Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Uważajcie na te swędzenia... i róbcie od razu jak trwają 2 di próby wątrobowe - cholestaza ciążowa to nie przelewki. Wiadomo, brzuch może swędzieć bo rośnie... no ale jak dotyczy to też innych części ciała to radzę sprawdzić.
Ja np. robiłam profilaktycznie próby wątrobowe i wynik ok a po jakiś 4-5 dniach zaczęły mnie swędzieć stopy, później podudzia .. tłumaczyłam sobie, że przecież wyniki ok ale instynkt kazał mi powtórzyć badania. Okazało się, że wszystko znacznie podwyższone. Teraz już prawie nie swędzi ale dieta i leki to końca ciąży. Wolę dmuchać na zimno jak sobie poczytałam o konsekwencjach dla dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do nocnych wizyt w toalecie to już się chyba przyzwyczaiłam, że kilka razy w nocy trzeba wstać. No ale już bliżej niż dalej końca 🙂 Później w sumie to się dopiero zacznie wstawanie 😉

A co do swędzenia - w sumie przyczyn może być wiele więc nie ma co panikować jak kogoś swędzi skóra ale badania naprawdę warto zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale nie ma tego złego - podczas choroby tak się wystraszyłam że zrobię przez moje/męża choróbsko krzywdę Małej że już nie boję się porodu tylko nie mogę się doczekać kiedy Mała będzie na świecie niezależna i będzie względnie niezależna od mamy i jej dolegliwości

a tak w ogóle to słyszałyście o orgasmic birth?? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm... no ja właśnie nie dostałam myślałam że to przez ciążę ech lekarze!! 😠 o bakeriach zapomniał ale wielki cyc zdążył skomentować 😠 sama sobie więc coś kupię bo brzuch boli jak diabli

a Bób jako doświadczona mama - powiedz mi czy zostawiałaś takie maleństwo na ok 10-15 min samo w domu? Bo ja będę musiała wychodzić z psem i nie wiem czy można tak dzieciaczka zostawić jak będzie spał?? a z dzieciakiem i psem razem to będzie wielka wyprawa!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Ja sie dzis kiepsko czuje, wymiotowac sie chce, a od 3-4 dni robi mi sie słabo i kołacze mi serce, przynajmniej raz w ciagu dnia, nie wiem moze to jakies nerwy??

Wiem ze mam jeszcze czas ale tak samo jak Wy mam juz dosc, w dodatku martwie sie długą przerwa w wizycie u gina, jak pisałam bylam w sobote, i pierwszy raz od kad do niego chodze, mnie nie zbadał, tylko zwarzył i cisnienie zmierzył, dał termin wizyty dopiero na 2 luty czyli 2 tygodnie, nie zrobil tez usg, tylko sprawdzil serducho. Cikawe czy wytrzymam do tego terminu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na początek coś takiego:
http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Najprostsza_ko%C5%82yska___jak_wiazac

Właśnie mój kolega! uznał chustę za niezawodny sposób uspokajania dziecka. Jego córeczka ma 2 tyg i zasypia po 30 sekundach od włożenia jej w chustę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!!! 🙂 Na szczescie skonczyl sie weekend. Jak dla mnie byl okropny jesli chodzi o samopoczucie. Do tego doszly w sobote juz nie wiem czy klucia w pochwie czy to byl uciskajacy przez dziecko pecherz nie wiem ale nie pozwolilo nawet chodzic a w ubikacji bylam co pol godziny. 🥴 Okropnosc. Ale dzisiejsza noc byla cudowna. :laugh: Juz zapomnialam ze mozna tak dobrze spac. Mowie wam bloga noc az szkoda mi bylo sie obudzic. Przed snem sie wykapalam i wypilam melise i spalam jak dzidzius. A dzisiaj wizyta u lekarza na 16.45. Ciekawe czy mi zrobi usg.??? Pozdrawiam i milego dnia zycze!!! 😉 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju mama się zapowiedziała na kawę czytaj kontrolę musze ruszyć d... i coś do kawy zrobić - o wiem - te jabłka Anitka - szybko i dobrze będzie

czy Wasze mamy też są takie hm... przejęte! moja najchętniej za mnie by brzuch nosiła, za mne urodziła a później za mnie wychowała!! wiem że chce dobrze ale "trochę" przesadza tym bardziej że ja mam 30 lat!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam chustę w tym sklepie:
http://www.szczyptaswiata.pl/search.php?traits=1216228635&lang=pol&counter=all

Nie są najtańsze ale jak zobaczyłam wykonanie to nie miałam wątpliwości, że chcę taką mieć. Tkany materiał z Gwatemali no i piękne wzory (chociaż na żywo wyglądają trochę inaczej niż na zdjęciu).
Jak dziecko nie ma dysplazji to można od pierwszych chwil nosić w "Kołysce" a jak ma to ewentualnie "kieszonka".

W mojej szkole rodzenia był jeden dzień poświęcony noszeniu w chustach i bardzo mnie to przekonało 🙂 Zachęcam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy poniedziałkowo 🙂

U nas nocka minęła w miare dobrze, ale przebudzilam sie na siusiu z wielkim bolem podbrzusza - chyba tak mi sie siusiu chcialo.
Jestesmy po wizycie u ginka 🙂 Z Malutkim wszystko dobrze, ze mną też 🙂 Rozwarcie sie pojawiło na 1 cm 🙂 Malutki już bardzo nisko stwierdził lekarz. Poza tym wszystko jak najlepiej 🙂 KTG dobre - nic nie wykazalo 🙂

teraz wcianmy czekoladkę i zabieram sie za posty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,kolejny tydzień się zaczyna i zbliża nas do końcówki..
Ja zasuwam dziś do ginekologa bo całą noc brzuch mnie bolał i był twardy jak kamień,brałam nospę forte o 4-tej. Mysle o tej mojej szyjce...tym bardziej,że podczas porodu mi pękła i nie wiem czy jakoś to wpływa teraz na jej "zachowanie".

Jakoś zaczęłam się bać... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
my juz po powrocie 🙂 podróż w miarę udana, ale sama droga wczoraj okropna, zaczął padać śnieg , a do tego silny wiatr zsypywał z pobocza na drogę śnieg i tak wyglądało gdzie nie gdzie jak by nie było odśnieżone i lodowisko, strasznie 😞 jechaliśmy 8,5 godziny 😞
niestety wózka i łóżeczka nie dostałam bo jest jeszcze potrzebne, bezsensu to po co w ogóle o tym gadali nie lubię czegoś takiego, ale sobie kupie to nie problem
za to dostałam fotelik samochodowy krzesełko do karmienia, ale to już na później, rożki, kocyki, nosidełko, mnóstwo ciuchów od pierwszych chwil do roczku 🙂
ja tez w końcu sie wyspałam, bo na cudzy łożku to nie sen
jak możecie to napiszcie w skrócie co sie wydarzyło, bo mam do nadrobienia 80 stron a to za dużo do czytania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooooo a wiecie jak mnie mocno zbadał ten lekarz :/ Wrr normalnie az mnie tak bolało 😞 I wiecie co zastanawiam sie ze jesli mam rozwarcie to czy czop jeszcze tam jest ? No i nie wiem co dalej z sexikiem :/ Esz musze poczytac w necie.

Aaana wspolczuje choróbska :/ To nic przyjemnego.

Co do swedzenia to mnie ciut cycysie ale widze ze jakies 2 kreseczki mi sie wpojawily wiec mam pewno 2 rozstepy 😁

Dodinka to nie dobrze ze masz takie kiepskie samopoczucie a ciśnienie jakie masz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...