Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
widzę że wczoraj zakończyłam i dzisiaj rozpoczynam 😁
nie wiem co się ze mną dzieje... już od kilku dni godzina 7 a ja już wyspana... w dodatku mały tak jak wczoraj nie dawał mi zasnąć, tak dzisiaj od rana rozpoczął swoje harce... 😉
czas wywlec się z tego łóżka i zjeść śniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja.
Jestem już po zakupkach spożywczych .
Teraz coś mnie nosi na ciuchbudy jak mąż mnie podrzuci to się skuszę i pepco zalicze .
Moja mała wczoraj też mi dała popalić , wierciła się jak nie wiem co ,ale ja to jeszcze lubię , potem będzie gorzej 😜
Pogoda zapowiada się rewelacyjna poprałabym coś ,ale skończył mi się płyn do płukania 😞
Miłego dnia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ją dziś mam wręczanie dyplomów. Więc cały dzien na uczelni. Niestety mimo buszowania w sklepach nie znalazłam nic fajnego do ubrania, wiec idę w starej sukience. I naprawdę mam nadzieję ze pod toga można sie dobrze schować!
Moj mały jakiś nie zadowolony był wczoraj, strasznie mnie brzuch bolał, chyba za dużo chodziłam. Dziś znów dużo chodzenia i jutro też, więc dopiero w niedziele odpoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja...
od rana w słabym nastroju 😞 całą noc nie mogłam spać... o 2 z hakiem obudził mnie mega ból brzucha, połączony z jego nieprzyjemnym napinaniem się :/ do 6 nie mogłam się ułożyć tak, żeby nie czuć bólu i żeby zasnać 🤢
a jeszcze tamten od rana mnie wkurw... łaskę wielką robi, że mi zaświadczenie do pracy zawiezie, a gdyby nie ja, to kurna sam jeszcze by spał i wszędzie by się spóźnił... gdybym dobrze się czuła, to sama bym sobie zawiozła, choćby komunikacją miejską mimo 3 przesiadek!!!! ale przecież nie jemu zrobię tym na złość, tylko sobie i maluszkowi 😞 😞 😞
po garach dostał z samego rana i w dupie mam, że się spóźni, niech zawozi!! a jak nie, to sam niech jedzie tramwajem do pracy i też na pewno się spóźni!!
o jak dobrze, ze cały dzień go nie ma w domu... ochłonę do wieczora...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystkim dziewczynom które mają dzisiaj wizytę życzę samych dobrych wieści i dajcie znać jak będziecie po 😉

inirtam nie złość sie już 😉 ...tak to jest z tymi facetami.
marylu udanego dyplomowania... baw sie dobrze! 🙂

ja jutro mam egzamin ustny... i już się denerwuje... próbuje się jeszcze douczyć ale nic mi nie wchodzi do głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaam 🙂
Ja wstałam mega głodna dzisiaj... Nos zatkany, łeb bolący, gardło również... 🤨
Na szczęście łeb, nos i w połowie gardło jakoś przeszło 🙂

Czas się powoli zacząć szykować na to wesele.
Ale gdyby mi się chciał tak, jak mi się nie chce to byłoby suuuper! 😁

Miłego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
wszystkim dziewczynom które mają dzisiaj wizytę życzę samych dobrych wieści i dajcie znać jak będziecie po 😉

inirtam nie złość sie już 😉 ...tak to jest z tymi facetami.
marylu udanego dyplomowania... baw sie dobrze! 🙂

ja jutro mam egzamin ustny... i już się denerwuje... próbuje się jeszcze douczyć ale nic mi nie wchodzi do głowy...


to jutro obie będziemy sie stresować 🤨 ja mam obronę, ale dopiero zamierzam zacząć się uczyć, hehe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂 melduje sie po wizycie 🙂 mialam byc przyjeta o 8.30, a weszlam godzine pozniej i dopiero wrocilam. Na dodatek moja kartoteka sie zagubila, wiec latalam i wyjasnialam sprawe 🤨Z dzidzia ok, fajnie sobie skakala, ale nie pokazala czy jej siusuak nie wyrosl przez ten czas 😁 😮
Zalamalam sie, bo przez 3 tyg przytylam 3 kg 🤪, no wiec jestem juz 9 kg do przodu od poczatku ciazy 🤨 chyba czas sie za siebie wziac i ograniczyć to i owo. Na zapalenie moczu dostalam Furagin. po raz pioerwszy wypisala mi skierowanie na morfologie i mocz, bo do tej pory wszystko musialam robic za sianko, chyba miala dobry dzien. kurcze mnie tak samo jak Tusie bol gardla nadal meczy, bol glowy i katar,w nocy znow mialam majaki i sie nie wyspalam 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Pestka24 napisał(a):
Dobrze Doti że mówisz bo o tym nie pomyslalam ze śmierdzą nowościa. Najpozniej w pierwszym tyg sierpnia musimy kupic i koniec.Łóżeczko tak samo.Niech miesiac postoi i poczeka na mała.Lepiej tak niż jakby nie miała gdzie spać 🙂

Łóżeczko może stać a twój M może je skręcić jak już będziesz w szpitalu - nie ma sensu żeby się na nim kurz zbierał. Ty tylko przygotuj pościel żeby miał co włożyć do łóżeczka 😉
Ja miejsce na łóżeczko już zrobiłam w pokoju, bo Starszaka wymeldowałam 😎


a właśnie w każdym sklepie i w prasie piszą że łóżeczko powinno się skrecić 1 m-c wcześniej i powinno odstać ze względu na zapach i żeby wszystko "odparowało" po wyjęciu z tych folii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze jeszcze sie podlamalam, bo od 2-3 dni moj zab, ktory wyleczylam miesiac temu stal sie bardzo wrazliwy na zimno, cieplo i powietrze. dzwonilam do dentystki i oznajmila, ze to na 99% zapalenie miazgi zebowej i trzeba go leczyc jeszcze raz ale kanalowo 🤪 zajebiscie, bo ostatnio za plombe dalam 150 zl i teraz pewnie tez tyle bede musiala zabulic 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam zaległości z wczoraj 😉
my spędziliśmy bardzo miło rocznicowy dzionek 😉 szkoda tylko, że się tak szybko skończył :/ ale dziś do kina więc mamy "poprawiny" 😉

pisałyście wczoraj o wadze... u mnie na razie tragedii nie ma - ok 4,5kg, ale dosyć się ograniczam 😞 za to żona mojego kuzyna, która pod koniec kwietnia rodziła przytyła ok. 20kg. To taka chudzinka była, ważyła z 45kg przed ciążą i powiem Wam, że widziałam ją w niedzielę - czyli jest z półtora miesiąca po porodzie i wygląda świetnie - wróciła już do swojej wagi - więc naprawdę reguły nie ma. choć wiadomo istnieje powiedzenie, ze ciąża to jedyny czas keidy kobieta nie musi być na diecie i się pilnować, a to niestety nieprawda....
ogólnie to temat rzeka - często się wkurzam jak widzę szczupłe koleżanki pochłaniające co tylko się da... a ja jakbym tyle jadła to bym się pewnie już w drzwiach nie zmieściła... i ćwiczę dużo.... :/ esz... nie ma sprawiedliwości na świecie....

co do łóżeczka my już chyba w kwietniu kupiliśmy bo się trafił używane, takie jak chcieliśmy a w sprzedaży go już nie było bo to jakiś stary model...no i wtedy złożyliśmy żeby sprawdzić w jakim jest stanie. mieliśmy potem rozłożyć, ale obecnie zostało złożone i jest składzikiem naszych zakupów dla Malucha, bo niestety na razie nie mamy dla niego szafeczki... no i ogólnie już chyba zostanie złożone - trzba je będzie tylko "wypolerować" przed przybyciem Maleństwa 😉))

wózek chcemy kupić w połowie lipca, raz żeby zdążył wywietrzeć, a dwa słyszałam że czasem na niektóre kolory w dany modelu itp się czeka do 6tyg.... więc wolimy mieć zapas czasu 😉

powodzenia dziewczyny na wizytach 😁 Karolka super że z Dzidzią oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki 🙂 Nie wiem jaka pogoda u Was, ale w Jarocinie wreszcie ładnie 🙂 Super słonko 🙂 Lecę na małe zakupy i wymyślać coś na obiad... Sama nie wiem na co mam ochotę... Ostatnio tylko owoce szamam, truskawki, arbuzy, nektarynki - same słodkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z zębami to tak jest .
Ja niestety nigdzie nie poszlam bo moj mąż powiedział,żebym odpoczywała ,a nie znowu mnie gdzieś nosi , no i zostałam w domu .
Potem może córkę gdzieś wyciągnę , albo się zdrzemnę niewiem strasznie jestem dzisiaj niezdecydowana 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka nie przejmuj się kg, jak już pisałam ja mam teraz 12 na + a jeszcze 3 miesiące przede mną. W zasadzie staram się odżywiać przede wszystkim zdrowymi rzeczami 🙂 A czasem te zdrowe rzeczy trochę kalorii mają - taka wędzona makrela albo garść orzechów. No i też mam teraz apetyt na słodycze. Do tego dużo czasu, a lubię gotować i piec, więc jest jak jest... Ale chudnąć będę po urodzeniu Wojtka, teraz pogodziłam się z tym, że rosnę 😉 Moja kuzynka też przytyła 20 kg, karmiąc straciła wszystko, jak nie z nawiązką... Trzeba myśleć pozytywnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poszłam na zakupy, na dwa razy, żeby za bardzo nie dźwigać, a wszędzie mam w miarę blisko, więc kilometrów nie narobiłam... na pocieszenie kupiłam sobie dwie pyszne jagodzianeczki ze świeżymi jagodami 😁 😁 i właśnie jedną wszamałam popijając sokiem marchewkowym i za chwilę sięgnę po drugą 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
poszłam na zakupy, na dwa razy, żeby za bardzo nie dźwigać, a wszędzie mam w miarę blisko, więc kilometrów nie narobiłam... na pocieszenie kupiłam sobie dwie pyszne jagodzianeczki ze świeżymi jagodami 😁 😁 i właśnie jedną wszamałam popijając sokiem marchewkowym i za chwilę sięgnę po drugą 😁 😁


jagodzianki powiadasz....hehe 😉
ja dzisiaj na zdrowo - czekam na obiadek i się nie objadam 😉 a na obiad rybka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pierwszy raz odkąd jestem w ciąży... i w ogóle od baaardzo długiego czasu, kupiłam makrelę wędzoną... ale jeszcze nie wiem, kiedy ją zjem 😜 bo to jakoś nie mój typ, ale stwierdziłam, że może jednak dla malucha się poświęce 😜

a jagodzianki, a co!! 🤪 🤪 🤪 raz na jakiś czas można się trochę dopieścić, zwłaszcza po nieudanym poranku 🙃
a zaraz uderzę chyba w kimę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja znalazłam przepis na kotlety z jajek na twardo... ciekawe jak to wyjdzie... i do tego fasolka szparagowa i ziemniaczki, mniam 🙂

A z makreli można zrobić smaczną pastę do kanapek, trzeba obrać makrelę z ości dodać 2 jajka na twardo, można majonez albo miękkie masło i koniecznie pietruszkę, wszystko razem zmiksować i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek napisał(a):
Pestka nie przejmuj się kg, jak już pisałam ja mam teraz 12 na + a jeszcze 3 miesiące przede mną. W zasadzie staram się odżywiać przede wszystkim zdrowymi rzeczami 🙂 A czasem te zdrowe rzeczy trochę kalorii mają - taka wędzona makrela albo garść orzechów. No i też mam teraz apetyt na słodycze. Do tego dużo czasu, a lubię gotować i piec, więc jest jak jest... Ale chudnąć będę po urodzeniu Wojtka, teraz pogodziłam się z tym, że rosnę 😉 Moja kuzynka też przytyła 20 kg, karmiąc straciła wszystko, jak nie z nawiązką... Trzeba myśleć pozytywnie 😉

Witam, też jestem tego podejścia, ja po prostu wiem że schudnę, jeśli opieka nad dzieckiem i karmienie tego nie zrobi to mam silną wolę dzięki której schudłam 25kg. Ale od wczoraj pilnuję się i zamierzam posłuchać rad Pani ginekolog.Dziś np zjadłam o 5.30 gdy wstałam siku , banana bo wczoraj nie jadłam kolacji i skrecalo mnie w brzuchu.Potem o 10.00 śniadanie czyli skibkę chleba z paprykarzem.Teraz jestem głodna,burczy mi w brzuchu ale czekam jakoś do 13.00 i wypiję jogurt pitny Danona.Potem około 15.30 obiad na małym deserowym talerzyku-jajko sadzone,ziemniaki i buraczki.Potem może jakieś jabłko lub moze wytrzymam i bez niego i po 18.00 kolacja- skibka chleba. Nie pije nic slodkiego,w miedzyczasie wodę.Powiedzialam sobie ze koniec ze slodyczami i zobaczymy ile 2 lipca waga pokaze. Najfajniej byłoby gdyby pokazała tak samo lub mniej 🙂 jesli nawet schudlabym z kilo czy dwa to nie oznacza chyba ze maluszek też chudnie nie? dziecko bierze pozywienie z moich zapasow, chyba. Jak mimo pilnowania sie znow bede iles do przodu to powiem jej tak ze w pięty jej pojdzie, że niedlugo to wcale jesc nie bede i to moj problem czy bede walczyla po ciazy z kg czy zejdą ze mnie łatwo. Któraś z Was, chyba Karolka lub Isa pisaly ze mają 7kg w przod i ginka pow ze dobrze. Moja pewnie powiedzialaby ze tez za duzo skoro zostaly 3 miesiace a ma sie przytyc 8- gora 9kg.heh śmiechu warte.
Tusia powiem Ci ze chetnie wybralabym sie za Ciebie na to wesele, a nic w tym roku sie nie szykuje niestety 😞 Jedynie chrzciny 2x. Miłej zabawy.
Moja mała kopie i wierci się ale nie aż tak intensywnie 🙂 Jak leze na boku to jakby sie wściekła wtedy, albo tego nie lubi albo ja wtedy mocniej odczuwam jej ruchy.Lata wtedy jak szalona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek napisał(a):
a ja znalazłam przepis na kotlety z jajek na twardo... ciekawe jak to wyjdzie... i do tego fasolka szparagowa i ziemniaczki, mniam 🙂

Lubię takie kotlety 🙂 można dodać posiekaną pietruszkę, wbija się chyba jajko surowe by ładnie się lepiły i potem obtacza w bułce tartej 🙂 mniam 🙂 smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli będziesz się tak skromnie odżywiać to myślę, że wszystko dzidziuś powinien otrzymywać, musisz mu tylko stale dostarczać dużo witamin i minerałów, bo tego nie mamy zapasów w organizmie. Dbaj o żelazo, bo łatwo o anemię w ciąży niestety, ja już łykam Tardyferon 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...