Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Andzia ja tez nie latam po labach zadnych. szpital pobiera probki albo moj lekarz wysylaja je do badania i pozniej sa wyniki i przy wizycie oni te wyniki wklejaja w moja karte ciazy wiec ja mam wglad caly czas.
No a poza tym skoro mam bialko w moczu to oczywiscie ze lekarz mi powiem bo zaleci mi duzo picia itd.
co do badan krwi to skoro jest zle i kaze brac zelazo to tez powie co jest nie tak i wyjasni. A w PL to wiekosc wynikow trzeba sobie samemu odbierac przed wizyta i pozniej czekac w niewiedzy na wizyte i to mi sie rowniez nie podoba. Powinno laboratorium wysylac wyniki do lekarza i lekarz na wizycie powinien je konsultowac z pacjentem. tak jest wlasnie tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej mamusie,

a ja już po obiadku, M. pojechał do pracy więc mogę się z Wami "poobijać":P
Moja mama była dziś na wizycie kontrolnej, dostała też wyniki i wszystko jest w porządku "nie wykryto zmian nowotworowych" hura!!!

Mona dzięki za oklaska, bardzo mi miło 🙂 odwdzięczę się 🙂

Anitek to normalne, że tętno dziecka tak skacze, jak leżałam w szpitalu też się bardzo dziwiłam ale każda jedna pielęgniarka mówiła, że to jest ok.
A co do pomiaru skurczy, to również jak Andzia miałam je mierzone w 25tc i później, ich wysokość u mnie kształtowała się wtedy od 19-35, a te porodowe mają podobno 100. Jest to wykonywane na tym samym sprzęcie co KTG 🙂 Synusia pierwszy raz usłyszałam w 26tc, ale trudno Go było uchwycić do pomiaru tętna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos no przy drugiej ciazy tutaj juz sprawdzaja szyjke nawet w szpitalu. Bo wiadomo ze jest inaczej. A moze jak da rade to zapisz sie do ginka jak najszybciej i tyle. nie czytaj na forach o szyjkach bo co lekarz to inna opinia. Dodi ma szyjke 2,6cm i nie ma jakiegos rygoru oczywiscie nie moze sobie latac musi odpoczywac ale nie zeby lezec non stop...a co ma Nasza Martus powiedziec??? szyjka 2-4mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikoś2010 napisał:
Czytam o tych szyjkach .. dziewczyny piszą,że przy 29mm miały leżeć na polecenie ginka 😞 heh pewnie co ginek to opinia!kurcze musze to sprawdzić
bo przy drugim razie jak juz tory przetarte to sie szybciej skraca a syncio ma jeszcze siedzieć w środku 2 tyg i basta! 🙂



Nikoś co ginek to inna opinia, ja mialam 5 stycznia 28 mm i nie kazal mi lezec, powiedzial ze teraz to juz ma prawo sie skracac a nie wydluzac, i ze nie trzeba sie za bardzo przejmowac tym, oczywiscie bez ciezkich prac ,dzwigania ,jak zwykle ale nic o lezeniu nie mówil, moja szyjka jak miala 25 mm okolo 25 tyg to wtedy lezalam, ale teraz juz nie leze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos sprawdz ta szyjke bo Twoja byla mierzona juz 7tyg temu wiec minelo troszke czasu a i brzuchol ciezszy wiec wiadomo ze nacisk jest wiekszy.
Ja wlasnie sobie przynioslam czeko z orzechami z racji tego ze czuje sie do d...y dzisiaj ot tak sobie na pocieszenie :P
Nikos Twoj dzis wraca 😁 no to ladnie 🙂 tylko tam spokojnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek, Nikoś nie smutajcie nam się! Ja też siedzę sama, M. będzie dopiero o 23-ciej 😞 i tak cały tydzień wychodzi z domku o 12:25 a wraca o 23-ciej.

Nikoś z tą szyjką nie jest powiedziane, że przy drugiej ciąży jest ona słabsza. Taki przykład - troszkę czytałam o szewkach, i np niektóre kobiety w pierwszej ciąży miały słabe szyjki i leżały na podtrzymaniu a w drugiej prowadziły aktywny tryb życia bez żadnych pomocy typu szewek.

No i na pocieszenie Nikoś przypomnij sobie ile ma moja szyjka:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek to mamy podobnie i mam nadzieje ze w Polsce tez tak w koncu bedzie. Ja spadam wysuszyc wlosy i za obiadek sie zabierac bo maz za godzine bedzie w domu a ja dzisiaj jakas roztrzepana jestem. 🤪 Mam jakiegos pauera w sobie wiec ide cos porobic jeszcze. A co do lekarzy to obojetnie jacy sa a nasze dzidzie i tak beda niedlugo z nami a o ginkach zapomnimy. 😉 😉 😆 Nie ma co sie wkurzac. Trzeba myslec pozytywnie. 🙃 Milego dnia zycze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym czy WY zdajecie sobie sprawe ze dzis mamy 15stycznia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja nie wierze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygladu to ja juz wogole opadlam z sil...mam wrazenie ze cokolwiek bym z soba nie zrobila i tak bede wygladac jak slon 😞 😞 😞 😞 😞 dopadl mnie ostatnio jakis dol 😞 i normalnie patrze na siebie to mi sie plakac chce 😞 Wy tez tak macie? czy tylko u mnie taki kryzys na sam koniec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Anitku, że już za tydzień mogę być mamą 🤪
teraz się śmieję z tej mojej szyjki, bo i tak nie ma szansy żeby się wydłużyła, no i mam za sobą 35 tc więc jak dla mnie to sukces, że z moją wrażliwą macicą i szyjką do tego momentu dotrwałam 🙂 ale jeszcze chce wytrzymać te 7 dni! oby skończyć 36 tc, wtedy obejdzie się bez inkubatora, bo płucka w pełni będą już wtedy rozwinięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propo- wkurzacie sie na swoich ginekologow a ja wam powiem ze choc jestem w 36 tygodniu to nie wiem jaka jest dluga moja szyjka haha. 😉 Ja tylko pytam i jak tam???? A lekarz - wszystko w porzadku. A ja na to- to super!! Posiedzi tam jeszcze w brzuszku??? A lekarz- Taaaak posiedzi.I tyle. A usmiejemy sie przy tym do bolu. I to by bylo na tyle.:P :laugh: I wracam spokojna do domu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po śniadanku porównywałam sobie moje paluchy u rąk z paluchami Marcina, i wiecie że mamy jednakowej grubości! i nie myślcie sobie, że On ma takie drobniutkie, to ja tak puchnę!

Anitek może to te hormony ciążowe znowu szaleją, że czujesz się tak a nie inaczej.. Ja już ze wszystkiego się śmieje, nawet ze swojego słoniowatego wyglądu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus z tego co mi lekarz mowil sterydow juz nie podaja w od 34tyg 🙂 wiec juz jestesmy bezpieczne i dziecinkami Naszymi 🙂
a inkubator to Ci powiem ze zalezy byla jedna Mama co urodzila w 37+4 i tak jej Dzidzia byl w inkubatorze bo byla mala. I tak jak widzisz nie ma reguly.
No wlasnie ja tez mam ksiazke o ciazy z obrazkami i pamietam jak pokazywalam Mojemu kazdego tygodnia jak Nasza Dzidzia mniej wiecej wyglada i co ma rozwiniete i tak patrzylam rozmarzonym wzrokiem na koncowe tygodnie i sobie myslalam ech jak fajnie a gdzie tu moja ciaza jeszcze ty tygodni. A wlasnie Nikos u Ciebie tez jest opisany 40sty tydzien???bo Wam powiem ze zgupialam :P wiem ze ja np. dzis mam 2gi dzien 35tygodnia suwaczek pokazuje 34+2 bo pokazuje skonczone tygodnie i zakonczy odliczanie na 39+6 wskakujac na drugi dzien w 40sty tydzien. i to wszystko a u mnie w ksiazce jest opisany 40sty tydzien rowniez jak caly tydzien ciazy. No ale patrzac na opis 37tygodnia jest napisane ze dziecko juz jest w pelni gotowe na przyjscie na swiat. czyli jakbym mialam patrzec wg mojej ksiazki to moge rodzic juz wtedy kiedy na forum na suwaczku zobacze 36tydzien. Wlasnie tego nie czaje 🤨 bo tu na suwaczku dopiero w 37tyg wskakuje ze ciaza jest juz donoszona...Tak sie zastanawiam wlasnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia i tak powinno byc...Moj ginek w PL taki jest...Moja siora wiedziala tylko to co musiala i tyle...i ginek zawsze jej mowil ze nie musi wiedziec tego co jest nieistotne. I wczoraj na pogotowiu ten lekarz do mnie mowi ze nie powinno sie mowic kobiecie w ciazy wielu rzeczy bo pozniej sie zamartwiaja niepotrzebnie i powiem Wam ze to racja, a nie jak moj ginek tutaj rzuca na pozegnanie : a moze to lekka niewydolnosc lozyska i takim akcentem sie zegna 😠 a pozniej czlowiek siedzi w tym domu i sie zastanawia co ze soba zrobic 😠
co do opuchlizny to moje dlonie tez sa mega wielkie i nawet jak zaciskam piastke to az na kosciach mam biale i tak bola dlonie jakbym za duzo krwi w nich miala...dziwne uczucie...
co do buzi to juz sama nie wiem jakkolwiek bym sie nie pomalowala nie podoba mi sie...jakies since mam pod oczyma i wogole jak taki glupek wygladam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM PRZYSZŁE MAMUŚKI.JA COPRAWDA TEZ MAM JUŻ DOSC TEGO ŻE PORUSZAM SIĘ JAK SŁOŃ I KAZDE WEJŚCIE PO KILKU SCHODKACH TO DLA MNIE MARATON.ALE DZIEWCZYNY GŁOWY DO GÓRY JUŻ NIEDŁUGO NASZE MRÓWECZKI BĘDĄ Z NAMI. 🙂 http://dzidziusiowo.pl/php/img-21022010042.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoś racja, już od wtorku odliczam 🙂

Andzia widzę, że Twój lekarz ma takie samo podejście do pacjentki jak mój. Pamiętam jak do połowy ciąży było u mnie wszystko dobrze i Nasze rozmowy wyglądały podobnie jak Wasze. I przypomniało mi się jak pytałam o przezierność karkową, dlaczego nic na ten temat mi nie powiedział, a On że po co jak jest ok 🙂
A co do badań, również chodzę prywatnie do gina, i badania robię prywatnie, z tym że jak już miałam wyniki to mój lekarz prosił o tel do siebie i telefonicznie podawałam co i jak 🙂

Boże jaki mój net jest woooolnyyyyy.. nie nadążam przez niego za Wami..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kelly Ty juz chyba kiedys do Nas zagladalas :P ale nie jestem pewna :P
Martus tak powinno byc...ale wiecie co? ja to mam taki charakter ze doszukam sie wszystkiego :> nie wiem po kim tak mam ale np. jak tylko zaszlam w ciaze przerylam ksiazki neta wzdluz i wszerz zeby sie dowiedziec co i kiedy nalezy wykonac itd. i wlasnie przez to taka znerwicowana czasem...ale to silniejsze ode mnie i ten strach o to dziecko. Bo ja juz tak bardzo sie doczekac nie moge!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...