Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam po wizycie.
Jestem delikatnie mówiąc wkurw.......
Byłam cierpliwa, ale bez przesady, bo nastawiłam się już na ten tydzień 😞 a tu nic 😞
Ostatnio ginka mówiła że w naszym szpitalu rozwiązują ciążę do 41tyg czyli u mnie to do 8 września (sobota) a teraz mówi że do 41 tyg nie biorą do szpitala, dopiero po 41tyg.A ja się nastawiłam,że dziś da mi skierowanie do szpitala i w tym tyg pójdę. Tak ostatnio mówiła,że tak zrobi. No ale cóż, moja wina,że się tak nastawiłam. Bo wód płodowych jest wystarczająco, szyjka długa jak autostrada A4 .... do kości krzyżowej cały czas.... 😞 niby miękka,ale co z tego. Rozwarcia nie ma. Włożyła mi trzy paluchy,myślałam,że ją walnę,bo bolało.
Więc trzeba czekać. Jeśli nie urodzę do przyszłego poniedziałku, dała mi już konkretne skierowanie do szpitala na poniedziałek o 8 rano mam się wstawić i tam zobaczą czy mam rozwarcie jakiekolwiek.Jeśli jakieś będzie to na porodówkę a jeśli nie to na ginekologię.
Ale po co? Co tam chcą mi robić? będę bezczynnie leżeć?
Tu pytanie do Sandry. Powiedz mi, jeśli nie ma żadnego rozwarcia, to chyba nawet oxy nie pomoże nie? Co ze mną zrobią jak nadal nie będzie w poniedziałek rozwarcia?
Ginka powiedziala ze czuje że sama do poniedziałku nie urodze.
Szczerze,to myslalam ze ostatni już weekend chodzę z brzuchem. Ahhh jakos sie tak nastawilam 😞
Mała ma 3850g i nadal mam nadzieję ze jakies 300g to usg zawyża bo jeśli tyle ma, to sporo, a jeśli usg zaniża to już wogóle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Doti.. nie chciałabym Cię straszyć, ale jak będzie Cię dalej bolało po tym wkłuciu, to może trzeba to skontrolować, zeby Ci się tam zakrzep żaden nie zrobił... mojej siostrze po niby zwykłym pobraniu krwi się tak zrobiło i kto wie, co by było, gdyby w szpitalu nie pracowała i w porę nie zareagowała... z tym nie ma żartów... bo jednak już trochę czasu od wkłucia minęło, więc raczej śladu nie powinno do tej pory być...
Byłam dziś w ośrodku zdrowia i mi pielęgniarka obejrzała rękę i kazała tylko altacetem smarować. A ja się właśnie boję, bo wcześniej bolała mnie żyła w konkretnym miejscu i czułam jakby zgrubienie a teraz już nie boli i nie ma zgrubienia. Nie wiem za bardzo gdzie się z tym zgłosić....
Deira dla mnie Penaten to najlepsze możliwe wkładki. Mają wsad taki jak podpaski i wilgoć zmienia się w żel... A te J&J są do d.... wilgoć czuć cały czas, więc jak tylko namokną to trzeba wymieniać - czyli u mnie po każdym karmieniu obie idą do kosza bo jak z jednej piersi dziecko ciągnie to z drugiej samo się leje....zużyję bo szkoda wyrzucać ale więcej nie kupię! 😠

A wiecie że po porodzie te bóle brzucha się nie kończą? 😜 Pocieszę Was, bo już potem nie jest tak źle i o ile krocze nie boli to obkurczająca się macica boli jak na okres. Najbardziej jak dziecko przystawiam do piersi, bo to pobudza skurcze. Zaraz po porodzie miałam zakwasy w ramionach i łydkach od zapierania się na fotelu do rodzenia.... 🙂 Na szczęście o tych bólach już się tak nie myśli bo się patrzy na maluszka ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka Twojej córci widocznie za dobrze tam w brzuszku 😁 pomęcz troszkę chłopa w nocy... może pomoże...

Moja koleżanka w tamtym tyg. urodziła prawie w 42tc ponad 4kg dziewczynkę i mierzy 58 🤪 (na usg wychodziło że ma 3,800kg) męczyła się 21h i ostatecznie zrobili jej CC bo już dziewczyna ledwo żyła! Ci lekarze to mają niezłą znieczulice :/ zaczynam się stresować bo mam rodzić w tym samym szpitalu 😮 powiedziała mi że to co przeżyła to przerasta wszelkie granice... a od 40tc prosiła o wywoływanie ale tak samo szyjka długa zamknięta, zero rozwarcia itp... i leżała prawie 2 tyg na ginekologii...
właśnie próbuje mi wcisnąć nowiutkie ciuszki bo nakupiła 56 a mała urodziła się 58 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie, wypięła się na mamę, tatę, rodzinkę i ciocie forumowe 🙂
Nie wierzę w to że urodzę sama z siebie do przyszłego poniedziałku.
Pojadę do szpitala w poniedziałek, będzie dupa a nie rozwarcie i potrzymią mnie do końca przyszłego tygodnia,czyli zajebiście....Termin dla mnie- połowa września....
Muszę dopuścić do siebie wiadomość,że jednak w tym tygodniu nie urodzę,muszę się przestawić. Wiem,że sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę ale chyba nie u mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!!!
Gratulacje dla Natalii i Aiszy 🤪

Pestka współczuję tego czekania w niepewności. Mam nadzieję, że dzidzia zrobi ci niespodziankę i wyjdzie przed weekendem 😁

A ja już po wizycie. Szyjka 0,5 cm i rozwarcie 2,5 cm. Lekarz coś mi odkleił 🤔 trochę bolało 🤨 Dostałam po tym krwawienia ale ponoć to normalne. Doktor powiedział, że jeśli nie urodzę do czwartku/ piątku to mam się zgłosić do szpitala. To teraz nic tylko czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agn36 to teraz musisz dużo chodzić, żeby Dzidzia napierała na szyjkę 🙂 Krwawienie / plamienie może być przy rozwierającej się szyjce. Czekam na smska z wiadomością że urodziłaś 😁

Pestko współczuję tego oczekiwania :* :* :*

Co to za kalendarze szczepień macie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, chciałabym już mieć to za sobą 😁
Karolka właśnie nie pamiętam 🤔 Zapytał tylko, czy może zrobić coś, co mnie zaboli ale może przyspieszyć poród 🤨 To mu odpowiedziałam, że jak poród muszę znieść to chyba też to wytrzymam... No i podczas badania włożył mi rękę i coś tam odkleił 🤢 Ale na razie nic się nie dzieje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ mam spokój.... aż się nudzę! Dzieci śpią, M w pracy i nie mam co ze sobą zrobić :P Normalnie sielanka 😁 Jakbym miała cały dom do ogarnięcia typu sprzątanie i gotowanie to bym się cieszyła że jest chwila spokoju a tak to leżę i zamulam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti pozazdrościć grzecznych dzieci 😁
Mixi to mój prowadzący 😁 Mówił, co odkleja ale zapomniałam 🤔 Tyle, że teraz ciągle krwawię 🤔
September to na pewno nie czop 😁
Ale doktor zaznaczył również, że to może ale nie musi przyspieszyc poród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...