Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Mam pytanko czy ja również mogłabym otrzymać link do waszego priva ☺️




w sumie ja też..mogłabym? bo nie mam a teraz będę miała więcej czasu na siedzenie na necie :-) Kochane jutro jest ....MÓJ OSTATNI DZIEŃ W PRACY!!!!!!!!!!!!!!!! JUPIIIIII I!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooo będę wypoczywać,będę..., powiem szczerze że biodra, krok i nogi to mi rozwala pod wieczór po prostu jak dużo chodzę ( a w pracy i droga do pracy robią swoje) bez żelu chłodzącego na nogi każdego wieczoru nie zasnęłabym! a te pajączki- popękane naczynka już widzę jak będę w przyszłości usuwać hehe, jakieś a la żylaki 2 mi wyszły...olaboga! hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak poszłam na zwolnienie to się przez pierwsze tygodnie nie mogłam odnaleźć.Najpierw odsypiałam stres w pracy później zabrałam się za wszystkie niedokończone porządki na które pracując nie miałam często czasu a później jak już to wszystko ogarnęłam stwierdziłam,że generalnie co ja mam dalej robić leżeć?! 🤢Jestem dość żywą osóbką i wszędzie mnie pełno ale jako że jestem w ciąży sporo koleżanek przestało mieć dla mnie czas a ja miałam go bardzo dużo więc musiałam co by nie popaść w marazm zacząć planować każdy dzień i zapełniać go nowymi zadaniami.I tak sobie radzę do teraz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
A jeszcze info do Mdoundi ja też mieszkałam w Londynie wróciliśmy 3,5 roku temu.Ależ tęsknię i chyba tak zostanie 🤨


A ja będąc tutaj tęsknię za Polską, a jak pojadę na wakacje do PL to tęsknię za Londynem...ciągle w takim rozdarciu się żyje pomiędzy dwoma krajami...
No nic - planujemy też wrócić ale kiedy....? Nie wiemy - na razie budujemy dom w PL na wsi, zanim go skończymy to pewnie 40-tka stuknie 😉 i wtedy wrócimy 🙂

A co do pracy to pewnie będę tęsknić bo ja też jestem jaka jestem - wszędzie muszę być i "ja zawsze wszystko najlepiej załatwię" hahaha będzie mi tego brakować...i też szykuję plan awaryjny (w razie jakbym nie wytrzymała z braku zajęcia) czyli....PORZĄDKI :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
meegotka napisał(a):
A jeszcze info do Mdoundi ja też mieszkałam w Londynie wróciliśmy 3,5 roku temu.Ależ tęsknię i chyba tak zostanie 🤨


A ja będąc tutaj tęsknię za Polską, a jak pojadę na wakacje do PL to tęsknię za Londynem...ciągle w takim rozdarciu się żyje pomiędzy dwoma krajami...
No nic - planujemy też wrócić ale kiedy....? Nie wiemy - na razie budujemy dom w PL na wsi, zanim go skończymy to pewnie 40-tka stuknie 😉 i wtedy wrócimy 🙂

A co do pracy to pewnie będę tęsknić bo ja też jestem jaka jestem - wszędzie muszę być i "ja zawsze wszystko najlepiej załatwię" hahaha będzie mi tego brakować...i też szykuję plan awaryjny (w razie jakbym nie wytrzymała z braku zajęcia) czyli....PORZĄDKI :-)


Oj będzie wam się ciężko przestawić Londyn to wyjątkowe miejsce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://gruper.pl/x.php/1,6772/Warszawa-Pracownia-Fotografii-i-Wizazu-sesja-zdjeciowa.html?utm_source=newsletter-warszawa-2011-08-26&utm_medium=e-mail&utm_term=warszawa&utm_campaign=9ed35a90b6f43bd1de164a0f01459998&grid=2912590
któraś warszawianka zainteresowana ?

🙂
cena okazyjna, ale ciekawe, jaki efekt...
Za 100 zł. myślę, że można zaryzykować, bo 1500 zł. to ja nie dam... 😞
Wiem, że pamiątka boska, ale nie stać mnie teraz na to.

edytak napisał(a):
akneri1982
Jaka słodka Emilcia tak troszczyć się o braciszka 🙃

a ja byłam na małym spacerku o 17 i doszłam do połowy swojej drogi bo się tak na błocie wypierdzieliłam całe szczęście że nie poleciałam na brzuch rękoma się szybko odratowałam i walłam na kolana mam nadzieje że Bartusiowi tylko niczego nie nawywijałam 😞
Bo aż się martwię ale kopie mnie co chwilkę to chyba znaki że nic mu nie jest ...

jeśli będzie Ci ciekła krew albo dostaniesz silnych skurczy albo wody odejdą - to wtedy do szpitala.
Jeśli dzidzia się rusza - nic się nie stało.

meegotka napisał(a):
oliwkę dla mam na rozstępy też babydream( różowa o cudnym zapachu) -9,99 używam jej długo na mokre ciało i skóra jest rewelacja
-pampersy newborn 46 szt za 23 zł
Polecam

bardzo tanio te pieluchy upolowałaś !
A oliwka na mokre ciało ile czasu się wchłania ?
Czy później wycierasz to ręcznikiem ? 🤢

edytak napisał(a):
Zuziaczku
toś mnie pocieszyła nie ma co ;p ale dziękuje ci że mi o tym powiedziałaś bo ja już miałam latać i szukać czegoś po sklepach 😮

to znaczy wiesz, możesz używać kosmetyków dla kobiet w ciąży, typu CLARENA, np. Anti Stretch Sorbet, albo MUSTELA, seria 9 mois, ale to są dość drogie kosmetyki, a czy skuteczne ???
Każda z nas ma inną skórę i inne skłonności do różnych zmian skórnych...
Na jedną działa, na 3 nie, zależy jaki kosmetyk.
Nie mówię, że to nic nie daje, bo na pewno pomaga, ale sporo wysiłku trzeba...
Mi tubka starczała na 2 tygodnie, teraz smaruję tylko brzuch i cyce, to starcza na miesiąc.
A na dupie mam skórkę pomarańczową i uda też nie ciekawe, ale chyba by mi teraz opakowanie na tydzień starczało 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Wiecie co moja córcia właśnie śmiesznego zrobiła 🙂:?
Ma czkawkę i mówię, żeby się napiła i że Braciszek też ma czkawkę-bo ma 🙂
A ona przyszła do mnie z kubkiem z sokiem i kazała się napić, żeby Dzidziusiowi przeszło hehe 😁



Jaka słodka Emi 🙂 🙂 🙂 Będzie cudowną siostrą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
A ja dzisiaj byłam w Rossmanie i poczyniłam spore zakupy wszystko z promo:
-wkładki laktacyjne babydream są w promocji po 4,99 żadna firma nie a tak tanio!!
-podkłady do przewijania 10 szt za 10 zł też babydream i też w promocji kupiłam je też dla siebie do szpitala,żeby prześcieradła nie pobrudzić i nie narazić się na złość piguł ☺️
-oliwkę dla mam na rozstępy też babydream( różowa o cudnym zapachu) -9,99 używam jej długo na mokre ciało i skóra jest rewelacja
-pampersy newborn 46 szt za 23 zł
Polecam


Super!!! Dzięki za info, sama chyba pobiegnę poczynić takie zakupki 🙂 Ceny rewelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
akneri1982
Jaka słodka Emilcia tak troszczyć się o braciszka 🙃

a ja byłam na małym spacerku o 17 i doszłam do połowy swojej drogi bo się tak na błocie wypierdzieliłam całe szczęście że nie poleciałam na brzuch rękoma się szybko odratowałam i walłam na kolana mam nadzieje że Bartusiowi tylko niczego nie nawywijałam 😞
Bo aż się martwię ale kopie mnie co chwilkę to chyba znaki że nic mu nie jest ...


Ty akrobatka jesteś Edytko 🙂 Na szczęście nic Wam się nie stało. Nie martw się o Bartusia, nie sądzę żeby coś mogło się stać. Wody, macica na pewno zamortyzowały upadek 🙂 W brzuszku jest bezpieczny Kochana, uważaj na siebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Witam nowe i "stare" Brzuszki!

Carpioo sliczne łóżeczko, ja też mam pościel z tej firmy co podesłałas linka, kupilam na allegro jak bylam w Polsce.

Opisałam sie przedtem duzo ale wcielo mi posta wiec krotko tylko napisze ze juz na 100% wiem ze bedzie Amelka bo sie dzisiaj "pokazala" na usg, ma 2,4 kg i jest juz baaaardzo nisko, a jak lekarz polozyl zimny żel na brzuch do usg to niezle kopniaki sadziła ;-) kochane moje!

Ok ide obiado-kolacje szykowac 🙂
Pozdrowienia x x x



SUPER Kochana że Amelcia zdrowiutka, dużą ! i że Amelka 🙂 Piękny tatoo !!!! Wyglądasz bosko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helo
A więc umowę przedwstępną już mamy a dziś składamy wniosek kredytowy. módlcie się żebyśmy dostali kredyt bo jak nie to się załąmię.
Od tygodnia wychodzę z domu o 8 i wracam o 21. Szkoda mi tylko mojego kotka bo jak wychodzimy to stoi pod drzwiammi i nie chce nas wypuścić. Biedny mój słodziak 😞
Co do cellulitu to gadałam z koleżanką i powiedziała że kobiety w ciąży mają cellutlit a potem im schodzi. Ona urodziła w pażdzierniku rok temu i po 3 miesiącach nie było śladu po cellulicie. Więc się nie martwcie bo to podobno przez hormony w ciąży wyskakuje.
Co do rozstępów ja używam kremów 2 razy dziennie dwóch róznych. Rano mustele a wieczorem pharmaceris. Narazie nie mam rozstępów na brzuchu bo właściwie tam się smaruję tylko.
W środe na szkole rodzenia oglądaliśmy porodówkę i powiem wam, że piękne te sale. Wszystko odnowione no super 🙂 I najlepsze jest to że akurat pielęgniarki 2 noworodki z sali noworodkowej wywoziły.. no tak się wzruszyłam że szok.... jakoś nerwy odeszły od razu 🙂 Już się nie mogę doczekać 🙂 A znieczulenie 550 zł kosztuje u mnie w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Iris z zakupami w Rossie radzę się pośpieszyć bo gazetka chyba do jutra a ja sama wykupiłam prawie całą półkę hihi;wczoraj ścignęłam faceta czy nie ma więcej bo kupowałam jeszcze dla koleżanek i z zaplecza mi paczki wynosił nawet nie wiedziałam że to wszystko takie chodliwe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś w nocy myślałam, że urodzę dopiero do mnie dotarło,że to może być już a ja nie jestem jeszcze gotowa 🤢
A było to tak przez cały dzień miałam rzadkie skurcze nie wiem czy wy też tak macie że cały brzuch się "stawia"i twardnieje i dziecko jakby wychodzi na jedną stronę??Ok 19 się nasiliło i zaczęłam sobie liczyć na stoperze czy są regularne no i najpierw były a że ja należę do osób,które sobie wszystko raczej potrafią realnie w głowie przetłumaczyć to sobie wmawiałam,że to jeszcze nie to 🤔ale na wszelki wypadek poszłam wziąć prysznic ogolić boberka ☺️ Skurcze po kąpieli nie przeszły ale były nie regularne brzuch mi stawał dęba strasznie i już sama nie wiem czy to tylko dzidzi tak się napinało ale nie sądzę już tak miałam 3 razy wcześniej ale jak poleżałam to przechodziło a dziś usnęłam ze zmęczenia dopiero ok 4!!!!!!!!!!Nie wiem co o tym myśleć miałyście coś takiego już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wczoraj miałam tak samo z tym twardnieniem brzucha i w sumie przechodziło, jak się położyłam, ale jak tylko wstałam i się pokręciłam to twardniał strasznie i tak miałam cały dzionek, trochę się przestraszyłam ale nie pomyślałam,że to już może być to i nie mierzyłam zegarkiem, co ile tak mam,a pewnie powinnam ?? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
Helo
A więc umowę przedwstępną już mamy a dziś składamy wniosek kredytowy. módlcie się żebyśmy dostali kredyt bo jak nie to się załąmię.
Od tygodnia wychodzę z domu o 8 i wracam o 21. Szkoda mi tylko mojego kotka bo jak wychodzimy to stoi pod drzwiammi i nie chce nas wypuścić. Biedny mój słodziak 😞
Co do cellulitu to gadałam z koleżanką i powiedziała że kobiety w ciąży mają cellutlit a potem im schodzi. Ona urodziła w pażdzierniku rok temu i po 3 miesiącach nie było śladu po cellulicie. Więc się nie martwcie bo to podobno przez hormony w ciąży wyskakuje.
Co do rozstępów ja używam kremów 2 razy dziennie dwóch róznych. Rano mustele a wieczorem pharmaceris. Narazie nie mam rozstępów na brzuchu bo właściwie tam się smaruję tylko.
W środe na szkole rodzenia oglądaliśmy porodówkę i powiem wam, że piękne te sale. Wszystko odnowione no super 🙂 I najlepsze jest to że akurat pielęgniarki 2 noworodki z sali noworodkowej wywoziły.. no tak się wzruszyłam że szok.... jakoś nerwy odeszły od razu 🙂 Już się nie mogę doczekać 🙂 A znieczulenie 550 zł kosztuje u mnie w szpitalu.


Marzenko trzymam kciuki żebyście dostali kredyt, żeby wszystko poszło po Waszej myśli. Uważaj na siebie, zwłaszcza dzisiaj, takie upały znów zapowiedzieli, że masakra 😞

Ale fajnie, że byłaś na porodówce i że zrobiła dobre wrażenie na Tobie 🙂 Ja po swojej wycieczce ze szkoły rodzenia na porodówkę do domu wróciłam z płaczem na końcu nosa 🤨 Ale fakt, widok takich noworodków rozczula do żywego 🙂 Niedługo Ty też będziesz tulić Helenkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Witaj Iris z zakupami w Rossie radzę się pośpieszyć bo gazetka chyba do jutra a ja sama wykupiłam prawie całą półkę hihi;wczoraj ścignęłam faceta czy nie ma więcej bo kupowałam jeszcze dla koleżanek i z zaplecza mi paczki wynosił nawet nie wiedziałam że to wszystko takie chodliwe 🤔


Jak zdążę to jeszcze dzisiaj podjadę 🙂 Dzięki za cynk jeszcze raz 🙂 W tych cenach to na prawdę jak za darmo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
A ja dziś w nocy myślałam, że urodzę dopiero do mnie dotarło,że to może być już a ja nie jestem jeszcze gotowa 🤢
A było to tak przez cały dzień miałam rzadkie skurcze nie wiem czy wy też tak macie że cały brzuch się "stawia"i twardnieje i dziecko jakby wychodzi na jedną stronę??Ok 19 się nasiliło i zaczęłam sobie liczyć na stoperze czy są regularne no i najpierw były a że ja należę do osób,które sobie wszystko raczej potrafią realnie w głowie przetłumaczyć to sobie wmawiałam,że to jeszcze nie to 🤔ale na wszelki wypadek poszłam wziąć prysznic ogolić boberka ☺️ Skurcze po kąpieli nie przeszły ale były nie regularne brzuch mi stawał dęba strasznie i już sama nie wiem czy to tylko dzidzi tak się napinało ale nie sądzę już tak miałam 3 razy wcześniej ale jak poleżałam to przechodziło a dziś usnęłam ze zmęczenia dopiero ok 4!!!!!!!!!!Nie wiem co o tym myśleć miałyście coś takiego już?


Wiesz co ja miewam takie stawiania macicy, ale nie regularne. No i zazwyczaj po kąpieli przechodzą, ale możliwe, że w związku z ta cholerną pogodą nasze dzieciaki też są niecierpliwe, nie śpią bo odczuwają nasze zmęczenie i gorsze samopoczucie i dlatego tak się napinają. Ja też dzisiaj kiepsko spałam, było bardzo duszno, w nocy około 2:00 szalała burza ale deszczu było z niej tyle co nic. Poobserwuj sie dzisiaj. Póki wody nie odchodzą i nie te skurcze nie są bardzo bolesne nie martw się. A kiedy masz wizytę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ze strachu przeczytałam chyba wszystkie artykuły o porodach w 35 tygodniu 🤢 o rozwoju płuc bo to z nimi najczęściej jest problem a info w necie są sprzeczne jedni piszą ,że już wykształcone inni,że do 37 ehhh sama nie wiem mam tylko nadzieję,że takie stawianie się brzucha nie zagraża w żaden sposób maluszkowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...