Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emila ja tam nie wiem, ale jak mi ostatnio paluchy wkładał i szyjkę badał to też do najprzyjemniejszych badań do nie należało :/
Nie wiem czy większe wymiary dziecka mają wpływ na wcześniejszy poród. Wg mnie raczej nie, bo czasem tak jest że dziecko jest po prostu większe. To może być ewentualnym wskazaniem do CC jeśli waga dziecka przekracza 4kg... A u Ciebie jaka waga Bianki wyszła?

tego mi nie powiedzial 😮 musze isc koniecznie na 4d pod koniec czerwca jak M przyjedzie to bede wiedziala co i jak bo tak to mozna pytac a on powie odpowiednie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
biedne jesteście z tymi zębami 🤨 u mnie jedynie zrobiły się nieco wrażliwe (na czekoladę 😜 ) i czasem dziąsła mi się podrażniają przy myciu, ale generalnie nie narzekam, bo nic im nie dolega 🙂

dobrze dziewczyny, że z maluszkami i z wami wszystko ok 🙂

hmm... czy myślicie, że jak to trzecie usg zrobię w 33/34 tc to będzie za późno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia współczuję :*

Inirtam ostatnie USG powinno się robić koło 36 tc żeby już było bliżej porodu. Ja teraz będę miała w 31 tc i później zrobię sobie prywatnie jeszcze jedno w 37-38 tc żeby wiedzieć jak duże jest dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie coś znalazłam:
W trzecim trymestrze czeka cię też co najmniej jedno badanie USG w 36.-37. tygodniu. Warto wiedzieć, że jest ono oficjalnie zalecane i refundowane przez NFZ. Wielu lekarzy uważa jednak, że badanie USG warto wykonać także w 28.-30. tygodniu. Za nie, niestety, trzeba zapłacić z własnej kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też mi się tak o uszy obiło, a nawet, że w ostatnim miesiącu wizyty powinny być co tydzień 😮 ten do którego ja chodzę po 30 tyg ustawia wizyty co 3 tyg, chyba, że coś jest nie tak to częściej trzeba przychodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Takie coś znalazłam:
W trzecim trymestrze czeka cię też co najmniej jedno badanie USG w 36.-37. tygodniu. Warto wiedzieć, że jest ono oficjalnie zalecane i refundowane przez NFZ. Wielu lekarzy uważa jednak, że badanie USG warto wykonać także w 28.-30. tygodniu. Za nie, niestety, trzeba zapłacić z własnej kieszeni.


Doti, mi ten lekarz, do którego chodze na NFZ dał skierowanie na trzecie usg i powiedział, że najlepiej je zrobić w 30 tc... problem w tym, ze chciałabym wyjechać 30 czerwca, a wróce dopiero w ostatnim tygodniu lipca lub na poczatku sierpnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wizyty mam rozpisane aż do porodu i mam co miesiąc 🤔 ,ale to dobrze bo chcemy wyjechać więc musiałabym kombinować ,żeby być w Szczecinie .
Ja wizytę mam na 20 (środa) już nie mogę się doczekać 🙂
Usg chyba mi zrobi , bo ostatnio nie chciała i mówiła,że łożysko zobaczy na następnej wizycie bo ostatnio było blisko ujścia macicy 😮
Wtedy będę miała cc 🤪 nie chciałabym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
a wracając do Twojej ginki, Pestka, to cos chyba masz od poczatku pecha do tych lekarzy 🤨 to Tobie na poczatku ten stary lekarz nie zlecał żadnych badań?
jak następnym razem ta będzie Ci gadała o diecie, to poproś ją o jakąś broszurkę z przepisem na przytycie 8kg podczas całej ciąży 😮

Masz rację to mi ten stary trol nie zlecał wtedy badań 🙂
Ta ginka to taka mała i chuda osóbka, więc zakładam że w ciąży żarła ile wlezie i po prostu ma taką naturę że je co chce i nie tyje.Masz rację, powiem jej tak o tej broszurce. Nie chcę wyjść na jakąś mądralińską, miała prawo powiedzieć mi żebym starała się mniej tyć bo potem ciężej jest schudnąć itd, ale czułam się jak dziecko na lekcji,karcone przez nauczyciela. Nie powiedziała wprost że na pewno nie wróce juz do swej wagi wczesniejszej,ale to szło wyczuć z jej słów. Wykład taki długi mi dała na ten temat jakby innych kobiet nie widziala które na tym etapie tyle przytyły. Gadała chyba z 10 minut o wadze. Patrzyła się i podśmiechiwała pod nosem,mówiąc że pewnie jem też owoce np truskawki no i oczywiście z bitą śmietaną.Ja jej na to,że jeśli jem lody czy owoce to już bitej śmietany nie daje. I się zamkła. Nie byłabym taka wkurwiona na nią gdyby nie to że ja na prawdę nie żre tak jak ona mi to powiedziała.Jasne raz poraz zjem coś słodkiego czy owoce,ale ona mi nie wierzy i chyba myśli że pożeram wszystko co się rusza. Burczy mi teraz w brzuchu,ale jeszcze nie mogę nic zjeść. Na obiad zjadłam jednego kotleta jajecznego samego bez ziemniaków i czegokolwiek.Wątpię że gdy ja jestem głodna to dziecko jakos to czuje i że mu źle.Ono weźmie ode mnie i zawsze sobie poradzi.Najwyżej dla mnie zabraknie witamin itp.
Dzięki inirtam, karolka, pati. Tak mnie nastraszyła ze caly czas myślę o tym i boję się że mnie zjebie na następnej wizycie ale ja się nie mogę dać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Doti napisał(a):
Takie coś znalazłam:
W trzecim trymestrze czeka cię też co najmniej jedno badanie USG w 36.-37. tygodniu. Warto wiedzieć, że jest ono oficjalnie zalecane i refundowane przez NFZ. Wielu lekarzy uważa jednak, że badanie USG warto wykonać także w 28.-30. tygodniu. Za nie, niestety, trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Doti, mi ten lekarz, do którego chodze na NFZ dał skierowanie na trzecie usg i powiedział, że najlepiej je zrobić w 30 tc... problem w tym, ze chciałabym wyjechać 30 czerwca, a wróce dopiero w ostatnim tygodniu lipca lub na poczatku sierpnia...

Mój też wypisując skierowanie powiedział żebym sobie zrobiła USG w okolicach 30 tygodnia. wydaje mi się, że jakbyś zrobiła tuż przed wyjazdem to by było najlepiej, bo byłabyś w połowie 29 tygodnia.

Madziu częstość wizyt po 32 tygodniu chyba zależy od stanu ogólnego ciężarnej, natomiast nie ma zaleceń do kontrolnego USG co dwa tygodnie. Przynajmniej nie w standardach NFZ. Mnie lekarz kazał pokazać się za 3 tygodnie czyli 5 lipca, to będzie 32 tydzień ciąży. Zobaczymy co wtedy powie.

Pestka nie daj się babie! Ja dzisiaj gdzieś wyczytałam, że martwić powinno przybieranie więcej jak 5kg na miesiąc.. Średnio liczy się, że powinno być 0,5kg na tydzień. Ale skoro moje dziecko w ciągu tygodnia przybrało 400g to jak ja mam przytyć mniej?????? A wystarczy, że staniesz na wagę u lekarza po porządnym śniadaniu i z pełnym pęcherzem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka powiedz ,że nie życzysz sobie osądów z jej strony .
W końcu to jest Twoje ciało i niech się nie wtrąca bo chyba zdeczka wychodzi poza swoje kompetencje.
Moja gin się śmieje,że zawsze jak wchodzę na wagę to jęczę i pytam czy muszę .
I że ja tyję bo jestem w ciąży ,a co ona ma powiedzieć jak wchodzi na wagę i też cały czas jej rośnie do przodu ,a w ciąży nie jest. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie tez o tym myślałam, z tym, że musiałabym je zrobić prywatnie, bo na nfz zapisy już na lipiec... i zaproponowali mi 10 lipca :/ a nie chce mi się jeździć tyle kilometrów i w sumie jeśli nie będzie wyjscia, to zrobię prywatnie właśnie w ostatnim tyg. czerwca, bo nie wiem czy paliwo nie wyjdzie mi drozej niż to usg 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz po dentyscie 😁 zatrula mi zabka 😁 moj lekarz chyba nie praktykuje wizyt czesciej niz co 4 tygonie nastepna mam 13 lipca 😮 jakos wciaz nie dociera do mnie ze mala jest duza jak na 32tydzien 😮 przeraza mnie ten fakt ze moge urodzic kabanika 😁 ale co tam wazne zeby zdrowiutka byla 😁 i kazal mi zakupic witaminy z kwasem DHA 😁
karolka ja nie musialam czekac zadzwonilam dzisiaj przed 14 ze wylecialo mi lekarstwo i ze nieziemsko boli to najpierw stwierdzila ze nie da rady moze byc ciezko zeby mnie p.doktor przyjela ale dodalam ze jestem w ciazy i nie moge sie faszerowac przeciwbolami to kazala mi przyjsc o 15 co prawda bylam przed 15 i weszlam dopiero po godzinie 😁 a na fotelu spedzilam 10 min 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
no właśnie tez o tym myślałam, z tym, że musiałabym je zrobić prywatnie, bo na nfz zapisy już na lipiec... i zaproponowali mi 10 lipca :/ a nie chce mi się jeździć tyle kilometrów i w sumie jeśli nie będzie wyjscia, to zrobię prywatnie właśnie w ostatnim tyg. czerwca, bo nie wiem czy paliwo nie wyjdzie mi drozej niż to usg 😮
To idź teraz prywatnie a umów się na USG na 36-38 tydzień żeby mieć świeże przed porodem 🙂

Emi super, że juz po bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...