Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Magdaluke może faktycznie boli Cię po zabawach z córeczką? jakaś kolka Cię pewnie złapała. Oszczędzaj się trochę z noszeniem Elli. Maluszek się rusza i plamień nie ma więc się nie zamartwiaj!!! Mnie nieraz tez coś kuje w boku , po aktywnym dniu jak np. duzo się nachodzę. Uciekam się kąpać i golić 😮 bo rano wizyta, trzeba się doprowadzić do przydatności 😁 A i dziś cała masa ciuszków malutkich już u mnie wisi na suszarce 😆 a jutro czeka mnie prasowanie czego nie lubię robić. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 🙂 Jak zwykle opóźnienia i weszłam 30min później:/ Widzę, że Bisiak zdał już krótką relację:*

Mnie ta lekarka umie uspokoić Kochana...szyjka ok, zamknięta, dno macicy 2 palce ponad pępkiem...co oznacza, że Helenka spora..bo w tym czasie normą jest, że dno jest tuż nad pępkiem:P Tętno w porządku, a usg robiła tylko wewnętrzne by zerknąć na łożysko...więc nie wiem ile Helenka waży, ale grunt że rośnie i pokopuje :P Z łożyskiem niestety bez zmian - nisko i dochodzi do ujścia..czyli przodowanie:/ Za 2-3 tygodnie jadę na usg do jakiegoś specjalisty od oceny tych łożysk, to się okaże już wszystko! No szału nie ma, bo miałam nadzieję na polepszenie, ale grunt że nic gorzej...oczywiście leżenie plackiem! Na szczęście mogę wstać na siku, prysznic i jedzenie :P Do szpitala mam się szykować na 1 lub 2 tydzień lipca, a pierwsze dni sierpnia cc. Już tam się żaliłam, czy dobrzy lekarze, że ja się boję cesarki itp itd..się obśmiała ze mnie:P No i musiałam ściemniać, że niewiele kupuję, bo ona zabrania do 30 tyg...no ale jak tu potem na wszystko kasę zebrac no nie? 🙂

Poczytałam o tej cesarce od Maihy...brrr...dla mnie to i tak mega strach! najgorszy chyba ten cewnik i znieczulenie:/ Ja miałam robioną punkcję kręgosłupa, więc mniej więcej wiem z czym to się je...da się przeżyć, ale przyjemne to nie jest 🙂 A ciętego miałam cycka ze znieczuleniem..tylko tu jednak masz paraliż dołu i bebechy Ci tną...a to mnie przeraża! Mam tylko nadzieje, że będę tak obsrana ze strachu, że wszystko jakoś minie szybko 😉 Ale dzięki Maiha kochana za opis - troszkę wyjaśnia sytuację!

Magdad - jak ma być tak źle z tymi zaparciami to ja Ci doradzę coś, co działa na 100% - max do 30 minut po wypiciu 🙂 Sok z kapusty kwaszonej - kup sobie w tych większych molochach..jest idealny! Ewentualnie to co mi zalecili - czopki glicerynowe. Ja mam jedno i drugie w domu, bo już słyszałam, że przy tym łożysku trzeba wystrzegać się zaparć:/ Ale fajnie, że wszystko z dzidzi dobrze!
Magdaluke - a może bobas Ci coś ucisnął? Albo wątroba boli, bo sobie wczorajszym galimatiasem podrażniłaś? W sumie mnie jak tak mocno bolało i myśleli, że może woreczek - to okazałą się podrażniona wątroba. I na to tylko lekka dietka pomogła i zero słodyczy przez parę dni...mnie ogólnie boli dół brzucha, ale to chyba wiązadła...
Strzauka - no ja zadowolona bardzo z tej Justinex - dzięki za namiary:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi jutro znowu ludki oglądać mieszkanie przychodzą i znów dziś prania zrobić nie mogę:/
Dzieki Kochane za troskę..to takie miłe, że jesteście 🙂

Monia - powodzenia w goleniu....hehe...coraz zabawniejsze się to robi, co?:P

Ja zjadlam kanapeczki z kotletem..znowu...i leze plackiem 🙂 Zbiera mi sie ochota na szarlotkę z lodami, wiec zaraz zjem! Aha - na stale mam leki: nospa forte 3x1 oraz scopolan 3x1 (uprosilam by tabletki a nie te koszmarne czopki), bo sie okazalo, ze obydwa sa nie na jelita mi dawane, ale na ew. skurcze macicy, ktore sa grozne przy tym lozysku...wiec musze ich unikac lekami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ale mnie tak boli i nie przechodzi, i w nocy bolalo...ja wiem, ze tu dziewczyny z bolami non stop wiec chyle czola. Tylko wiecie, ja mi nic nie bylo a teraz cos jest, to sie denerwuje... 🥴
Superbaba, dobrze, ze nic gorzej. Szkoda, ze nie ma poprawy z lozyskiem, ale wiem, ze sie Dorotka mocno na takowa nie nakrecala... 😘
Dodi, dobrze, ze od razu zrobiolas kontrole przesylki! Trzeba uwazac, nam dwa razy telewizor rozwalony przysylali, za trzecim razem sie udalo, ale ile z tym problemow 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moze, ale cos mi sie weirzyc nie chce, ze to watroba. Bo to jakos tak dziwnie boli, a dieta mi sie nie usmiecha 😠 wlasnie siedze i kombinuje jaka czekoladowa uczte sobie zrobic!
Ale dzisiaj to malo zjadlam, jak zwykle, wiec spokojnie. A wczoraj to i tak spalilam, bo pojechalismy do paru sklepow i Ella robila wszystko, zeby spowodowac jakis uraz i zawal mamy i taty wiec sie za nia nalatalam. A potem na plac zabaw, wiec..wiadomo. No ale, dzisja tylko ja pobujalam na naszej hustawce kolo domu, bo nie moge jej fizycznie dzisja dzwigac normalnie....
Dorotka, dasz rade! Przezyjesz cc i zapomnisz. A wiadomo, strach jest i bedzie, szczegolnie u Ciebie 😜 ,ale pomysl, wiecej kontroli i pewnosci jest przy cesarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jakis taki rozkurczowy? Kurcze..moze rzeczywiscie sie przeciazylas?:/
No musze jakos dac rade - nie mam wyjscia 🙂 Oby tylko do samego konca wszystko bylo dobrze!

A jeszcze a propos poloznych - to ja mialam/mam jeszcze takowa zamowiona...jak dla mnie to mega komfort, bo bardzo pomaga i jest przy Tobie non stop i wszystkiego pilnuje...tylko musze ja odwolac, bo bedzie cc. Ale i tak w czerwcu mam do niej dopiero zadzwonic, to wtedy jej powiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke może te bóle są spowodowane tym że wczoraj tak się za córcią nabiegałaś i ją dźwigałaś, odpoczywaj i poczekaj do jutra a jak nie przejdzie to może jeśli masz możliwość skonsultuj się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja napisał(a):
Magdaluke może te bóle są spowodowane tym że wczoraj tak się za córcią nabiegałaś i ją dźwigałaś, odpoczywaj i poczekaj do jutra a jak nie przejdzie to może jeśli masz możliwość skonsultuj się z lekarzem.

na pewno tak, dzieki dziewczynki 😘
a lekarz to powie, ze mi nic nie jest, tego jestem pewna...jesli juz to podjade na ostry to i usg zrobia, ale miejmy nadzieje, ze nie bedzie takiej potrzeby !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - no jakby nie popuszczalo to jedz, sprawdz...kiepsko, ze Ci Wasi lekarze nie badaja 😞 Kicha okropna, bo nawet czlowiek sie u poloznej nie uspokoi:/
Ja wlasnie zamowilam u meza mrozony jogurt swiezy z owocami - wracajac z pracy kupi 🙂 Mniam mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke trzymaj się dzielnie, mam nadzieję że to nic poważnego i że do jutra przejdzie!
Ja dziś po wizycie u lekarza i widać zwolnienie pomaga bo szyjka się ostatnio nie skraca, tylko kazał mi mimo dobrych wyników na cukier kontynuować dalej dietę bezcukrową ale musiałam zjeść coś słodkiego bo normalnie nie mogłam znaleźć sobie miejsca i mężuś kupił mi maufinkę z budyniem i wisienką mniam a na deser lody!!! i to by było na tyle mojej dzisiejszej diety hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz cos Was ponadrabialam ale pol to zapomnialam 😞
Superbabeczko: szkoda ze sie nie poprawilo ale super ze nie jest gorzej i juz spokojniejsza jestes 🙂
magdaluke: kurcze to niedobrz ze Cie tak meczy 😞 moze to rzeczywiscie przeciązenie, nio albo podrażniona watroba;/ jak Cie tak dlugo bedzie trzymac to rzeczywiscie lepiej sprawdzic, nio z dzidzia na pewno wszttsko ok tylko zebys jakiegos ostrego stanu zapalnego np watroby sie nie nabawila 😞 ale trzyammay kciuki zeby szybciutko przeszlo 🙂 a jak nei macie nospy to moze macie Asmag forte? to taki magnez rozkurczowy i tez pomaga 🙂
monia: gratulacje dla córki i powodzenia w goleniu ehheheh wspolczuje 🙂
karioka: super ze wszytsko ok
Kurcze i pozapominalam co mailam pisac 🤢
nio i normalnie juz spokojniesza jestem 🙂 co ja bym bez Was zrobila..
Nio ale Amelia cosik sie nei oddzywa po wizycie nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja już jestem...uff 😉 jakoś poszło,hehe 😁
Suuperbabeczko szkoda, że nic nie jest lepiej ale najważniejsze, że się nie pogorszyło!! 🙂 Leniuchuj, odpoczywaj ile się da i dbaj o siebie!! Brakuje nam jeszcze Amelii i jej relacji z wizyty, może coś jej wypadło. Amelia odezwij się jak już będziesz mogła!!1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Amelki cos nie ma:/A ona miala problem z ta szyjka..tzn.zle nie bylo sle troszke ja lekarz jakis czas temu nastraszyl:/
A wlasnie Magdad - zapomnialam Ci napisac, ze jak bedziesz miala wpisane w karte o tej dwuroznosci to juz powinni oni pilotowac!Zapytaj ich podczas wizyty w instutycie..lepiej o tym mowic ile wlezie, zeby zapisali! A swoja droga zerknijcie w necie..tylko nie czytaj ie glupot, bo szkoda nerwow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane;*****
Nie mogłam wcześniej... ale miło mi strasznie, że się o mnie martwiłyście;**
Z moją szyjką okey.. nie skraca się.. lekarz mi nawet pozwolił chodzić na spacerki, tylko wolniutko; szyjka jest zamknięta i nic się nie skróciła od ostataniego razu. Tylko mam bakterie w moczu;/ dlatego tak często sikam;/ i dostałam jakiś lek.. i w ogóle dopiero będziemy odstawiać to wszystko w 36 tygodniu.. tętno Juleczka w porządku.. i ogólnie uspokoiłam się, że jade do warszawy w piątek w nocy zupełnie spokojna.. i moge już powoli zdawać te moje egzaminy co mi się będą ciągnąć do końca czerwca.. A teraz padam na twarz.. jutro jeszcze rano mam diagnozy z dzieciakami..a potem leżenie.. Dobranoc ;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ohooo .. ile stron 😮 mam całą noc na to 😁 bo dzisiaj znowu samaaa .. 🤨

Wspaniale, że wszystko u was dobrze dziewczyny! 🙂 zobaczymy jak u mnie w piątek .. tylko to badanie żądne tam USG 🤨 ale i tak zobaczymy przynajmniej jak szyjka 🙂

😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lubię ale w ciąży coś słyszałam, że nie wolno 🤔 tylko paluchami ale chociaż serduszka posłucham to się uspokoję 🙂 ej też tak macie, że jak bobas się nie rusza to go zaczepiacie? Bo ja nie mogę się powstrzymać i mu 'pstryczka' zrobię ☺️ i jak kopnie na odczep się mamo to się jakoś uspokajam od razu 😁 USG mam dopiero jakoś 12 czerwca 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...