Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
szczęściara 🙂 ja już 3.5 kg do przodu ( ale w brzuszku widać tylko- przynajmniej tak mi mówią 😉 ) Brzuchol rośnie jak na drżdżach, wyglądam juz jak na początku 5 mies. o tak mniej więcej http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://polki.pl/work/privateimages/formats/NEWS_MAIN/29353.jpg&imgrefurl=http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10011799.html&usg=__Mp1FaNkZUH_JEyvHrSttlXgBxcE=&h=300&w=200&sz=8&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=0vJ2mnFe2SQNEM:&tbnh=154&tbnw=110&ei=IbiiTZbZJYnYtAbj6NDsAw&prev=/images%3Fq%3Dbrzuch%2Bci%25C4%2585%25C5%25BCa%26um%3D1%26hl%3Dpl%26biw%3D1420%26bih%3D713%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=868&vpy=69&dur=1219&hovh=240&hovw=160&tx=80&ty=131&oei=IbiiTZbZJYnYtAbj6NDsAw&page=1&ndsp=37&ved=1t:429,r:6,s:0

Witam nową Brzucholińską!!


Dziewczyny, kupiłam super poradnij, taki z dowcipem http://merlin.pl/Ciezarowka-przez-9-miesiecy-Przewodnik-po-ciazy-i-okolicach_Kaz-Cooke/browse/product/1,601280.html;jsessionid=E47CB7F5EF1A379A0B8F27D6B8D77BA7.LB1?gclid=CL-h5p-DlKgCFQgjfAodyVa8Cw i do tego jeszcze pierwsze 5 lat dziecka 🙂 czasami to parskam śmiechem jak to czytam 🙂 i są też te "medyczne sprawy" ale w wyluzowany sposób 😆 polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja przytylam ok. 5 kilo 😞 juz powoli zaczynam przypominać zapasnika sumo :P btw. wczoraj dokonałam zakupu nowych spodni z duuuza gumka, bo niestety nie mieszcze sie w zadne inne....a nie chce by dzidziol był obcisniety.
poki co to nie mam jakichs wiekszych problemów z zaparciami, czy wzdeciami. niestety mecza mnie migreny 🤨
mdlosci tez raczej nie mam, a jak na razie zwracałam tylko 2 razy.
tez mam fajny poradnik, pozniej podesle wam linka 🙂
macie juz jakies zachciewajki?? bo u mnie bardzo modne sa ogorki kiszone, moge je jesc tonami o kazdej porze dnia i nocy. ciagle chce mi sie kwasnego.dobrze, ze to nic extremalnego, bo slyszalam, ze niektore kobitki to maja chcice nawet na grafit z ołowka 🙂
pozdrawiam 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama mi opowiadała, że jak była ze mną w ciąży to fusy z kawy zjadała :P Ja póki co nie mam żadnych zachciewajek, bo mnie cały czas odrzuca od jedzena, nie wiem czy jest to normalne. Wciskam w siebie ale jedzenie nie sprawia mi żadnej przyjemności 😞 może dla tego tak mało utyłam bo mimo że minęły mi mdłości to apetytu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny! a ja dzis musze isc do dentysty usunac zeba,bo tak mi juz daje wkosc ,ze masakra.Jakas pipa go robila prywatnie zdarla kase i jeszcze zle zrobila,bo boli 😞 Kurde ja sie porodu tak nie boje jak dentysty 😞 trzymajcie za mnie kciuki co bym z fotela nie zwiala.
A z waga to u mnie dziwne,brzusio sie zaczyna pokazywac a ja spadlam na 49 kg hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek,a le wiesz że znieczulenia nie możesz wziąć?? tak mi moja dent. mowila jak byłam na przeglądzie 😉 mi na szczęscie rememant hamy ustnej zakończył się w listopadzie poprzedniego roku i mam narazioe spokój, ale dentystka uprzedzila mnnie ze jakby coś to robimy ebz znieczulenia ( a ja zawwze bralam sibie zastrzyk i moglam tak siedziec jej an tym foteliku.. a teraz to juz do niej tak bez strachu bym nie poszła 😉 )
więc uważaj tam na siebie Madziek! i uprzedź dentke przed zrobieniem nawet zdjęcia rent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szuwartyna napisał(a):
ja przytylam ok. 5 kilo 😞 juz powoli zaczynam przypominać zapasnika sumo :P btw. wczoraj dokonałam zakupu nowych spodni z duuuza gumka, bo niestety nie mieszcze sie w zadne inne....a nie chce by dzidziol był obcisniety.
poki co to nie mam jakichs wiekszych problemów z zaparciami, czy wzdeciami. niestety mecza mnie migreny 🤨
mdlosci tez raczej nie mam, a jak na razie zwracałam tylko 2 razy.
tez mam fajny poradnik, pozniej podesle wam linka 🙂
macie juz jakies zachciewajki?? bo u mnie bardzo modne sa ogorki kiszone, moge je jesc tonami o kazdej porze dnia i nocy. ciagle chce mi sie kwasnego.dobrze, ze to nic extremalnego, bo slyszalam, ze niektore kobitki to maja chcice nawet na grafit z ołowka 🙂
pozdrawiam 🙂 😘


grafit to jeszcze nic, moja mama zjadała trawę 🙂 tzn teraz mówi, że tylko próbowala czy rzeczywiście to jest ten smak, ktory w tamtym momencie potrzebowała 🙂 ale ja wiem swoje, już sobie ja wyobrażam jak sie trawą zajada 😉 hihii moja kolezanka miala taką zachciewajkę, że jadła ogórki małosolne w polewie nutellowej 🙂 ja na samą myśl mam ciarki (ale nie z podniecenia 😉 )

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Gratuluje wszystkim 🙂
Ta ciąża jest moją drugą więc poniekąd mam z czym porównywać 🙂 mam już dwuletnią córeczkę Nadię i wydaje mi sie że to najlepszy czas na rodzeństwo dla niej.
Wracając do ciązy... Dzidzia rośnie zdrowa w brzusiu co mnie bardzo cieszy.Jeżeli chodzi o mnie to przytyłam niecałe 2 kilo ...dzięki wymiotom chyba no i braku apetytu 🥴 W ciąży z pierwszym dzieckiem przytyłam 21 kilogramów ale dzięki bogu udało się zrzucić 25 🙂 ...w dużej mierze dzięki karmieniu piersią i przestrzeganiu na początku diety żeby maluszkowi nie zaszkodzic 🙂
Nie wiem czy pomogę ale jeżeli chodzi o dentyste w pierwszej ciąży chodziłam pod koniec 2 trymestru i mialam leczenie kanałowe ze znieczuleniem i dzidzi nic nie było,urodziła sie zdrowiutka.
Co do zachcianek to póki co ich nie mam.
Powiedzcie mi dziewczyny czy wy też miewacie bóle w dole brzucha po prawej i lewej stronie? ja mam czasem takie ze jak zaboli po jednej stronie to chodzic nie mogę.Biore luteine i nospe forte jak mocno zaboli.Luteine biore ponieważ miałam krwiaka niestety ale ponoc zmienił się juz w skrzep i ma sie wchłonąć ,więc jestem dobrej myśli.
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale nam się forum rozrasta.. Co wy na to żeby zrobić jakąś tabelkę z nickami datami porodów, datami usgi i np kg i jak będziemy znać już płciami, miastami i co komu jeszcze przyjdzie do głowy????? Hehe łatwiej nam się będzie połapać bo ja powoli się już gubię.

Gosi nie ma od dawna.. Ciekawe co się z nią stało.. Mam nadzieję, że wsstko ok 🙂

Ja przytyłam 3 kg ale wczoraj tak się objadłam i jak weszłam na wagę to było 74:P a ważę 71. Mam 172 ale nie jestem jakiś szkielet. Powiem wam, że palenie rzuciłam pol roku temu i przytyłam 4 plus ciążowe 3 to już 7 od października 🙂 Mam nadzieję, że szybko to zgubię.

Carpio ten brzuszek na zdjęciu jest śiczny. Mój jeszcze tak nie wygląda może dlatego, że wcześniej miałam troszkę brzuszka, ale nie dużo. ja sobie od wczoraj robię zdjęcia. I raz na tydzień zrobię sobię fotke a potem taki pokaz jak w tym filmniku na youtubie. Może wszystkie tak będziemy robić co???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, witam nowe Mamusie na pokładzie,
W tamtym tygodniu byłam u dentysty i powiedzial mi ze znieczulenie jest niewskazane tylko w pierwszych 3 miesiacach ciazy. U mnie obylo sie bez zastrzyku bo tylko malutka dziurke na 2 minuty borowania , jestem z siebie dumna bo zawsze od razu prosilam o znieczulenie.
Nie wiem jak wy, ale ja mam czeste zachcianki na słodycze a jak pomysle o ciachu z kremem to az slinka cieknie 😎. Dziwi mnie to, bo nigdy za slodyczami nie przepadałam, raczej gustowalam w slonych przekaskach. Gdzies wyczytalam ze jak na slodkie jest apetyt to wrozy dziewczynke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, tabelka to dobry pomysl hah 🙂
jeszcze jedno pytanko, co sadzicie o farbowaniu wlosow w czasie ciazy? bo moj lekarz mi zabronil, ponoc mial przypadek, ze jego pacjentka urodzila potem dziecko majace problemy z jelitkami.
w sumie nie stosuje farb z amoniakiem, no ale lepiej dmuchac na zimne...wracam do swojego koloru...dobrze, ze mam teraz krotkie wlosy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ja byłam 2 tygodnie temu u dentysty i powiem wam tak. Sa różnego rodzaju znieczulenia i jest także takie delikatne dla kobiet w ciąży które ja dostałam i wszystko jest w porządku. W sumie minimalnie zmniejszyło ból ale zawsze to coś i dentystka zapewniała mnie że dzidzi nic nie będzie. Znieczulenie musiałam wziąć bo kanałówkę robię. Teraz idę znowu 14..04 i boje sie bardzo bo nie cierpię dentystów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo bede czekac.ja o tej porze mam dentyste juz nie moge wytrzymac tak mnie ten zab wkurza.Myslalam,ze zrobie to w polsce bo bede w czerwcu ale nie musial dac zanc o sobie teraz a tu w dublinie tylko za usuniecie trzeba dac 100euro,paranoja,nie wspomne juz o wypelnianiu..

Dziewczyny kiedys juz pisalysmy tutaj o farbowaniu wlosow i w sumie wyszlo,ze mozna ale lepiej farba bez amoniaku i lepiej zeby sie nie stykala bezposrednia ze skora glowy.Kurcze ja tez chce wrocic do blondu no ale jak narazie to ruda jestem,heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuchoilińskie!!!
a może napiszecie co robicie na obiad :0 bo mi się już te zdrowe pomysły skończyły i nie wiem co mam ugotować 🙂
szczególnie jeśli chodzi o "drugie dania" bo zupki to wiadomo- możemy jeść każdą 🙂

moze w ogóle systematycznie piszmy co robimy na obiadek to jedna drugą natchnie 🙂

PS.
ja dzisiaj robię gotowane kklopsiki, ziemniaczki i marchewkę z groszkiem 🙂 aaale to dopiero jak wrócę z USGieeee 😉 jaaak jaaa się cieszęęęę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki te "stare" i te "nowe" :-)
Trochę mnie tu nie było i sobie poczytałam Wasze posty. Fajnie że brzuszki rosną - u mnie tez już się powoli pojawia- jestem chudzielcem zazwyczaj 170cm 50kg wagi a teraz w 14 tyg już 57kg! No ale widać to tylko w brzuchu i cycach, hehe :-)
Kłucia brzucha mi znikły na szczęście - po opierniczu od mojej mamy że się użalam mąż wyciągnął mnie na spacer w sobotę a wczoraj na sklepy i ...jak ręką odjął - może po prostu musiałam się rozruszać po 3tyg leżenia :-) Kłucia przeszły :-) A tak przy okazji byłam wczoraj w H&M i GAP kupiłam jeansy, parę tunik i sukienkę ciążową z bawełny której nie mogę z tyłka sciągnąć taka wygodna - nareszcie nic mnie nie ściska!
Miałam dzisiaj wieści od szefa - jego żona ma ten sam problem co ja i tez plackiem leży w łóżku - z dzidzi wszystko dobrze, także bardzo się cieszę!
Moja szwagierka urodziła dzisiaj córeczkę-przed chwilką oglądałam zdjęcia małej kilka godzin po porodzie-ale słodziak! już nie mogę doczekać się swojego dzidziusia!
Z podzieleniem się pomysłami na obiad - super sprawa - co prawda nie jem mięska - ale będę przekręcać Wasze pomysły na wersję wege - a Wy może też coś ode mnie skorzystacie ;-)
U mnie dzisiaj: barszczyk biały z kiełbaską (sojową) a na popołudnie: soja a' la ryba po grecku na zimno
Buziaki dla wszystkich Mamuś! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mogłam doczekac sie truskawek, wiec polecialam dzis do sklepu i kupilam mrozone. Jako deser lub na sniadanie polecam koktajl z jogurtu naturalnego, truskawek, banana i lyzeczki miodu (najlepiej spadziowego bo podobno jest najzdrowszy). Wszystko wymieszałam w blenderze i gotowe. Pyszne smakuje latem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11

Bajka Brzeg 14tydzień 20lat plus 2kg płci jeszcze nie wiem termin 9.10.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉 Jak tam dzisaj samopoczucie? Ja byłam na zakupach i nic sobie nie kupiłam bo nic mi sie nie podobalo ale za to zrobiłam sobie wyśmienitą sałatke z tuńczykiem 🙂 Tak sie najadłam ze oj 😜 Faktycznie forum nam sie powieksza ale to bardzo fajnie 🙂 Mi juz tak brzuszek rosnie ze masakra moja mama mowi na mnie *ciężarówka* hehe Martwi mnie tez Gosia bo dawno sie nic nie odzywała 😞 Mam nadzieje ze z nia wszystko dobrze....
Jejku dzisiaj wyszlam na spacer to juz sie tak wiiosennie robi ze az chce sie z domu wychodzic wszystko staje sie takie zielone i kolorowe uwielbiam wiosne 😉 Carpioo napisz jak tam po USG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
marzenka napisał(a):
A więc rozpoczynam dane do tabelki: Wciskajcie CYTUJ i tylko się dopisujcie a potem stworzę z tego tabelkę i wrzucę gdzieś jeżeli się nie okaże to dla mnie za trudne 🙂

Marzenka Warszawa 13 tydzień 26 lat plus 3 kg 🙂 prawd. dziewczynka termin 14.10.11

Bajka Brzeg 14tydzień 20lat plus 2kg płci jeszcze nie wiem termin 9.10.11


Asia Kraków 15 tydzień 23 lata plus 3 kg płeć jeszcze nie znana termin 5.10.2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bajka u mnie jest straszna ulewa 🙂 Tyle tylko w tym szczęścia, że może szybko trawa urośnie i kwiatki 🙂 Ale to niesamowite, że wystarczy kilkaset kilometrów a taka różna pogoda. A jak dziewczyny u Was za granicami? Też wiosennie? 🙂 Podobno przyszły tydzień ma być już piękny ponad 20 stopni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...