Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Laurko Super, że już możecie się cieszyć sobą 🙂
Ach, nawet nie wiesz jak ja się już doczekać nie mogę tej chwili....
(Spójrz Laurko w naszą tabelkę, ja miałam Ciebie wpisaną na 28października-A miałaś jakiś termin podawany z początku października?- więc widzę, że coś pomieszałam... hm... sama już nie wiem, jak masz chęć podaj dane do tabelki to uzupełnię)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
BRAWO JASNA 🙂 GRATULUJEMY I WITAMY LAURĘ NA ŚWIECIE 😁
Ach, a my tu ciągle oczekujemy na kolejne Maluszki 🙂 a tu taka niespodzianka 🙂
Córeczka śliczniutka 😁 Cieszcie się sobą, rośnijcie zdrowo i przesypiajcie całe noce 😁
I odzywaj się do nas kochana już teraz 😁
Gratuluję jeszcze raz!


postaram sie do was czesciej ozywac 🙂 mama mi duzo pomaga przy malej no i maz 🙂 2pazdziernika mala chrzciny ma w cwartek czeka nas podroz 400km do tczewa 2tygodnie u mamy potem bede maz na poligon wyjezdza dzisiaj bylam z mala juz na drugim spacerku ladna pogoda to trzeba kozystac 🙂 troche mecze sie z karmieniem piersia brodawki male mam i malej ciezko se ssa ae oboje uczymy sie cierpliwosci...w nocy sciagam pokarm i z butli karmie bo mala wtedy przesypia noce i budzi sie tylko na jedzenie co 3-4 godziny w dzien to potrafi jesc nawet co godzine...najgorzej ze czesto ulewa mleczkiem..zadko jej sie odbija mam nadzieje ze wkoncu i to przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Laurko Super, że już możecie się cieszyć sobą 🙂
Ach, nawet nie wiesz jak ja się już doczekać nie mogę tej chwili....
(Spójrz Laurko w naszą tabelkę, ja miałam Ciebie wpisaną na 28października-A miałaś jakiś termin podawany z początku października?- więc widzę, że coś pomieszałam... hm... sama już nie wiem, jak masz chęć podaj dane do tabelki to uzupełnię)


zaraz zerkne co tam musze podac i Ci napisze dane

Marta 23lata waga sprzed ciazy 56 waga w dniu porodu 70kg urodzilam 15 wrzesnia 53cm 2900 coreczka Laura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Laurko Super, że już możecie się cieszyć sobą 🙂
Ach, nawet nie wiesz jak ja się już doczekać nie mogę tej chwili....
(Spójrz Laurko w naszą tabelkę, ja miałam Ciebie wpisaną na 28października-A miałaś jakiś termin podawany z początku października?- więc widzę, że coś pomieszałam... hm... sama już nie wiem, jak masz chęć podaj dane do tabelki to uzupełnię)


ja mialam termin na 28 wrzesnia...ale urodzilam 2tygodnie wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laurko, teraz już każdego dnia będziecie się uczyć siebie 🙂
z ulewaniem to jest różnie, nie ma co się martwić zbytnio, bo każdy maluszek ma inaczej (moja córcia ulewała do 5 mca... i nic nie mogłam na to poradzić.) jedne dzieci ulewają inne nie... tego nie 'przeskoczymy', trzeba cierpliwie czekać 🙂
Super, że mimo małych 'problemów' karmisz piersią, moje siostra miała podobnie z brodawkami i po jakimś czasie synek nauczył się ciągnąć jak trza 🙂 więc trzeba czasu i cierpliwości i wszystko opanujecie 🙂
A co do spacerków, to super, że jeszcze się załapujecie na ładniejsze dni, trzeba z tego korzystać 🙂
Dobrze, że mama może Ci pomóc 🙂 i jest 'pod ręką', nie każda z nas będzie miała taki komfort... 🙂
Dzięki mamie na pewno rozłąki z mężem będą mniej 'tęskniące' 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Laurko, teraz już każdego dnia będziecie się uczyć siebie 🙂
z ulewaniem to jest różnie, nie ma co się martwić zbytnio, bo każdy maluszek ma inaczej (moja córcia ulewała do 5 mca... i nic nie mogłam na to poradzić.) jedne dzieci ulewają inne nie... tego nie 'przeskoczymy', trzeba cierpliwie czekać 🙂
Super, że mimo małych 'problemów' karmisz piersią, moje siostra miała podobnie z brodawkami i po jakimś czasie synek nauczył się ciągnąć jak trza 🙂 więc trzeba czasu i cierpliwości i wszystko opanujecie 🙂
A co do spacerków, to super, że jeszcze się załapujecie na ładniejsze dni, trzeba z tego korzystać 🙂
Dobrze, że mama może Ci pomóc 🙂 i jest 'pod ręką', nie każda z nas będzie miała taki komfort... 🙂
Dzięki mamie na pewno rozłąki z mężem będą mniej 'tęskniące' 😉


teraz jak malutka jest na swiecie to tak nie przezywam ze maz na poligon jedzie mam sie kim zajmowac 🙂 mama mi pomagac bedzie wiec tez czas na odpoczynek bede miala 🙂 oj duzo cierpliwosci musze miec karmiac mala czasami tak mi jej zal ze placze i sie meczy ciagnac cyca a brodawka sie chowa i od nowa musi szukac....chwilami mam ochotee sciagnac pokarm i w butli jej zawsze dawac ale wiem ze to byloby pojscie na latwizne wiec oboje z mala sie ciagle uczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Laurko Super, że już możecie się cieszyć sobą 🙂
Ach, nawet nie wiesz jak ja się już doczekać nie mogę tej chwili....
(Spójrz Laurko w naszą tabelkę, ja miałam Ciebie wpisaną na 28października-A miałaś jakiś termin podawany z początku października?- więc widzę, że coś pomieszałam... hm... sama już nie wiem, jak masz chęć podaj dane do tabelki to uzupełnię)


Akneri mozesz mnie dodac do tabelki 🙂
termin na 1 pazdziernik , waga z przed ciazy 66kg , wiek 20 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to witamy nowe i te nowe-stare mamusie na naszym forum w kupie siła i lepiej późno niż wcale .Marta ja to sobie też tak życzę jak Ty miałaś czyli bezbolesne rozwarcie i szybciutki poród i zobaczycie tak będę miała.Córunia śliczna tylko wyściskać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Joane0509 napisał(a):
Mdoundi moj narzeczony jest z pochodzenia hinduusem wiec moge ci podac kilka przepisow na indyjskie jedzonko 😉


wooow super! interesują mnie wszelkie rodzaje sabdżi, i szczególnie warzywka w jogurcie itp, jak macie jakieś ulubione to przepisy chętnie przyjmę! tylko te bezmięsne :-) aha i jak wie - to jak zrobić te zupkę do masala dosa? taka ostra chili, aha i nadzienie do dosy jak zrobić :-) pamiętam że uwielbiałam to w Indiach :-) dziękuję z góry!!! x


Mam np przepis na Saag :
jest to szpinak w sosie curry z serem feta lub ziemniakami.

Skladniki:
2 duze cebule
3 zabki czosnku
kawalek imbiru ( ja wkrajam okolo 4 cm)
szpinak swierzy lub mrozony (ja daje mrozony bo swierzy ciezko u nas dostac :/)
ser feta lub ziemniaki
przyprawa : curry masala
sol
maslo.

Kroisz drobno cebule , czosnek i imbir i podsmazasz na masle ( okolo 2 lyzki).Po podsmazeniu dodajesz szpinak solisz i przyprawiasz curry masala ( ilosc zalezy od ciebie bo jest dosc ostre). wszystko razem gotujesz kilka minut a nastepnie wkrajasz ser feta lub wrzucasz ugotowane wczesniej ziemniaki.

O wiecej przepisow wegetarianskich musze podpytac narzeczonego bo ja znam wiecej tych miesnych 🙂 jak by co to bede wklejac na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane0509 napisał(a):
mdoundi napisał(a):
Joane0509 napisał(a):
Mdoundi moj narzeczony jest z pochodzenia hinduusem wiec moge ci podac kilka przepisow na indyjskie jedzonko 😉


wooow super! interesują mnie wszelkie rodzaje sabdżi, i szczególnie warzywka w jogurcie itp, jak macie jakieś ulubione to przepisy chętnie przyjmę! tylko te bezmięsne :-) aha i jak wie - to jak zrobić te zupkę do masala dosa? taka ostra chili, aha i nadzienie do dosy jak zrobić :-) pamiętam że uwielbiałam to w Indiach :-) dziękuję z góry!!! x


Mam np przepis na Saag :
jest to szpinak w sosie curry z serem feta lub ziemniakami.

Skladniki:
2 duze cebule
3 zabki czosnku
kawalek imbiru ( ja wkrajam okolo 4 cm)
szpinak swierzy lub mrozony (ja daje mrozony bo swierzy ciezko u nas dostac :/)
ser feta lub ziemniaki
przyprawa : curry masala
sol
maslo.

Kroisz drobno cebule , czosnek i imbir i podsmazasz na masle ( okolo 2 lyzki).Po podsmazeniu dodajesz szpinak solisz i przyprawiasz curry masala ( ilosc zalezy od ciebie bo jest dosc ostre). wszystko razem gotujesz kilka minut a nastepnie wkrajasz ser feta lub wrzucasz ugotowane wczesniej ziemniaki.

O wiecej przepisow wegetarianskich musze podpytac narzeczonego bo ja znam wiecej tych miesnych 🙂 jak by co to bede wklejac na forum.


dzięki wielkie! wkleję od razu ten przepis na nasze forum z przepisami aby nie zaginął :-) na pewno wypróbuję bo bardzo lubimy szpinaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meegotka napisał(a):
Matko kochana dziewczyny to już się naprawdę zaczęło " już za chwileczkę już zamomencik " będziemy miały nasze szkrabuchny przy sobie 🤪 🤪 🤪 🤪

ano juz nie moge sie doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szuwartyna napisał(a):
meegotka napisał(a):
Matko kochana dziewczyny to już się naprawdę zaczęło " już za chwileczkę już zamomencik " będziemy miały nasze szkrabuchny przy sobie 🤪 🤪 🤪 🤪

ano juz nie moge sie doczekac 🙂


Zgadzam się całkowicie, tak się tylko czasami zastanawiam czy ten czas, który pozostał to AŻ czy TYLKO 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetto.. a gdzież Ty się podziewałaś do tej pory, że się dopiero ujawniasz 😉?
Napisz coś o sobie i o tym, jak ciąża Ci mija?
Domyślam się, że już na dobre chcesz do nas dołączyć. Spójrz w tabelkę, jeśli chcesz podaj dane to uzupełnię wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi planowo zostało 20 dni...ale wydaje mi sie to tak odległy termin....tak bym chciała, żeby mała postanowila wyjść już teraz. Wogóle od kilku dni mam taki przypływ energii, jak przez całą ciąże nic nie robiłam to teraz latam jak perszing, normalnie w miejscu nie moge usiedziec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...