Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuśki, Magda przeczytałam ten artykuł i się przeraziłam, nigdy nie zastanawiałam nad tym, aż strach pomyślec 😲 ja dziś spałam po południu 2 godzinki, najadłam się frytek z kurczaczkiem i musiałam to uleżeć troszkę 😉 Cos mnie naszło dziś na frytki, niezdrowe ale jakie smaczne były 😉 No i pyszną zupkę z młodej kapusty ugotowałam, mniam, taki mam ostatnio apetyt, że aż strach a kilogramów przybywa, całe szczęście, ze tylko idzie w brzuch i cycki 😁 no ale jeszcze 3 miesiące, az się boję swojej masy, muszę się trochę opanować 😮 Buziaki dla Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach smacznie się tu zrobiło na forum 🙂 ja się wczoraj pokłóciłam z moim mężusiem i dziś na znak protestu nie zrobiłam obiadu wiec mąż pojechał do mc`donalda i kupiła nam po zestawie na obiad i już 🙂

Co do artykułu to wiadomo każda mama ma obawy, ale ja staram się o tym nie myśleć po co sobie stresu dodawać ja i tak wiem ze przez kilka pierwszych miesiecy mój sen to bedzie raczej drzemanie bo pamietam jak przy nadii kazdy jej ruch to ja juz zerkalam do łozeczka a łozeczko przysuniete do naszego łózka czasem nawet ja przez szczeble za raczke tzrymałam 😁 i mam taką lampke do kontaktu ale taki swietlik ze jest ciemno ale jednak cos widac i przez pierwsze miesiace napewno bede nim w nocy swiecic, to taka lampka tylko ja mam różowa kiedyś na jakiejs zabawie wygrałam w losach 🙂 http://www.malawi.pl/artykuly/lampan2.jpg
http://www.malawi.pl/artykuly/lampan1.jpg

akinimod śliczne kocyki 🙂 ja już mam więc tylko podziwiam wasze zakupy 🙂

mi jutro znajoma przniesie cisuzki po córci wybiorę spbie to co będę chciała i uzupełnie szafe Nadulki, sprzedaję je tanio ale jej córka nie niszczy ubranek ja po mojej córci nie mam co sprzedać wszytsko niszczy doszczetnie, albo zaciągnie albo pobrudzi się czymś czefo nie da się sprać ale trudno niech rośnie zrowo 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi się spać nie chcę 😉 czeee brzuszki 😘

To może ja też zrobię u niego jakieś full zakupki? 🤔

Brzuch mi wczoraj chodził jak oszalały a Kamil siedział w szoku i tylko 'boże co ona tam robi?' uśmiałam się .. 😁 i od razu wysłał smsy do kolegów 😜

Równe 100 dni u mnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój wczoraj spokojny był.. jeszcze mi się śniło, że się martwię,bo mi sie nie rusza.. oO
wczoraj poznaznaczałam w kalendarzu do kiedy mam dotrwać i 37 tydzień wyszedł tak po 20 lipca..

Miłego dnia kobietki 😉
Ja lece na te praktyki,
buziak !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Mnie przeziębienie rozłożyło na całego...a miałam się do laboratorium wybrać na morfologie ale sił brak może jutro będzie lepiej.
Jak to jest z tym spaniem na plecach bo wiem ze się nie powinno ale to szkodzi mi czy dziecku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jednak będę miała trzy pobrania krwi 😮 Pół godziny temu miałam pierwsze, po minucie wypiłam tą glukozę i za pół godziny znowu wracam na pobranie 🙂

Wiecie co, jak tam szłam to nie wiadomo co sobie myślałam, cofało mnie na samą myśl, a Pani rozpuściła to w ogromnym kubku wody i jeszcze dodałam sobie do tego pół cytryny i smakowało to jak herbata z miodem i cytryną 😮 Pani mówi że mam na to pięć minut obraca się a ja już wypiłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
Kulinarnie na forum sie zrobilo 🙂
Nio ja wczoraj jak na wariackich papierach i jak przyjechal tsciu i kolega który jest architektem (bo wczoraj wstepny odbiór mieszkania) to a szybkiego upieklam gofry nio byly z bita smietana lodami i owocami 🙂 objadlam sie strasznie 🙂
Nio i normalnie mamy separacje 🥴 Bo coisk jeszcze domalowywali na klatce i stwierdzilam ze lepiej spac w innym pokoju bo ciut capi a mezowi lozko nie spasowalo i normalnie separacja jak nic 🤨
Kurcze ale sny mialam okropne ;/ caly czas tata i jakis wypadek. Balam sie rano pojechac na badania krwi i normalnie pasy zapielam 😞
Kurcze dzis dzien siedzenia w papierach 🤢
Nio pozdrawiam Was ceplutko, trzymajcie sie zdrowo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heeeej, Czarnyloczek to luzik miałaś, ja właśnie wróciłam i muszę powiedzieć, że głupszego badania nie widziałam 🤢 🤢 🤢 Cytryny mi nie pozwoliły dodać i 2h umierałam po prostu, aż się poryczałam 😞 Jeśli ktoś źle to znosi jak ja, to polecam spacery na powietrzu, tylko to mnie uratowało 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek i dodi: wspólczuje badania, to chyba jedyne które mnie ominie 🙂
4anula: bidna ty 😞 tez ostatnio przez to przechodzilam 😞 nio i bralam ten syropek Prenatal. A katar meczyl najbardziej i niestety sprawdzilo sie powiedzenie ze nieleczony 7 dni a leczony tydzien 🙂
Nio a co do spania to slyszalam ze najlepiej na lewym boku (najlepsze dotlenienie i nerki odciążone) i z poduszka miedzy nogami 🙂 ponoc pod brzuch tez poduszka 🙂 Ta pod brzuch u mnie sie nie sprawdzila bo obudzilam sie z silnym bólem który minąl od razu po jej wyjeciu 🤢. Na prawym boku ponoc jest jakis ucisk na żyłę i wtedy dzieciaczek i matka sa niedotlenieni, nio ale to wtedy sie obudzisz bo scierpniesz czy cos tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aż takie straszne te badanie...ja dopiero na wizycie dostane skierowanie bo lekarz już mówił i zaczynam się bać... I w końcu ile razy ta krew pobieraja ? Bo u mnie to zawsze mają z tym problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad- mam naturalny syrop z cebuli moze pomoze. A co do spania na bokach to i tak zawsze sie budze na plecach a budzi mnie silny bol brzucha...nie wiem co mam zrobic ale na bokach ciezko mi sie spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi pobierali 2x krew, na czczo i po obciążeniu po 2h, coś okropnego 🤢

Co do spania, to jak śpię na plecach, to rano nie mogę się ruszać tak mnie boli krzyż, więc śpię tylko na bokach, dla dziecka chyba też pozycja na plecach nie jest zbyt dobra bo cały ciężar spada na kręgosłup no i dzieciak też się czuje "przygnieciony".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, pół godziny temu wypiłam glukozę - rozpuściłam w połowie kubka wody (50g) i żadnej cytrynki nie dodawałam. Nawet to smaczne, wypiłam bez najmniejszego problemu 🙂 ale fakt, że w żołądku rewolucje robi i czuję, że łatwo byłoby to teraz zgubić, więc gwałtownych ruchów nie wykonuję :P Idę się szykować do wyjścia żeby na 11 być w laboratorium na pobraniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wypicie tej glukozy może dla kqażdego być różnym przeżyciem, to np zależy ile masz jej wypić ja miałąm 75g, strzauka 50g. Też zalezy ile wody Ci dadzą, mi ta glukoza zajeła cały kubeczek a dolali tylko może troszkę wody więc konsystencja też była okropna. Jakbym miała taką ilośc glukozy wypić w 2 kubkach np to nawet bym pewnie cukru nie poczuła. Najgorsze jest jak mało jest rozrobiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak badanie nie jest przyjemne ale da się przeżyć 🙂 u mnie krew z placa pobierlai więc oc lekarz to obyczaj

ach dziewczyny już mniej niż 100 dni do końca tylko około 80 😲 czas tak szybko biegnie, a ja sie denerwuje bo mój luby jakoś nie umie się zabrac za pokoik dla Adasia a ja chciałabym miec już go gotowy w sumie to tylko trzeba go przemalować na turkus i meble chce umalować na biało musze męża pogonić bo jakoś się leni, wymyśliłam też plac zabaw dla NAdii i też ajkoś się nie zabiera za niego 😠 dzis sie za niego wezmę

ja spie głównie na boku tak mi najwygodniej 🙂

dobra zajrze później bo tzreba kuchnie po śniadaniu sprzątnąc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, widzę, że u każdej z Was inaczej wygląda badanie na obciążenie glukozą, ja miałam podobnie jak Dodi, pobranie na czczo potem glukoza 75 g, troszkę wody do popicia( 3 łyczki jakieś) i po dwóch godzinach znów pobranie, zadnej dodatkowej wody do picia i żadnej cytryny nie mogłam a w dodatku zakaz ruszania się z poczekalni tylko ewentualnie to toalety 😮 Ale mam to już za sobą a wyniki miałam idealne wręcz książkowe. Ja dziś od 7 na nogach, już po kawce z kumpelą, muszę się trochę ogarnąć bo o 14:00 z kumpelą i naszymi dzieciaczkami jedziemy do Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park żeby dzieciaki sie wyszalały, one będą " buszować" a my jakąś kawkę i lody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia bo moja lekarka jest taka fajna, ja mieszkam na przeciwko laboratorium, glukozę na czczo już robiłam w 15tc i ona stwierdziła, że po co mają mnie kłuć dwa razy, żebym sobie wypiła w domu i na spokojnie po godzinie poszła na pobranie 🙂 a wiem, że dziewczyny swoją wodę tam biorą, bo inaczej często można zwymiotować, jak tam w takiej małej ilości rozpuszczają, że to aż gęste... U mnie było rzadkie i łatwo to wypiłam, myślałam, że będzie 100 razy gorzej 🙂 Wyniki pojutrze - jak będą złe to wtedy będę robiła 75g (a mogą być złe, bo mam ogólnie wysoki cukier i zagrożenie cukrzycą...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...