Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
bachap napisał(a):

A Zuziak na którą miała jechać rodzić?

14-go na 14-tą, ale jadę zaraz, bo mam skurcze pół-minutowe ale co 2 minuty, nie wiem, co się dzieje... Kąpiel nie pomogła.

Jadę to sprawdzić.



hoho, może faktycznie Twój lekarz to jakiś MAG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Masz rację mój Irisku 🙂
na wszytko przyjdzie czas..
ja wiem, że każda z nas da sobie świetnie radę. i nie możemy przed soba stawiac jakiś wygórowanych poprzeczek, bo cyborgami to my jestesmy- przez te 30-40 tygodni ciązy.. i tez musza nadejśc te chwile słabości.. nie będzie nigdy tak, że wiecznie będziemy uśmiechnięte.. zadowolone.. tak jak w oktresie ciązy prawie każda z nas miała dołki i doliny i tak bewnie tez będzie po porodzie..
dlatego ciesze się, że mam WAS. bo wy mnie rozumiecie.. nie muszę się rozpisywać, wystarczyt kilka zdań i wy już wiecie o co chodzi 🙂
fajnie mieć takie braterskie dusze..
ja coś czuje że gdyby doszło do tego spotkania, to bym płakała ze szczęścia jak bóbr.. 😜
boi wy to takie moje skarby.. 🙂

cieszy mnie, że dziewczyny znajdują czas, aby do nas zajrzeć.. i że ten kontakt nie wygasa..
mam nadzieje ze będziemy sobie pisały,., i pisały.. 🙂 o pierwszych słowach, kroczkach, ząbkach, przedszkolu, zerówce, szkole.. miłościach 🙂

ehh nie mogę się doczekać.. 😉


Będziemy siedzieć z siwymi brodami przy naszych lapkach i klepac do siebie 🙂 Albo wylądujemy na leżakach pod kocykami na jakims balkonie w nadmorskim kurorcie ze sztucznymi szczękami ale wśród swoich bratnich dusz 🙂 🙂 🙂 Widzę to oczami wyobraźni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
bachap napisał(a):

A Zuziak na którą miała jechać rodzić?

14-go na 14-tą, ale jadę zaraz, bo mam skurcze pół-minutowe ale co 2 minuty, nie wiem, co się dzieje... Kąpiel nie pomogła.

Jadę to sprawdzić.



o ku.wa!!! TO TEN LEKARZ TELEPATYCZNIE DZIAŁA! ALE ZAJEBJOZA!!

ZUZIA RODZI!!! 🤪 🤪 🤪
TYLKO SAMA SAMOCHODEM NIE JEDŹ- mówię, bo wiem ze możesz to zrobić!!!
no nononononono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):

Dziewczyny, ja już jestem spowrotem! Niespodzianka! 🙂

Kochane, w moim szpitalu nie ma co marzyc na wywołanie porodu przed upływem 12 dni po minięciu terminu. Leżała ze mną laska w 41,4 tyg ciąży i wywołują u niej dopiero w niedzielę, czyli na 13 dzień..na rozpisce widziałam też kilka lasek po 41 tyg ciąży, tak więc dupa..
Noc w szpitalu to masakra. Nie spałam od 2 do 5 bo jedna z lasek tak chrapała, że normalnie kurw...dostawałam i musiałam wyjsc na korytarz poczytac książkę..
zrobili 2 KTG i wyszły już ok, skurcze na poziomie WOW 15%, czyli żadne, szyjka szczelnie zamknięta (po raz pierwszy bolało mnie jak mnie badano, bo wkładał rękę baardzo głęboko, tak ,zę twierdził, że czuje główkę..) Nadia waży 3kg i jest z nią wszystko ok..
Mój mąż się wczoraj bardziej zestresował ode mnie, ale powiem Wam, że ciesze się, że jestem w domu i ba..nie chcę rodzic przez kolejne 4-5 dni aż mi te hemoroidy nie zejda..i modlę sie, by ten posterisan poskutkował..
czyli wszystko wskazuje na to, że urodzę po 22.10, czyli prawdopodobnie będę zamykac tabelkę 🙂 bo Mama76 juz w trakcie, Iris na cc, Zuziaczek ma maga..
co do wywoływania naturalnego, to jedna położna gada tak a druga twierdzi, że to nic nie daje, bo jak dziecko będzie miało przyjsc na świat to przyjdzie na swiat..

Mdoundi, Edytak, Anetka trzymam kciuki za Wasze maluszki i problemy z nimi..u Was to zaraz minie a my "przeterminowane" jak to napisała Natalia dopiero się na to szykujemy..
Iris załapiesz się jeszcze przed cc na imprezę u Miśka..Ty szczęściaro 🙂


Witaj Kokosku, ale niespodziewajka 🙂 No to nocka w szpitalnych pieleszach zaliczona 🙂 Nooo cierpliwości ci nie brakło skoro ta chrapaczka tę noc przeżyła 🙂 🙂 🙂 HI HI HI najważniejsze że z Nadią wszystko OK no i oby tak dalej. Kuruj tą swoja chudą dupkę 🙂 Trzymam kciuki, ze by te masci pomogły, ja nie wiem co rto znaczy i mam nadzieje ze się nie dowiem, ale szczerze Ci współczuję ... przytulaski !

A z tą imprezą to tak naprawdę załapię się bo
a/ robimy ją teraz, żeby potem jak będzie Tymuś nie fundować mu tej całej bandy gości i zarazków 🙂
b/ bo Misiek nie może się doczekać az wreszcie będzie miał te 5 lat! (aż strach pomysleć co będzie z 18-tką 😉
c/ sama wszystko przygotowuję więc średnio mnie to cieszy... ale za to zamówiłam mu na jutro zarąbisty TORT okrągły, z marcepanu, głowa pirata i już chce zobaczyć jego minę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

Będziemy siedzieć z siwymi brodami przy naszych lapkach i klepac do siebie 🙂 Albo wylądujemy na leżakach pod kocykami na jakims balkonie w nadmorskim kurorcie ze sztucznymi szczękami ale wśród swoich bratnich dusz 🙂 🙂 🙂 Widzę to oczami wyobraźni 🙂


o kurdę to masz wyobraźnię..
ja to widze super laski.. idące z brzdącami pod pachami. 🙂 włos rozwiany przez wiatr, my opalone słońcem, ząbki bieluskie, pupki zgrabniuskie, wszyscy faceci pokroju vin diesla, i innych czołowych przystojniaków za nami sią oglądają- ale nie.. my nieugięte, wpatrzone w naszych mężczyzn 🙂
i tak wieczorem udajemy się na babki wypadzik, faceci z dzieciaczkami.. (nawet przed konsolą! )
a my w dancing, ze szklaneczką obszronioną z jakimś sympatycznym drineczkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

A z tą imprezą to tak naprawdę załapię się bo
a/ robimy ją teraz, żeby potem jak będzie Tymuś nie fundować mu tej całej bandy gości i zarazków 🙂
b/ bo Misiek nie może się doczekać az wreszcie będzie miał te 5 lat! (aż strach pomysleć co będzie z 18-tką 😉
c/ sama wszystko przygotowuję więc średnio mnie to cieszy... ale za to zamówiłam mu na jutro zarąbisty TORT okrągły, z marcepanu, głowa pirata i już chce zobaczyć jego minę 🙂 🙂 🙂


ale bym sobie zjadła taki tort..ja pierniczę!
aa.. rano była wizyta położnej i się pyta chrapaczki, czy ma bliźniaki, bo ma taki duży brzuch a bidna kobita jest w 32 tyg ciąży z 3 dzieckiem i dziecko waży już 3200!! Mówiła, że jej 2 córka ważyła 4200 przy porodzie..

a gdzie Akneri? zaczęła rodzic? 🙂
Marzenka, daj znac jak po KTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLALENKO
mi tez jak szłam na zapowiedziane zwolnienie zrobili świństwo ...
z prezentem podobnie .... (bo u nas w pracy prezenty sie dostaje z zakładu.. a ja dostałam połowę) ale juz nie o tym..
tez słyszałam ze bede mogła wrócić jak bede chciała na poł etatu, an 3/4 czy 7/8 .. i co? i małpa w ZOO!

nikt ze mną nie przeprowadził normalnej rozmowy.. o wszytko sie musze prosić, nawet o swoje prawa ktore mi przysługują.

ALE.. zrobiłam sobie rachuneczek i wiesz co.. ja wrócę na cały etat.. ale skorzystam z prawa dla kobiet karmiących- czyli jak pracujesz powyżej 6 godz. przysługują ci dwie pół godz. przerwy na karmienie lub jedna godzina krócej pracy.. i ja właśnie wrócę na 8 godzin (- 1 godz na karmienie)
i bede miala 100% wynagrodzenia... i godzine do przodu..

tez chciałam isc na 4 godzinki. na pól etatu.. ale trudno..
jak nie możesz pokonać wroga, to go polub i dostrzeż w tym jakiś plusik 🙂

a kołysanka piekna..



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka napisał(a):
Witajcie dziewczyny, nie odzywałam się wczoraj, bo...miałam najtragiczniejszy dzień w całej ciąży 😞 (no może poza tym dniem co wylądowałam w szpitalu). Czułam się masakrycznie zarówno fizycznie jak i psychicznie, cały dzień przebeczałam. Od prawie 3 tygodni mam ból brzucha jak na okres, coraz mocniejsze i częstsze skurcze. Ogólnie brzuch cały obolały, ciągle się napina i krocze też boli. Dodatkowo problemy ze spaniem. Tragedia jakaś. Tak już bym chciała urodzić. Mała 2 tygodnie temu ważyła prawie 3100!!! Boje się co to będzie jak się zasiedzi w tym brzuchu, bo ja jednak niewielkich rozmiarów jestem, zaledwie 160 cm.
Dodatkowo wczoraj dostałam list z ubezpieczalni że 24tego mam stawić się na kontrolę. 6 dni przed porodem!!!! Jakaś porażka, co oni będą sprawdzać czy naprawdę w ciąży jestem, czy nie symuluje 😮. Tragedia jakaś! W dodatku mamy tylko jedno auto i chyba będę musiała jechać autobusem. Potem stać w kolejce, bo jestem 7ma na liście. No i może w końcu tam urodzę 😮.

Jakby tego było mało mam problem w mojej pracy. Już jakieś 5 miesięcy temu umawialiśmy się z szefostwem, że wracam na pół etatu. Potem jeszcze rozmawialiśmy o tym przed wakacjami tj. w lipcu i wszystko było ok. Teraz nagle szef „ściemnia”, że on o niczym nie wie!!!! Aż beczeć mi się chce. To co wszystkie rozmowy na dyktafonie mam nagrywać, albo o podpis prosić po każdej takiej rozmowie na stosownym dokumencie. Jestem załamana. Stwierdziłam, że jak się nie zgodzą to odchodzę. Już jestem taka zdesperowana, że znowu beczę na samą myśl co to się ostatnio dzieje. Już nic nie rozumiem. Czy w tej Belgii nie można normalnie żyć.


Kochana że tak brzydko napisze LEJ NA ROBOTE teraz i nie myśl o tym, bo na to przyjdzie jeszcze czas! Teraz sie tym nie stresuj bo i tak nic to nie zmieni. Durnym szefem idiota tez się nie przejmuj. Masz obowiązek poinformowania go na piśmie o planach powrotu do pracy w zmniejszonym wymiarze, w Polsce tego chyba nie moga odmówić nie wiem jak jest u Was ale póki co nie zaprzątaj sobie tym glolwy bo Roksana jest najważniejsza i Twoje samopoczucie a nie jszef i robota... Z tą ubezpieczalnią to przegięli, ale mkoże Twój mąż może wziąć dzień wolnego żeby tam z toba pojechac? a jak nie to zadzwonisz że jesteś na ostatnich nogachm tuż przed porodem i neich zaproponują inne rozwiązanie.Musi być jakieś wyjście, nie wierzę że bezwzględnie masz sie tam osobiście stawić. Powiedz że nie masz jak dojechac w razie czego i tyle! Przytulam Cię mocno i nie placz Kochana. Nosek do góry!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
OLALENKO
mi tez jak szłam na zapowiedziane zwolnienie zrobili świństwo ...
z prezentem podobnie .... (bo u nas w pracy prezenty sie dostaje z zakładu.. a ja dostałam połowę) ale juz nie o tym..
tez słyszałam ze bede mogła wrócić jak bede chciała na poł etatu, an 3/4 czy 7/8 .. i co? i małpa w ZOO!

nikt ze mną nie przeprowadził normalnej rozmowy.. o wszytko sie musze prosić, nawet o swoje prawa ktore mi przysługują.

ALE.. zrobiłam sobie rachuneczek i wiesz co.. ja wrócę na cały etat.. ale skorzystam z prawa dla kobiet karmiących- czyli jak pracujesz powyżej 6 godz. przysługują ci dwie pół godz. przerwy na karmienie lub jedna godzina krócej pracy.. i ja właśnie wrócę na 8 godzin (- 1 godz na karmienie)
i bede miala 100% wynagrodzenia... i godzine do przodu..

tez chciałam isc na 4 godzinki. na pól etatu.. ale trudno..
jak nie możesz pokonać wroga, to go polub i dostrzeż w tym jakiś plusik 🙂

a kołysanka piekna..





z tym, że jak wrócisz na 7/8 etatu to przez 12 mcy nie mogą Cie zwolnic a jak wrócisz normalnie i będziesz chciała korzystac z tej godziny mniej to mogą od razu Cię zwolnic, bo po co kobiecie po macierzyńskim jakiś okres ochronny...(ironia oczywiście). mi ta godzina i tak nic nie da, bo dojazd mam tak i tak do dupy..
Carpioo prezenty z firmy?? haha, rewelka..mi sie nawet bony na święta nie należą, ale tym co mają wiecej ode mnie sie już należą..polityka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Iris napisał(a):

Będziemy siedzieć z siwymi brodami przy naszych lapkach i klepac do siebie 🙂 Albo wylądujemy na leżakach pod kocykami na jakims balkonie w nadmorskim kurorcie ze sztucznymi szczękami ale wśród swoich bratnich dusz 🙂 🙂 🙂 Widzę to oczami wyobraźni 🙂


o kurdę to masz wyobraźnię..
ja to widze super laski.. idące z brzdącami pod pachami. 🙂 włos rozwiany przez wiatr, my opalone słońcem, ząbki bieluskie, pupki zgrabniuskie, wszyscy faceci pokroju vin diesla, i innych czołowych przystojniaków za nami sią oglądają- ale nie.. my nieugięte, wpatrzone w naszych mężczyzn 🙂
i tak wieczorem udajemy się na babki wypadzik, faceci z dzieciaczkami.. (nawet przed konsolą! )
a my w dancing, ze szklaneczką obszronioną z jakimś sympatycznym drineczkiem 🙂


Ty Kochana opisałaś nasz pierwszy wspólny wypad a ja chyba ostatni 🙂 hehehehehehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
jak to mogą zwolnić jak bede chciała ta godzinkę na karmienie?
zartujesz??


z tego co wiem to od zwolnienia chroni tylko zmiejszenie etatu, ale wtedy płaca jest mniejsza..normalnie jak karmisz to mogą Cię zwolnic, ale może któraś jest jeszcze lepiej w tym uświadomiona niż ja..dlatego ja chciałabym wrócic albo na 7/8 etatu albo na cały etat od razu i zajsc w ciążę z 2 dzieckiem, bo nawet gdyby mnie zwolnili to mam 3 mcny okres wypowiedzenia..zobaczymy jak to będzie w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...