Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
To jakiś hardcore!!Ja to nie wiem co zrobię mam wpisany termin w karcie 5 październik dlatego,że nie mogłam sobie przypomnieć kiedy była ostatnia miesiącz ka a jak już sobie przypomniałam to on nie chciał zmienić terminu w karcie z kolei z usg wychodzimi 27 wrzesień dokładnie jak w mordę strzelił pokrywa się z terminem ostatniej miesiączki no i pytałam co mam zrobić jak już będę 2 tyg.po terminie z karty bo w rzeczywistości będę już 3tyg. po terminie!!!!!!!Nawet nie dopuszczam tej opcji a on do mnie,że w szpitalu będą mnie badać tzn.stan wód płodowych itd. i żebym się nie martwiła.Więć sobie założyłam cel ,że zrobię wszystko ,żeby urodzić szybciej tzn.po 38 tyg.


Faktycznie duży rozmach, 3 tygodnie to sporo. Nie wierzę że dotrwasz do tej daty jeśli wszystko wskazuje na to ze wg ostatniej misiaczki masz mieć 27 września 🙂 Będę trzymała kciuki żeby było w tym terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
ufff to mnie pocieszyłaś. Dla mnie to najgorsza rzeczy iść na jakieś badanie związane z odbytem. Nie wiem czemu przecież dla tych ludzi to normalne ale jakoś dla mnie to tremujące. Tak samo boję się że będę wstrzymywać poród ze strachu że zrobię kupę na stole:P tak mi powiedziała koleżanka że miała opory przeć bo nie chciała tego zrobić. mąż obiecał że lewatywe mi zrobi ale jak wody odejdą to podobno już nie można...


Ja miałam lewatywę przed cc, bałam się jej a okazało się że nie ma czego. Potem przez dwa dni miałam spokój nie myślałam o toalecie 🙂 To na pewno daje duży komfort więc polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh dobra dziewczynki bo ja tu gadu gadu a tu już 10 a ja do pracy muszę iść. coś dzisiaj sobie pofolgowałam 🙂 do wanny i uciekam.
malena przypomniało mi się: ja się kąpię od początku. Napewno wiem że w połogu nie można się kąpać a w ciąży to chyba chodzi o to żeby zakażen nie mieć bo łatwiej o nie w ciąży a nie można tak dobrze przeleczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie wiem od czego to zależy, może od tego, że dziewczyny jednak tak się wzajemnie tym straszyły i wiele rodzących sobie nie życzy. Może trzeba poprosić, albo kupić sobie w aptece i wziąć ze sobą do szpitala. ie wiem. ja miałam przed cc obowiązkowo bo potem się leży 12 godzin, na następny dzień zaczeałam coś tam jeść więc zanim mi się zachciało do ubikacji byłam już w formie. Dla lepszego komfortu lepiej zrobić 🙂 To ani nie boli, trwa dosłownie kilka sekund, potem zakręci w brzuchu jak przy biegunce i po wszystkim. Nie ma się czego bać. Naprawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O fuuuuuuu.... 🙂 Ja to miałam przy kibelku robione w takij sali przygotowawczej do porodu więc już stałam nad kiblem prawie 🙂 Matko! No trudna to sytuacja, ale wierzę że nas nie spotka 🙂

A u mnie dzisiaj lampa od rana, leje się już ze mnie jak nie wiem, siedzę w cienkiej sukience i pije kolejną szklankę wody z lodem! Czy jak wyobrażę sobie że za oknem pada śnieg będzie mi lżej ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde Marzenko.. fiuu fiuuuu jak sie rozgadałaś 🙂 i w końcu widzę, że wiedzę ciążową masz 🙂 bo tak to zawsze odwlekałaś, odwlekałaś 🙂 jestem z Ciebie dumna 🙂

co to lewatywy, to ja chyba nie chce.. tzn nie to żebym chciała sie ze**ać na stole, ale.. nie wieeeem.. muszę to przemyśleć. 🤔

Zuziaczek- teraz sama nie wiem co zrobić.. czy kupić te dwa kuponiki, czy nie.. 🤨 w sumie 200 a 1200-1500 to róznica.. znaczna.. miałabym ZNIECZULENIE GRATIS 😜 😜 😜
szkoda ze nie mają zdjęć próbnych z sesji ciążowych.. tzn portfolio.. bo to taki kocur w worku.. 🥴

Mduondi! super że w domu będziesz .. odpoczniesz.. tatooo superowo sie trzyma, widać że bardzo dbasz i był zrobiony profesjonalnie 😎
a..
dzisiaj ide na połowy staniczków do karmiernia...wynalazłam ALLES, model Naomi i Levely mi sie podoba.. i Triumph BellaMama. zobacze czy znajde w sklepach, bo w necie są, ale jak tu przymierzyć. jak wg jednej tabeli wychodzi mi 75B, a wg nastepnej 75DD 😮 skąd taka rozbieżność?? ie ma sensu tez brac za duzego, bo pozniej nie bedzie cycuszków podtrzymywał.. teraz mam 75C (trochę za mały sie zrobił, bo mi sutki wyłażą..)
piszą żeby brac jeden rozmiar wiekszy niż się ma aktualnie.. to co ja mam zrobić? MAMUŚKI?? ratunkuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja wyobrażam sobie Antarktydę bo u nas taka patelnia ,ze szok 😲Skurcze dalej mam ide wziąć prysznic.Aaaa przed chwilą byli u mnie sąsiedzi ,ze było włamanie i ,że zdemolowali drzwi wejściowe powyrywali domofony a ja na to(głupia),że słyszałam te chałasy ale myślałam,że to znów ta patola z pierwszego piętra sie tłucze -wymieniając przy tym nazwisko sąsiada który był między nimi(bo mi się nazwiska popietrasiły) a jemu oczy z orbit wyszły więc skumałam swoją wtopę i zaczęłam się tłumaczyć ,że krótko tu mieszkamy i nie znam dobrze nazwisk......hm sama do siebie się smieje teraz jestem po prostu królową fopaux wiem wiem powiecie ,ze w ciąży kobiecie kurczą się komórki mózgowe i że to normalne ale moje są juz chyba wielkości ziarenka piasku 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):

a..
dzisiaj ide na połowy staniczków do karmiernia...wynalazłam ALLES, model Naomi i Levely mi sie podoba.. i Triumph BellaMama. zobacze czy znajde w sklepach, bo w necie są, ale jak tu przymierzyć. jak wg jednej tabeli wychodzi mi 75B, a wg nastepnej 75DD 😮 skąd taka rozbieżność?? ie ma sensu tez brac za duzego, bo pozniej nie bedzie cycuszków podtrzymywał.. teraz mam 75C (trochę za mały sie zrobił, bo mi sutki wyłażą..)
piszą żeby brac jeden rozmiar wiekszy niż się ma aktualnie.. to co ja mam zrobić? MAMUŚKI?? ratunkuuu



No rozmiar większy weź, jak już się doczekać nie możesz, bo jak będziesz mleczarnią to na bank ci się powiększą. Ciężko stwierdzić. Ja się wstrzymuję z tym, kupię po porodzie. A z zaćmieniem mózgu teraz nie mam problemów, bardziej z koordynacją wszystko mi z rąk leci 😞 a w pierwszej ciązy przyszła kiedyś dziewczyna od mojej księgowej i mówi moje nazwisko, że mnie szuka a ja siedze jak ciele 🙂 Nie wiedziałam że to do mnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
To ja wyobrażam sobie Antarktydę bo u nas taka patelnia ,ze szok 😲Skurcze dalej mam ide wziąć prysznic.Aaaa przed chwilą byli u mnie sąsiedzi ,ze było włamanie i ,że zdemolowali drzwi wejściowe powyrywali domofony a ja na to(głupia),że słyszałam te chałasy ale myślałam,że to znów ta patola z pierwszego piętra sie tłucze -wymieniając przy tym nazwisko sąsiada który był między nimi(bo mi się nazwiska popietrasiły) a jemu oczy z orbit wyszły więc skumałam swoją wtopę i zaczęłam się tłumaczyć ,że krótko tu mieszkamy i nie znam dobrze nazwisk......hm sama do siebie się smieje teraz jestem po prostu królową fopaux wiem wiem powiecie ,ze w ciąży kobiecie kurczą się komórki mózgowe i że to normalne ale moje są juz chyba wielkości ziarenka piasku 🤢


Nooo wtopa jak nic 🙂 hehe zawsze się można ciążą zasłonić, a w ogóle niech spadają że ci dupe zawracają. A sąsiad jak parę słów prawdy o sobie usłyszał to mu nic nie będzie, może jakieś wnioski wyciągnie 🙂

Heeeeeeeeej a może taniec przyspieszył by nasze porody ????? tzn nasze, wasze nie wiem jak pisać bo ja chyba na tą cesarkę się zdecyduję jednak 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze nie wyszłam do pracy buhaha jakaś dziś rozlazła jestem. ale co tam.
carpiooo ja o samochodzie nie zapominam ale też gadam straszne głupoty 🙂 czasem ludzie się na mnie patrzą jak na jakiegoś debila który nawet podstawówki nie skończył bo nie dość że przekręcam słowa to jeszcze źle gramatycznie mówię. Ale cóż tak to już jest.
Wiecie co jak mnie okradli to niestety nikt nie słyszał nic. Nawet drzwi był otwarte jakby z klucza. Nie czuję się jak mężatka w ogóle bo przecież nawet obrączki nie mam i zaręczynowego.. tak strasznie mi się przykro robi jak to sobie przypominam ehhh...................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
carpioo napisał(a):





No rozmiar większy weź, jak już się doczekać nie możesz, bo jak będziesz mleczarnią to na bank ci się powiększą. Ciężko stwierdzić. Ja się wstrzymuję z tym, kupię po porodzie. A z zaćmieniem mózgu teraz nie mam problemów, bardziej z koordynacją wszystko mi z rąk leci 😞 a w pierwszej ciązy przyszła kiedyś dziewczyna od mojej księgowej i mówi moje nazwisko, że mnie szuka a ja siedze jak ciele 🙂 Nie wiedziałam że to do mnie 🙂 🙂 🙂


Iris to wygrałaś konkurs z zaćmieniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a powiedzcie jakie torby wielkościowo bierzecie na porodówkę bo ja chciałam wziąć walizkę na kólkach taką normalnych rozmiarów ale nie wiem czy się nie wygłupię 😮bo u nas koleżance położna jak ją prowadziła na poród to jej powiedziała,że przecież ona tej jej torby nie będzie dzwigać 🤢więc sobie pomyślałam,że może trzasnę se walizkę na kólkach i pierdzielę tylko,że nie wiem czy nie będą myślały Boże co ona tam nabrała konserwy i słoiki z ogórkami czy co 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też się boję tej lewatywy przed, jak i tego,że mogą mi jej nie zrobić i będę później miała ograniczone parcia przez obawę przed wypróżnieniem się...to koszmar, co musimy przechodzić 🤢
Wczoraj koleżanka mnie troche pocieszyła, że "nasz tyłek" na łóżku porodowym jest w takiej jakby dziurze i tam podstawiają jakieś wiaderko, a nie że tak na łóżku leżymy i pod siebie na podkład...nie wiem czy wszystkie łóżka są takie same, ale mam nadzieję,że na takie trafię 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
ja też się boję tej lewatywy przed, jak i tego,że mogą mi jej nie zrobić i będę później miała ograniczone parcia przez obawę przed wypróżnieniem się...to koszmar, co musimy przechodzić 🤢
Wczoraj koleżanka mnie troche pocieszyła, że "nasz tyłek" na łóżku porodowym jest w takiej jakby dziurze i tam podstawiają jakieś wiaderko, a nie że tak na łóżku leżymy i pod siebie na podkład...nie wiem czy wszystkie łóżka są takie same, ale mam nadzieję,że na takie trafię 🥴


Malena ja widzę,że my to obie kombinujemy z tą lewatywą ale o łóżku z dziurą to nie słyszałam 😲Ja myślę,że musimy przestać o tym myśleć bo w końcu ściągniemy te wszystkie przypadki na siebie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no może masz rację...ale ja lubię zawsze wszystko wiedzieć, co mnie czeka, ta niepewność mnie przeraża...ale chyba musi ,musi być dobrze.
Co do torby to ja biorę taką, jak na treningi się bierze, jest spora i mam nadzieję,że wszystko tam pomieszczę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzenka napisał(a):
atagusia na szkole rodzenia babka powiedziala ze teraz dzidzie sie rzadziej beda ruszac bo sa coraz wieksze i maja mniej miejca w macicy. wiec sie nie martw. jak czujesz ze sie kreci to ok poprostu bedziesz to mniej intensywnie odczuwac 🙂


Dobrze wiedzieć Marzenko, bo moja od kilku dni jakaś leniwa, i nawet jak się wierci to tylko lekko czuje 🙂 I brzuszek też mi się napina, takie dwie kulki mi się robią po obu stronach pępka ale dopóki nie są bolące to nie panikuje.

Kurcze z ta lewatywą też będę miała problem, bo nawet czopka nigdy sobie nie aplikowałam 🙂
Ale jak nie zaproponują to na pewno się upomnę, żeby podczas porodu mieć spokojną głowę a nie martwic się jeszcze, żeby wstydu nie narobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uważam że pomysł z walizką jest świetny!!! W ogóle powinnyśmy się tak odpieprzyć jak Zuziaczek szlafrok z króliczkiem plauboya, różowe kapcie z koroną i walinka na kółkach 🙂 Brakowało by nam tylko małego pinczerka na rękach ale byśmy miały tam ubaw 🙂 A tak na serio uważam że każda z nas weźmie co będzie chciała 🙂 Ja mam torby takie jak malena pisze na trening, takie sportowe ale w tym to wiadomo wszystko lata na prawo i lewo chyba ze ja tak mega wypcham. Zobaczymy. Jak masz taką walizkę to bierz! nie trzeba bedzie dźwigać 🙂

A walkę z zaćmieniem wygrywam każdego dnia 🙂 hi hi

Piosenka fajna, pamiétam z dyskotek z podstawówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z newsów moja kumpela jest już po kąpieli i przysiadach 🙂 Słyszałam też, że kilka kropli olejku rycynowego jak się połknie to działa przeczyszczająco i to może spowodować tez nadejście skurczy porodowych. I też już się dowiedziałam, że na jedną koleżankę to zadziałało 🙂 No zobaczymy. MOże cos się zacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...