Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
najbardziejkrwawi pierwszy tydzien takmi sie wydaje a pozniej to jak okres..... okropnosc strasznie no i lepiej prysznic wtedy bo przeciez jeszcze rana po nacieciu ktora u pierworodek zazwyczja jest.

Mi sie szwy wrastaly i po kilku dniachpolozna mi je wyciagnela. normalnie calowac po stopach bym ja za to mogla patrzac z perspektywy czasu! a ona mieszka 2 domy od mojego G 😁 wiec jesli dom zatrzyma to bedzie zawsze pod reka ufff 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Siedziałabyś w zanieczyszczeniach, a na samą myśl odechciewa się siedzenia w tej wannie 😁 😁


a to az tak sie baedzie lało?

Pierwsze dni to faktycznie leci mocno, ale ja po cesarce jestem więc nie wiem czy to jakoś inaczej po naturalnym, myślę, że tak, bo nawet kiedyś myślałam, że po CC się tak nie krwawi, ale się myliłam ☺️ ☺️
Ja miałam CC bo na porodówce tętno zanikało, więc to była szybka akcja, ale teraz jest wszystko ok. więc nie nastawiajcie się tylko na jeden rodzaj porodu, bo mi mówiono, ze Córcia się nie obróci już główką w dół i będzie CC, to płakałam kilka dni bo strasznie się bałam, potem jednak się zmotywowałam, leżałam, do góry z tyłkiem i Amelka się obróciła, więc spodziewałam się naturalnego, a na porodówce wyszło co innego, ale wtedy razem z mężem płakaliśmy, ale poszło jakoś. Teraz nie żałuję, bo nie wyobrażam sobie mnie w akcji porodowej naturalnie. Najważniejsze w tamtym momencie było to by Córka się zdrowa i żywa urodziła. Tak więc wszystko się może zdarzyć kobitki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cytat:
"Pamietaj

» Po każdej zmianie wkładki dokładnie umyj ręce, by nie przenieść bakterii na inne okolice ciała bądź na noworodka.

» Ręce myj również po umyciu i osuszeniu krocza.

» Zabrudzone podpaski to idealna pożywka dla bakterii, dlatego dbaj o to, by jak najszybciej usunąć je z mieszkania.

» Jeśli karmisz piersią, zmieniaj wkładki przed każdym karmieniem.

» Gdy dziecko ssie pierś, macica rytmicznie się obkurcza, a krwawienie jest bardziej obfite.

» Gdy mimo prawidłowej higieny, niepokoi cię zapach albo barwa odchodów, skontaktuj się z lekarzem."

Ja się pożygam... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Zuziaczku dajesz czadu 😆 to fakt mnie zaczyna przerazac juz nie porod ale co bedzie po nim...czy ja bede miec na to czas 😉hehe

no ja nie wiedziałam po prostu ... myślałam, ze rana po nacięciu się goi i to boli i tyle... ale o krwawieniu nikt nie mówił, a w książkach o połogu jeszcze nie czytałam, bo wydaje mi się, że jeszcze mam czas 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Cytat:
"Pamietaj

» Po każdej zmianie wkładki dokładnie umyj ręce, by nie przenieść bakterii na inne okolice ciała bądź na noworodka.

» Ręce myj również po umyciu i osuszeniu krocza.

» Zabrudzone podpaski to idealna pożywka dla bakterii, dlatego dbaj o to, by jak najszybciej usunąć je z mieszkania.

» Jeśli karmisz piersią, zmieniaj wkładki przed każdym karmieniem.

» Gdy dziecko ssie pierś, macica rytmicznie się obkurcza, a krwawienie jest bardziej obfite.

» Gdy mimo prawidłowej higieny, niepokoi cię zapach albo barwa odchodów, skontaktuj się z lekarzem."

Ja się pożygam... 🥴

To tylko tak strasznie brzmi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
madziek84 napisał(a):
Zuziaczku dajesz czadu 😆 to fakt mnie zaczyna przerazac juz nie porod ale co bedzie po nim...czy ja bede miec na to czas 😉hehe

no ja nie wiedziałam po prostu ... myślałam, ze rana po nacięciu się goi i to boli i tyle... ale o krwawieniu nikt nie mówił, a w książkach o połogu jeszcze nie czytałam, bo wydaje mi się, że jeszcze mam czas 😉


Teraz i tak już czasu nie cofniesz... 😁 😁 😁 Twarda bądź kobitko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja też nie ukrywam, że połóg mnie przeraża, ale wydaje mi się, że wtedy też kobieta przechodzi na totalnie inny tryb. wtedy liczy się maluch i te nieprzyjemne kwestie schodzą na dalszy plan.

Zresztą ja mam nadzieję, że po 8 tygodniach będę już mogła zapisać się na siłownię i zacząć spokojnie ćwiczyć, żeby na wiosnę wrócić do formy całkowicie 😁 (hm.. ciekawe czy to nie jest zbyt idealistyczny plan 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madziek świetne ciuszki i w sumie za grosze. My jak kupowaliśmy kompleciki to jeden kosztował 64 zł ( spodnie + body + bluza ) , żaden komplecik nie kosztował mniej niż 50 zł.
Zuziaczek głowa do góry , damy radę , w końcu dzielne z nas kobitki , jak już skończy się ten parszywy połóg to będziemy się nabijać z tego że to wcale nie takie straszne było 🙂
carpioo super że Ci się poukładało w tej pracy , no i że nie potraktowali Cię jako przysłowiowej kuli u nogi , to bardzo ważne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia mi mama sprawdzila jakie ceny sa w sklepach w polsce i np. za dres (spodnie+bluza) trzeba zaplacic z 50 zl albo i wiecej to jak tylko byla okazja tu to kupilam juz na 1.5 roczne dziecko takie fajne dwa dresy. 12 zl wyszedl za jeden 😉jesc nie trzeba mu dawac to w szafie niech lezy 😉
tak wiec korzystam tu poki jeszcze moge 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku Twoja reakcja Kochanie na połóg mnie tak rozbawiła, że porzed chwilą o mały włos nie urodziłam ze śmiechu, aż mnie moje chłopaki dziwnie obserwują z boku co ta matka głupia się tak chichra 🙂 🙂 🙂 Kochana będzie dobrze, to wszystko tylko tak obrzydliwie brzmi. Ja krwawiłam tylko tydzień po cc bo moja pani gin zadbała o to by mi w środku wszystko wyczyścić 🙂 Więc wyobraźcie sobie moją radość. Na domiar wszystkiego krwawienie miałam niewielkie. Po samym cięciu gdy leżałam też nie było jakoś dramatycznie, w każdym razie nie splamiłam się jakoś strasznie. Miałam te całe podkłady itd wiadomo ale nie lało sie nie wiadomo co ze mnie 🙂 Więc właśnie odkryłam zejebisty plus cc. Poza tym chciałam Wam napisać że ja równiuteńko po upływie 6 tygodni połogu dostałam okres i miałam go od nowa dokladnie co 28 dni. A karmiłam przez 9 m-cy piersią więc na prawde nie ma reguły. Karmienie piersią wcale nie jest gwarantem, że nie wróci nam okres. Moja bratowa karmiła rok i nie miała okresu przez cały ten czas. Każda z nas ma inaczej 🙂 Ale jedno nie ulega wątpliwości wszystkie to jakoś przeżyjemy.

Zuziaczku jeszcze chciałam ci napisać że przy Twoim opisie staruszek w Saturnia mało się nie zesikałam ze śmiechu 🙂 Dziękuję ci za tę dawkę endorfin Słoneczko :*

Co tam jeszcze... bo z tego śmiechu mi połowa tresci wypadła z głowy.
Bachap zdjęcia czadowe, wygladasz bosko !
Carpioo bardzo się ciesze że w pracy sie powyjaśniało! JUPI! 🙂 🙂 🙂

Wiem co jeszcze miałam napisać, zgadzam się z Bachą że wszystkim nam podobają się brzuchy ale tyłkii i uda to nie. Więc tez mi poniekąd ulżyło bo ja na swoje nie mogę patrzeć! Uda jak kolumny zygmunta, a tyłek jak JLo i Byonce do kupy wzięte 🙂 Smaruję to to codziennie balsamami, oliwkami i masażerem się morduję żeby to dziadostwo wyprasować ale nie znika. Gładsze trochę i bardziej napięte ale to na tyle. A więc jak która z nas spotka koleżankę która zapyta "A tobie co się k.....a stało" strzelcie ją w łeb z siłą za nas wszystkie, o! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja się pochwalę dzisiaj częścią moich zbiorów, które upolowałam w lumpie 🙂 Jest u mnie w mieście jeden dyskont gdzie jednego dnia wszystkie ciuchy są po złotówce. Także każdą z tych rzeczy upolowałam za złotówkę 🙂 5 rzeczy - 5 zł 🙂

http://imageshack.us/f/41/img5007bc.jpg/
http://imageshack.us/f/204/img5027bc.jpg/
http://imageshack.us/f/269/img4721bb.jpg/
http://imageshack.us/f/546/img5010bc.jpg/
http://imageshack.us/f/64/img5020bc.jpg/

Ten żółty płaszczyk jest na trochę starsze dziecko, więc jeszcze poleży i poczeka 🙂 Ale reszta będzie jak znalazł w ciągu pierwszego roku.

Mam jeszcze sporo rzeczy od Siostry po mojej Siostrzenicy. Z biegiem czasu będę wrzucać i Wam pokazywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Fatalnie sie dziś czuję, co chwila mnie coś boli, jest mi strasznie duszno i zaczynam czuć ucisk na płuca, nawet jak siedze, bo jak leże na plecach to źle mi sie oddycha już od jakiegoś czasu. Brzuch jakoś nie zwiększa swoich rozmarów, a ja coraz dokuczliwiej odczuwam fakt, że w ciąży jestem. Mój mąż mi dziś powiedział, że strasznie zrzędzę, na to ja mu: " Witamy w ciąży" hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...