Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja 2w1 🙂 na szczescie...w nocy koło 2 szlismy spac dopiero 2:15 Bartek już zasnął a mnie złapały bóle i do kibelka i co ... biegunka 😮 i to ostra sama woda ze mnie szła i pół godzinki na kibelku spędziłam...czyżbym się oczyszczała już przed porodem??? Dziś czuje się o niebo lepiej jak wczoraj ale i tak ciągnie w dole brzucha...zobaczymy co dalej....Idziemy z mamuska teraz na zakupy. Miłego dzionka i do pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a mi się wydaje że ja przenoszę małego... chyba mu tam dobrze 😉 fika, wierci się i co chwile ma czkawkę... a ja nie czuje żadnych skurczy i bóli 😉
chciałabym żeby wyskoczył tak około 20 września, tak jak wskazuje termin wg OM, nie wcześniej... bo nie mam jeszcze skompletowanej wyprawki, a nasze gniazdko nie gotowe... 😮
będzie co będzie...
ale też coś czuje że w przyszłym tyg któraś pojedzie na porodówkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
isa8 napisał(a):
Doti, Emi, Natalia - to któraś z nich za niedługo się wypakuje 😁

byle nie ja 😜


marylu ja po wczorajszej wizycie znów odłożyłam pakowanie torby w czasie... hehe... pewnie o kolejne 2 tygodnie 😁, więc też jeszcze nie zamierzam sie rozpakowywać 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale się nakręcacie z tymi objawami 😉 chyba już sobie wizualizujecie, że maleństwo jest z Wami i stąd te przypadłości 😜
Isa ja też się obawiam, że przenoszę, ale wtedy to będzie pulpecik już konkretny z Wojtka, jak w tej chwili ma 2,5 kg... Na razie gadam do brzucha jakie fajne rzeczy już na Wojtka czekają i że chcemy go już zobaczyć i że ma przyspieszyć swoje pojawienie się na świecie 😁 Czuje, że ma już dość ciasno, bo mniej się wierci. Ale żadnych skurczów nie mam, nic się nie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
Ja wróciłam z badań. Wynik miał być w ciągu dwóch godzin, więc poczekałam. I kamień z serca mi spadł 🙂 Bilirubina, ALAT, ASPAT absolutnie w normie 😁 Z tego wynika, że to nie cholestaza 😁 Obstawiam, że jakiś ucisk na nerw. Jeśli macica mi się jeszcze powiększy, to ja nie wiem, jak ja wytrzymam te koszmarne bóle. Muszę pogadać z ginem, czy i ile mogę brać w razie czego paracetamolu, bo przy takich bólach to się nie da normalnie funkcjonować.

Pestka, robię dziś ciasto wg Twojego przepisu 🙂 Z jabłkami i żurawiną 🙂 Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Karolka, powodzenia na wizycie! 😁
Mixi, baw się dobrze, wypoczywaj i też wracaj w dwupaku 🙂
Pati, na jaki materacyk się zdecydowałaś?
Marylu, ja też coraz częściej zastanawiam się, czy powinnam jeszcze samochodem jeździć, ale ja tak to lubię... 🙂 A poza tym bez wozu to byłoby mi trudno się poruszać, bo wszędzie mam daleko… Np. do pracy mam prawie 30 km. Moja Mała też wygibasy robi jak jadę, ale ja myślę, że jej się to podoba, bo to nie są gwałtowne ruchy, ale bardziej wypinanie pupki 😜

A tak swoją drogą, myślę, że faktycznie zaczniemy powoli „pękać” i ja też obstawiam, że tak mniej więcej za 5 dni 😁 Myślę, że pierwsze z nas tak koło 20 sierpnia zapoczątkują rozpakowywanie wrześniówek 🤪 Która chętna jako pierwsza? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe - no to obstawiamy która zacznie 😉 Doti dzielnie broni pozycji liderki, więc ja obstawiam, że Lalka będzie pierwsza 😉
mój mąż wczoraj gadał z brzuszkiem i kazał Małemu jeszcze 3tyg czekać 😉)) hehe-zobaczymy czy synuś posłucha tatusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam się przypomnieć, że ja też mam taki termin jak Natalia, początek września. O mnie to już nikt nie pamięta 😞 😞 buuu 😞 😞

Ale się zdziwicie jak to wcale nie pierwsza ta urodzi,która ma już jakieś skurcze i boleści 🙂

Deira, ten placek,nie może się nie udać 🙂 smacznego 🙂 jest prosty na maxa 🙂 ostatnio też teściówce dałam przepis na niego. No chyba że piekarnik spieprzy sprawę 🙂

Kurde kiepsko się czuję,,gardło boli, głowa, mam katar i uszy zatkane 😞 wzięłam rano rutinoscorbin, teraz apap, gorącą herbatę i powinno być lepiej. A calutką ciążę nie byłam chora ! Muszę się wyleczyć bo nie chcę być przeziebiona jak urodze i zarażę jeszcze małą.

Teraz mi się przypomniało,że któraś z Was miała mieć jakiś szew sciagany czy cos i mówila ze wtedy może zostac juz na poród od razu i być jako pierwsza...Ale kto to był....Przepraszam,że nie pamiętam. W każdym bądź razie,któraś dziewczyna co raczej rzadziej tutaj pisze na forum.

Ja z jednej strony chciałabym na końcu sierpnia urodzić, bo mój M jest w domu od rana do 16.00 potem do pracy a od września idzie do pracy od rana i nieraz ciągiem do 21.00 go nie ma. Jest belfrem a potem prosto do drugiej pracy. A tak, to w sierpniu jeszcze są wakacje i mógłby trochę mnie odciążyć i pomóc 😞 Ale to niestety Nikola decyduje 🙂 Jeszcze się nie urodziła a już rządzi...hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeny... cały czas leje... aż mi się nie chce jechać do tego dentysty ;/

ja jak zobaczę na kalendarzu 1.09 dopiero zacznę się nakręcać 😁 jak narazie mi się nigdzie nie spieszy...
a mały tak wypina swoją pupkę, główkę czy co to jest sama nie wiem, że ciężko go wygonić i głaskam i leciutko naciskam a on jeszcze bardziej hehe... najgorsze jest to że brzuch mam bardzo wysoko i strasznie ciężko mi się oddycha 😮

Pestka pamiętamy pamiętamy... tylko że Ty nie narzekasz na skurcze tak jak Doti, Emi i Natalia... i dlatego Cię nie wymieniłam 😁 bo u nich coś się zaczyna dziać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):

Pestka pamiętamy pamiętamy... tylko że Ty nie narzekasz na skurcze tak jak Doti, Emi i Natalia... i dlatego Cię nie wymieniłam 😁 bo u nich coś się zaczyna dziać 😁

A wczoraj właśnie o tym pisałyśmy, że nieraz nie trzeba mieć żadnych dolegliwości, przychodzi jeden skurcz, drugi, trzeci i to już te porodowe 🙂 i ja tak chce 🙂 hihih. Nie będziemy się licytować, ja rezerwuję sobie datę 27 sierpień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka obiecuję nie zabiorę Ci terminu 😁

w sumie tak... nie każda będzie miała te skurcze przepowiadające... za to jak raz chyci to porządnie i odrazu maleństwo wyskoczy, też tak chce! 😁 i nie obraziłabym się gdyby mały pojawił się tak po 10 ale nie później niż 20 września 😉
bo jak będę jeszcze 2w1 po terminie to chyba będą najdłuższe dni w moim życiu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie,
znajoma pojechala dzis do szpitala bo ma operacje ramienia wiec mam jej laptopa z internetem na kilka dni, bo juz nogi na suficie mialam z nudow 🤢
w sumie to nic nie robie calymi dniami tylko sie obijam, wstaje o 11 , a moj M cale dnie spedza w pracy 🤢
wstawilam dzis pranie pozmywalam i sapie jak nie wiem co, slabo mi, nic dzis juz nie robie 😁
goraco dzis okropnie.. w ogole to sie juz boje sama na zakupy chodzic, ostatnio sie wybralam na zakupy, a w drodze powrotnej do domu to prawie zygzakiem szlam bo mi slabo bylo 😞

apropo tego ktora pierwsza pojdzie to ja moge isc, bo juz mnie to denerwuje ze nic zrobic nie moge bo zaraz sapie jak pies 😁 mala moglaby sie pojawic jakos na poczatku wrzesnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
Pestka obiecuję nie zabiorę Ci terminu 😁

w sumie tak... nie każda będzie miała te skurcze przepowiadające... za to jak raz chyci to porządnie i odrazu maleństwo wyskoczy, też tak chce! 😁 i nie obraziłabym się gdyby mały pojawił się tak po 10 ale nie później niż 20 września 😉
bo jak będę jeszcze 2w1 po terminie to chyba będą najdłuższe dni w moim życiu 😉


No właśnie, tak jest najlepiej jak kobieta nie męczy się pół ciąży z tymi skurczami tylko jak przyjdą to już te konkretne,porodowe. Myślę że ja tak będę mieć bo do terminu niedaleko a nadal nie mam żadnych boleści. Więc jak mnie już chwyci to pewnie będzie na 100% to 🙂 Może chociaż moja mała będzie zdecydowana a nie tak jak Lala Doti, raz chce, raz nie 🙂 🙂 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka, placek w piekarniku 😁 Za jakieś 30 minut wyciągnę 🙂 A to Milenka miała mieć szew ściągany. Niedawno dołączyła, a ją pamiętam, bo też z Gdyni 🙂 Jakoś się ostatnio nie odzywała, więc ciekawa jestem 🙂
A obstawiam, że albo Natalia albo Doti będą pierwsze 😁 Ewentualnie Mamusiak, bo odstawiła leki przeciwskurczowe 🙂
Ja tam bym chciała tak koło 15 września się rozpakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
Pestka, placek w piekarniku 😁 Za jakieś 30 minut wyciągnę 🙂 A to Milenka miała mieć szew ściągany. Niedawno dołączyła, a ją pamiętam, bo też z Gdyni 🙂 Jakoś się ostatnio nie odzywała, więc ciekawa jestem 🙂
A obstawiam, że albo Natalia albo Doti będą pierwsze 😁 Ewentualnie Mamusiak, bo odstawiła leki przeciwskurczowe 🙂
Ja tam bym chciała tak koło 15 września się rozpakować.



Deira, oo czytam ze z Gdyni jestes, to niedaleko 😁
ja sie w Gdyni urodzilam, ale z Gdanska jestem..oryginalnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
Deira, oo czytam ze z Gdyni jestes, to niedaleko 😁
ja sie w Gdyni urodzilam, ale z Gdanska jestem..oryginalnie :P

Świat jest mały jak się okazuje 🙂
Ja się na Mazurach urodziłam - w Giżycku, ale po kilku latach przenieśliśmy się do 3City, bo tu tata miał całą rodzinę i dostał pracę w Gdyni. I się zakochałam w tym mieście 😁 I chyba nie mam zamiaru się stąd ruszać. No ewentualnie rozważałabym Kraków lub Wrocław, gdybym jednak miała się gdzieś przenieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Czy ktoś widział gdzieś moją energię do życia?.Wstałam rano. Zrobiłam ciasto i padłam.Jak padłam,tak nie mam siły się podnieśc.Jestem słaba,śpiąca.Przegoniło mnie coś z rana do wc,więc może po tym incydencie jestem taka nie do życia??.Nie wiem....

marylu: przesunęłam moje picie herbatki na pózniej,gdyż teraz schodzę z leków ...wie jak wiesz bez picia herbatki mam skurcze 😉.Zacznę pic od najbliższego poniedziałku,(20 sierpnia),ale jeśli nie masz skurczy to śmiało możesz pic po 35 t.c......
Powodzenia na jutrzejszej wizycie.Ja tam bym się upierała przy swoim i poprosiła o zmierzenie szyjki.Nie robią łaski. 😠

isa:a miałaś apetyt w poprzednich m-cach?.Pytam,bo ja wcześniej nie miałam apetytu,wmuszałam w siebie jedzenie a w 9 m-cu......nie poznaję siebie.Wciąż coś "miele" w buzi......a d... rośnie........ 🤨 🤪

inirtam: takie uroki końcówki ciąży......ja mam wciąż skurcze a szyjka długa i twarda 😉

karolka:powodzenia na wizycie 🙂

mixi:odważna jesteś 🙂.Na wakacje pod koniec ciąży 🙂.Tak czy siak,udanego wypoczynku 🙂.

Doti: widzę że nie masz co robic? 🙂. Niech w domu zdąży się ukurzyc zanim przystąpisz do kolejnycg porządków 😁

Pestka24: mi czasami się ponoc zdarzy chrapanie,ale rzadko........i tak mój męzuś chrapie częściej,więc niech tylko spróbuje ponarzekac 😠 😜 😁 🤪
Pokaż te wysokie majtochy.Bawełniane czy ściskające?.Od kiedy można je nosic?.

Deira: świetnie że wyniki w normie 🙂.Ulga pewnie duża...
Jak proponujesz 20 sierpnia to ja się zgłaszam-dzień 2 rocznicy ślubu-to byśmy mieli prezent 🙂 😁
Jak urodzę 20 sierpnia,to obiecuję wysłac marylu paczkę z herbatką z liści malin,(bo pisałam że rozpocznę jej picie 20,ale może nie będę miała okazji) 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira ja sie urodzilam w Gdyni tylko dlatego, ze z Gdanska Oliwy bylo blizej do Gdyni [?] niz do Gdanska na Zaspe czy cos takiego 😁 zawsze wszyscy w szkole sie mnie pytali o to, czemu jako jedna w klasie jestem urodzona w Gdyni a wszyscy od gory do dolu miejsce urodzenia Gdansk 😁
taki wyjateczek 😁 ja zawsze Gdansk Gdansk, jakos nie lubie Gdyni nie wiem czemu, nudno tam , nic ladnego do zwiedzania nie ma itp. Gdansk lepszy 😜 ostatnio mi sie zatesknilo za domkiem, chcialabym zabrac w koncu mojego M do Polski jak mala sie urodzi ale nie wiem od ilu miesiecy dziecko moze latac samolotami 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po paru dniach odcięcia od neta...
co do dyskusji o porodach to ja mam termin na 4 września, ale będę mieć cesarkę i 23 mam wizytę i ustalamy termin porodu więc też jesteśmy z synkiem w czołówce 🙂
diewczyny które nic nie odczuwają żadnych bóli to one urodzą pierwsze hahaha 😁

co do staników kupiłam jeden na allegro:
http://allegro.pl/biustonosz-miekki-na-fiszbinach-karmiaca-mama-80e-i2547187875.html

a drugi znalazłam w textil market dość duże rozmiary były więc się skusiłam, bo taniochy za 9,99 zł na duży biust ciężko dostać. kupiłam beżowy z koronką. POLECAM
http://allegro.pl/biustonosz-stanik-do-karmienia-80d-17wzorow-gratis-i2554910780.html

u mnie pogoda do bani siedzimy w domu. ogólnie wymyśliłam że musi mi mąż dorobić szfkę wiszącą do pokoju dzieci, bo się nie mieszczę z ich ciuchami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
Deira ja sie urodzilam w Gdyni tylko dlatego, ze z Gdanska Oliwy bylo blizej do Gdyni [?] niz do Gdanska na Zaspe czy cos takiego 😁 zawsze wszyscy w szkole sie mnie pytali o to, czemu jako jedna w klasie jestem urodzona w Gdyni a wszyscy od gory do dolu miejsce urodzenia Gdansk 😁
taki wyjateczek 😁 ja zawsze Gdansk Gdansk, jakos nie lubie Gdyni nie wiem czemu, nudno tam , nic ladnego do zwiedzania nie ma itp. Gdansk lepszy 😜 ostatnio mi sie zatesknilo za domkiem, chcialabym zabrac w koncu mojego M do Polski jak mala sie urodzi ale nie wiem od ilu miesiecy dziecko moze latac samolotami 😮

Z tymi rozrywkami w Gdyni, to masz rację 😉 Ale to się powoli zmienia. A poza tym wiele też zależy od wspomnień, przyjaciół, znajomych, krewnych itd itp 😁 Ja mam z Gdynią związnych tak wiele wspaniałych wspomnień, że to też pewnie wpłynęło na moje tak silne więzi się z tym miastem 🙂

A co do maluszków w samolocie - do 3 miesiąca życia nie powinno się dziecka samolotem przewozić. Na SR nam tłumaczyła lekarka, że tu chodzi (o ile dobrze sobie zakodowałam) o zmysł słuchu, równowagi i różnice ciśnień i coś tam jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...