Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mdoundi, nie wiem co jeszcze mogę napisać.. Przytulam mocno!

Dziewczynki, oczywiście będę pisać, jak tylko dotrą do mnie jakieś wieści od Agi 🙂

Te mroczki przed oczami mogą być skutkiem skoków ciśnienia, podobnie jak nagłe osłabienie, czy przyspieszone bicie serca...

Co do kolek..
.Oj, ciężko wtedy jest. Emilce rzadko się zdarzały... Mieliśmy jakieś leki- infacol i espumisan. Emilce akurat pomagały-są chyba po ukończeniu miesiąca przez dzieciaczka....
U mojej siostry synek miał właśnie problemy z gazami, tak jakby nie mógł zrobić kupy albo nawet bączka puścić. Czasem było ciężko, ale wszystko da się przeżyć!!! głowy do góry Mamusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane 🙂
ja juz po ostatniej wizycie u mojej gin 🙂
wszystkie wyniki mam super i nawet paciorkowca nie ma,czyli antybiotyki zadzialaly 🙂
Synus dalej glowka w doł i wazy okoł 3 kg.
Teraz ponic czekamy tylko juz na Jego ruch 🙂

Monia nie wiem co powiedziec,przutulam bardzo mocno,jestes bardzo dzielna 🙂podziwiam Cie ze masz jeszcze sile zeby tu do nas kuknac i cos napisac 🙂Zycze oby wszystko sie jakos ulozyło,myslami jestesmy z Toba
o szpitalu i tamtejszych lekarzach to ja juz sie wypowiadac nie bede,bo mi sie taka lacina cisnie,ze jeszcze Admin by mnie zblokował za to 😉

Bacha kurde czyzby w koncu cos sie ruszyło 😆 😆Kochana czekamy na wiesci i trzymam kciuki jesli to juz to,to zeby było jak najmniej bolesne dla Ciebie.
Agus za Ciebie rowniez trzymam kciuki i juz sie nie oge doczekac Twoich babelkow 😆 😆

Zuziaczku nie kichaj bo jeszcze zarazisz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko mocno Cię przytulam i myślami jestem z Tobą
Koyotko jednak jeszcze nie z Olkiem na rękach jak przeczytałam że ty też tak miałąś to mnie pocieszyło bo ja przestałam w ogóle mierzyć czas między skurczami bo skoro mnie boli "tak o" to myślałam że pewnie nie to
W trakcie szkoły rodzenia miałam parenaście tych skurczy i po zajęciach pogadałam z położną i powiedziała żebyśmy poszli do domu zjeść kolację, wziąć kąpiel i liczyć czas (mieszkamy 5 minut piechotą od szpitala) ja też uznałam że lepiej w domu czekać. Podobno średnio do 3 dni po odejściu czopa następuje poród więc dziś minęły 2 dni i liczę że jeszcze dziś w nocy wrócę na porodówkę 🙂
Olalneko mnie też ostatnio jakoś bardziej swędzi skóra na Brzusiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka_O napisał(a):
To ja już nie wiem Zuziaczku zapytaj lekarza o przyczyne a może to anemia ?
A jak Ci sie zacznie takie coś dziać to zawsze możesz zjechać gdzieś na bok i poczekać aż minie albo po kogoś zadzwonić żeby Cie odwiózł ale jak to nie jest konieczne to lepiej nie jeździj do wyjaśnienia przyczyny tych mroczków

najgorsze jest to, że jak mnie złapie to trzyma 3-4 godziny...
chyba zadzwonię do lekarza... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko, Twój suwaczek mnie rozwala, do końca pozostało Ci 11 miesięcy 4 tygodnie i 1 dzień !
Heh, myślę, że spokojnie do tego czasu urodzisz 😉


bachap napisał(a):

liczę że jeszcze dziś w nocy wrócę na porodówkę 🙂

TRZYMAM KCIUKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
🤪

Niech któraś wreszcie urodzi !
Bo już się nudno robi 😉

Habibati napisał(a):
Zuziaczku, faktycznie lepiej unikaj jazdy autem, zeby sobie nie narobic problemow przed samym porodem. Tak jak Basia napisala wydaje mi sie, ze moze to byc anemia, oslabienie lub cos w tym podobie..
anemia na pewno nie, krew wychodzi mi co miesiąc super.

Ale teściowa mi właśnie ciśnienie zmierzyła : 145/95 !
A zawsze (w ciąży) mam 110/60 i to na wizytach u gina (a wtedy jestem na pewno bardziej zdenerwowana niż jak siedzę na d... w domu).
Czyli obstawiam skoki ciśnienia.
A lekarz nie odbiera 😞

Fajniusio, że jutro zobaczymy 2 nowe bobaski !!!!!!!!!!!! 🤪

akneri1982 napisał(a):

Te mroczki przed oczami mogą być skutkiem skoków ciśnienia, podobnie jak nagłe osłabienie, czy przyspieszone bicie serca...

myślę, że dobrze obstawiasz...

bachap napisał(a):
a Zuziaczku lecz się bo z takim katarem to ciężko Ci będzie rodzić bo co parcie to smark

aj domyślam się, ze z katarem to nawet by mi nie mogli pewnie niektórych leków podać, dlatego piję Prenalen i łykam czosnek w tabletkach 🙂



Olalenka napisał(a):
Basiu a może swędzenie jest związane z porodem 🤪 bo mi też już od 3ch dni po trosze czop odczodzi, a dzisiaj miałam sporo skurczy (tylko że ja jeszcze tych nie bolących, chociaż teraz na wieczór tak jakby się ich sila nasiliła). Albo sobie już wmawiam hihihihi

mi to czop już z tydzień temu chyba odszedł, takie wielkie kawały galarety !
Ale dalej cisza, więc nie wiem w końcu, czy to był czop :/

bachap napisał(a):
no może 🙂 ja już też zgłupiałam z tego wszystkiego 🙃 idę zaraz do wanny na ciepłą kąpiel i zobaczę co dalej ale w TV jest "Pojutrze" i chętnie byśmy obejrzeli przed porodem 😁
to urodzisz po "Pojutrze" 😉
hi hi !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam na poczcie z moim, przyszły mi buciki dla Mai 🙂
5 par, za 31 zł. 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/5parbutkw31z.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/7435/5parbutkw31z.jpg[/IMG][/URL]
2 pary Mothercare, 1 Adidas, 1 George i 1 H&M. 😁

Po drodze apteka, kupiłam Octenisept (bo później zapomnę), 48,85 zł. zapłaciłam... trochę drogo, ale trudno.
A teraz leżymy i jemy lody mleczne z miodem i migdałami. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli mam być szczera to w rzeczywistości są duuużo ładniejsze !
Wszystkie są jak nówki ze sklepu ! Nawet najmniejszych śladów użycia nie widać.
A adidaski są wyjątkowo boskie !
I lakierki czarne Mothercare !
Ale mi się trafiło, he he ! 😉

I teraz mnie łeb rozbolał, czy to znów od tego ciśnienia ?? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Jeśli mam być szczera to w rzeczywistości są duuużo ładniejsze !
Wszystkie są jak nówki ze sklepu ! Nawet najmniejszych śladów użycia nie widać.
A adidaski są wyjątkowo boskie !
I lakierki czarne Mothercare !
Ale mi się trafiło, he he ! 😉

I teraz mnie łeb rozbolał, czy to znów od tego ciśnienia ?? 😞

Może być od ciśnienia i rzeczywiscie te zaburzenia widzenia też koniecznie z dr pogadaj bo nadciśnienie to przeciwwskazanie do porodu sn
Mój mnie już oporządził wzięłam kąpiel i mogę iść rodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka_O napisał(a):
Madziek a Tobie leczyli paciorkowca w trakcie ciąży bo mi powiedział że nie ma sensu że pzy porodzie mi dadzą antybiotyk i to wystarczy a tak to sie tego nie leczy bo to jest nosicielstwo po prostu i to nie szkodzi


Ja mialam paciorkowca wykrytego jeszcze jak mieszkalam w dublinie,to było w 6 miesiacu.Tam moja lekarka podjela leczenie ale oni maja tam za slabe leki zeby to wyleczyc.( w ogole to oni nawet nie robia badan pod tym wzgledem czy sie to ma czy nie)ja sie dowiedzialam bo oczywiscie chodzilam prywatnie 😉
Po tamtych lekch dalej mi wyszedł tylko juz jako light 😉
Jak wrocilam do polski to moja ciaze tutaj zaczela prowadzic znajoma tamtej z dublina i postanowila,ze skoro do porodu mamy czas to podejmiemy leczenie tu jeszcze raz.
dostalam antybiotyk na 7 dni.Tydzien temu robilam badanie czy go dalej mam czy nie i wyszlo ze NIE 😆 jednak moja gin mowila zeby sie nie martwic jesli by dalej był,bo tak jak mowisz,wtedy przy porodzie podaja antybiotyk dozylnie a potem dziecku cos jeszcze.

No ale ja sie ciesze,ze juz go nie mam i zadnego antybiotyku dozylnie nie bede musiala brac 😆

Zuziak buciki przesliczne 🙂a cena naprwde rewelacyjna 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacha 🙂 trzymam za Was mocno kciuki 😁

O wieściach z forum po krótce piszę i Adze i Anetce (dziś po południu wyszła do domku z Kają), zawsze piszą, że brakuję im forum i są z nami myślami i za wszystkie brzuszki i maluszki trzymają mocno kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ktora sie szykuje na porod dzis w nocy albo jutro rano ? Ty Bachap? Aga to wiem, jutro wg planu ma rozpakwoac swoje kochane blizniaki.Ktora jeszcze ustawia sie w kolejce?
Ja sie boje, ze sama niedlugo urodze, wczoraj mama mnie ostrzegala, ze drugie i trzecie dziecko rodzila przed czasem i miala podobne objawy co ja mam teraz i powiedziala bym sie juz szykowala 😮
A ja dzis na basenie poczulam sie jak motyl a jak z niego wyszlam...to znow mi brzuch ciazyl i znow poczulam co to grawitacja 😮 CHodze juz jak prawdziwa kaczka (abo jeszcze lepiej, jak pingwin), bo inaczej sie nie da, do samochodu ledwo wsiadam i obzeram sie bita smietana w wafelkach i lodami. W piatek mam test narodowy z matmy, bo tu takie cos sie zawsze pisze po jakims kolejnym zakonczonym etapie nauki a przed samym testem mam podsumowujaca wizyte w przychodni u poloznej. Mam nadzieje, ze obu wydarzen sie doczekami i jeszcze sie nie rozpakuje 🤔 A tymczasem dobrej nocy zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...