Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie stwierdzenie oznacza, że naszym mężczyznom będzie przyszługiwało 2tyg urlopu tacierzyńskiego?

"Wymiar urlopu ojcowskiego na przełomie 2011 i 2012 roku

Co w przypadku zaistnienia sytuacji, że urlop ojcowski przypadnie pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko na przełomie 2011 i 2012 roku? W 2012 roku, w którym urlop ojcowski wyniesie 2 tygodnie pracownik będzie miał prawo do urlopu powiększonego o różnicę między wymiarem urlopu w 2012 roku a dotychczasowym."
http://praca.wieszjak.pl/urlopy-pracownicze/289335,Urlop-ojcowski-na-przelomie-2011-i-2012-roku.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meegotko chcialam ci napisać, że jak moj mąż zobaczył przypadkowo zdjecie twojego brzuszka z bucikami, to się mnie az zapytał kiedy ja takie buciki kupilam. Ja patrze sie na niego zdezoriętowana, o co mu chodzi, a on mi zdjecie pokazuje hahaha stwierdził, że mamy bardzo podobne brzusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
dziewczyny, jak na privie mogę załączyc fotki?? Boże jestem z tego taka ciemna a mamy 21 wiek! będę wdzięczna za radę.


wchodzisz na http://imageshack.us/ , tam dodajesz zdjęcie, jak się doda to wyświetla się kilka linków i kopiujesz link KOD FORUM i wklejasz go na forum 🙂

ooo tutaj znalazłam, ktoś ładnie opisał i skopiowałam:

1. Wchodzimy na http://imageshack.us/
2. Dla "Prześlij" wybieramy "obrazy/filmy" (jeśli ta opcja nie jest wybrana automatycznie), klikamy "Browse" i wybieramy zdjęcie z komputera, które chcemy dodać
3. W "Zmiana rozmiaru obrazu" wybieramy opcję: "320x240 dla stron internetowych i poczty e-mail"
4. Klikamy "Prześlij teraz" i czekamy na wygenerowanie linków
5. Pod napisem "Linki do udostępnienia Twojego obrazu" kopiujemy link zatytułowany "Kod Forum" i w niezmienionej postaci wklejamy w wiadomość na forum
6. Czekamy na pochwały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka faceci to są co?Nawet brzuchy pomylą hi hi .Cieszę się wróciłaś bo się ostatnio martwiłyśmy 🙂
Akneri na moje oko to tak , oznacza to ,że będziemy się załapywać byle by nie wykorzystać tego 1 tygodnia w 2011 tylko od razu 2 tyg. w 2012 🙂 tak mi powiedziała księgowa /kadrowa od mojego z pracy 🙂 dlatego też tak sobie to sprytnie wykombinowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/153/p1030037wk.jpg/][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/1259/p1030037wk.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/p1030038y.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/842/p1030038y.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/402/p1030038b.jpg/][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/378/p1030038b.jpg[/IMG][/URL]

Nie wiem dlaczego mam to do góry nogami..Dziwne.. i jeszcze 2 razy to samo sie załączylo...co za dziadostwo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Kokosanko udało się! bardzo ładny pokoik dla dzidzi, śliczny dywanik!


ten pokój jest tak nieforemny, że nie idzie porządnych fotek zrobic..to tego się zjeżyłam na tego imageshacka czy jak mu tam. Jestem noga z takiej techniki.. pocwicze trochę to może później pójdzie mi lepiej z dodawaniem zdjęc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko:po pierwsze pokoik jest superaśny 🙂widzę,że jak u mnie naklejki na ściankie...tylko mimo iz dywanik pieny to współczuję Ci kochana jego prania...też mam takie jasne cudo,a właściwie miałam...naprałam sie juz go ręcznie a ostatnio nawet wynajełam firme do prania dywanów i tapicerki żeby na powitanie maluszków wszystko lśniło i co...dywan znowu jest do prania...ale fakt Twój jest nowy i piękny 🙂
Co do tacierzyńskiego to ten urlop należy sie ojcom niezależnie od naszego macierzyńskiego...a nasz macierzyński,a ściślej mówiąc Wasz(bo mój będzie dłuższy)będzie wynosił 20tyg+4 tygodnie fakultatywnego o który należy wnoskować do pracodawcy na 2 tygodnie przed końcem tego podstawowego.Napewno należy się wydł€żony(miałam podobną sytuację w 2010)ponieważ będziemy w trakcie macierzyńskiego w roku 2012 to należy się wydłużony.Pracodawca tego dodatkowego urlopu nie może nam odmówić,ale my musimy wnioskować o ten urlop pisemnie.
Co do opuchlizny to ja 2 tygodnie temu zdjęłam obrączkę i z dnia na dzień nabieram wody i kilogramów...już nawet przestałam sie tu udzielać tylko Was podczytuje...tak się fatalnie czuję.Ledwie się poruszam i czekam już chyba na ten dzień który zdejmnie ze mnie ten ciężar...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ale jakiż to będzie słodziuchny ciężar 🙂 Wszystkie już jesteśmy na tzw. "ostatnich nogach " dni się zlewają - wszystkie taki same tylko człowiek odlicza ile jeszcze zostało 🙂Ale już nie długo i utulimy nasze szkraby 🤪
Kokosanko pokoik piękny ale olbrzymi jest gdzie się bawić i biegać i dzieci zapraszać ale fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki,
jestem dzis zla tak ze z checia poszla bym sie wywrzeszczec do lasu... 😁
denerwuje mnie wszysko ... nie mam juz co na siebie wkladac procz starych dresow wiec nie mam jak sie wybrac nawet do kosciola .Do tego denerwuje mnie fakt ze termin sie zbliza a symptomow porodu brak...ahhh... Ja juz nie daje rady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki,
jestem dzis zla tak ze z checia poszla bym sie wywrzeszczec do lasu... 😁
denerwuje mnie wszysko ... nie mam juz co na siebie wkladac procz starych dresow wiec nie mam jak sie wybrac nawet do kosciola .Do tego denerwuje mnie fakt ze termin sie zbliza a symptomow porodu brak...ahhh... Ja juz nie daje rady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane0509 napisał(a):
Witajcie brzuszki,
jestem dzis zla tak ze z checia poszla bym sie wywrzeszczec do lasu... 😁
denerwuje mnie wszysko ... nie mam juz co na siebie wkladac procz starych dresow wiec nie mam jak sie wybrac nawet do kosciola .Do tego denerwuje mnie fakt ze termin sie zbliza a symptomow porodu brak...ahhh... Ja juz nie daje rady...


Joanne, spokojnie! Jeszcze góra 3tyg, jeśli Igor nie będzie chciał sam opuścic brzuszka (chociaż na samą myśl, że 42tyg miałabym chodzic w ciąży to mi się włoży jeżą na głowie!)..Połowa z nas pewnie nie ma już co na siebie włożyc a z nowymi zakupami się wstrzymujemy, bo teraz nie ma sensu..

Agus wytrwała jesteś..Może na dniach Amelka i Maks Cię posłuchają i będziesz je już tulic do siebie, czego z całego serca Ci życze, bo my z 1 w brzuszku nie wydajemy a co dopiero Ty z 2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂normalnie weekend i tyle stron do czytania 😉
na bieżąco piszę, bo dziury w mózgu mam 😉 haha

jeśli chodzi o wolne dla męża po porodzie można pokombinować, bo można dostać od lekarza 2tyg. zwolnienia (znaczy się mąż) na opiekę nad żoną w połogu 🙃 My tak chcemy zrobić 🙃 i takim sposobem będziemy miesiąc razem 😜 Bo kolejne 2tyg. to mąż bierze normalny urlop-który oszczędzał 🙂

To tak na pierwszy zapamiętany temat 😉

mdoundi rozumiem Ciebie z tymi pająkami 😉 Ja też bym piszczała 😉I to nie jest dziecinne (a ja tez już mam 30-stkę na karku 😉 )

Olenko fajnie że się pojawilaś 🙂 i że z bobaskiem wszystko ok.

Wy dopiero teraz nie możecie obrączek (pierścionków) nosić...ja już tak mam chyba od 2 miesięcy 😞 obrączkę wkładam na malutki paluszek (czytaj serdelek) i tak do połowy. Nogi to potrafią tak spuchnąć (stopy) jakbym yeti była 😁 🙃 Nos jak kulfon 😉 Mam nadzieję, że fotograf po sesji skorzysta z photoshopa 😉 i do tego nie spuchnę...Gażety na sesje przygotowane 😉

no to czytam dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko ładny pokoik. zazdroszczę normalnie bo u nas nie ma bobas pokoiku tylko kącik....i to tak jeszcze nie urządzony jakbym chciała 😞

Muszę wam coś napisać, bo normalnie nie wiem dobrze sama czy mogło tak być. 😮
Wieczorem normalnie jak co wieczór mąż zaczął mi brzuch smarować kremem na rozstępy i mówi, ale masz miękki brzuś. stwierdziłam, że jak się leży to on zawsze taki. Ale sama dotykam i fakt jakiś taki miękki. 😮 🤔 Pomyślałam, że malutka się gdzieś zwinęła w kłębek 😉 Ale zaczęła dawać takiego czadu....ułaaaa....I dochodząc do meritum..ona chyba mi się wczoraj obróciła na bok (leżała wzdłuż brzucha) I chyba się obróciła na swoje miejsce, ale jak to bolało....normalnie szok. Spać sie nie dało. Myślicie że to było możliwe żeby dziecko w 38 tyg. obróciło się na bok i później zdecydowało się wrócić na miejsce 😉??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze do kokosanki,w kwestii tego obwodu brzucha,jesli centymetrów Ci ubywa to znaczy,że malutka powoli wybiera się w Twoje ramiona,po pierwsze to objaw zmniejszania sie ilości wód płodowych,a po drugie brzuszek pewnie opadł i proporcje się zmieniły 🙂No niewiadomo kiedy,ale z pewnością niebawem się przywitacie 🙂a co do moich bąków to mam nadzieję,że nie będą brzuszka okupywać do końca 40 tygodnia,a wciąż zamierzam wytrwać do końca 37 tygodnia,czyli dokładnie do 04,10,a najlepiej 05,bo Wiktor urodził się 05,01,2010 więc bliźniaki mogłyby być z 05,10,2011 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Migotko:wiem,że wszystkie już padamy 🙂ale dla mnie to potrójny dyskomfort bo po pierwsze dwoje dzieci,a po drugie należę do enegicznych osób,a tu brak motywacji żeby z kanapy dupsko ruszyć.Sapię jak stary,otłuszczony facet,pocę się okrutnie i poruszam się jak słonica w 24 miesiącu swej ciąży...Ale Twoja fotka tak mnie zainspirowała,że postanowiłam wykorzystać jakis wieczór i zaprzęgnąć męża do roli fotografa...i zmuszę się,bo wszystkie macie takie piękne te sesje,że odczuwam potrzebe stworzenia sobie choćby namiastki takiej pamiątki 🙂byle zdążyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka:witamy znowu na pokładzie 🙂super,że u Ciebie(u Was)wszystko gra 🙂no i że malutka tak pięknie rośnie 🙂

Monia:Tobie nie zazdroszcze tych pająków,wprawdzie nie mam arachnofobii i marzyłam nawet kiedys o posiadaniu ptasznika,no ale w terrarium,a nie w kazdym zakątku domu...do tego te stresy okołopająkowe kiepskie są na ostatnie dni ciąży...Normalnie poradziłabym Ci się z nimi zaprzyjaźnić w myśl starej zasady,że kiedy nie można zwalczyć wroga,należy się z nim zaprzyjaźnić,ale rozumiem,że to pająki,a nie psy naprzykład więc życzę Ci z całego serca żebyś znalazła szybko jakiś sposób by się zechciały wynieść z Twojego mieszkanka i żebyś dzielnie i bez nerwów doczekała tego radosnego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sobie czytałam wczoraj o Waszych euforycznych zapędach porodowych i radosnym oczekiwaniu na maluszki i tak mi sie smutno zrobiło,bo ja tak nie mam 😞wciąż mam więcej obaw niż radości w sobie z tytułu zmieniającej sie sytuacji...i tak mi trochę źle z tymi myślami,bo to zła wróżba.Z drugiej strony jak tak od Was powiewa nutką optymizmu(Akneri,Iris,Bajka,Carpioo,Marzenka nawet mimo średniej formy,Koyotka,no mogłabym tak wymieniać...chyba wszystkie ciotki)to mi sie trochę udziela 🙂Mam nadzieję,że mi sie poprawi i wypełni mnie ta radośc i entuzjazm co Was,bo narazie to u mnie z tym kiepściutko.Czy Wy nie macie żadnych obaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia ja mam same obawy 😞 i już mam myślenie że chyba jestem jakąś wyrodną matką i do tego coraz częściej się zastanawiam czy decyzja o tym żeby zostać mamą była słuszna i tak bardzo się boję..... T Aguś już jesteś idealną mamą!!!!!!!!!! PAMIĘTAJ

no dobra bo mam do nadrobienia pewnie z 50 stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko:dopiero doczytałam Twój post o obracaniu się córeczki 🙂moim zdanie to możliwe,że jeszcze tak sobie hasa 🙂wystarczy że masz sporo wód płodowych,a mała jest dość sprytna i chętna do akrobacji 🙂niestety ze względu na dość juz spore rozmiary i wage naszych pociech te ich akrobacje są dla nas bolesne.Mój brzuch zwlaszcza wieczorami i po posiłakach tańczy jak szalony.Wyraźnie widzę piąstki i stópki i czuję rozpychanie się moich dzieci..i to bywa bardzo bolesne.A kręcą się wciąz bez przerwy,czasem czuję je w poprzek,choć kilka dni temu na usg leżały jedno głókowo,a drugie miednicowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jednak mi się nie wydawało 😉 że malutka ma sposoby jeszcze na poruszenie się 😉
Aga spokojnie choć ja się cieszę i chcę już rodzić to też jestem pełna obaw i tak w gruncie rzeczy boję się samego porodu-ale myśl o tym że to zbliży mnie do tulenia córci to jakoś jest inaczej 🙂 Nie wiem czy logicznie to napisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję Ci Basieńko,ale bycie idealną mama to tylko moje marzenie 🙂pewnie się nigdy nie spełni,bo bycie mama to piękne ale i trudne zajęcie...czasem brak sił i cierpliwości...ale staram się 🙂A Ty moja droga będziesz z pewnością super matką wariatką 🙂wymagająca ale bardzo kochającą i zwariowaną.Dzieciaki uwielbiają takie matki.Tak Cie widzę a rzadko sie mylę co do ludzi 🙂Chyba już naprawdę jesteśmy zmęczone tym cudnym acz trudnym stanem ciąży i oczekiwania 🙂Moc Ci posyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...