Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Baw się dobrze Karola,na pewno będzie super 😁
Ja raczej też żadnych wspomagaczy nie będę stosować,wyjdzie kiedy przyjdzie jej pora.
Nie stresuję się tak bo moja pierwsza byłą 10 dni przed terminem więc po cichu liczę że Klaudusia też się pośpieszy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Ja tam nie bede dzialac, wyjdzie kiedy bedzie na to gotowe 🙂

Ja sie juz zegnam z Wami kochane i znikam do niedzieli wieczor 🙂 trzymajcie kciuki, zeby nas razem z domkiem nie wywialo 😮 😁


Ja tam wolę trochę podziałać, bo nie chcę przenosić jak koleżanka, która urodziła 2 tygodnie po terminie 4 i pół kilogramowego klocuszka w dodatku z łuszczącą się skórą 😁
Karolka, udanego wypoczynku i trzymam kciuki za pogodę 🙂 Baw się dobrze i relaksuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie synalek wytrzymał do ostatniego momentu i urodził się 2 godziny przed terminem i do tego wcale się z wyjściem nie śpieszył 🙂
Pewnie, że na siłę jej nie wygonię, ale mogła by urodzić się ciut wcześniej hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti zdecydowaliście się na Laure? ;>
Mamusiak napisz dokładnie co u Antosia wykryli lekarze

Ja może będę małego popędzać od 38tyg. Nie chce przed terminem rodzić, ale w terminie! a mi się wydaje że mój leniuszek będzie chciał dłużej posiedzieć 😉 Dziś z M obstawiamy kiedy się urodzi 😁

To ja się wstępnie zdecyduję na ten zastrzyk, wygląda na to że nie ma w czym zaszkodzić, a może pomóc.
Emaleth a ile byłaś w szpitalu od momentu kiedy przyjechałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na myśli żeby podziałac po 37 t.c......Wtedy lekarze dają przyzwolenie na wszystko 🙂....

marylu: powiększony układ UKM na lewej i prawej nerce.2 tygodnie temu mieliśmy USG-wykryli tą wadę.Wczoraj miałam kolejne kontrolne USG-potwierdzono wadę,aczkolwiek nie pogłębia się...Mam jechac na kontrolę do kliniki.Miejmy nadzieję że po porodzie wszystko zaniknie z czasem.......Spłakałam się jak głupia 2 tygodnie temu.....ale lekarz kazał się uspokoic i po prostu obserwowac.....Miejmy nadzieję że nie trzeba będzie ingerowac zabiegiem......

Ja też się na jakiś czas żegnam.
Idę robic obiadek na jutro: makaron z sosem kurkowym i szynką 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Ja tam nie bede dzialac, wyjdzie kiedy bedzie na to gotowe 🙂

Ja sie juz zegnam z Wami kochane i znikam do niedzieli wieczor 🙂 trzymajcie kciuki, zeby nas razem z domkiem nie wywialo 😮 😁


Ja tam wolę trochę podziałać, bo nie chcę przenosić jak koleżanka, która urodziła 2 tygodnie po terminie 4 i pół kilogramowego klocuszka w dodatku z łuszczącą się skórą 😁
Karolka, udanego wypoczynku i trzymam kciuki za pogodę 🙂 Baw się dobrze i relaksuj 🙂


Siłami natury?.Ups ,współczuję 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja najpierw pojechała jak mi trochę wody pociekły i miała słabe skurcze,pani mnie zbadała,zrobiła ktg i powiedziała że dziś na pewno nie urodzę i mam wracać do domu 😮po 3 godz wróciłam 6cm rozwarcie,skurcze i bóle, to był 1 w nocy a urodziłam o 9 rano no i zostawili mnie na dobę w szpitalu.
Myślę że urodziła bym szybciej ale wzięłam epidural.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth napisał(a):
Ja najpierw pojechała jak mi trochę wody pociekły i miała słabe skurcze,pani mnie zbadała,zrobiła ktg i powiedziała że dziś na pewno nie urodzę i mam wracać do domu 😮po 3 godz wróciłam 6cm rozwarcie,skurcze i bóle, to był 1 w nocy a urodziłam o 9 rano no i zostawili mnie na dobę w szpitalu.
Myślę że urodziła bym szybciej ale wzięłam epidural.

wow,,, ale miałaś szybki progres- w 3 godz do 6cm 😉 to odsyłanie do domu trochę mnie martwi, ale na szczęście szpital mam blisko.
A epidural polecasz? teraz też będziesz brała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
Deira napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Ja tam nie bede dzialac, wyjdzie kiedy bedzie na to gotowe 🙂

Ja sie juz zegnam z Wami kochane i znikam do niedzieli wieczor 🙂 trzymajcie kciuki, zeby nas razem z domkiem nie wywialo 😮 😁


Ja tam wolę trochę podziałać, bo nie chcę przenosić jak koleżanka, która urodziła 2 tygodnie po terminie 4 i pół kilogramowego klocuszka w dodatku z łuszczącą się skórą 😁
Karolka, udanego wypoczynku i trzymam kciuki za pogodę 🙂 Baw się dobrze i relaksuj 🙂


Siłami natury?.Ups ,współczuję 🤪


SN 🙂 Ale ona szeroka w biodrach jest, jak ja, dobre rozwarcie miała i po chyba 16 godzinach wypluła dzieciaczka w końcu 😁 Na szczęście zdrowe i bez jakichkolwiek innych komplikacji 🙂 Ale biedna miała tak popękane naczynka krwionośne na policzkach i w oczach z tego wysiłku porodowego, że aż żal mi jej było 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Pojechałam dziś sama jakieś 30km obejrzeć wózki. W jednym sklepie było dużo.W przyszłym tygodniu pojadę tam z M. Był Roan Marita, wygląda świetnie,ale jest takim kolosem że nie wiem czy nawet nam do auta wejdzie.Przeraziłam się jego gabarytami i wagą. Piękny jest,ale co z tego, jak chciałabym aby był także funkcjonalny.

Tak mi się słabo zrobiło idąc do tego sklepu że myślałam że padnę żywcem. Wchodzę a okazuje się że wózki są na piętrze. Schody to był mega wyczyn. Znów nogi odmówiły posłuszeństwa, oblałam się potem, mroczki przed oczami i szum w uszach.Pewnie spadek ciśnienia.Tak sobie to tłumaczę.Jak weszłam po tych schodach to myślałam że zdobyłam Giewont. Nie było gdzie się usiąść a było mi tak słabo, to siadłam dupą na stoliczek do dzieci,hehe.Musiałam bo nie było wyjścia.Sprzedawczyni patrzyła się na mnie jak na dziwoląga ale nawet nie spytała co mi jest....Po chwili puściło.

Dalsze zwiedzanie sklepów sobie odpuściłam. W przyszłym tyg, krótko przed wizytą ide zrobić morfologię i oddać mocz i ciekawe jak moje wyniki bo narazie wszystko było igła.

Kupiłam w Rossmanie znów chusteczki Pampers Sensitive sześciopak za 26,99 czyli niecałe 4,50
za paczkę.Mam tych chusteczek już 9 paczek i nadzieję,że okażą się dobre, skoro są sensitive to powinny być rzeczywiscie delikatne.Strzelę sobie w łeb jak po kilku sztukach u małej wyjdzie jakaś wysypka i nie będę mogła ich używać...

Pisałyście o płci...Przyzwyczaiłam się do myśli,że będzie dziewczynka ale nie ma to znaczenia, jak urodzi się chłopiec, momentalnie się przestawię. Tylko szkoda dwóch wielkich worów dziewczęcych ubranek które dostaliśmy. Praktycznie nic do małej nie kupiłam bo wszystko dostałam.Rozmiary od najmniejszego do 108, więc full wypas.

Co do witamin itp, ja od początku ciąży łykam Femibion Natal i nic więcej.

Wczoraj mała przekręciła się główką w dół. Kręciła się i zmieniała pozę bo cały brzuch mi latał i potem spokój był i jak mi kopa zasadziła pod żebra to szok. i już teraz wiem czemu pod tym cyckiem mnie tak bolało kiedyś i boli znów od wczoraj. Wpycha girkę pod żebra, rozciąga się jak na leżaku i ma wszystko w tyłku....A mama niech cierpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja wróciłam z miasta kupiłam sobie koszule do szpitala i mam już dwie sztuki , musi mi wystarczyć i koniec kropka 😜 W ostateczności mój M wyjal z szafy swoja koszulke i powiedział,że mi da.
Córka mnie wyciągneła na zimną czekolade z lodami i bita smietane , a ja zamowilam deser lodowy. 😮 Ona pare łyków wzieła i ja tak zemdliło ,że wszystko musiałam ja wciągnąć , masakra 🤪
Brzuszkowej córci to odpowiadało bo zaraz była czkawka. I niestety dzisiaj już chyba nie zjem kolacji bo to już by była rozpusta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po obiadku.........zjadłam na siłę,ale trzeba coś jeśc skoro morfologia taka kiepska......no i mięśko było.Fuj 🤢 🤢....

Emaleth: taki poród jaki Ty miałas,to każda by chciała..........tylko ciekawe czemu odesłali Cię do domu,skoro zaczęła się akcja.......Z drugiej storny lepiej jest przeczekac te pierwsze godziny w domku,niż siedziec w szpitalu.Zawsze to krócej poród trwa 🙂
Pizaa 🤪 🤪.Ja idę na prościznę i zjem pizze w wekend na mieście 😁 😁

Deira: to tylko pogratulowac koleżance.Była świadoma "rozmiarów wagowych dzidziusia"??.
Lekarz mi powiedział,że to że ktoś jest szeroki w biodrach nie świadczy o tym że będzie mu lżej urodzic.Szerokie biodra jedno,rozstaw miednicy drugie,a szkoda........bo jestem z tych "biodrzastych".......ale kto wie 😁 😁

Pestka24: to odważna jesteś,tyle km samej za wózkami jeździc.........Pamiętaj:wózek ma byc nie piękny,a funkcjonalny 🙂.
Mój synuś tez już leży główką w dół....
Też mam te chusteczki i liczę że się sprawdzą.Najwyżej sama zużyję 😁

mixi: ale zaszalałaś z jedzeniem 🤪 🤪.Na zdrówko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...