naszej duble/triple Mamy 🙂 z Bliźniakami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri. mi tyez Córka sie kamerki wstydzi.. i przestaje dansowac jak tylko włączę nagrywanie 😞


Aneta mi niby rosną, ale jak miałam siarę ze 3 tyg temu, to teraz mi nie leci..
czy to oznacza ze nie bede miała pokarmu?

Akneri.. jak sprawdzić czy piersi sa 'mleczaste' czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 my jesteśmy w takie samej sytuacji, kilka dni temu zaczeliśmy drogę kredytową, że tak powiem i też sie boję, że nie będzie tak łatwo. Niby w/g kolesia ktory sie tym zajmuje, mamy zdolność kredytową,ze względu na narzeczony jest w wojsku ale wszystko się okaże 23 lipca po naszym ślubie gdy zaniesiemy mu akt małżeństwa no i też chciał, żebyśmy mieli już przygotowane mieszkanie, które chcemy kupić i przyjść z umową przedwstępną no i oczywiście właściciel mieszkania chce 3 tysiące zadatku (jak się uda na szczescie 3 tysiące wlicza się w kredyt) A mieszkanie niestety znaleźliśmy przez pośrednika...wiec po udanym kredycie 5 tysięcy musimy jemu dać, plus w banku ok 7 tysięcy wyjdzie za ubezpieczenie kredytu, podatek no i oczywiście notariusza...wiec około 13 tysięcy potrzebujemy wolnej gotówki i też nie mam pojęcia skąd my to weźniemy 😞 to mnie załamuje, przecież skoro chcemy kredyt to wiadomo to nie mamy pieniędzy, wiec to dla mnie głupota...mam nadzieje, że wsyzstko zdązymy zrbić przed poodem, żeby dochody liczyły sie tylko na 2 osoby.
Eh tyle stresów...masakra

A teraz pytanie do dziewczyn ktore już może brały kredyt lub sie na tym znają...czy możecie polecić właśnie jakiś bank który te podatki i notariusza wlicza w kredyt? I czy któraś z was ma kredyt w peko żubrzyku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi cycuchy aż tak na razie nie urosły, jeden rozmiar na początku, ale siara mnie powoli wkurza. Nieraz to kurde leci jak z kranu jak się położę i przycisnę cyca 😠 Jak spałam goła to wszystko dookoła upaćkane kołdra poduszka prześcieradło masakra 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpioo... Nie wiem, czy można to teraz określić...
Wiem jedno, że ilość pokarmu nie zależy od wielkości piersi... Mamy po prostu gruczoł mleczny czy jakoś tak to się zwie i on odpowiada za pokarm.
Nawet po porodzie trzeba troszkę czasu, żeby piersi się rozkręciły 🙂 więc na to jest jeszcze czas 🙂

Ja w pierwszej ciąży dopiero około 7mca miałam siarę, teraz jej jeszcze nie mam...
Ale wierzę, że i Synek dostanie od mamy mnóstwo litrów mleczka i będzie zdrowo rósł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do siary to mi też kilka razy poleciała jak by chciała a nie mogła 😉 a teraz nic. lekarz mówił żeby się tym nie przejmować. jedynie co powiedział, że mam dużo gruczołów, które się przydadzą 😉 do karmienia malucha. Na razie nie mamy co o tym myśleć, tak mi się wydaje. Tym bardziej tak jak pisze akneri różnie z tym bywa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂
od wczoraj delikatnie tak jakby piecze mnie lewy sutek, ale nie cały tylko nad brodawką, nie mam zaczerwienienia, ani żadnych zgrubień. Napisałam do gina smsa ale powiedział że to nie wymaga leczenia, ale i tak sie troche martwie.
Zastanawiam sie czy to nie ma jakiegoś zwiazku z siara własnie , bo mnie tez sie pojawiła w zeszłym tygodniu, ale to tylko kilka kropel co jakiś czas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tym karmieniu piersią to różne mity krążą ale nie można się spinać i ulegać presji wszechwiedzących w około...ja każedej z Was z osobna i sobie samej życzę żebyśmy miały dużo mleczka dla dzieciaczków,ale w razie czego uwierzcie że karmienie butelką to też karmienie i nie dajcie sobie wmówić,że jak się nie ma wcale albo dość mleka to jest się gorszą mamą.Karmienie z butelki pochłania nawet więcej czasu i zaangażowania niż karmienie piersią.Butelki trzeba wysterylizować,woda musi mieć odpowiednią temperaturę(ok 37 st.)później trzeba przygotować odpowiednią ilość mieszanki,dobrze pomieszać żeby sie gluty nie porobiły i w końcu maluszka nakarmić...ważne jest żeby ten mały człowiek czuł naszą obecność,zapach,słyszał nasz szept i bicie naszego serducha,bo to wszystko jest mu znajome i przy nas będzie czuł sie bezpiecznie...czasem wystarczy,że je z butelki,a rączką trzyma ciepłą pierś mamy...Ale oczywiście życzę żeby piersi nasze były pełne mleka,bo to zdrowe dla obu stron i bardzo wygodne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja chciałam Wam jeszcze napisać o tym wczorajszym teście z glukozy...większość z Was ciężko to przeżyła,a ja sama nie pamiętałam już jak to było w pierwszej ciąży i też nastawiłam się że to straszne świństwo...ale prawda jest taka,że miałam maksymalnie ograniczyć cukry na dwa dni przed badaniem(czego oczywiście zupełnie mi się nie udało wdrożyć w życie,bo uległam kilku pokusom)i w związku z tym wręcz ta mikstura o charakterze ulepu zupełnie zaspokoiła moje słodkie potrzeby 🙂a wynik 112 sam mówi:Aga jedz,jedz...cukrzyca ci nie grozi a bączki będą koziołki z radości skakać po tych łakociach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia:nie martw się tym pieczeniem,mam też czasem takie pieczenie...piersi,tak jak macica wykonują teraz ciężką pracę przygotowawczą 🙂to normalne i samo mija...co do siary ro ja nie sprawdzałam,ale chyba w nocy tez bcoś tam musi czasem kapać,bo zauważyłam wczoraj,że moja koszulka nocna zaczęła zapachem przypominać czas kiedy ściągałam mleko...mamy które karmiły znają ten zapach napewno.Nie zauważyłam żadnych plamek,bo koszulka jest bawełniana czarna ale dobrze ten zapach pamiętam i chyba mój Wikuś,bo ostatnio we śnie zaczął sie we mnie mocno wtulać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga ładnie to pisałaś o karmieniu. teraz to łatwo nam coś wmówić 😉 a i takie czasy, że zaraz wyrodna matkę z nas będą chcieli zrobić 😉 nie wiem czemu tak jakoś jest....ach...i nie mogę napatrzeć się na twoje foto.....no takie superowe jest!!! 🙃 🙃 🙃powtarzam się ale normalnie muszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga ładnie to pisałaś o karmieniu. teraz to łatwo nam coś wmówić 😉 a i takie czasy, że zaraz wyrodna matkę z nas będą chcieli zrobić 😉 nie wiem czemu tak jakoś jest....ach...i nie mogę napatrzeć się na twoje foto.....no takie superowe jest!!! 🙃 🙃 🙃powtarzam się ale normalnie muszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosnka, która towarzyszyła mi na studiach 🙂 Teraz też często za mną 'chodzi'... 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=v4_OSekl50g

'Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...'

'Niewiele mam, tak mało, a przecież tyle...'

Bo w życiu trzeba umieć doceniać to co mamy, a teraz mamy AŻ TYLE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko jeśli teraz uwierzymy w to,że jesteśmy najlepszymi mamami na świecie to nitk nam już tego nie odbierze musimy to powtarzać jak mantrę...wtedy nawet w chwilach słabości,zwątpienia,zmęczęnia i bezradności ta mantra będzie nam siły dodawała...budujmy już dziś swoją siłę,później na budowanie od podstaw własnej psychiki może czasu zabraknąć,a fundamenty zbudowane teraz będą mocne i pomocne 🙂Dzieki za ciepłe słowa...ja się nie czuję jak gwiazda,ale faktycznie to ustawiane zdjęcie było inspirowane okładkami kolorowych pism dla mam...czemu tylko one(te z okładek)muszą tak energią tryskać..a mi brakuję w twojej dłoni loda...albo cukrowaj waty,kusicielko słodka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...