Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Efek ja wyprałam te pieluchoceratki... kupiłam dwie, ale szczerze nie wiem do czego mi to...
krocze jakby trochę odpuszcza... ale wymeczona jestem tym bólem, więc zaraz pod prysznic i spac... oby noc była długa, spiąca i bezbolesna 😉

oczywiście nic nie spakowałam i pewnie rano bede się tym zajmowac..
Karola ja mam bepanthen i linomag.. nie kupowałam, mam na własne potrzeby, więc najpierw z nich będę korzystac... ale kumpela używa alantan i sobie chwali...
co do pępka... to albo nic nie będę z nim robić albo spirytus w razie potrzeby...
Deira podziwiam za wielorazowe pieluszki... u mnie nie byłoby nawet miejsca, żeby je suszyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira mi też się podobają te pieluszki, ale nie dam rady ogarniać tematu zdejmowania z nich kupy 😁 Więc myślałam, żeby kupić jakaś jedną ładną do zdjęć 😉 tutaj dużo osób z nich korzysta i czytałam, że często te pieluszki są zbyt obszerne dla noworodków. Ciekawe jak to się u Ciebie sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się dopiero o tej godz.
Wczoraj w nocy miałam problem z uśnięciem,ale jak usnelam to tylko dwa razy pobudka na siku i spałam do 9.30 🙂 🙂
Dzisiaj grillowaliśmy z rodzinką, cały dzien na swiezym powietrzu, obym usnęła w miarę szybko 🙂
Nie czytam Was bo to jakies 20 stron 🙂
Biodra mnie dziś bardzo bolały...wrrrrrr
Spadam, życzę dobrej nocki.buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry brzuszki 🙂
ta bezsenność, na która ostatnio narzekacie dopadła niestety i mnie...
nie dość, że człowiek budzi się po 3 razy w nocy na siku co 2h to jeszcze od 4 nie mogę oka zmrużyć i przewracam si,e z boku na bok.. kurna przecież jak się dzidzia urodzi to już w ogóle noce nieprzespane, to chociaż teraz chciałabym się wyspać za wszystkie czasy a tu d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati nie martw się-nie jesteś sama... ja tez od 4 nie śpię :/ wczoraj byliśmy na imieninach u mojej mamy no i oczywiście pojadłam, a zauważyłam, ze jak późno jem to mi się gorzej potem śpi :/ dlatego normalnie to tak o 17-18 kończę jedzenie i potem mi chociaż lżej na żołądku w nocy...
no nic - mam nadzieję, że jeszcze na chwilę usnę - zjadłam dwa ogórasy i mogę iść spać dalej 😜

miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati, nie jesteś sama 😉
Ja staram się zasypiac około 23-24 ale to i tak nic nie daje 🥴 Budzę się często w nocy jak nie na siku, to po to, by zmienić pozycję. A ok. 4-5 już nie mogę zasnąć 🤨 Właśnie jestem już po śniadaniu 😁
A mój M złamał rękę 🤔 Uparł się, że większość rzeczy w domu wykończy sam, bo nie będzie tracił na robotników i nie mogąc opanować drabiny zleciał z prawie trzech metrów 😮 A ja o mało nie urodziłam ze strachu 🤢 No i tyle zaoszczędził...
A ja po poniedziałkowej wizycie szyjkę mam na 1,5 cm i łożysko II stopnia. M?ój dr mówi, że jeszcze jedna wizyta 27 i póżniej tylko będzie nas do szpitala wzywał na ktg. A ja do tego szpitala jadę ok. godzinę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie sobie dogodziłam ....
wyskoczyłam do sklepu osiedlowego po ciepłe bułeczki i zjadłam je z nutellą i do tego popijałam gorącą czekoladą! 🤪
to za tą wczesną pobudkę wynagrodziłam sobie 🙂
a mój mąż jeszcze śpi 😮 😮
zawsze wstaje o 6 do pracy a dziś stwierdził że pojedzie na 8...
nawet wołałam go na śniadanko to mnie olał...nawet nie wie co go ominęło 😜 😜
jakbym mu powiedziała, że ma bułkę z nutellą to w 2 minuty na nogach by był.... bo on straszny łasuch jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po wczorajszych okolo 15km spaderu jakos nie mialysmy z Nadia problemu z zasnieciem, a wrecz z obudzeniem 🙂)
Nadia wstac nie chciala, a po 7 Darek ja dzisiaj do babci na dzialke zawozil, wiec suma sumarum tez juz nie chce 😁

Ja to lubie milky waya, ale yak lyzka wcinac, a nie na chlebek czy bulke... tez sie chyba zaraz rusze po cos na sniadanie, bo pieczywa w domku nie ma 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandros, 15 km 🤪
Ja też powinnam zacząć się ruszać, praktycznie całą ciążę przeleżałam 😮
Może się jeszcze zdrzemnę a póńiej zrobię wafelki
http://wypiekizpasja.blox.pl/2010/05/Wafelki-kakaowe.html
Robię je co kilka dni ostatnio, łatwe, szybkie i smaczne. I znikają w mgnieniu oka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie noc nienajgorsza 😉 wstałam po 5, ale dość wcześnie wczoraj zasnęłam, bo juz po 22 spałam, nawet całego rozdziału nie przeczytałam, tak mi się oczy kleiły 🙂

M już wyjechał... teraz ja się pakuję, tylko nie mam za bardzo w co... bo swoją torbę taką większą przeznaczyłam do szpitala, a moją podróżną zabrał M 🥴 poza tym ta pogoda taka popieprzona, ze nie wiadomo, co wziąć ze sobą... generalnie jakoś weny nie mam, żeby z domu się ruszyć, ale nie chcę sama siedzieć, eh... tak źle i tak niedobrze, nie dogodzi się 😜 heh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was 🙂 smaka mi pati narobilas na nutelle 🤪
a ja ostatnio sie wysypiam dzisiaj tak smacznie mi sie spalo i tylko 2 razy siusiu cos ne tak musi byc ze mna chyba 😁 albo zbieram sily na coreczke juz 😁
ochote mam na cos tylko nie wiem na co a babcia na sniadanko kupila mi paczka i babeczke ale jakos nie mam ochoty 😮
ale zjem i poczekam na polozna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja na nogach od 6. Nie mogłam spać, bo mnie jakieś duszności dopadły i teraz też czuję, że brakuje mi pojemności w płucach, Trochę zaczynają męczyć mnie te wszystkie negatywne strony ciąży i dochodzę do wniosku, że nie miałabym nic przeciwko rodzeniu w 38 tc.
Zaraz chyba z M ruszymy tyłki i pojedziemy sobie nad otwarte morze. Czyli albo jakaś Łeba albo Dębki. Pogoda jest taka, że nie powinno być tłumów na plażach.

Inirtam, w tej chwili pieluszki wielorazowe, zwłaszcza te formowane, to takie małe odpinane majtki z chłonnym wkładem 😉 Więc to nie jest problem ze znalezieniem miejsca na wywieszenie 🙂 To już nie musi wyglądać jak kiedyś, gdy na podwórkach wisiały długie sznury a na nich wielkie płachty tetrowych pieluch 😜
Marylu, jeśli Itti Bitti okażą się na początek za duże, to zawsze można dołożyć dodatkowy wkład albo zapakowac dziecko dodatkowo w pieluszkę tetrową. A jak to się okaże za mało, to te moje pieluchy "no name" są w rozmiarze one size, wiec mogę je napami zmniejszyć do naprawdę malusich 😉 A co do wyjmowania z wkładu czegoś więcej niż tylko moczu, to ja już też to rozpracowałam dzęki koleżankom, które mają w tym doświadczenie - są takie specjalne bibułki do pieluch wielorazowych. Przepuszczają mocz a wszelkie nieco bardziej niż mocz stałe niespodzianki są zatrzymywane na bibułce, którą po prostu się wyrzuca 🙂
Agnieszka, dzięki za przepis na wafelki 🙂 Na weekend chyba zrobię 🙂

Miłego dzionka, Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie 🙂
U nas noc przespana smacznie 🙂 Teraz nawet słonko wyszło zza chmur, juppi 🙂 Idę do Sanepidu odebrać wyniki GBS 🙂 Po drodze połażę po sklepach 🙃
Tak myślę czy ubranek mam dość.... Bo w rozmiarze 56 mam dosłownie kilka sztuk. A niech się okaże, że Wojtek się jakiś strasznie długi nie urodzi, to potem co? Co drugi dzień pranie będzie? Już sama nie wiem ile tego pokupować...
Deira, mi też wczoraj oddechu wybitnie brakowało, zwłaszcza na leżąco... Powietrze jakieś rzadsze 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉
Ja zdecydowałam że więcej na sen nie będę narzekać, bo wtedy każdy dzień musiałabym zaczynać od marudzenia 🤨
Dziś mam w planie prasowanie ubranek małego. Więc całkiem fajnie się zapowiada, tylko nie wiem kiedy się za to wezmę 😁
Sama jeszcze nie wiem co na śniadanko zjeść, nutella jest w razie potrzeby, tylko świeżych bułek brakuje 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny to coś musi być w powietrzu 😮 bo ja już w nocy płakałam, bo nie mogłam zasnąć ;/ tylko narobiłam stracha mamie, przyszła i zaczęła wypytywać czy coś mnie boli itp 😁 ....ostatni raz na zegarek patrzyłam o 2.30 więc pewnie koło 3 zasnęłam... koszmar! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
serdecznie Wam współczuję tej bezsenności 😞 ja na szczęście mogę spać, co prawda standardowe 7-8 godzin ale jest ok 🙂 przynajmniej żyję w dzień.
w przyszłym tygodniu piorę pokrowiec z wózków. wypiorę odrazu 2 "letni" na małych kółkach i "zimowy" na dużych kołach. ma być pogoda więc trzeba skorzystać., a odświeżyć je trzeba. no i kojec trzeba też wyprać i materac wyprać powłoczkę i wywietrzyć ze 3 dni. i wtedy będę GOTOWA hahahah 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...