Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 a ja juz po dlugim spacerku i zaraz mi nogi z pupy wyjda...ale zakupilam w rossmannie z serii sexi mama zel chlodzacy na spuchniete stopy i balsam na rozstepy, bo byla promocja 🙂
Jesli chodzi o porod rodzinny, to tam, gdzie ja sie wybieram kosztuje 20 zl, ale w innych szpitalach cena dochodzi nawet do 200 zl,w jednym jest za darmo z tego co slyszalam.
Kregoslup coraz bardziej mnie zaczyna bolec w ciagu dnia, nie wiem co mam na to zaradzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do schodów to i ja mam problemy... strasznie szybko się męczę...
zaraz się zbieram i uciekam do tego dentysty bo szlak jasny mnie zaraz trafi z tym zębem 🤨

marylu co do nieprawidłowego przepływu, to najczęściej prowadzi do opóźnionego rozwoju płodu, nieraz wiąże się z wadami wrodzonymi płodu. kiedyś mi się to nawinęło i czytałam o tym artykuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aisza tez tak mam tryskalam energia a teraz jak emerytka schody poezja na 2 pietro wchodze na 2 razy musze sobie przrwe zrobic na 1 pietrze i senna tez jestem czuje sie w ogole dziwnie jakos wymeczona po niczym wstalam o 9 dzisiaj a po 11 drzemka i wlasnie co sie obudzilam no i kregoslup swoja droga sadze dziewczyny ze juz lepiej nie bedzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ponoć w drugim trymestrze kobiety tryskają energią itp... a w pierwszym i trzecim organizm kobiety jest słaby i zmęczony 🤔
my właśnie wkroczyłyśmy w ten trzeci trymestr i już do końca będzie nam coraz ciężej cokolwiek zrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
ponoć w drugim trymestrze kobiety tryskają energią itp... a w pierwszym i trzecim organizm kobiety jest słaby i zmęczony 🤔
my właśnie wkroczyłyśmy w ten trzeci trymestr i już do końca będzie nam coraz ciężej cokolwiek zrobić 😉


Ja przeszłam nieciekawie II trymestr.......bóle i twardnienie brzucha,leżenie w łózku,2 pobyty w szpitalu.Mam nadzieję że III trymestr będzie łaskawszy i w szpitalu wylądujemy co jedynie na porodówce pod koniec sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
sadze ze teraz dzidziusie nam zabierala ta energie 🙂
aa pytalam swoja polozna o te emulsje typu emolium do kapieli powiedziala ze jak najbardziej od 1 dnia zycia mozna stosowac bez wzgledu na to czy sa problemu ze skora czy nie 😮


Ja też konsultowałam się z położną i potwierdziła że można stosowac emolienty od narodzin dzidziusia.Ja się zaopatrzyłam w serie Emolium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
sadze ze teraz dzidziusie nam zabierala ta energie 🙂
aa pytalam swoja polozna o te emulsje typu emolium do kapieli powiedziala ze jak najbardziej od 1 dnia zycia mozna stosowac bez wzgledu na to czy sa problemu ze skora czy nie 😮


Ja też konsultowałam się z położną i potwierdziła że można stosowac emolienty od narodzin dzidziusia.Ja się zaopatrzyłam w serie Emolium.

tez mam zamiar zaopatrzyc sie w ta serie 😁 roznica miedzy emolium np. oilan to jest kwestia moze zlotowki 2 zl 😁
lece 😁 buffy mam nadzieje ze zobacze same pozytywy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szalejecie Kochane, szalejecie :P
Ja doszłam do wniosku, że najpierw zużyję to co mam a później jak będę kupować to z serii Ziajka 🙂
A poza tym kupiłam sobie dziś biustonosz do karmienia jeden z fiszbinami za 12zł i jeden bezszwowy taki sportowy ( http://allegro.pl/bezszwowy-biustonosz-stanik-l-xl-majorka-marine-i2482901037.html#tabsAnchor ) też za 12 zł 😁 i doszłam do wniosku, że te sportowe są rewelacyjne na teraz na noc do spania i na później do chodzenia po domu 🙂 nic nie uciska, nie trzeba się z zapinaniem męczyć a do karmienia wystarczy zsunąć pod pierś 😁
Zostało mi 7 tygodni do porodu!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Doti mi też 7 tygodni 🙂 🙂 🙂 i cieszę się z tego że w końcu zobaczę swoją kruszynkę. Wiecie co, aż zapomniałam jak to jest nie być w ciąży 🙂 Gdy można skakać, biegać po schodach i nie trzeba tak na siebie uważać 🙂
U mnie sprawdziło się to,że kobiety właśnie w II trymestrze czują się najlepiej i promienieją 🙂 W pierwszym były wymioty, drugi był cudowny, zero jakichkolwiek problemów, mój plus,że długo miałam mały brzuszek. Teraz jest już ciężej,ale to jest tak,że wystarczy chwila moment,by ból krzyża ustał, lub by zaczęło się lżej oddychać. Zależy jak mała się okręci 🙂 Dziś parę razy mi się tak słabo zrobiło,że miałam ciemno przed oczami,ale zdołałam wstać i podejść do okna powdychać chłodnego powietrza. Teraz leżę przy oknie, jest tak przyjemnie chłodno,że mam długi rękaw i pod kocem leżę 🙂 Dzisiejsza noc to był raj. od północy gdy zasnęłam to do siódmej rana ani jednej pobudki 🙂 potem siku i do dziesiątej kima 🙂 przyszła mi dziś ta sukienka za 25zł która zamówiłam i jest super,tylko ze o dziwo,za szeroka i musze wymienić na rozm 38.
Pati nie wiem jak teraz jest u nas w szpitalu bo cały oddział ginekologiczno-położniczy jest nówka sztuka, ale jeszcze dwa lata temu było tak,że rodziła kobieta przy kobiecie, oddzielone parawanami, trzy czy cztery osoby na sali naraz ! Nie wiem jak jest teraz bo nikt z moich znajomych nie rodził jeszcze na tej nowej, ale nie sądzę, by było aż tak ekskluzywnie,że jedna kobieta na jednej sali rodzi. Więc widać,że u nas jeszcze ciągle za murzynami.Mi tam to nie przeszkadza, niech tylko się nie drą w niebiogłosy bo mnie to wkurza. Niektóre jeszcze dobrze skurczy nie zaczęły mieć a drą się i panikują w cholerę.
Deira dziś Twój ważny dzień, jeszcze raz wszystkiego naj.
Marylu masz rację, przypominajmy sobie o ćwiczeniach kegla,jak przeczytałam ,to od razu mi się przypomniało i zrobiłam kilka razy 🙂

Moim zdaniem to jest przesada,że szpital chce pieniądze za poród rodzinny.To chyba nie jest legalne. W moim jest za darmo, tylko trzeba kupic sobie fartuch i już. Za co ma się im płacić? za wejście na salę? Patrzą zarobić na wszystkim co się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
odebralam te nieszczesne wyniki;/
hemoglobina z 10,9 spadla na 10,7
hemokryty wzrosly z 30,5 na 30,7
erytocyty z 3,44 na 3,45
😠 😠 😠 😠 😠 😠


co zrobisz, nic nie zrobisz...na tym etapie ciazy to jest normalne...

no nic mam nadzieje ze te wyniki nie maja wplywu na mala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny wróciłam w końc do domku 🙂
Jeszcze lecę na zakupy bo lodówka pusta i odebrać wózek bo już na mnie czeka w hurtowni 🙂
Wracam i odpoczywam bo przez te 9 dni tylko latanie i zwiedzanie i już opadam z sił.
Potem wkleje pare zdjęć z wakacji , na wagę nawet nie wchodzę bo te niezdrowe żarcie niezbyt korzystnie na mnie wpłyneło . Teraz przez tydzień obiadki domowe , delikatna dieta i dopiero wejdę na wagę . 😜
Boże jak czytam ,że co niektórym z nas zostało 7 tygodni do końca ciąży - niedowiary 🤪
Dobra ciekam do wieczorka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
odebralam te nieszczesne wyniki;/
hemoglobina z 10,9 spadla na 10,7
hemokryty wzrosly z 30,5 na 30,7
erytocyty z 3,44 na 3,45
😠 😠 😠 😠 😠 😠


co zrobisz, nic nie zrobisz...na tym etapie ciazy to jest normalne...

no nic mam nadzieje ze te wyniki nie maja wplywu na mala

Raczej nie, bo ona i tak zabiera tyle ile jej potrzeba, a Tobie zostawia resztki 😁 ja mam podobne wyniki do Twoich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
odebralam te nieszczesne wyniki;/
hemoglobina z 10,9 spadla na 10,7
hemokryty wzrosly z 30,5 na 30,7
erytocyty z 3,44 na 3,45
😠 😠 😠 😠 😠 😠


co zrobisz, nic nie zrobisz...na tym etapie ciazy to jest normalne...

no nic mam nadzieje ze te wyniki nie maja wplywu na mala

Raczej nie, bo ona i tak zabiera tyle ile jej potrzeba, a Tobie zostawia resztki 😁 ja mam podobne wyniki do Twoich...

to mysle ze nie powinnam sie martwic 😁 chociaz i tak jakies tragiczne chyba nie sa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...