Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Koyotko:ujęłas to cudownie.Właśnie takiego Waszego myślenia mi trzeba...Muszę poprostu zacząć myśleć o dwóch różowych,śliczniutkich i bezproblemowych maluszkach i mega laktacji...muszę poprostu przestać rozmyślać nad tym co będzie trudne a skupić się na tym co będzie cudne 🙂

Właśnie zobaczyłam na swoim suwaczku,że zostało mi miesiąc do porodu 🙂okrąglutki 🙂cieszę się,że mam za sobą 8 miesięc i żeby nie wiem co urodzę w 9-tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja też mam lęki i to takie huśtawki nastrojów straszne bo raz już chce rodzić szybko i teraz bo już mi ciężko z tym brzuchalem innym razem rycze że nie chce rodzić bo sie boje okropnie porodu i tak na zmiane 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się cieszę że wróciłam i jest mi miło ze tak serdecznie mnie spowrotem przywitałyście 🙂

Kokosanko jaki śliczniusi pokoik. Cudeńko.

Joane0509 ale ja widzę że ty już zaczęłaś 39 tydzień, więc głowa do góry. Nie wszystkie kobiety mają te same symptomy przed porodem. Moja kuzynka nie miała żadnych i z dnia na dzień ją chwyciło i urodziła szybciutko. Nie ma co się martwić 😉

Kokotko to całkiem możliwe. Ja też jak mała zmienia swoje miejsce w brzuszku mam po przespanej nocy. Boli to baaaardzo. Mi już kilka razy tak zrobiła i nie było to przyjemne. Ostatnio w ogóle jakoś mniej się rusza, taka ospała jest. Tylko wieczorami i w nocy ćwiczy aerobik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska21 napisał(a):
A ja jak pomyśle o porodzie to mnie anielski spokój ogarnia 😁 nie wiem dla czego...panikować to chyba zaczne jak poczuje pierwsze skurcze :P ja się poprostu już nie moge doczekac mojej Hani


Aguś ja mam tak samo. Tak jakoś euforycznie jestem nastawiona do przyjścia na świat Roksanki. Pewnie też zaczne panikować jak się poród zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja, ale się rozpisałyście.. hoo hoo
To teraz ja was zasypię mega długim postem!
Aha przypominam że literka ‘J’ to usmiechnięta buźka!

Bajko
Na katar
-polecam maść majerankową, smarujesz sobie pod noskiem i nozdrza (byle by nie w nosie) i już J
Na gardło
-Cytrynkę sparzyć z tą zółtą skórą i jeść (można z cukrem) ale gtryząć mało, by ta żółta skóra nam tą flegmę z gardła ściągała..
-czosnek- ząbek czosnku ssać

no i ogólnie mleko z miodem i czosnkiem
samego miodu nie jeśc na gardło, bo podrażnia
miód traci swoje lecznicze właścicowsci w wysokich temperaturach!
Amol- smarować się, plecki, gardło, stopy

A to dla AGI33
http://www.youtube.com/watch?v=1ZMAhdJ0Nss

A mnie te filmiki z tymi kotami natchnęły i oglądałam przez ponad 30 min filmy z piseskami i dziećmi 🙂 i wiem ze moja Meryt-kundelek, Zuzia-bulterier czy Pinki- ratler tez nic nie zrobią dziecku Jt,
Mam w rodzinie Oresta-8 lat Pawełka 6 lat i Michałka-m 2 lata i nic im pieski nie zrobiły

A Mery wiem ze nic nie zrobi bo jak przychodzi Szymonek_babcia go pilnuje, to mery go liże po rączkach i się z nim bawi J
Oczywiście trzeba pamietac ze to tylko zwierze i ma instynkt, wiec trzeba pilnować J
IRIS
Ja też tam mam z główką Jagody.. czasami to nie wiem co mam zrobić, żeby jej tam głowy nie ugnieść czy nie ukręcić!
Boję się strasznie, ona jest już tak nisko. w rodzinie to zakłady powstają, obstawiają kiedy urodzę.. najdalej mierzy moja babcia (ta z którą NIE mieszkam) bo daje czas do 12.X, a tak to mój tata daje 1,5 tyg. A reszta w tym tyg. Mowi ze się rozpakuje!
Ja sama chce do 9.X.11 wytrzymać 😉 😜
Aaa.. i Mama tylko cała z rodziny mowie ze bliżej terminu urodzę, ale przed, a nie PO 😉 wiec do 20.X.11

MDUONDI a może na te pająki to jakaś super drobna moskitiera w okna??

Opuchlizna—no moja babcia twierdzi ze moje karpiowate usta staly się jeszcze bardziej nadęte J 😘hihihi i ze urodze do konca tego tygodnia! Szok..
Na buzię kładę sobie co 2gi dzien maseczki.. nawilżającą, wzmacniająca naczynka (bo przy porodzie pękają podobno z wysiłku!) regenerujące i oczyszczające.. jaki mam humor taką nakładam 🙂 i duzo kremów.. bo potem an takie dopieszczanie siebie chyba nie bedzie czasu!

PIERŚCIONKI- ja to już od marca czy kwietnia nie noszę!
Nie byłam taka szczupła jak niektóre, ale widocznie woda i te dodatkowe kg to od razu się pojawiły w TAKICH miejscach ze od razu się czułam morświnem | ☺️


ANETKO
, dziękuję za gratulacje.. wo wy mnie tak zmobilizowałyście J pokazałyście z KOYOTKĄ że można 🤪

😲Z palcami U RĄK I STÓP MAM tak samo! Takie zdętwiałe.. takie bolące.. wilekie.. szok!
A NOGI MI O ROZMAIR UROSŁY CHYBA! 😮

OLALENKA- JezuŚKU dobrze że napisałaś! Kobieto nie rób tak wiecej! Ty wiesz ze my tu zawałowce! Wiesz ile nerwów było! Ja to już wolałam ni pisac po zniknięciu ASIULI!
całe szczescie u WAS OK, mała zdrowa, ty piekna 🙂 wszystko po staremu 🙂

MEEGOTKO
- ja to nie w muminka się zamieniam a w OGRZYCE FIONE
Spuchnięta, śmierdząca czosnkiem i cebulą J gruba J i wiecznie głodna hahahha

KOKOSANKO ale ja ci zazdroszczę pokoiku dla Maluszka! Ja tez bym chciała J a ja mam tylko kąciczek, kątunio 😆 nawet nie kąt czy kącik dziecięcy 😜
Może kiedyś się dorobię 🙂
Twój pokoik jest śliczny, przestronny, taki pozwalający \'odetchnąć\' bardzo mi sie podoba!

AGA- super wieści z tymi 4 tygodniami dodatkowymi J jupi!
Czyli to będzie 24 tygodnie łącznie- superaśnie 😁
A nie wiecie czy można najpierw te 20 podstawowe a potem w ciazu roku dobierać sobie te 4 tyg fakultatywnego ?
Czy warunkiem jest wzięcie go od razu po tych 20 tyg?



AGA każda z nas się boi, i to że masz jakieś swoje mysli i obawy to nic złego mnie wróży! To mowi tylko o tym, ze nie jesteś głupia! Wiesz?! Bo tylko głupi się nie boi!
Jesteś wspaniała mamusią, i będziesz cudowną potrójna mamusią!
Początki z bliźniakami i z Wiktorkiem będą trudne- no co tu by nie słodzić i tak wiesz ze roboty będziesz miała sporo.. i nie ma co tutaj oszukiwać!
Dlatego bierz pomoc od każdego!
Jak dzieciaki będą miały po 3 latka będą zajmowały się same sobą, będą się bawiły., gorzej z łapaniem trójki an spacerze to od razu ogarnij jakieś szelki i całą trojkę zwiąż J
Ale wiem ze to jest do ogarnięcia!
Mamy w rodzinie bliznaki+siostra starsza 😉 i ich rodzice dają sobie radę! Wazna jest dyscyplina! A nie mięknie serduszko! Wiec niech ci ta piekna i malutka jak orzeszek dupka stwardnieje! Bo się skonczy rozpieszczanie! Muszisz być jak generał! Twarda, nieugięta.. stanowcza.. i weź tym swoim mezem tez potrząśnij bo zamiast być generałem to się w majtka zamieni! I już!
Wiec się nie martw, że się martwisz! To normalne i ZDROWE!
Pomyślałabym ze jesteś nienormalna niczego się nie bojąc!

KOYOTKO 😜 nie mogę doczekac się twojej sesji J kurde.. tak samo jak ZUZIACZKA 😆 😆 przezywam jak swoją J hihihi

Moja Córcia tak samo czasami tak się przewraca ze teraz nie wiem czy jest głową do dołu... tez czasem taaaak boli.. mam wrażenie że skóra mi pęknie..a zołądek z innymi organami wepchnie mi do gardła tymi szczudłami J


to chyba wszystko 🙂 ufff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo - moskitiera jest a dziady wchodzą ;-) albo już były po kątach gdzieś zanim założyliśmy moskitierę i dorosły do rozmiarów tarantuli…idę zaraz na kasztany :-) ja te cholery jeszcze załatwię, hehe - a poza tym w piątek przyjeżdża do mnie MAMA (!) więc ona będzie je zabijać w razie co - bo ja tylko piszczę ale nie odważę się zabić ;-)
Właśnie skończyłam gotować obiad i jestem z siebie dumna – pierwszy raz w życiu to robiłam (a jadłam tylko w Indiach lub w świątyniach i za cholerę nie wiedziałam jak – ale jak baba w ciąży ma na coś smaka to nie podaruje…uruchomiłam kontakty, dostałam przepis i jeeeest cudo wyszło:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/546/7e5x7a451.jpg/][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/1579/7e5x7a451.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Koyotko – powodzenia na sesji i …czekamy na foty!
Pokoik Kokosankowego dzidziusia będzie super – fajny, duży, przestronny – ja też mam tylko kącik dla małej o wymiarach łóżeczka 140x70, obok naszego łóżka, fajnie byłoby mieć taaaki duży pokoik…
A jeśli chodzi o ogrzycę Fionę to mój mężuś już dawno tak do mnie woła: księżniczko Fiono :-) drań! Hehe
Aga – ty się nic nie bój! Pomożemy (dobrym humorem, radą, i czasem dostarczaniem strasznych opowieści jakie to zdołowane jesteśmy i nieszczęśliwe – a wtedy Ty pomyślisz-kurde te laski to mają dopiero przerąbane ;-) hehe, a tak na poważnie to na pewno każda z nas mimo dobrego humoru obawia się jak to będzie i w głębi serducha boi się tego ale…wierzę że wszystkie damy radę, poza tym mamy tu siebie i będziemy się wspierać, a co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane0509 napisał(a):
Mdoundi moj narzeczony jest z pochodzenia hinduusem wiec moge ci podac kilka przepisow na indyjskie jedzonko 😉


wooow super! interesują mnie wszelkie rodzaje sabdżi, i szczególnie warzywka w jogurcie itp, jak macie jakieś ulubione to przepisy chętnie przyjmę! tylko te bezmięsne :-) aha i jak wie - to jak zrobić te zupkę do masala dosa? taka ostra chili, aha i nadzienie do dosy jak zrobić :-) pamiętam że uwielbiałam to w Indiach :-) dziękuję z góry!!! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
JA PIERNICZĘ ALE BYM ZJADAŁA!!! AAAAA
Mduondi 🙂
\jak ty to robisz ze tak świetnie gotujesz?!
ja to lubię.. ale jak mi coś nie wychodzi to zabić mogę!
wiec czasami Mój specjalnie prosi o coś, co wie, ze umiem 🙂


nie wiem...jakoś wychodzi :-) dopóki mieszkałam w domu z rodzicami nie potrafiłam nic! mama (mimo że bardzo ją kocham) wkurzała mnie ciągle było jej źle że nabrudzę, że na 2 obiady w domu (bo ja bez mięsa) i ciągłe kłótnie o kuchnię były! a jak jestem na swoim - tak kocham gotować i próbować nowe przepisy - że czasem wolę przesiedzieć w kuchni niż iść na imprezkę - a jeszcze jak mąż i znajomi chwalą że dobre to najlepsza nagroda i motywacja :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):

A nie wiecie czy można najpierw te 20 podstawowe a potem w ciazu roku dobierać sobie te 4 tyg fakultatywnego ?
Czy warunkiem jest wzięcie go od razu po tych 20 tyg?



Witam serdecznie wszystkie październikowe mamusie 😉 Postanowiłam się ujawnić, tym bardziej, że mogę pomóc w temacie jak wyżej 🙂
Warunkiem skorzystania z urlopu fakultatywnego jest jego wzięcie bezpośrednio po tych 20 tygodniach, oczywiście na wniosek, który należy złożyć na 7 dni przed jego rozpoczęciem.

Przyznam, że od pewnego czasu zaglądam Dziewczynki do Was na forum i nie mogę się nadziwić jaka tu panuje miła atmosfera 🙂 Być może dlatego tak trudno było mi zebrać się na odwagę aby dołączyć do tak zgranej "rodzinki" bądź co bądź z pokaźną gromadką dzieciaczków 😁ale zaryzykowałam, najwyżej będę uciekać szybciej niż przybyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetta_ napisał(a):

Przyznam, że od pewnego czasu zaglądam Dziewczynki do Was na forum i nie mogę się nadziwić jaka tu panuje miła atmosfera 🙂 Być może dlatego tak trudno było mi zebrać się na odwagę aby dołączyć do tak zgranej "rodzinki" bądź co bądź z pokaźną gromadką dzieciaczków 😁ale zaryzykowałam, najwyżej będę uciekać szybciej niż przybyłam 😉


Cieszymy się że u nas fajnie! I WITAMY SERDECZNIE :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Koyotko mysle ze z twja malenką to całkiem mozliwe ale z niej akrobatka 🙂
Aguś powiem Ci szczerze ze tez mam pewne obawy ale bardziej je skrywam w sobie staram sie myslec tylko o tych dobrych rzeczach Tobie to napewno tez sie uda czego Ci z całego serca zycze 🙂 I tak jak dziewczyny piszą ty juz jestes wspaniała mamuską 🙂
Aguska ja mam tak samo jak mysle o porodzie to ogarnia mnie euforia nie moge sie poprpsotu doczekac kiedy to sie zacznie i tez pewnie bede panikowac przy pierwszych skurczach 🙂
Caprioo dziekuje Ci bardzo za porody co do leczenia musze dzisaj cos wieczorem wykorzystac bo poprostu dopadło mnie niesamowicie az mojego zarazilam i tez biedny lezy w łozku a na dodatek ma dzisaj nocke 😞
Co do obwodu brzuszka to tez z ciekawossci dzisaj zmierzylam az i ostatnio mialam 105cm a dzisaj 97cm szok!!!
Koyotko powodzenia na sesji pochwal sie jak tam jak wrocisz 🙂
Mdoundi dzisaj zrobiłam twoj pasztecik i poprostu rewelacjaaaa!! Tak sie najdałam ze zaraz pekne nawet zdjecie zrobiłam jak znajde kabel to rzuce sie pochwale;p Z Ciebie to widze niezła kuchareczka jest!!
Anetta witamy serdecznie 🙂 U nas nie ma sie czego bac 🙂 Nikogo nie pogonimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):

Mdoundi dzisaj zrobiłam twoj pasztecik i poprostu rewelacjaaaa!! Tak sie najdałam ze zaraz pekne nawet zdjecie zrobiłam jak znajde kabel to rzuce sie pochwale;p Z Ciebie to widze niezła kuchareczka jest!!


SUPER!!!! Cieszę się że wyszedł i smakuje! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny z tej strony Marta Jasna dlugo sie nie odzywalam ale czasu nie mialam 🙂 i z pewnych wzgledow usunelm konto na brzuszku ale teraz wrocilam spowrotem 🙂 termin mialam na 28 wrzesnia ale urodzlam 15 wrzesnia 🙂 Laura juz ma 9 dni 🙂 slodziutka grzeczniutka jest tylko je i śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bajka1202 Uff to już jestem spokojniejsza 🙂 Na wstępie zapisuje się do grona przeziębionych 😞 Katar męczy mnie od kilku dni niemiłosiernie, odwiedziłam wszystkie pobliskie apteki w poszukiwaniu tego syropu Prenalen, jednak chyba jest jakaś epidemia a co za tym idzie ogromny popyt na niego-w dwóch aptekach usłyszałam, że dziś posprzedawały się ostatnie sztuki. Także na dzisiaj pozostaje tylko czosnek w czystej postaci 🙂

Martwi mnie ta wizja porodówki z przeziebieniem ze względu na maluszka, inne rodzące kobiety, które na pewno nie byłyby zadowolone trafiając ze mną na salę, a i też wiadomo, że przy porodzie zatkany nos również nie pomoże ehhh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
urodzilam 15.09.2011 53cm dluga waga 2900 🙂 miala byc Larysa ale jednak Laura jest 🙂 porod trwal 2 godz 40 minut 🙂 do 7cm rozwarcie samoistnie mi sie zrobilo tylko meczylam sie pozostale 3cm bolalo jak cholera ale dalam rade 🙂 a potem jak mnie o 20:30 na lozko wzieli to za trzecim parciem urodzilam 🙂 bylam nacinana krocze ciagle boli ale jak tak patrze na moja Laurke to o bolu zapominam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, a ja trochę z innej beczki 😉
zmierzyłam się w pasie hehe 🙂 i z lekka się przeraziłam 🙂 cm pokazał 115 🙂 ten mój łobuziak to chyba rekord chce pobić 😉 a mój brzuch ćwiczy rekordy wytrzymałości 🙂 Ale niech rośnie to nasze kochane Maleństwo -zdrowo i radośnie!!! 😁

Poza tym, wczoraj poszłam z mężem na małą imprezkę urodzinową do szwagra 🙂
Było sympatycznie i cieszę się, że wyszliśmy.
Emilka rano skwitowała- Mama nie ma, tata nie ma, Krzyś nie ma. Ja baba, Niania, Tatyk. Duzzoo baja 🙂
(Mamy, taty, Krzysia nie było. Ja zostałam z babcią, Natalką (ciocia) i Patrykiem (kuzyn) i oglądaliśmy dużżżooo bajek)
Myślę, że w miarę jasno wytłumaczyła 😉 Wychodziliśmy kiedy bawiła się w najlepsze, więc nawet nie zauważyła 🙂 Ta nasza mała pocieszna istotka codziennie uczy się nowych słówek i słucha się jej z rozkoszą 🙂
A co dopiero będzie jak będą takie dwie istotki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO JASNA 🙂 GRATULUJEMY I WITAMY LAURĘ NA ŚWIECIE 😁
Ach, a my tu ciągle oczekujemy na kolejne Maluszki 🙂 a tu taka niespodzianka 🙂
Córeczka śliczniutka 😁 Cieszcie się sobą, rośnijcie zdrowo i przesypiajcie całe noce 😁
I odzywaj się do nas kochana już teraz 😁
Gratuluję jeszcze raz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetta_ napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
urodzilam 15.09.2011 53cm dluga waga 2900 🙂 miala byc Larysa ale jednak Laura jest 🙂 porod trwal 2 godz 40 minut 🙂


Gratuluję tak ekspresowego rozwiązania, a malutka urocza 🙂


dziwili sie ze tak szybko mi poszlo 🙂 to bylo tak ze 15 wrzesnia bylam na kontroli u ginekologa byo rozwarcie na 5cm i kazal mi odrazu jechac do szpitala...podlaczyli mnie to ktg i skurczy nie bylo...po czasie zbadali mnie znowu i juz rozwarcie 7cm mialo....szok...i to bez skurczy...potem mi przebili ze wody mi odeszly i wtdey sie bole zaczely...dla mnie to wiecznosc byla te bole..ale dalam rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...