Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
białko całkowite- dziewczynki nie bardzo rozumiem dlaczego macie jeść te produkty bogate w białko???Białko w surowicy i moczu oznacza się m.in. po to żeby wykluczyć zatrucie ciążowe i patologią jest wysoki jego poziom, a w moczu w ogóle nie powinno być obecne. Zasadna jest dieta bogata w białko u Skorczki bo to wiąże się z tym, ze od musi "dokarmić" maluszka, który za wolno przybiera na wadze. Sorki jeśli czegoś nie zrozumiałam czytając wasze wątki 🙂

Krwawiące dziąsła- Mra_ to zupełnie normalne, że dziąsła ci krwawią po prostu masz przekrwiona śluzówkę. Może też być krwawionko z nosa 🙂 Ja od początku ciąży walczę z krwią w buzi ale od kiedy używam miękkiej szczoteczki i pasty Lacalut problem jest dużo mniejszy 🙂

Uświadamianianie przedszkolaka- generalnie zabawna sprawa i chyba każdy ma z tym problem 🙂 Popatrzcie jak to fajna sprawa, że takie książeczki są obecnie dostępne 🙂
http://www.empik.com/wielka-ksiega-cipek-ocenzurowana-hojer-dan-kvarnstrom-gunilla,prod49000161,ksiazka-p
http://www.empik.com/wielka-ksiega-siusiakow-hojer-dan-kvarnstrom-gunilla,prod20320046,ksiazka-p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magditta nie wiedziałam,że takie książki istnieją 😁

Kupiłam dzisiaj gazetkę d[la przyszłych mam i tam był kupon z rabatem 30% na paczkę pampersów Huggies Newborn w sieci Real 😁 Andrzej przyjedzie po mnie w czwartek na wieczór,bo muszę zabrać trochę rzeczy do domku i podjedziemy kupić te pampersy 🙂 zawsze to mniej do zapłacenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze a propos edukacji przedszkolnej to przypomniało mi się jak mój chrześniak wrócił do domu po pierwszym dniu w przedszkolu. Rozmowa miedzy moim bratem a Michasiem:
Brat- Misiek i co robiłeś w przedszkolu??
Michał- gówno...
Brat- no to edukacja właśnie się rozpoczęła
🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polecam wam jeszcze jedna bardzo fajna książkę
http://www.empik.com/jezyk-niemowlat-hogg-tracy-blau-melinda,p1045562722,ksiazka-p
tam m.in. jest super wyjaśniona sprawa karmienia dzieciaczków. Pochłonęłam ją jak leżałam w szpitalu i mam nadzieję, że wskazówki zw niej zawarte uda mi się wprowadzić w życie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta napisał(a):
A jeszcze a propos edukacji przedszkolnej to przypomniało mi się jak mój chrześniak wrócił do domu po pierwszym dniu w przedszkolu. Rozmowa miedzy moim bratem a Michasiem:
Brat- Misiek i co robiłeś w przedszkolu??
Michał- gówno...
Brat- no to edukacja właśnie się rozpoczęła
🤪 🤪 🤪

😁
Dzieci są bezbłędne 😁

Moja chrześnica jakiś czas temu miała hopla na punkcie młodszego rodzeństwa... A mój brat z bratową ani myślą o tym i aby córka przestała ich męczyć to powiedzieli jej, że "pracują nad tym" 😁 mieli spokój wieczorami... ale i całe osiedle wie, że "pracują nad tym" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia mi pani gin zleciła to badanie ( białko całkowite w krwi) bo jej mówiłam że jest mi niedobrze i boli mnie wątroba a ze nie widziała za bardzo co mi jest to po prostu zeby sie upewnic ze wszystko ok to mi to zleciła no i okazało się że jak norma jest od 7-40 (czy do czterdziesty pare) to ja miałam 6. No i mi powiedziała że mam jesc wiecej produktów bogatych w białko, pytała czy mieso jem, a jem codziennie wiec nie wiem w sumie czemu mi tak mało wyszło bo jem wszystko. No ale mała przez ten czas przybrała prawie kilogram wiec moze to sie jakos z tym łączy. Nie wiem szczerze mówiac. A 19stego mam kolejna wizyte i nie zleciła mi juz zadnych badań 🤔 ale mam to gdzies i jeszzce sobie zrobie mocz krew i WR i własnie te białko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta od czegoś trzeba było zacząć wiec od gów.. 😁
Kacha ale to "że pracują nad tym" i ze wszyscy o tym wiedzą to się usmiałam 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Nic dodac i nic ująć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram sie troszke nadrobic czytanie bo jutro bedzie cieszko jak w takim tepie bedziecie pisac 😉

Skoreczko mi tez sie poca cycochy 😉

Kobziorek ja siedze jak na szpilkach i co wieczór sie zastanaiwam czy rano bwde jeszcze w swoim łózku 😉 no i tez wolała bym bez wywoływania rodzic i bez oksytocyny...

Nikusia ja tez mysle ze teraz to juz tylkio do porodu pojedziesz do szpitala wiec nie martw sie bedzie dobrze Emilka donoszona wiec ok 😉

Ja sie widuje z ginem 2 razy w tygodniu na ktg no i teraz po półtorej tygodnia bede miała narmalne badania ze wzgledu na rozwarcie no i brzuszek opuszczony...

Nikusia no teraz to juz wszytsko moze sie zdazyc no moze bede pierwsza a moze nie juz mi obojetnie byle poród przebiegł bez komplikacji i mała była zdrowa juz nawet oswoiłam sie z mysla ze mała bedzie tegoroczna wiec spoko 😉

Mra mi dziasła krwawią przy mysiu ale to normalne 😉 -Ciąża





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na białku i innych wynikach to się nie znam niestety. Miałam białko w moczu i anemię i coś tam jeszcze i wylądowałam w szpitalu. Na szczęście kolejne wyniki były dobre a i ja się lepiej czułam.
Tak się teraz zastanawiam... bo ja mam skierowanie na badania ale mi lekarka powiedziała, żebym je zrobiła na początku stycznia... Czy to nie będzie późno???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorową porą 😉
Też się dziś skusiłam na zakupy przez internet 😆 Brakowało mi usztywnianego przewijaka na łóżeczko i przeglądając aukcje "odpadłam" na punkcie pewnego zestawu pościel+ochraniacz+baldachim 😁 Nie mogłam się oprzeć...
mra_ mi krwawią dziąsła nawet po myciu miękką szczoteczką 🤨
Nikusia Twój syn jest zawodowy 😁
Kacha myślałam, że padnę jak przeczytałam że całe osiedle wie iż "pracują nad tym" 🤪 😁
magditta dziecko w swej odpowiedzi było szczere do bólu 😁 🙃
Andzia82 też mi wyszło w badaniu białko całkowite lekko poniżej normy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra jak mój syn była mały, ale już wiedział, że ma siusiaka to mieliśmy taką sytuację. Ja coś robiłam i bardzo mi się sikać chciało. I biegiem do wc, drzwi tak z rozmachem zamknąłam, ale się nie domknęły. I mój ok 3 letni syn przyszedł za mną. To ja spodnie bardziej podciągałam i próbowałam się zakryć. I widzę ewidentnie, że próbuje zajrzeć. I zaraz pytanie "mamo czy Ty masz siusiaka?" to mu mówię, że nie, że ja jestem dziewczynką. To on znowu próbuje zajrzeć a ja te spodnie jeszcze bardziej podciągam. I znowu, "ale na pewno nie masz siusiaka?" to mówię, że dziewczynki nie mają siusiaków. A syn takim pewnym tonem "ja i tak wiem, że masz siusiaka" i pobiegł się bawić. 😁 😁
Kasiulka jeszcze trochę i potem spokój. 🙂
Magditta jak syn pyta to ja mu odpowiadam, staram się szczerze, ale bez szczegółów. Jak mu jest za mało to dopytuje. Nie czuję się skrępowana tymi pytaniami.
Ostatnio siostra (jest przedszkolanką) powiedziała mi, że za mało mu powiedziałam, jeśli chodzi skąd się biorą dzieci. Ona uważa, że powinnam powiedzieć dokładnie, że tato ma peniska, którego wkłada mamie itd. Stwierdziłam, że jak będzie miała swoje dzieci to może je uświadamiać po swojemu.
Mnie mama za pomocą książek uświadamiała, brakowało mi rozmowy i dlatego staram się z synem rozmawiać. 🙂
Monika za długo tak w nocy co 2 godziny nie dasz rady. Tyle mogę ze swojego doświadczenia powiedzieć. A dziecko się samo upomni jak będzie głodne.
Kacha "pracują nad tym" jest boskie 😁 a badania to pewnie do szpitala już będą.
Adzia bo ja właśnie nie miałam robionego białka i byłam zdziwiona dlaczego Wy macie. 😉
Anabel ja też już przywykłam do myśli, że urodzę w grudniu. Jak będzie tak będzie byle dzieci zdrowe były 🙂
Kobzior a moje to białko poniżej normy bo dzidzia zabiera 🙂

Co do synka i jego pytań to się szykujcie, bo to przychodzi szybciej niż nam się wydaję 😁 😁
a my byliśmy w KFC i jadłam kurczaczka 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mra super ten artykuł o przyjęciu na porodówkę - dzięki! 🙂

Nikusia ja jak tłumaczyłam siostrzeńcom o tym plemnikach i kom. jajowych co znudzili się i poszli się bawić, to też używałam słów "penis", "pochwa" jak to się naprawdę dzieje, ale no nie byli zainteresowani jak im zapuściłam terminologię 😁 Ciekawe jakby Twój synek zareagował 😜

Magditta fajne mogą być te książeczki, ja kiedyś spotkałam się z taką, że było narysowane i po imieniu nazwane jak się "robi dzieci" brzydko mówiąc i jak to dziecko później wychodzi. Wszystko naprawdę było bardzo dokładnie zobrazowane, tylko gdybym ja jeszcze tytuł pamiętała... 😮

Mra mi nie krwawią dziąsła ani się nie ruszają zęby, jedynie to z nosa krew się leje od czasu do czasu, albo po prostu mam krew na chusteczce jak nosa dmucham.

Ja mam chyba dobre białko, nie znam się na tym co piszecie, w każdym bądź razie żadnej diety nie mam.

Gosik nie ma za co - polecam się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co za pech! Zamówiliśmy na allegro monitor oddechu- ja go znalazłam, cenowo fajny i w ogóle. No a mąż zamawiał, obejrzeliśmy komentarze, nie było źle. Dopiero jak zatwierdził i zapłacił to skojarzył sprzedawcę i się okazało, że to ten sam co z wózkiem nas wyrolował 🙃 Nazwa użytkownika różni się tylko znakami, w nazwie gdzie ma wózki ma -, a tam gdzie monitor ma _. No i się boję, że pamięta nazwisko i wyśle nam jakiś bubel za ten mój komentarz 🥴 Mąż już powiedział, że przy kurierze mam otworzyć paczkę i w razie W spiszemy protokół. Ale jestem zła, że tak późno skojarzyliśmy 😠 Cwaniaczek ma wiele kont i dlatego jak oglądaliśmy komentarze to mojego nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!
Ja dziś po wizycie u gina. Puki co jest dobrze, "wszystko pozamykane". Leki przeciw skurczom mam jeszcze pobrać przez 3 tygodnie i za te 3 tygodnie po skierowanie na cc się zgłosić. Borys ma się dobrze ułożył się główką w dół, ale ponoć bardzo wysoko jest. Nie bardzo mam czas was poczytać, bo jeszcze sterta prasowania na mnie czeka więc na razie znikam. Zajrzę jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika nie denerwuj się niepotrzebnie - tak jak Ci mąż powiedział sprawdzicie przy kurierze! W końcu po coś są prawa konsumenta. Będzie dobrze, na pewno nie pamięta, zresztą i z tego co pisałaś to i tak zachował się jak burak, bo Ty mu dałaś w końcu pozytywa, a on Ci walnął negatywa lub neutrala... 🤢
Nie denerwuj się, będzie okej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma szans, by skojarzył. Na pewno sporo osób u niego kupuje a dodatkowo zakupiłaś z konta męża. Może tym razem będziesz mogła postawić zasłużony pozytyw 🙂 Życzę Ci tego 🙂
Ja mam gorzej bo od 3 miesięcy nie mogę się doprosić ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.... Sprzedawca ma już konto zawieszone bo aż 555 negatywów poszło 😮 i pupa! Wciąż mnie zbywa, że pieniądze zostaną "niezwłocznie" wysłane... i to trwa i trwa 😠 dziś napisałam wiadomość, że jeśli do końca tygodnia nie otrzymam zwrotu pieniędzy to zgłaszam sprawę na policję 😠 Pewnie to nic nie pomoże... ale spróbować zawsze warto 😠 Co za pech 😞

Kahira wpadnij na brzuszek na dłużej 🙂
Czekam na męża bo jeszcze z pracy nie wrócił 😞 Ale obiecał kupić jakąś dobroć 🤪 Jutro ma wolne i zabiera się za sufitttttt w dużym pokoju... znów będzie pełno gładzi... ech będę się martwić jutro.
A tymczasem dobranoc mówię 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
A ja dzisiaj już wyspana 🙂 🙂 🙂
Nikusia pierwsze koty za płaty dobrze,że jakoś wybrnełaś z tych pytań 🙃 No i wizyta w KFC udana 🙂
Kasiulka gratuluję zaliczenia całej sesji 🙂
Magditta i tez z powodu podejrzenia zatrucia ciążowego lekarz dał mi skierowania na te badania m.in. na białko całkowite!! W poniedziałek jak odbierałam wyniki powiedział,że ma jeść więcej białka bo wynik mam na granicy minimalnej tolerancji. O nic nie pytałam bo to nie był termin mojej wizyty 🙂 🙂
Kacha nie ma jak to między nami sąsiadami 😁 😁 😁 😁 całe osiedle wie,że rodzice pracują na rodzeństwem 😁 😁 Długo już czekasz na zwrot pieniędzy może w końcu łaskawie coś z tym zrobią 🤔
Mra wybierz się do stomatologa bo jak piszesz o kiwaniu się zębów to nasuwa mi się myśl o paradontozie.
Monikapodaj jeszcze raz nick od tego sprzedawcy abym i ja nie wpadła 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...