Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bichito tak - wczoraj wieczorem pierwszy raz poczułam kopniaczki!!!! Wcześniej dobiegały mi z brzucha jedynie "przelewajki" i bulgotanie. Cieszę się jak głupia, bo martwiłam się o Małą - a wiadomo w pierwszej ciąży wszystko jest nowością i stresem 😉

Nikusia wiedziałam, że będzie dobrze 😘 Czekamy na Ciebie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Kobzior!!!!super!!!!bardzo sie ciesze!!!!!

no i fajnie, ze nikusie wypuszczaja...

A u nas pierwsze badanie robi sie przez godzine, dopiero jak wyjdzie glukoza wysoka w krwi to trzeba zrobic kolejne badanie i siedziec ponad 2 godziny i wypic potrojnie stezona dawke glukozy... Ale licze, ze bedzie ok i nie bedzie to potrzebne...

Boze jakie ja mam ostatnio parcie na slodkosci!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mam, które maja juz dzieciaczki: kupowała któraś z Was aspirator do noska? Ja miałam kupiona gruszke bo wydawała mi sie zręczniejsza, jednak z czasem i tak dzieciatko nie pozwalało sobie wyczyścic noska ale może aspirator jest lepszy??? Jeśli tak to kupiłabym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zdecydowanie polecam aspirator!!!!! i moge powiedziec, ze mam sporo doswiadczenie w odciaganiu smarkow, bo moja corka jest alergiczka i caly zeszly rok miala zapchany noc, katar itd... aspirator jest bardzo skuteczny i usuwa wydzieline znacznie lepiej niz gruszka.. poza tym pediatra powiedziala,ze czasem jak wydzielina splywa do gardla i ma taka flegme w gardle, mozna delikatnie odciagnac tym aspiradorem... gruszka raczej nie... Polecam jak najbardziej!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior no to faktycznie była cisza przed burzą. Może się dziewczyna zbierała na odwagę, żeby cię ze zdwojoną moca zaatakować. Teraz to już ci nie da spokoju jak tak się rozszalała.
Bihoto wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy.
Skoreczko zdecydowane tak dla aspitratora! Naprawdę świetna sprawa za jednym pociągnięciem można cały nosek odblokować. JA sobie nie wyobrażam bez niego życia.Przy uporczywym katarze to i teraz mi się zdarza po niego sięgnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielegniarka radziła kupic aspirator bo mozna go porządnie umyc i nie ma bakterii. Jednak mój synek to srebro, jest taki szybki i silny ,że dla mnie czyszczenie noska to mega wyzwanie. Ucieka albo sie schowa pod poduche. I to mnie zastanawia czy ja nadązę z tym całym aplikatorem w ogóle podejsć 🙃 🙃 🙃 Wiadomo z niemowlaczkiem to łatwiej. Chyba jednak sie zdecyduję skoro grucha i tak była mało przydatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczko mój syn daje się wciągnąć w zabawę z aspiratorem, tzn. najpierw czyścimy nos misiom a potem on sam sobie końcówkę do nosa wsadza i przytrzymuje w czym mu pomagam i w tym czasie odciągam. Śmiechu jest przy tym co nie miara, więc może tak spróbuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bichito gratulacje rocznicy .Strasznie dłuugo kazom ci czekac na te wyniki ??? u nas sa w ten sam dzien

Skoreczka ja miałam aspirator i szczerze to mało go urzywałam strasznie cieszko bylo trzymac małego i walczyc z aspiratorem dodam ze mały od poczatku był strasznie ruchliwy i potrafił dac znac ze czegoś nie lubil szybciej i sprawniej szło mi chusteczka .Ale widze ze wiekszosc jest za u nas zobaczymy moze drógi maluszek bardziej go wykorzysta 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest tak jak u Anabel, żadna zabawa nie zakłóca jego czujnosci 😉 Jednak kupie i bede próbować, przynajmniej dla niemowlaczka będzie przez jakis czas przydatny 😉

Co do wyników to trzeba czekac jeden dzień. Jednak to chyba niedługo, zreszta ja sama ich nie odczytam 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka u mnie jak odbieram wyniki to jest wypisana norma wiec moge odrazu porównac czy wszystko jest w normie teraz nie robiłam badan bo nic mi lekarz nie zlecił ale cały czas sie zastanawiam czy nie isc jutro na ta glukoze nie wiem czy przeziebienie moze zmienic wynik a moze le[iej poczekac do srody moze lekarz zleci to badanie na 75 gram i 2 godziny czekania to wtedy to jutrzejsze badanie nie miało by sensu no nie wiem zawsze jak by mi nic niee zlecił to moge skoczyc w nastepnym tygodniu i zrobic ta glukoze drógi raz tak dla swojej wiadomosci i chyba jestem juz cotraz bardziej przekonana do tej obcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior!! gratuluję kopniaczków 🙂...cieszę się że jesteś szczęśliwa :]

Skoreczka dobrze że poruszyłaś ten temat bo miałam już któregoś dnia pytać i zapomniałam 😁

Anabel
u mnie w rodzinie też dużo niejadków jest/było... ale przez zabawę, zagadki itp. da się jakoś przegadać 🙂, przynajmniej taką techniką próbowałam przy niejadkach w przedszkolu u mojej mamy... a w domku jak nie chcieli jeść (dzieciorki) to zabawy z jedzeniem np robienie mini kanapeczek, kanapek z uśmiechem, robienie pizzy itp.. jak same robiły to były chętne do próbowania xD bo chciały wiedzieć jak będzie smakować 🙂

Bichito gratuluję 4 rocznicy i życzę wszystkiego co najlepsze :]

Mi też Nikusia napisała że jutro wychodzi prawdopodobnie więc mam nadzieję że zawita 🙂

A ja czuję się dziś dobrze, rano pokłóciłam się z mężem, no ale jak zwykle na zgodę musiałam coś wymyśleć... więc wzięłam kolorowe karteczki.. i na zasadzie znajdź kolejną przyklejałam je w różnych miejscach... na każdej był napis... a na mecie PRZEPRASZAM I KOCHAM 🙂... po chwili dostałam smsa... że się nie gniewa i że też kocha 😁 Nie lubię się kłócić... ale czasem to nieuniknione ;(... tym razem to przeze mnie .. no ale najważniejsze że już jest dobrze.. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Dopiero teraz znalazłam czas na Brzuszek, wszystko już nadrobiłam bo ostatnio tak mało piszecie.
Byłam dziś u gina i jestem przeszczęśliwa! Rozwarcie się zmniejszyło, nie mam już ucisku na szyjkę, to co naciskało (nie wiem jak to profesjonalnie nazwać) się podniosło i jest dobrze. Maluszek też ma się dobrze, pokopał gina jak mi usg robiła 😁 Na twardnienie brzuszka dostałam potas i magnez i zalecenie żeby się tak nie denerwować, bo stres i nerwy też wywołują skurcze. No a ja dziś przed badaniem miałam ciśnienie 150/101! Aż się gin wystraszyła, po badaniu miałam już w normie. Chciała przepisać mi tabletki na uspokojenie, ale obiecałam, że już się nie będę denerwować- bo już nie mam czym 🙂
Mój maż jest przeziębiony i spytałam co ja w razie 'W' mam brać. No i można brać Rutinoscorbin i pić wodę z cytryną- biada czarną herbatę, miód i sok malinowy! To dla ciężarówek nie wskazane!
Kobzior, cieszę się, że córcia Cię "skopała" 😁
Pami, dobra decyzja odnośnie studiów 🙂 Dasz radę, i na pewno bliscy Ci pomogą 🙂
Urszulka, ja nie zamierzam robić badania dna oka, mam wadę -3 na jednym i -2,75 na drugim i to chyba nie jest na tyle dużo żeby cc planować.
Cieszę się, że Nikusia jutro wraca do domciu 🙂
To trzymajcie się cieplutko, do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie jaka tu cisza 😎 Chyba wszystkie ogladaja jakieś seriale 😉
My właśnie cykaliśmy rodzinne zdjęcia i aż bejbik zaczął intensywnie kopać bo tak było śmiesznie 🙃: Nawet pies dołączył do zdjęć choć nie zapozował tak jakbyśmy tego chcieli 🙃

Teraz czas na seriale i filmy i odpoczynek.
Jutro nie wiem kiedy do Was zajrzę bo jutrzejszy dzień w drodze 🤢 Oby tylko okazał się pozytywny!

Pamii ciężarnej wybaczyłby nawet bez karteczek 😉
Monika to fajnie że wszystko w porządku i że zdrówko wróciło!

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urszulka czytałam ten artykuł dawno temu i szczerze mówiąc dla mnie dr Kubik nie jest autorytetem w dziedzinie okulistyki! Jego wypowiedzi wyraźnie sugerują, że rodzić powinno się tylko siłami natury a jak ma się wadę wzroku, to najlepiej zainwestować kilkaset lub kilka tysięcy złotych na zabiegi laserowe aby "się skorygować" - tylko, że każdy lekarz okulista potwierdzi, że efekt takiego zabiegu nie utrzyma się jeśli nie będzie się dbało o siebie i wzrok. Poza tym w artykule nie wspomniano o tzw. "wylewie w oku" który pojawia się pod wpływem skoku ciśnienia lub mocnego parcia. Dla mnie wiarygodne będzie aktualne kompleksowe badanie wzroku wykonane przez mojego okulistę - oraz sprawdzenie o ile pogorszył mi się wzrok przez ostatnie miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!!
Wczoraj skozystałam z ciepłego jeszcze dnia i pojechałam na działke a w słonku było tak cieplutko i milutko!!! A na wieczór kolejna porcja szczęścia tzn. dobra znajoma obdarowała mnie kolejną paką ciuszków dla dziecka!! Od razu pobuszowała i tak bardzo sie ciesze bo ciuszki jak nowe!! Okazuje się,że musze dokupi tylko drobiazgi!!
Skoreczka a o który aspirator do noska ci chodzi bo wiem,że na rynku sa teraz dwa rodzaje
http://www.tomi.pl/szczegoly/8886/frida_aspirator_do_nosa_nosefrida__warszawa
a drugi znalazłam kiedyś taki
http://allegro.pl/cleanoz-aspirator-do-nosa-zestaw-3-filtry-gratis-i1812541213.html
a słyszałam też o aspiratorze który podłacza się do odkurzacza!! Dużo tego teraz jest na rynku więc czekamy na rady od mam które juz tego uzywały!!!
Aha dziewczyny piszemy tak mało aby Nikusia miała mało zaległości!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Skoreczko trzymak kciuki za synusia i za ciebie zebyś sie za duzo nie denerwowała...

Ja ja znowu walczyłam z bezsennoscia 3 godziny w nocy nie wiem jak sobie z tym radzic dobrze ze to nie zdaza sie co nac bo bym juz padła...

Monika gratki za zmiejszone rozwarcie 😉

Kruszynka ja mam aspirator Fride jak byłam w ciązy to ten aspirator zdobył wiekle nagród i ma pozytywne opinie pediatrów ale to pewnie wszystkie aspiratory musza miec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie zrobiłam sobie test na www.benc.pl i wiecie co wyszlo :"Gratulujemy, Twoje odpowiedzi wskazują na to, że spodziewasz się dziecka, jednakże płeć maleństwa trudno w tym momencie określić. Nie możesz być pewna czy będzie to chłopiec czy dziewczynka, dopóki nie odwiedzisz swojego lekarza ginekologa."
Ale jaja 😉 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe..fajny ten test.. dobrze,ze wyszlo Anabe ze jestes w ciazy...

no mnie wada wzroku na szczescie omija..ale zgadzam sie, nalezy skonsultowac przed porodem...

Hehehheehe...aspirator podlaczony do odkurzacza???? NO prosze cie!!!to na serio??? To ma niezly ciag!nigdy o czyms takim nie slyszalam.
moja corka to tez dziecko baaaaaaaaaardzo zywe... nap oacztku bylo trudno odsysac, ale robilismy to w dwojke z mezem. potem po wielu razach juz sama trzymala sobie koncowke i w formie zabawy, smiechu dawala sie przeekonac i odsysac... teraz to juz dmucha sama...

Monika!!!!!super wiesci!!!!!!Bardzo sie ciesze! oby tak dalej!

A ja wczoraj spedzilam bardzo ily wieczor z mezem. Byla kolacja nad brzegiem morza we wloskiej rstauracji. Maz napisal mi piekna kartke i kupil fajny prezent. taki czarny szeroki i dluzgi swetr ciazowy do spodni rurek. naprawde extra.Pzoa tym odbylismy spacer, potem mega sex i padlismy jak kawki. Dzis mam dobry nastroj ,bo jest w dodatku piatek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

melduję się z Poznania 🙂 dojechałam z tabołami, rodzina padła jak zobaczyła ilość bagażów. Bagaże ważyły tyle co ja, całe 68 kg 😎

Nadrobię forumowe zaległości wieczorem lub jutro rano, teraz lecę w miasto z papierami.

Uściski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...