Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
to powiedz mu prawdę, że NIGDY nie jadasz dużych śniadań, a po jego zaleceniach wyszedł kosmos 🙂 i oddychaj spokojnie, raz, dwa, wdech, wydech... nie ma sensu się nerwicować 🙂

A na naukę kłamania nigdy nie jest za późno 🙂 zresztą, to tylko półprawdy i omijanie detali 🙂

A Martka ma rację, wcale nie jest powiedziane, że maluszki wychodzą szybciej i łatwiej 🙂 Uszy do góry! Urodzimy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej. U mnie noc jak zawsze srednia, 3 razy wc i przekrecanie sie z boku na bok.
Cherry jedz tak jak zawsze. Nie przejmuj sie jakims dup***m 😉
Mi kazal gin. ograniczyc sol bo co wizyta u niego to cisnienie w gore a w domu normalne- jem tak jak zawsze. Cisnienie sobie kontroluje i jest ok.
Ubranka swiateczne macie super dziewczyny 🙂
U mnie pochmurno i wlasnie cos pogrzmiewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od rana walczyłam z tym, żeby się nie popłakać i przegrałam. Mam już wszystkiego serdecznie dość! ;( Chyba dziś się zamknę i będę jakieś filmy oglądać, żeby jakoś przetrwać ten dzień, nikogo nie pozabijać i nie rozbeczeć się na dobre... Coraz gorzej mi z tymi moimi humorami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata ja też próbowałam sobie wprowadzić dietę po tej wizycie. Efekt był taki, że chodziłam głodna.
Machnęłam na to ręką. Zaczęłam też ćwiczyć intensywnie ćwiczenia ze szkoły rodzenia, mąż mnie przez weekend na długie spacery wyciągał, efekt taki, ze widzisz po wczorajszej wizycie wypoczynek i zero ćwiczeń. Nie najlepiej się czułam jak czytałaś. Nawet dziś w nocy. Rano wzięłam dwa magnezy, dwie nospy i jest ok. Mam taką kurację utrzymać przez 5 dni.

Podobno waga dziecka w jakiś sposób jest dziedziczna u nas wszyscy rodzą się wielcy. Nie wiem ile w tym prawdy. Ja na obecną chwilę mam miękka szyjkę, więc jak się zacznie ma iść lekko, zobaczymy, bo wczoraj usłyszałam też że mimo konsystencji jest długa jak na ten tydzień.

Zachowajmy po prostu umiar i jedzmy dużo owoców i jednego wafelka zamiast dwóch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManaLoa może obejrzyj jakiś śmieszny film!
Dziewczyny ja bym sie tak nie przejmowała wagą dziecka podawaną przez lekarzy. To jest waga sugerowana na podstawie pomiarów a nie waga właściwa. Przeciez lekarz nie kładzie maluszka na wagę. Może być tak że maluszek jest długi ale chudziutki. Mój brat miał 53cm i ważył 3200g a ja 55 i 4000g oboje urodzeni o czasie, więc zobaczcie jaka różnica. Poza tym przeczytacie na forum, że dziecko na ostatnim usg ważyło 3700 a w czasie porodu 3300g. Wygląda na to, że to czysta sugestia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia ja ćwiczyć też nie mogę bo niby mój Dzidziuś na świat się szykuje, ograniczenia u mnie wyglądają tak, że jednego dnia sobie zrobię ala dietę a na drugi dzień nadrabiam podwójnie!! :/
jeśli chodzi o wagę dziecka to u mnie cała nasza trójka rodziła się poniż byli trochę powyżej 4kg, u mojego męża i on i brat mieli powyżej 4 kg... no nic zobaczymy jak to będzie tzn. musi być dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata będzie dobrze i jak widzisz masz predyspozycje do wagi 4 kg

A tak jak było napisane waga na usg nie jest dokładna.

Urodzić też damy radę, spokojnie 🙂. Ja tam nie boję się porodu, tyle kobiet rodzi, ból poza tym nie jest słały. Przecież lekarze i położne są po to żeby pomóc jak będę potrzebować pomocy. Mam większy lęk przed karmieniem, że nikt mi nie pomoże i tymi dwoma dobami w szpitalu, ale tylko że będę sama i nie będę potrafiła poradzić sobie z płaczącym Kubusiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki! urodzimy, urodzimy.... jedne szybciej, inne dłużej, każda z nas jest inna, ma inne geny, inne predyspozycje. A boli tylko w czasie skurczów, potem jak ręką odjął 🙂 a po porodzie to już całkiem się zapomina o bólu, naprawdę 🙂 Zostaje tylko śmieszny w dotyku brzuch 🙂 Jak balon, który najpierw napompowano, a potem spuszczono powietrze 🙂 A kurczak u boku będzie najpiękniejszy na świecie!
Madziu! nie martw się o karmienie i opiekę w domu. Każda z nas będzie się musiała nauczyć nowego dzieciaczka, poznać je, oswoić. Poza tym są wizyty pielęgniarek, które rozwieją wszystkie wątpliwości 🙂
ManaLoa! ja też miałam gorsze dni! ryczałam, miałam doła, nawrzeszczałam na męża, wygarnęłam mu za trzy pokolenia wstecz, a potem nie odzywałam się przez parę dni 😮 Widocznie tak ma być, że czasem gorzej... popłacz sobie, poużalaj się, nam tu wyżal i pomarudź... Przecież to tylko stan przejściowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde!

Oglądam program dla którego robiła w zeszłym roku tłumaczenie a tu dupa nawet w przypisach ani słowa o mnie 😮 😮 😮

Ehhhh a czego ja sie spodziewałam po TVP i odsprzedaniu praw autorskchi i zgarnięciu kasy hahaha 😁 😁 😁


ale przynajmniej mój mini słowniczek jest na stronie programu hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaq dziękuję za opis sytuacji na porodówce! Troszkę mi się rozjaśniło. Bracko bo się upisałaś! 😉
Jadwiga-roza na szkole rodzenia nam mówili że Amerykanie szybko się wycofali z podtlenku azotu bo nie jest to metoda dobra. Po jej zastosowaniu kobieta powinna przez 2h leżeć pod maską i dostawac tlen, dlatego w moim szpitalu tego nie ma a szpitale które sie tym chwalą to czysty marketing żeby zwabić pacjentki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak gadałam z połozna to mi powiedziała że niektóre kobiety rewelacyjnie rodzą dzieciaczki o wadze 4800, ze to wszystko zależy od nas samych i naszych predyspozycji.


Gadałam teraz z przyjaciólką opieprzyła mnie za brak okulisty przy moim prawie niewidzeniu na jedno oko. To prawda że przy parciu nie można mieć otwartych oczu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bo wlasnie przeczytalam na stronie ze od pierwszego wrzesnia jest to stosowane,
kiedy mialyscie robionem Ag hbs ? czy cos w tym stylu bo patrze na swoje wyniki i chyba nie mialamnic takiego robionego a zaleca sie w naszym szpitalu miec cos takiego przy sobie badz zaswiadczenie o szczepieniu wzw wr... echh skad ja to wezme? musze sie podpytac mojego lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja właśnie zrobiłam obiadek (parówki zapiekane w cieście z serem żółtym).... USG kiedy będę mała dowiem się dopiero w następny czwartek... A co do wstawania w nocy do wc to ja nie wstaję... Idę wieczorem a później ok 6 rano 🙂 🙂 pojemny pęcherz hehe... Ale w nocy się budzę nie raz parę razy a później rano śpię jak niemowle... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry nie wiem czy powinno sie miec zamkniete oczy, ale ja mialam dwie operacje na oczy i mi lekarz gin powiedzial abym skonsultowala sie z okulista gdyz on nie widzi przeciwskazan do rodzenia naturalnie ale okulista moze miec musi zbadac cisnienie w galce ocznej itp, gdyz podobno przy prorodzie moze ci sie rogowka odkleic i nawet oslepnac! takze jak najszybciej do okulisty!!
ja mam na 4 pazdziernika umuwiona wizyte i zobaczymy jak to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pewnie, że damy radę!! kto jak nie my!! mam nadzieję, że długość porodu odziedziczę po mamie bo całą trójkę rodziła szybko!! ja boję się bólu bo generalnie panikara jestem :/ ale też tłumaczę sobie, że nie ja pierwsza nie ostatnia!!
Ja też miałam ostatnio kiepski dzień, ale spoko cały przechodziłam a wieczorem mężuś z pracy wrócił to na jego widok się powyłam i nie mogłam przestać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie po zakupach z ukochanym, a później sama w domku aż do północy, bo on ma drugie zmiany 😞 Zaczęłam wczoraj czytać książkę, którą sobie kupiłam na urlopie w Polsce "Twoje maleństwo tydzień po tygodniu" -wszystko o pielęgnacji , karmieniu itd noworodka do 6 miesięcy i muszę powiedzieć , że bardzo mnie wciągnęła 🙂 pewnie będę do niej sięgać nie raz jak dzidzia się urodzi.
A i troszkę Wam zazdroszczę, że macie tyle badań robionych w ciąży i jesteście tak zorientowane w wynikach itd. Mi tu ledwo robią cokolwiek, a na dodatek jak sprawdzają wyniki to tylko słyszę, że albo jest ok, albo nie...żadnych wyników pisemnie nie widzę na oczy, żadnych norm itd...ciekawe czy rzeczywiście wszystko ze mną ok?

Madzia_m3 ten strój reniferka jest z CHEROKEE , a nie z Mothercare, a ja i tak używany kupiłam, za 1,5 funta, czyli całe 7 zł 🙂

Cherry nie denerwuj się, bo to niedobre dla Ciebie i dzidzi i jedz po swojemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do gazu do wdychania podczas porodu to u mnie tez go podają w szpitalu, ale po opiniach znajomych, które rodziły tu w ostatnim czasie, to w bólu za bardzo im nie pomógł...czuły się troszkę otumanione jakby wypiły alkohol...ale raczej ustnik od gazu bardziej im służył jak gryzak podczas skurczy...a i bóle głowy tez po nim miały...ja sama zapewne tez go będę używać, ale nie obiecuje sobie po nim zbyt wiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...